Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2008, 8:18   #261
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
shteff kaže: Pregled poruke
1.u Sk imas i ostale autore.
2.Pa sta si ocekivao kad ih je pravio isti razvojni tim?
3.sto da ljudi iz Bethesde izmisljaju toplu vodu kad...
4.koncept obliviona savrseno dobar i odgovara igri.
1.Ajde prebroj recenzije igara koje je pisao Kuzma, i recenzije koje su pisali SVI ostali autori, pa razmisli malo, pa onda vidi da li imas i ostale autore. Odnos je takav, da ako neko nece da cita kuzmine recenzije, ima na raspolaganju recenzije igara za Wii i PS3, i mozda jednu za PC.
2.Jel to opravdanje za kloniranje Obliviona? Oni sad treba do kraja zivota da prave iskljucivo Oblivione?
3.Niko nije trazio toplu vodu, samo smo trazili ne-Oblivion...
4.Nikako ne bih mogao da se slozim sa ovom konstatacijom, ali dobro, to je samo moje misljenje...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 12:53   #262
shteff
Član
 
Član od: 11.11.2008.
Lokacija: Nestao u akciji....
Poruke: 73
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

1) priznajem poraz,ovde si me
2) Ne to NIJE opravdanje bethesdi,samo sam naveo razlog zasto je igra slicna oblivionu
3) Koliko vidim to sto je igra slicna oblivionu ne zanima vise skoro nikog.
4) Ukusi su individualni
shteff je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 19:33   #263
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

I ja mislim da koncept obliviona ne moze nikako da se poistojedini sa fallout-om jer sam igrao oba i razliciti su.
Kao babe i zabe,sto bi narod rekao...
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 19:37   #264
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Ok, definisi koncept... isti je endzin, isti smor likovi, isti smor dijalozi...oba sebe nazivaju RPG-om, iako to nisu...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 20:09   #265
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

pisite vise o igricama manje o hardveru
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 20:59   #266
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
pisite vise o igricama manje o hardveru
Neke ljude uopšte ne interesuju igre.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Iris (18.11.2008), zdravkelja (18.11.2008)
Stara 18.11.2008, 21:02   #267
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Jest, i ja se vise za hardware interesujem. Malo sam utanjio sa igrama. Mozda sto nisam ranije mogao da ih igram na necem normalnom pa sam batalio.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 21:19   #268
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Ok, definisi koncept... isti je endzin, isti smor likovi, isti smor dijalozi...oba sebe nazivaju RPG-om, iako to nisu...
Mislio sam da kazem da ako Fallout pocne da lici na Oblivion(kao FO3) to (po meni) vise nije Fallout...
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 22:10   #269
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Neke ljude uopšte ne interesuju igre.
neke ljude uopste ne interesuje hardware...ne kazem da mene ne zanima...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 22:27   #270
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
neke ljude uopste ne interesuje hardware...ne kazem da mene ne zanima...
Nisam ni ja to rekao. Ali najbolje je imati podjednako i od jednog i od drugog, kao što je sada, a ne povećavati jedno nauštrb ostalog. Neko bi volio da uopšte nema ni igara ni aplikativnog softvera, već samo običan hardver. Kada bi se tako postupalo, SK više ne bi ni postojao.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 22:36   #271
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Nisam ni ja to rekao. Ali najbolje je imati podjednako i od jednog i od drugog, kao što je sada, a ne povećavati jedno nauštrb ostalog. Neko bi volio da uopšte nema ni igara ni aplikativnog softvera, već samo običan hardver. Kada bi se tako postupalo, SK više ne bi ni postojao.
slazem se...al se ne slazem da je ravnoteza napravljena kako treba...
hardware-40%
software(+internet)-40%
ostalo-10%
igre-10%
nastavite da budete ovako dobri kao do sad...ovo je bila iskrena primedba...pozdrav
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 22:42   #272
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Pa ne znam bas,zavisi...
U decembru i januaru se opise puno vise igara nego u junu npr.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 23:25   #273
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

E, ljudi, stvarno bi bilo lepo da ponovo s vremena na vreme izbacite Svet Igara (npr. jednom u 6 meseci)... I nemojte molim vas da mi pricate kako "ne bi imalo o cemu da se pise", posto svi dobro znamo kakvi sve indie naslovi izlaze, i kakvih tu ume da bude krajnje solidnih igara, cak i dosta boljih nego sto su ove koje umetee da opisete, a za sest meseci (godinu dana) bi ih se nakupilo valjda dovoljno za svet igara...Pogledajte samo avanture...Uopste i ne postoji mainstream avanturisticka scena...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
shrafko (19.11.2008)
Stara 19.11.2008, 12:11   #274
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
brajko85 kaže: Pregled poruke
Kritikovao je kontrole kako su lose i komplikovane.Pa Kuzmo,ne moze lik da trci,skace,bije i radi bog zna sta na jedno dugme.Preso sam igru koristeci tastere W,A,S,D,Q,E,Space.Znaci sve se nalazi na jednu saku...
Ne ulazim ni u Kuzmin doživljaj igre ni u zamerke/pohvale priči i Karnbijevom liku, samo da kažem da, u 20 i kusur godina igračkog staža, nisam skoro imao tu "čast" da igram igru sa kriminalnije odrađenim kontrolama nego što su u novom Alone in the Darku. Kao prvo, ne postoji mogućnost strejfovanja (pomeranje u stranu, sa licem okrenutim napred), što je samo po sebi dovoljno za velike glavobolje (lika je kao podmornicu potrebno stalno ili rotirati oko svoje ose, ili praviti ogromne lukove kad hoćeš da priđeš nečemu što mu stoji na 30 cm od nosa sa leve ili desne strane). Zatim, umesto da pokreti miša služe za rotiranje kamere oko lika (kako bi se, jel, video surrounding), ovde isti ne služe za to, već da se njima kontroliše kako će lik držati stvari u svojim rukama (da li će, npr. sekiru držati sa leve/desne strane ili iznad glave, odnosno u bilo kom međukoraku između). Prosto je nemoguće opisati koliko je ovo annoying tokom igranja, ne samo da ne mogu brzo da vidim odakle mi nailazi opasnost, već se i najprostije razvaljivanje vrata svodi na komično gurkanje aparata za požar/sekire u ista jer ih nije moguće brzo i efikasno staviti u položaj za maksimalni damage. Osim toga, paljenje stolica i drugih drvenih predmeta je ubitačno po živce, jer je potrebno pažljivo titrati predmetom iznad vatre kao debil levo desno, kako bi se ista primila na površinu predmeta (uz nemogućnost da se predmet spusti ispod visine likovog pojasa, što znači da na pojedinim zapaljenim delovima nije ni moguće odraditi operaciju). Ovome dodati i inventar koji ne samo da "podržava" čitavih desetak predmeta (od kojih su 2 uvek u inventaru, a najmanje 4 bi po logici stvari trebali da budu tu (municija, baterije, upaljač i prva pomoć)), već se i šaranje inventarom vrši ili mišem ili tastaturom, pri čemu je mišem to vrlo delikatna operacija s obzirom da je isti u inventarskom ekranu ekstra osetljiv, pa stalno beži ko lud ili levo ili desno (pri tome imati u vidu da se kursor miša zapravo i ne pojavljuje, već samo predmeti bivaju blago osvetljeni, pa često nije ni jasno koji je predmet trenutno selektovan). Ovome dodati da se svaki pokušaj kontrole inventara putem tastature sudara sa kontrolama miša - ako mi se miš nalazi u desnom delu inventara a ja tastaturom hoću da odem na levi, ekran će konstatno trzati u pravcu u kojem se nalazi miš! Dok ja iznabadam sve što mi treba za molotovljev koktel, jednostavnije mi je da pobegnem od protivnika.
O dodatnim propustima u inventaru, katastrofalno lošem kretanju glavnog lika (ili vozila), jurcanjem za zlim drvećem pred kraj igre, crnoj šljaci (čija je ubitačnost programirana da se dešava po random principu, ali tako da je taj random uvek negdle u rasponu 90-100% ubitačnosti) koja te konstantno tretira kao debila (tačno je osvetlim i mrdnem milimetar napred i odma me pojede, da bi u drugoj, identičnoj situaciji mogao da odmaknem par koraka, nakon čega me opet neobjašnjivo ubije; ko je igrao zna o čemu pričam) mapi do koje dolazim kad istiskam 2 dugmeta (uz pauze koje se ne mogu izbeći), protivnicima koji skoče na suprotnu stranu od mog auta ali završe na krovu istog i još gomili propusta da i ne govorim. Igra mi izgleda kao da ju je pravio tim koji je igrao prvi Alone, zatim su ih zamrzli do današnjih dana, odmrzli i tutnuli im u ruke visokobudžetnu grafiku i produkciju i rekli "ajde složite kontrolnu šemu u full 3D okruženju na osnovu kvazi 3D igre koju ste igrali jedanput pre deceniju i kusur"....
Onda posle toga uzmem poslednjeg Hitmana i oduševim se kako su friendly kontrole: AWSD radi besprekorno, uz miša koji rotira kameru oko lika (umesto da rotira lika), tako da začas pogledam u nekom drugom pravcu uz potrebu da samo kratko stisnem napred kako bih se u istom i okrenuo.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
voodoo_ (19.11.2008)
Stara 19.11.2008, 13:23   #275
brajko85
Veteran
 
Član od: 23.11.2007.
Poruke: 958
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 259 puta na 162 poruka
Talking Re: Kritike i sugestije

Ja nemam 20 godina igrackog iskustva,a igru sam presao bez problema.
P.S.Ja sam *****o Kuzmi zato sto mu smetaju kontrole,ali ovo tvoje......vau....
brajko85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 16:48   #276
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

ccc...lele kuzmo ala nagrdi Brothers in Arms:Hell's Highway
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 18:09   #277
Mika666
Novi član
 
Član od: 19.11.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Kritike i sugestije

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
ccc...lele kuzmo ala nagrdi
Pa kazem ja da sa Kuzmom nesto nije u redu...
Mika666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 21:03   #278
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ma, napiši slobodno, ako je konkretan i koristan komentar. Reagovao sam na ono "Hahaha, fali vam slovo" i "Bahahaha, na dva stranice ostao vam u paginaciji prošli mesec", što je potpuno irelevantno i nekonstruktivno.
Mi iz juznih krajeva imamo malo cudan smisao za salu (za vas gore). Inace greska vam se potkrala i u broju 10/2008...

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Na to pitanje u vezi sa Nagradnim kvizom već sam odgovarao. Slažem se sa tobom da bi bilo dobro da bude i odgovora, ali je tehnički neizvodljivo. Naime, veći je broj nagrada nego što je bio ranije, što zauzima prostor, a i čitaoci često šalju ilustracije na A4 listovima papira ili odgovore koji su veći od prostora na kuponu, pa se nalaze na posebnom papiru. Naravno da je i to u redu kad je u pitanju nagradna igra, samo što onda takav odgovor ne možemo da objavimo zbog ograničenog prostora. A ako ne objavimo jedan odgovor, onda nećemo ni druge, pa smo zbog toga odustali od štampanja odgovora. Što je šteta, jer zaista ima izuzetno domišljatih i smešnih odgovora.
Mislim da se to moze drugacije rijesiti, tih 5-6 odgovora ne stize svaki sa slikom a slike se mogu dovoljno umanjiti da mogu stati 5 jedna pored ili ispod druge ako vec ima toliko slika I meni fali to, i ti odgovori daju neki pecat casopisu.

Poslednja ispravka: VojaM (26.11.2008 u 17:09) Razlog: spajanje
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2008, 17:24   #279
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Post Re: Kritike i sugestije

Citat:
Mika666 kaže: Pregled poruke
Pa kazem ja da sa Kuzmom nesto nije u redu...
Pa to smo znali odavno ali ga bas zato i citan zato sto nije uredu kao mnogi drugi mislim jeste da je "malo" subjektivan ali sta ti vi ne bi bili.

Covek korektno odradjuje poso mislim kome se nesvidja nek cita Screen Fun ili whatever

Mislim nemozes ti sa njim da se u svemu slazes neslazem se ni ja ali njegove tekstove citam iskljucivo zbog njegovog subjektivnog misljenja jer sve igre koje me zanimaju uvecini slucajeva predjem pre nego sto izadje SK sa njihovim opisom

Dobro znam da ima ljudi koji citaju bas da bi saznali objektivan opis igre ali mislim ako njima bude ucinjen ustupak bice na moju, i ne samo moju stetu, tako da stvarno ne bih da kuzma ostane bez test play rubrike

Bolje da mu oduzmu Ja igrac tu ionako cesto nezna sta ce da pise pa da covek moze da se posveti njegovoj specijalnosti tj igrama a ne da naklapa da li je Lord Brittish zabo pare i da li Holandjani mrze Kineze
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2008, 18:14   #280
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Imam prijedlog da u SK-u naprabite neku rubriku u kojoj bi mogli da ser pročitaju najzanimljivije poruke sa foruma i neki najzaslužniji sa foruma koji su nešto uradili. Uopšteno jednu stranu o SK forumu da stavite u SK. To je malo izdvojićete 1 ili maksimalno dvije stranice. A koliko ima reklama, pa zaradićete nekako
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Forum: predlozi & sugestije oluja Forum o forumu 5976 26.8.2013 20:11
FF 2 - komentari, mišljenja, kritike... Eni Aplikativni softver 0 25.10.2006 17:23
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56
sugestije na sajt kenta Zanimljive Web lokacije 9 1.2.2006 21:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com