Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2006, 22:47   #61
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
The mighty Boo kaže:
Licnosti kao sto su Minsc, Edwin, Imoen, Jan, Morte, Fall from Grace, Modron, Ignus itd...
Deekin, never forget Deekin...

Poslednja ispravka: player1 (8.9.2006 u 10:20)
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 2:37   #62
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
The mighty Boo kaže:
Najbolje price su licne - BG, Torment. Bez spasavanja sveta i slicnih banalnosti. To su one koje se pamte. Price heroja BG-a i nameless-one-a su jedinstvene po tome sto je igrac i njegova licna prica bitnija od nekih apstraktnih ciljeva kao sto je spasavanje sveta.

Jedino sto je bitno kod kompanjona je da budu - licnosti. Licnosti kao sto su Minsc, Edwin, Imoen, Jan, Morte, Fall from Grace, Modron, Ignus itd...
Ne verujem da ce se to desiti sa NWN2 - to nije taj tip rpg-a koji baca teziste na single-player i kojem su takve stvari vazne. Zato ne mislim da ce se kompanjoni razlikovati sustinski od NWN.

NWN2 ce biti zabavan - ali samo to. Odigras i zaboravis. Bar ja tako mislim.
Delimicno si u pravu. BG je prica gde je lik u centru paznje, ali se isto tako cudno podudara da on, ispunjavajuci svoju sudbinu, istovremeno i spasava svet. Kotor 2 (pa cak i 1) je isto tako licna prica gde tvoja sudbina podrazumeva spasavanje sveta. U tormentu je sve oko lika, ali torment nije tako dobro prosao. U smislu popularnosti. Igrali su ga rpg zaludjenici (citaj: nas par ). Ali isto tako fallout ima klasicnu pricu spasavanja sveta, a jedan je od najboljih rpg-ova ikad.

Obsidian je vec napravio kotor 2 gde su kompanjoni licnosti u pravom smislu te reci. Steta sto nisu stigli da ga zavrse, pa su izbacili kompanjone iz poslednjeg dela igre gde je trebala da bude kulminacija. Citao sam neke dijaloge koje su neki likovi "skinuli iz igre" sta je trebalo da se desi i kako je to sve trebalo da izgleda na malachoru 5. Extra je zvucalo samo dok sam citao, mogu misliti kako bi bilo da je bilo i slike i zvuke. Najavljuju npc-eve u klasi kotora 2, sa sve pozadinskim pricama, questovima, ljubavi, mrznjom. Dodaj svemu tome influence sistem koji je meni odlican i mislim da ce likovi iz druzine biti jako zanimljivi.

Naravno, ne ocekujem da bude u klasi BG koji sam odigrao 10 puta i mogu iz glave da napisem walkthrough. Ali ocekujem da bude dobra igra.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 10:15   #63
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Sarmatian kaže:
Delimicno si u pravu. BG je prica gde je lik u centru paznje, ali se isto tako cudno podudara da on, ispunjavajuci svoju sudbinu, istovremeno i spasava svet.

Obsidian je vec napravio kotor 2 gde su kompanjoni licnosti u pravom smislu te reci. .
Ne spasava se svet u BG-u. Bhaal nije opasnost za svet vec najvise za Cyrica ciju ce moc uzeti. Lord of Murder mora postojati. Pitanje je samo ko ce to biti.

Kotor 2 je kopija tormenta i likovi su ocigledno preuzeti iz njega. Uz to pricu je radio Avelonne a ne Obsidian i prakticki je ponovio svoj torment. Zato ne gotivim Kotor 2 - isuvise je kopija.

Pokusali su oni vec u ekspanzijama za NWN da stvore slicne likove i nisu uspeli - jednostavno to nije bilo to. Ali videcemo sta ce biti sa NWN2... Znas nije tesko izmisliti pricu za lika. Ja se bavim stonim frp-om i mogu za 10 minuta da izmislim celog lika. Ali to nije dovoljno - mora postojati izuzetna inspiracija i iskustvo da se stvori originalni lik. Takve nisam video od jos od ToB-a.

Ne slazem se za Fallout 2. ja iskreno mislim da postoji ogroman kvalitativni jaz izmedju BG2, Tormenta i Fallouta.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 10:17   #64
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
The mighty Boo kaže:
Kotor 2 je kopija tormenta i likovi su ocigledno preuzeti iz njega. Uz to pricu je radio Avelonne a ne Obsidian i prakticki je ponovio svoj torment. Zato ne gotivim Kotor 2 - isuvise je kopija.
Citao sam o toj teoriji, ali dobar deo dokaza je previse posredan da bi plivao.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 10:28   #65
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

U KotOR-u je Kreia zelela da unisti sav zivot tako sto tebe iskoristi za unistavanje sile (ako sam dobro shvatio). Da li u Tormentu zeli noko to da uradi? Ne tragas ni za svojom smtnoscu. Nisi ni besmrtan. Navjazniji delovi price se ne podudaraju, a to da ima dosta slicnosti, pa zasto da nema? Isti pisac, a i Torment je jedna od najboljih prica ever, zasto da ne uzme elemente iz njega? A i NWN 2 pise Avelonne.
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 13:33   #66
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Samo da izgleda lepo i da isto tako radi lepo na mom Radeonu 9200SE! I bombonica!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 13:36   #67
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Samo da znaš, igra izričito zahteva pixel shader 2.0 kartu. Znači, Radeon 9500 i jači, ili GeForce FX i jači.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 13:40   #68
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
player1 kaže:
Citao sam o toj teoriji, ali dobar deo dokaza je previse posredan da bi plivao.
To nije teorija vec je toliko ocigledno da bode oci.

Poslednja ispravka: The mighty Boo (8.9.2006 u 16:07)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 13:43   #69
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
darthmajor kaže:
U KotOR-u je Kreia zelela da unisti sav zivot tako sto tebe iskoristi za unistavanje sile (ako sam dobro shvatio). Da li u Tormentu zeli noko to da uradi? Ne tragas ni za svojom smtnoscu. Nisi ni besmrtan. Navjazniji delovi price se ne podudaraju, a to da ima dosta slicnosti, pa zasto da nema? Isti pisac, a i Torment je jedna od najboljih prica ever, zasto da ne uzme elemente iz njega? A i NWN 2 pise Avelonne.
Amnezija, misteriozna privlacnost glavnog lika, uznemirujuci NPC-jevi sa svojim pricama koje su vezane za glavnog lika... ima dosta toga. Ona sith zenska je pljunuta Fall from Grace... glavna baba je Ravel u izmenjenoj ulozi, lopov koji te prati je isti Morte, ona bela jedi zenska je nalik Annah, itd.

To je ta ista prica, blago izmenjena i u drugom settingu. Sto je najgore losija je od originala i to dosta.

Toliko mi je bila upecatljiva da nijednom liku nisam uspeo da zapamtim ime
No da je bolja od NWN i prvog KOTOR-a to je sigurno.

I pored toga ima jos mana: kratkoca, linearnost, losi questovi, losa grafika i nedovsen kraj.

Poslednja ispravka: The mighty Boo (8.9.2006 u 16:06)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 17:28   #70
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
The mighty Boo kaže:
To nije teorija vec je toliko ocigledno da bode oci.
Dobro onda je to teorija koja bode oci nekim igracima...
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 17:31   #71
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
player1 kaže:
Dobro onda je to teorija koja bode oci nekim igracima...
I see dead people
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 20:16   #72
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
The mighty Boo kaže:
Ne spasava se svet u BG-u. Bhaal nije opasnost za svet vec najvise za Cyrica ciju ce moc uzeti. Lord of Murder mora postojati. Pitanje je samo ko ce to biti.

Kotor 2 je kopija tormenta i likovi su ocigledno preuzeti iz njega. Uz to pricu je radio Avelonne a ne Obsidian i prakticki je ponovio svoj torment. Zato ne gotivim Kotor 2 - isuvise je kopija.

Pokusali su oni vec u ekspanzijama za NWN da stvore slicne likove i nisu uspeli - jednostavno to nije bilo to. Ali videcemo sta ce biti sa NWN2... Znas nije tesko izmisliti pricu za lika. Ja se bavim stonim frp-om i mogu za 10 minuta da izmislim celog lika. Ali to nije dovoljno - mora postojati izuzetna inspiracija i iskustvo da se stvori originalni lik. Takve nisam video od jos od ToB-a.

Ne slazem se za Fallout 2. ja iskreno mislim da postoji ogroman kvalitativni jaz izmedju BG2, Tormenta i Fallouta.
Zar nije na kraju Alaundovog prorocanstva da ce spawn of bhaal napraviti haos, da ce reke biti crvene od krvi bla bla bla.... A solar ti u TOB kaze - vreme je da saznas koja je tvoja uloga, a to je da sprecis prorocanstvo da se ostvari.

Fallout je jedan od najboljih rpg-ova ikad. Igru mozes preci na gomilu razlicitih nacina, sto se ne moze reci za bg. I meni je bg bolji ali je razlika nije tako velika.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 20:22   #73
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Sarmatian kaže:
Zar nije na kraju Alaundovog prorocanstva da ce spawn of bhaal napraviti haos, da ce reke biti crvene od krvi bla bla bla.... A solar ti u TOB kaze - vreme je da saznas koja je tvoja uloga, a to je da sprecis prorocanstvo da se ostvari.


Fallout je jedan od najboljih rpg-ova ikad. Igru mozes preci na gomilu razlicitih nacina, sto se ne moze reci za bg. I meni je bg bolji ali je razlika nije tako velika.
Haos dok ne bude samo jedan. On se potom uspinje u domen bogova i zauzima svoje mesto uzimajuci portfolio Murder od Cyric-a (koji je on ukrao za vreme Time of Troubles-a), i onda pocinje da vlada. Cyric se i sam pojavljuje licno u ToB da vidi na sta ciljas (u pocket realm-u). Ja mislim da se Solar nikada ne izjasnjava - ona je samo medijator - sudija.
Ne spasava se svet vec sopstvena dusa. Kao u Tormentu.

To sto se moze preci na toliko nacina je platila prica. BG je da bi ispricao pricu delom linearan - to je jedini nacin da se lepo isprica neka prica, inace mora da se rascepka kao u Fallout-u.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 20:24   #74
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
The mighty Boo kaže:
Amnezija, misteriozna privlacnost glavnog lika, uznemirujuci NPC-jevi sa svojim pricama koje su vezane za glavnog lika... ima dosta toga. Ona sith zenska je pljunuta Fall from Grace... glavna baba je Ravel u izmenjenoj ulozi, lopov koji te prati je isti Morte, ona bela jedi zenska je nalik Annah, itd.

To je ta ista prica, blago izmenjena i u drugom settingu. Sto je najgore losija je od originala i to dosta.

Toliko mi je bila upecatljiva da nijednom liku nisam uspeo da zapamtim ime
No da je bolja od NWN i prvog KOTOR-a to je sigurno.

I pored toga ima jos mana: kratkoca, linearnost, losi questovi, losa grafika i nedovsen kraj.
Ja bas nisam video toliko slicnosti koliko ti vidis. Kreia je uz tebe od pocetka do kraja, dok se ravel pojavljuje samo na kratko u tormentu, i usput nije ni glavni negativac. Annah i Handmaiden mi bas i nisu slicni. Vidi se da su neki likovi inspirisani likovima iz tormenta ali je previse reci da je sve prepisano. U tormentu si ti sam sebi glavni neprijatelj dok ovde to nije slucaj.

Za mane se slazem, posebno za nedovrsen kraj. Ali linearnost vazi isto tako i za torment i za bg. Jedino se fallout moze pohvaliti da je nelinearan.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 20:29   #75
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
The mighty Boo kaže:
Haos dok ne bude samo jedan. On se potom uspinje u domen bogova i zauzima svoje mesto uzimajuci portfolio Murder od Cyric-a (koji je on ukrao za vreme Time of Troubles-a), i onda pocinje da vlada. Cyric se i sam pojavljuje licno u ToB da vidi na sta ciljas (u pocket realm-u). Ja mislim da se Solar nikada ne izjasnjava - ona je samo medijator - sudija.
Ne spasava se svet vec sopstvena dusa. Kao u Tormentu.

To sto se moze preci na toliko nacina je platila prica. BG je da bi ispricao pricu delom linearan - to je jedini nacin da se lepo isprica neka prica, inace mora da se rascepka kao u Fallout-u.
Nije. Solar ti objasnjava tvoju ulogu. Ti sprecavas da se prorocanstvo ostvari. Da se prorocanstvo ostvarilo, spawn of bhaal bi unistili sword coast u medjusobnoj borbi za vlast. Unistenje saradusha je bio samo pocetak. To bi se desilo svuda da se ti, odnosno tvoj lik nije umesao.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 20:38   #76
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Sarmatian kaže:
Nije. Solar ti objasnjava tvoju ulogu. Ti sprecavas da se prorocanstvo ostvari. Da se prorocanstvo ostvarilo, spawn of bhaal bi unistili sword coast u medjusobnoj borbi za vlast. Unistenje saradusha je bio samo pocetak. To bi se desilo svuda da se ti, odnosno tvoj lik nije umesao.
Ja mislim da reakcija zavisi od alignmenta. Da si evil to ti sigurno ne bi rekla. Uostalom ne secam se da mi je to rekla (ni kao neutral good a ni kao neutral evil liku) Posle saradush-a ostaje ih samo 5 + ti i Melissan. Saradush je najveca pozornica jer su tu koncentrisani svi, i plan je da se oni uniste i da five potom uniste tebe, ali osujecen je naravno sa tvoje strane a i od strane Melissan. Posredno ucestvujes za dobrobit Sword coast-a (a ne sveta fala bogu) a u sustini si uvucen protiv svoje volje...
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 20:44   #77
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Sarmatian kaže:
Za mane se slazem, posebno za nedovrsen kraj. Ali linearnost vazi isto tako i za torment i za bg. Jedino se fallout moze pohvaliti da je nelinearan.
Bg2 je naizmenice linearan i kompletno otvoren, dok je originalni manje vise kompletno nelinearan (mozes posetiti sve sem grada BG).

Torment je vise mala igra nego sto je linearan - jednostavno nema velikih prostranstava kao u ostalim.

Fallout je naj nelinearniji ali i ima najlosiju pricu, bas zbog toga.

KOTOR 2 je kao i Torment u sustini mala igra sa prividom nelinearnosti (u izboru planeta).
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 20:49   #78
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Sarmatian kaže:
Annah i Handmaiden mi bas i nisu slicni. Vidi se da su neki likovi inspirisani likovima iz tormenta ali je previse reci da je sve prepisano.
Obe imaju tough-girl manir koji se jako brzo istopi ako si uporan. U tome je njihova najveca slicnost. Nisu prepisani ali je po meni previse preuzeto. Uz to nisu toliko upecatljivi.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 21:15   #79
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
The mighty Boo kaže:
Ja mislim da reakcija zavisi od alignmenta. Da si evil to ti sigurno ne bi rekla. Uostalom ne secam se da mi je to rekla (ni kao neutral good a ni kao neutral evil liku) Posle saradush-a ostaje ih samo 5 + ti i Melissan. Saradush je najveca pozornica jer su tu koncentrisani svi, i plan je da se oni uniste i da five potom uniste tebe, ali osujecen je naravno sa tvoje strane a i od strane Melissan. Posredno ucestvujes za dobrobit Sword coast-a (a ne sveta fala bogu) a u sustini si uvucen protiv svoje volje...
Ne budi bukvalista. Ne spasavas svet nego samo jedan kontinent. Razlika je drasticna. Moze prica i da bude da spasavas rodnu cuku, selo, grad, zemlju... ,galaksiju, poznati univerzum ali se uopsteno to sve naziva spasavanjem sveta.

Znaci kao sto sam rekao. Prica je takva da ispunjavanjem svoje sudbine istovremeno spasavas svet.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 21:21   #80
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
The mighty Boo kaže:
Obe imaju tough-girl manir koji se jako brzo istopi ako si uporan. U tome je njihova najveca slicnost. Nisu prepisani ali je po meni previse preuzeto. Uz to nisu toliko upecatljivi.
Nicht, handmaiden zadrzava tough girl manir do kraja.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
neverwinter, neverwinter nights, neverwinter nights 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neverwinter Nights FiresnakE Role-Play 238 28.5.2021 0:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com