Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2007, 21:18   #121
CShost
Novi član
 
Član od: 17.4.2007.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Pa, često se dešava da to pomogne.
Dobro a koju biste mi onda karticu preporucili ili ce raditi dobro sa bilo kojom i da li zavisi od moje konfiguracije koju karticu izabrati ?
CShost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 0:57   #122
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Bilo koja će biti sasvim ok. D-Link recimo ili neka sa Realtekovim čipom.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 15:46   #123
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Kod PTT-a ne uzimajte, firma koja im isporučuje modeme više ne postoji, samo što vam oni to kažu jedino ako naletite na službenika koji zna šta je ADSL. U protivnom, staviće vas na listu čekanja do beskonačnosti.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 17:33   #124
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Aleksandar Milutinović kaže: Pregled poruke
Početkom godine sam uzeo Telekomov ADSL , povezao ga po njihovom usmenom upustvu preko LAN-a i sve je do nedavno bilo OK.
A onda sam pre nekih mesec dana uradio reinstalaciju Windovs-a XP i otad kad sam konektovan na internet imam poprilično jak šum u telefonskoj liniji tako da je telefon praktično neupotrebljiv.Uradio sam konfiguraciju mrežne kartice ali očigledno treba još nešto što sam ja zaboravio.Ništa dakle nisam petljao sa telefonskim ili mrežnim kablom.
To ne bi smelo da ima veze sa reinstalacijom Windowsa. Biće da si ti uz Windows čačkao nešto i kablove, pa si skinuo ili drukčije povezao onaj spliter koji si dobio uz modem. Ili je to neko drugi uradio.

Proveri kako su ti povezane linije i da li je spleter stavljen ispred prvog telefona u stanu, a takođe i da li su u njega žice ubodene kako piše (dolazni vod telefonske linije u LINE, izlaz za telefon(e) u TEL, izlaz za ADSL u ADSL).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 17:56   #125
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Proveri kako su ti povezane linije i da li je spleter stavljen ispred prvog telefona u stanu, a takođe i da li su u njega žice ubodene kako piše (dolazni vod telefonske linije u LINE, izlaz za telefon(e) u TEL, izlaz za ADSL u ADSL).
Ja sam u nedelju hteo da zovem Telekomovu tehničku podršku (srećom nisu radili) zbog nemogućnosti da izađem na Internet, da bi mi Bog na kraju dao pameti da ukapiram da sam (pri prebacivanju opreme, da bih sa drugim PCom izašao na net) na izlaz splitera za ADSL modem vezao telefon i obrnuto.

Sam sam se sebi smejao.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 14:55   #126
Extreme Player
Član
 
Član od: 24.12.2006.
Lokacija: Pezo$
Poruke: 341
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 108 puta na 50 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Extreme Player
Angry Re: ADSL pitanja

Da li ima neko na ovom forumu ko ima ADSL i ko je iz Petrovaradina, hocu da ga pitam koliko je cekao da ga telekom prikljuci ili vec tako nesto. Kad sam uzimao ADSL rekli su da ce me prikljuciti za dva-tri dana, ali kad sam ih pozvao posle nedelju dana, neki lik mi rece da nema slobodnih portova u Pezo$u vec dva i po, i da nemoze da mi kaze kad ce ih biti jer ne zna. E, onda sam poludeo. Pa reko sebi ajd da pitam nekoga, mozda neko nesto zna

Poslednja ispravka: Extreme Player (7.8.2007 u 10:58)
Extreme Player je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 20:06   #127
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Extreme Player kaže: Pregled poruke
Da li ima neko na ovom forumu ko ima ADSL i ko je iz Petrovaradina, hocu da ga pitam koliko je cekao da ga telekom prikljuci ili vec tako nesto. Kad sam uzimao ADSL rekli su da ce me prikljuciti za dva-tri dana, ali kad sam ih pozvao posle nedelju dana, neki lik mi rece da nema slobodnih portova u Pezo$u vec dva i po, i da nemoze da mi kaze kad ce ih biti jer ne zna. E, onda sam poludeo. Pa reko sebi ajd da pitam nekoga, mozda neko nesto zna
O znam kako je to.Ja sam iz Beograda i prijavio sam se za ADSL 768kb.
Na to sam čekao 1 godinu.
P.S. Ovo su lopovčine(telekom).Pokušavam ja da skinem Voyage century(1 GB),a on mi pokazuje brzinu 6,7 kb.Uz ovu brzinu(6,7 kb)skinulo bi se za oko 30 sati.Razmišljam da vratim ovo čudo.

P.S Da li zna neko kako ovo da rešim.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 11:52   #128
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Kojim redosledom ukljucivati ADSL modem i PC

Moja sestra ima ADSL u BG-u i nekoliko meseci neće biti u BG-u.Da ne bi plaćala džabe ADSL kad ga i ne koristi,da li je moguće da ona pozove BeoTel(kod njih ima ADSL) i da ona donese meni spliter a njima da kaže samo da prebace ADSL sa 011 na 015.Vidite odakle sam...
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 12:49   #129
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Prva stvar je pitanje da li ima slobodnih ADSL priljucaka na tvojoj centrali.Ako ima onda mozes sam uvesti ADSL na par meseci ako to zelis a ona svoj ne moze prebaciti jer ugovor se vezuje za broj telefona a ne za korisnika.Recimo moj kolega se preselio dve ulice dalje od postojeceg prebivalista i morao je da raskine stari ugovor sa Beotelom i da potpise novi jer je broj telefona drugaciji.Nesto tipa pozajmica ADSL-a u smislu kao sto se ranije dial-up nalog mogao nekome pozajmiti je nemoguca.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 15:59   #130
awp_man
Novi član
 
Član od: 29.8.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSl u Beogradu i okolini

pOZZ swima ,

ja imam SBB net i nisam zadovoljan , zbog chestih prekida .. itd
Uglavnom , interesuje me , zelim da predjem na ADSL i chuo sam da su Telekom i PTT dobri . Meni je najvazniji gaming ... dal su dobri za gaming i dal neko ko ima isqstva mi moze reci neshto wishe o tome ?

PS. U pitanju je cs 1.6

zzz i hvala unapred
awp_man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 16:26   #131
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kojim redosledom ukljucivati ADSL modem i PC

Citat:
Dobroslav kaže: Pregled poruke
Moja sestra ima ADSL u BG-u i nekoliko meseci neće biti u BG-u.Da ne bi plaćala džabe ADSL kad ga i ne koristi,da li je moguće da ona pozove BeoTel(kod njih ima ADSL) i da ona donese meni spliter a njima da kaže samo da prebace ADSL sa 011 na 015.Vidite odakle sam...
Da je samo do provajdera stvar ne bi bilo problema. Međutim, polausluge obezbeđuje Telekom od koga se zakupljuje prenosna veza koja važi samo za određeni telefonski broj. Dakle, to što hoćeš ne može
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 22:08   #132
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Imam jedno pitanje: Da li ce se po diskonektovanju ,i ponovnom konektovanju na net promeniti moja IP adresa (posto je dinamicka) ?Ili moram da cekam neko vreme da bi se promenila ili... A ne bih da isprobavam sada ,posto sam se jedva konektovao danas!
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 22:27   #133
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Imam jedno pitanje: Da li ce se po diskonektovanju ,i ponovnom konektovanju na net promeniti moja IP adresa (posto je dinamicka
Najverovatnije hoće a može da ti se desi i da ponovo dobiješ istu (ali veoma retko).
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 22:41   #134
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: ADSL pitanja

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Najverovatnije hoće a može da ti se desi i da ponovo dobiješ istu (ali veoma retko).
Ne mora da znači, to zavisi od provajdera. Ja npr. na Neobee-ju dobijem novu adresu otprilike 1-2 mesečno.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 22:54   #135
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: ADSL pitanja

@Rocker

I jos nesto ,zasto kad idem preko proxy.neobee.net dobijam savrsenih konstantnih 53kb/s ,a kad je iskljucen proxy konekcija brljavi za (deve)deset.

P.S. I stvaro ume da nervira, kazu ne blokiraju P2P ,ali to ipak rade s vremena na vreme ,jer sad evo dere na 45-55kb/s. A danas nije 'teo da makne preko 20
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 0:00   #136
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: ADSL pitanja

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
@Rocker

I jos nesto ,zasto kad idem preko proxy.neobee.net dobijam savrsenih konstantnih 53kb/s ,a kad je iskljucen proxy konekcija brljavi za (deve)deset.
Njihov proxy mi baš nije jasan....npr. kod mene, neki put radi savršeno (brzina ista kao i ovako) a neki put se toliko uspori da skoro i ne radi (brzina ispod 1KB). A kod tebe je obrnut slučaj.
Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
@Rocker
P.S. I stvaro ume da nervira, kazu ne blokiraju P2P ,ali to ipak rade s vremena na vreme ,jer sad evo dere na 45-55kb/s. A danas nije 'teo da makne preko 20
Znaš i sam da torenti ne zavise samo od tvoje brzine....možda je bila gužva kod provajdera tih ljudi od kojih si ti skidao, ili pak njihovi provajderi malo filtriraju p2p. Ja sam siguran da ne čačkaju, jer meni Ares radi k'o zmaj. Skidam mahom od Amera a njima je upload veći nego najjači DL kod nas, tako da je uvek full brzina.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 0:10   #137
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Znaš i sam da torenti ne zavise samo od tvoje brzine....
To je TorrentLeech ... Samo odatle skidam torrent-e ,i kad imaju problema sa serverom to i najave... Za dve godine koriscenja tog sajta na SBB-u ,nikad ni za jedan torrent nisam imao problema. To je SBB ,dobijes sve sto si platio (bar sto se mene tice u zadnjih god. dana nisam imao nikakvih problema,ali cena je na kraju presudila) , i najveci moguci protok koji ti je garantovan paketom . Zbog toga mislim da je problem do Neobee-a. Ne bih se cudio tome da je na pr: S:50 i L:60 ,ali kad je odnos seed-leech 200:1 najmanje ...

A sto se tice Aresa, za sta koristis taj program ,ja ni jedan noviji film ne mogu da nadjem...
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 0:49   #138
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: ADSL pitanja

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
A sto se tice Aresa, za sta koristis taj program ,ja ni jedan noviji film ne mogu da nadjem...
Pa Ares uglavnom za sitnije stvari, klipove i kad mi zatreba samo pojedinačna pesma i sl. da ne skidam ceo album, za ostale, "krupnije" stvari, uvek direktno sa file hosting servera, pretežno rapid, to je uvek najbrže rešenje. A jesi forwardovao portove za svoj ruter? Da nije u tome problem? Imaš temu o tome i detaljna uputstva za različite modele pa baci pogled, to je najčešće uzrok sporim torentima.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 11:40   #139
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Nemam ruter ,samo modem... ZoneAlarm je iskljucen ,takodje i windows firewall.. Sve u svemu, nije do mene. Nocas sam u 12 sati stavio 3 filma od po 700mb preko torrenta, i do pre sat vremena je radilo punom parom ,a sad ide od 0-25.
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 13:15   #140
awp_man
Novi član
 
Član od: 29.8.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL Pozadina!

pOZZ swima ,

ja imam SBB net i nisam zadovoljan , zbog chestih prekida .. itd
Uglavnom , interesuje me , zelim da predjem na ADSL i chuo sam da su Telekom i PTT dobri . Meni je najvazniji gaming ... dal su dobri za gaming i dal neko ko ima isqstva mi moze reci neshto wishe o tome ?

PS. U pitanju je cs 1.6

zzz i hvala unapred
awp_man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, internet

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
Fedora 5 + USB Adsl Eni Slobodni softver 0 5.9.2006 16:36
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com