Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2007, 10:16   #1
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Wink Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Predlažem da sklopimo za početak jedan računar sa srcem za naše buduće članove, za stanovnike nekog od domova za napuštenu i nezbrinutu decu.

Nemojte ovde da se bavimo nekim ’’velikim matematikama’’, ’’filozofijama’’ ili nekim glupostima ...
Hajde da ideju pojednostavimo i da budemo efikasni.
Da svi damo po malo novaca i po malo sebe, onoliko koliko ko može i koliko ima potrebu da učestvuje.
Hajde da učestvujemo na sve načine koji su nam bliski, kako sve znamo i kako sve umemo.
Hajde da damo po mrvicu ljubavi i pažnje.

Mi smo stručnjaci za računare, manje više, svi ih obožavamo i puno znamo o njima,
nama bar nije problem da ovakvu ideju realizujemo ...
Ideju oko koje se možemo ujediniti i napraviti vremenom možda od nje čak i širu akciju, ali o tom potom.

Ideja i akcija bi bile isključivo naše, nas članova Foruma SK.
Časopis bi mogao da se uključi ali ne mora, nije neophodno.
Računar bi mi odabrali, sasvim normalan, bez preterivanja.
Mi bi mu kućište iscrtali, imamo ljude tamo u kreativnom delu i u modovima samo bi ga malu učinili vizuelno drugačijim da se zna od koga je, zar ne?
Očekujem u kreativnom delu temu o idejnom oblikovanju i izgledu te ’’šminke’’ (samo skromno, elegantno i uravnoteženo...)
Takodje bi bila moguća i poželjna tema u brbljaonici gde bi ostavljali Vaše poruke, pesme, slike, crteže za tu dečicu, tema u kojoj bi im poklonili parčence svoje duše što im je, verujem, potrebnije nego novac ili neka druga materijalna dobra...

Usput ćemo se setiti još nečega, što ćemo nesebično priložiti... Računar bi nam bio samo kutija u kojoj bi spakovali svoje poklone.

Nas je dovoljno, hvala Bogu ima nas ko mrava a biće nas sve više i više iz dana u dan...
Prema tome očekujem da bi do početka maja ovo mogli lagano da obavimo.

Ovakva jedna akcija koliko god bila potreban, dobar i plemenit gest prema drugima kojima je namenjena, svakako će i nama puno doneti, osetićemo svoju snagu, podelićemo medjusobno poštovanje, ljubav, pažnju, saradnju ...

Oživećemo i ojačati ovo naše Forumsko biće kroz duh zajedništva i saradnje, duh koji u nekoj meri već i postoji.



Kao začetnik ove ideje ima samo jednu sebičnu želju, a to je da budem prisutan kada se ovaj naš Računar sa srcem bude poklanjao, da vidim oči te dečice koja ga budu dobila.
Za taj trenutak se vredi potruditi i odreći neke mrvice koja će načiniti našu gomilu novaca, ljubavi i pažnje.
Potrebno nam je ovakvo nešto u ovom svetu gde smo sve češće slučajni prolaznici koji se samo po kojom porukom očešu jedni o druge...


Pa, šta kažete?
Hoćemo li?
Da možemo, to znam i sam!
Simke je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
doctor (19.2.2010), Geomaster (2.6.2008), Irena 93 (7.7.2008), NjegovaWisost (26.4.2007)
Stara 15.2.2007, 10:16   #2
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Primedba 01.

Izvinjam vam se ako ovo nisam baš najbolje i najpismenije sročio, trudio sam se da prenesem ideju i da se razumemo... što sam, verujem i uspeo.

Znajte da ako ovo obavimo kako valja, jednoga dana bićete jako ponosni na sebe, bićete zadovoljniji, potpuniji a imaćete o čemu i da pričate svojim potomcima ... sigurno je da nećemo ništa izgubiti, osim ako ne ostanemo nezainteresovani i uzdržani na jednu ovakvu akciju.

Primedba 02.

Moguće je da je ovo moje pisanije donekle podstaknuto nedostatkom medjusobnog razumevanja, pažnje, saradnje, lojalnosti ... na širim i užim prostorima ove naše svakodnevice.
Možda je podstaknuto skorašnjim vremenskim promenama, nekim drugim vetrovima
i sitnim malim svakodnevnim nepogodama... kao da se stalno otudjujemo.

Kako god bilo, ovo je samo jedno od mojih Ranojutarnjih razmišljana.


Juče je bio dan zaljubljenih, volimo se to bar nije skupo i usput poštujmo i pazimo, ni to nas ne košta baš previše.

Dobar dan, gospodo, na Vas je red.

Simke.

Primer uplatnice:

Poslednja ispravka: Bojan (16.8.2010 u 7:06) Razlog: Ubacivanje slike uplatnice
Simke je offline  
Stara 15.2.2007, 11:14   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Podrzavam.

Kako cemo se organizovati?
oluja je offline  
Stara 15.2.2007, 11:26   #4
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Ne znam koliko mogu da ucinim, ali podrzavam ideju.
SirDuck je offline  
Stara 15.2.2007, 11:39   #5
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Moze solidarisite da mi kupite 7900 GT

Ideja je ok ali ju je tesko sprovesti u delo.
B@NE je offline  
Stara 15.2.2007, 11:48   #6
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Fenomenalna ideja!
Treba otvoriti žiro račun na koji treba uplaćivati novac. Zatim treba za sve komponente objaviti glasanje u hardverskom delu foruma. I na kraju modovati mašinu.
Mislim da ne bi bio problem to organizovati.

Još jednom, oduševljen sam idejom.
bobi je offline  
Stara 15.2.2007, 11:52   #7
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

ideja mi se svidja, tj. ideja je stvarno dobra.Ali moramo da se odlucimo kome ce mo taj komp da poklonimo, kako da uplatimo novac, koliko svako da uplati, koje ce mo komponente da ubacimo, koj OS, kako ce izgledati ta modovana masina.....i jos milion malih sitnica.
PeTkO je offline  
Stara 15.2.2007, 11:55   #8
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

a sto se ne bi dogovorili sa redakcijom Sk da se skupe polovne komponente i da se napravi nekoliko racunara tako bi puno ljudi moglo da da svoj doprinos.Jedan da neku stariju grafu, drugi da procesor ,treci moduje kuciste,itd....
nikola87 je offline  
Stara 15.2.2007, 11:57   #9
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Neka neko iz redakcije otvori tekuci racun, i objavimo ga ovde na forumu. Zatim svako od nas ako je u prilicu moze da da onoliko para koliko moze. Oko modovanja same makine ne treba da se brinemo zato sto ima dosta modera na ovom forumu. Za komponente cemo se izdogovarati u zavisnosti od prikupljenog kesa. A za OS cemo Linux ne vredi trositi pare. Kada se sve izdogovaramo i skupimo pare na kamaru , dodju u BG odabrani ljudi i sklopi se sve. A sad komp nebi trebalo da zavrsi u muzeju i da trune, vec da se da nekom sa foruma,ali pre toga da se organizuje neka nagradna igra ili mozda kviz.
B@NE je offline  
Stara 15.2.2007, 12:05   #10
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
B@NE kaže:
A sad komp nebi trebalo da zavrsi u muzeju i da trune, vec da se da nekom sa foruma,ali pre toga da se organizuje neka nagradna igra ili mozda kviz.
Lepo je rekao Simke da računar(i) treba da ide deci bez roditelja u nekom domu. Što se mene tiče, može da ide i nekom tamo klincu koji ide na takmičenja po inostranstvu a nema računar, ili nekom težem invalidu.

Dajte, nemojmo da ovo radimo za sebe niti za ijednog člana ovog foruma.
bobi je offline  
Stara 15.2.2007, 12:09   #11
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
nikola87 kaže:
a sto se ne bi dogovorili sa redakcijom Sk da se skupe polovne komponente
Ne bih se slozio sa tim. Ipak ne treba uskracivati toj deci i mogucnost za igru pa sad stedeti na nekim komponentama, da bi na kraju ispao neupotrebljiv racunar. Druga stvar je sto su polovne komponente podlozne kvarovima, a nema ko da im zameni ili popravi. Bolja solucija je uzeti nov racunar sa recimo 24 meseca garancije pa da smo sigurni da ce minimum dve godine koristiti isti.

Inace, akciju u potpunosti podrzavam.
choi je offline  
Stara 15.2.2007, 12:10   #12
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
B@NE kaže:
Neka neko iz redakcije otvori tekuci racun, i objavimo ga ovde na forumu. Zatim svako od nas ako je u prilicu moze da da onoliko para koliko moze. Oko modovanja same makine ne treba da se brinemo zato sto ima dosta modera na ovom forumu. Za komponente cemo se izdogovarati u zavisnosti od prikupljenog kesa. A za OS cemo Linux ne vredi trositi pare. Kada se sve izdogovaramo i skupimo pare na kamaru , dodju u BG odabrani ljudi i sklopi se sve. A sad komp nebi trebalo da zavrsi u muzeju i da trune, vec da se da nekom sa foruma,ali pre toga da se organizuje neka nagradna igra ili mozda kviz.
Nije cilj da ga dobije neko sa foruma, treba da ide u dobrotvorne svrhe!
I kakav bre Linux, onima kome ide kompjuter treba Windows.
Ne kazem da je Linux bezveze nego je jednostavno tako.
SirDuck je offline  
Stara 15.2.2007, 12:11   #13
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Bravo, Simke!

Citat:
bobi kaže:
Treba otvoriti žiro račun na koji treba uplaćivati novac. Zatim treba za sve komponente objaviti glasanje u hardverskom delu foruma. I na kraju modovati mašinu.
Mislim da je ovo sasvim korektan predlog za organizaciju, ali bi glasanje trebalo da isključuje mogućnost komentarisanja zbog sigurnog prepucavanja, pa bi se sve na kraju pretvorilo u svađu. Npr, topic (ili više njih) bi mogao da se organizuje kao i onaj za najboljeg domaćeg glumca - glasaš, obrazložiš svoje mišljenje i to je to.
Neuro je offline  
Stara 15.2.2007, 12:12   #14
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Kao sto svi kazu,potreban je racun.Zaista ne vidim nacin kako bih drugacije mogao da doprinesem osim uplate.
firefly je offline  
Stara 15.2.2007, 12:37   #15
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
Zaista ne vidim nacin kako bih drugacije mogao da doprinesem osim uplate.
Podržavam i nemam nikakvu drugu ideju kako da pomognem

Ideja je super...
Željko je offline  
Stara 15.2.2007, 12:51   #16
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Znaci Simke pravac banka i otvaraj tekuci racun na koji cemo uplatiti novac!
Mario Pavićević je offline  
Stara 15.2.2007, 13:01   #17
JohnnyB
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 213
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Ideja je odlična! Mada mislim da bi i pored novca mogle i da se skupljaju polovne komponente... Računar je računar, nije bitno toliko da li je u njemu GF10000000GTXTX ili slabašni GF4MX, bitno je da ta deca imaju na cemu da pocnu da uce i da je to poklonjeno od srca... A i tako bismo bili u prilici da sklopimo više računara. Što se tiče OS, mislim da je Linux pravo rešenje, jer ne bi bilo pametno trošiti skupljenu sumu na Windows, jer se za te pare može sklopiti računar, a moja preporuka je Edubuntu. Evo, dobrovoljno se prijavljujem da ga instaliram i sredim za korišćenje... Da skratim priču, podržavam ovaj predlog u potpunosti (naravno, kad dodje vreme i materijalno ću) i apelujem da naše jedinstvo na forumu ne ostane samo u elektronskom obliku, već i da se prenese i u našu okolinu...
za Simketa
JohnnyB je offline  
Stara 15.2.2007, 13:06   #18
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
JohnnyB kaže:
Ideja je odlična! Mada mislim da bi i pored novca mogle i da se skupljaju polovne komponente... Računar je računar, nije bitno toliko da li je u njemu GF10000000GTXTX ili slabašni GF4MX, bitno je da ta deca imaju na cemu da pocnu da uce i da je to poklonjeno od srca... A i tako bismo bili u prilici da sklopimo više računara. Što se tiče OS, mislim da je Linux pravo rešenje, jer ne bi bilo pametno trošiti skupljenu sumu na Windows, jer se za te pare može sklopiti računar, a moja preporuka je Edubuntu. Evo, dobrovoljno se prijavljujem da ga instaliram i sredim za korišćenje... Da skratim priču, podržavam ovaj predlog u potpunosti (naravno, kad dodje vreme i materijalno ću) i apelujem da naše jedinstvo na forumu ne ostane samo u elektronskom obliku, već i da se prenese i u našu okolinu...
za Simketa
tacno,ako bi smo skupljali polovne komponente mogli bi smo da napravimo nekoliko racunara koi naravno ne bi imali neku super jacinu ali bi bili dovoljni da se ta deca zabave i nesto nauce.

pozz....
nikola87 je offline  
Stara 15.2.2007, 14:20   #19
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Malo kasnim sa ukljucenjem Btw, ideja je odlicna, i takodje sam za to da se koristi linux. Isto mislim da bi bilo bolje da se sklope 2-3 racunara nego da uzmemo samo 1 a jaci (Ipak su to deca koja uglavnom prvi put dolaze u dodir sa komjuterom). Nazalost, problem ce biti sto cak i ako sve realizujemo pitanje je da li ce ta deca moci da koriste linux jer u periodu 8 do 12-13 godina decu najvise interesuju igre...
Stevvan je offline  
Stara 15.2.2007, 14:25   #20
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Ideja je odlična
Bitno je da, pre nego što bilo šta počne da se radi, da se ostane pri ovom entuzijazmu do kraja! Ovo nije stvar koja se treba olako odbaciti, kao što se to često događa sa novim idejama, koje u najboljem slučaju ostanu aktuelne 15-tak dana...!
Nema potrebe da se zamlaćujemo glupostima kao što su: da li će na tom kompjuteru biti Windows ili Linux... Bitno je da se ostvari glavni cilj, nije teško i lako je ostvarljivo.
Svašta iz ovoga može proizići... jedna ideja vuče drugu... možemo otvoriti npr. temu u 2d i 3d grafici koja će se baviti izradom interesantnih wallpapera za decu, sa nekim lepim i neupadljivim porukama...
Programeri mogu da naprave jednu ili dve lake, obične igrice sa nekom lepom posvetom... svašta se može napraviti, samo treba volje. Ja mislim da je ovakva ideja sasvim dovoljna da pogura volju do kraja.
Ako ovo ne izvedemo na vreme i kako dolikuje, treba da nas bude sramota od sopstvene sebičnosti i lenjosti!
Bez mnogo odugovlačenja, dajte da odmah vidimo na koji žiro račun, kako, polovne komponente - da ili ne, raspitajte se kome mi bilo najpotrebnije, koliko računara itd, itd...
Možemo mi ovako do iduće godine da hvalimo ideju, eli bez konkretnih stvari - ništa.
[Imzadi] je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com