Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2019, 5:02   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom madVR "switch to match dislay mode" (syncing refresh rate with video) problem

evo da pokusam ovde da pitam.... izuzetno specificno pitanje...
prvo u stvari da kazem da koristim tv (samsung serija nu7000) umesto monitora i kada pustam filmove primecujem judder koji mi bode oci. nije totalno cepanje slike, ali sam siguran da slika nije dovoljno tecna.
elem, nasao sam nacin da preko madVR podesim da video player automatski uskladi refresh rate sa brojem frejmova i to je radilo (jedno vreme dok nije zabagovalo), ali bih uvek posle toga sve na kompu blago seckalo. madvr po zatvaranju video player-a navodni vrati RR na originalnih 60hz, sto pise i u sistemu, ali u realnosti moram da resetujem komp da bi se stvarno sve vratilo u normalu.
ima li neko ideju sta je problem i da li bi eventualna promena nekog setting-a na nivou windowsa, nivdia control panela ili samog madvr-a/potplayera mogla nesto da popravi?
koristim win 7 64/bit, specifikacije u profilu ako su bitne.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2019, 11:15   #2
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: madVR "switch to match dislay mode" (syncing refresh rate with video) problem

Ne koristim PotPlayer, niti šaljem sliku na tv, ali se prisetih sledećeg :

"MPDN is a modern extensible media player written in .NET (with performance critical parts in ASM/SSE2) featuring a fully integrated high quality Direct3D 9, 10, 11 video renderer that is equally extensible. In fact, its most powerful features come from its open source community contributed extensions called MPDN Extensions hosted on GitHub. Both madVR and libretro use portions of code from MPDN Extensions."

https://forum.doom9.org/showthread.php?t=171120

https://imgur.com/kZ5YP7A
https://imgur.com/vQmspyo
https://imgur.com/YsFbhlV

Dakle, ne nađeš li rešenje za PP, možeš isprobati Media Player .NET.Možda manje baguje.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.12.2019)
Stara 15.12.2019, 13:55   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: madVR "switch to match dislay mode" (syncing refresh rate with video) problem

Polarni, pretpostavljam da si probao "smooth motion"?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.12.2019)
Stara 16.12.2019, 0:41   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: madVR "switch to match dislay mode" (syncing refresh rate with video) problem

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Ne koristim PotPlayer, niti šaljem sliku na tv, ali se prisetih sledećeg :

"MPDN is a modern extensible media player written in .NET (with performance critical parts in ASM/SSE2) featuring a fully integrated high quality Direct3D 9, 10, 11 video renderer that is equally extensible. In fact, its most powerful features come from its open source community contributed extensions called MPDN Extensions hosted on GitHub. Both madVR and libretro use portions of code from MPDN Extensions."

https://forum.doom9.org/showthread.php?t=171120

https://imgur.com/kZ5YP7A
https://imgur.com/vQmspyo
https://imgur.com/YsFbhlV

Dakle, ne nađeš li rešenje za PP, možeš isprobati Media Player .NET.Možda manje baguje.
hvala! probacu pa kad malo vidim javicu.

probao sam inace i kodi, koji ima slicnu opciju, ali se pojavljuje slican problem, tako da sve mislim da je problem negde na nivou sistema, windows ili nvidia, sumnjam da je i sam TV, jer mu restart pomaze.

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Polarni, pretpostavljam da si probao "smooth motion"?
jesam, ali ne vidim da mnogo popravlja situaciju.
a u paru sa "switch to match display mode" ima suprotan efekat.

ne mogu da izvaliim sta sam to bio uradio kada je u jednom trenutku radilo sve kako treba. izasla je sada i nvoija verzija madVR, videcu dal se sta promenilo, ako ne, promenicu i windows kada zavrsim skyrim (nema sile da bih uzeo save file i ponovo ga instalirao sa svim modovima koje sam mu nadenuo, iako ih nema vise od 20-ak).

vazno mi je da sam video da ima resenja... ako se ne tripujem. jer, cini mi se da sam jedno vreme na nivou windowsa (slucajno, kreten!!) koristio 4k koji je down-skaliran na full hd, i da je ova opcija u madVR u stvari pomagala jer je prebacivala ceo win na full hd, sto je i sliku ucinilo boljom.

kopacu, javicu, ali eto svakako ko nije probao a ima slican "problem" moze da vidi ove opcije. mnogo sam postao osetljiv na sitnice vezane za sliku, a uzmem najjeftiniji samsungov tv.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 6:38   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: madVR "switch to match dislay mode" (syncing refresh rate with video) problem

evo da se javim...

sta god da sam probao nije pomoglo (ono kada mi se cinilo da je bilo kako treba je zato sto je tv prebacivao sebe u auto motion plus mod), pa jos jednom da pitam: postoji li neki plejer sa opcijom uz pomoc koje mogu da gledam filmove na 60hz tv-u bez judder-a?

pomenuti aut motion, tj. interpolation umece previse frejmova i onda se dobija soap opera effect. a i bude artefakta...

takodje, da li bi ista vredelo da uzmem tv sa 120hz refresh rate-om?
jer, sumnjam da bih, kada ga konektujem sa PC-om, stvarno imao 120hz opciju, zbog hdmi (2.0) povezivanja?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2020, 16:03   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: madVR "switch to match dislay mode" (syncing refresh rate with video) problem

evo mali update.

nasao sam, izgleda, najbezbolnije resenje za moju situaciju, a to je forsiranje 24 frejmova preko mad vr (na pomenuti nacin) + koriscennje auto motion (custom -> 5) opcije na tv-u.

naime, deluje da je nemoguce spreciti moj tv da radi 3:2 pulldown kada god dobije 24p source, a auto motion u tom slucaju (kada je ukljucen) dodaje frejmova toliko da ispuni sve do 60 i daje soap opera effect sa puno artefakta.

medjutim, ako mad vr podesim da prikazuje samo 24 frejmova, on taj efekat ponisti, tako da mi na kraju deluje da se u dva poteza (interpolacija sa 24 do 60 + svodjenje 60 na 24) dobija rezultat koji je 95% slican pravoj stvari.

jedino mi nije jasno zasto artefakti u pomenutoj situaciju nestaju do te mere da ih gotovo nema ni malo ni u akcionim scenama, ali svakako im hvala na tome.

eto, mozda i gresim u rezonovanju negde, ako me je uopste i moguce ispratiti...
verovatno nisam ni pomogao nikom (mada je problem sigurno mnogo cesci nego sto ljudi koji koriste tv kao PC monitor kapiraju). ali, mene je mozda spasilo kupovine novog tv-a, jer nisam mogao da smislim ona konstantna mikro kocenja. dugo sam mislio da je problem bio do ghostinga, ali eto, nije. sreca pa filmove ionako pustam sa kompa, inace ne bi bilo pomoci.

stavise, mislim da cu dobar deo dobrih filmova sad ponovo da pogledam, kako treba.

hvala na paznji, do sledece kupovine (nadam se).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Refresh Rate problem sa monitorom Mare13 Grafika 8 3.6.2011 6:24
DVD plejer ne poznaje film?! dukyns Video/TV softver 4 20.1.2011 16:25
San Andreas refresh rate problem! Love Fister Akcione igre 4 1.12.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com