Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2008, 11:41   #1
Antony Kidis
Veteran
 
Član od: 29.10.2007.
Lokacija: Grad u kome je glupo voziti skejt
Poruke: 710
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 509 puta na 176 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Yahooa korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Skypea korisniku Antony Kidis
Određen forumom Nesto mi tu nije jasno

Pored svake moje poruke koju postavim pise: Poruke: 98. Meni je bilo cudno sto se broj ne menja, udjem u moj profil kliknem Pronađi sve poruke od korisnika, kad tamo pise Prikaz rezultata 1 do 25 od ukupno 112. U cemu je problem.
Antony Kidis je offline  
Stara 16.1.2008, 11:46   #2
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Poruke u "Brbljaonici" se ne računaju (ma koliko bile dobre). Kao da ih nisi ni napisao.
zoran845 je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Antony Kidis (16.1.2008), fingerprint (16.1.2008)
Stara 16.1.2008, 11:54   #3
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Interesantno... Ni reputacije se nisu racunale u Brbljaonici, je l' tako?
Evo, da i ja nesto pitam, a da ne otvaram novu temu (posto ni meni nesto nije jasno) :
U zadnja cetiri meseca koliko nisam bio na netu, nemam pojma tacno sta se izdesavalo ovde, ali vidim da neki imaju reputaciju u vidu crnih kockica, a neki (kao ja) nemaju uopste. Takodje nema dugmeta za dodelu reputacije. Ovo u stvari i nije tako losa stvar, ali me ipak zanima odkud to, i sta se desilo. Hvala.
fingerprint je offline  
Stara 16.1.2008, 11:57   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Jesu, reputacije i zahvalnice se standardno racunaju i u Brbljaonici, kao i na ostalim djelovima foruma. Sta mislis gdje je veliki broj clanova zaradio onolike reputacije i zahvaljivanja nego u Brbljaonici?
Reputacije su ukinute, crne kockice pored pojedinih nickova su korisnici sami unijeli specijalnom "tehnikom", tako da ispada kao Lokacija u dva reda. Da ti ne objasnjavam u detalje, nista korisno uglavnom. I ne znaci nista, cak i da si naredjao 15 crnih kockica pored
Dimo je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
fingerprint (16.1.2008)
Stara 16.1.2008, 11:59   #5
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Mislim da razumem. Mislim da razumem i razlog za ukidanje reputacija (bilo je reci o tome i pre mog cetvoromesecnog abduction-a)
Hvala!
fingerprint je offline  
Stara 16.1.2008, 12:37   #6
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

A koji djavo se foruke u Brbljaonici ne racunaju!?!?!?
Guterill je offline  
Stara 16.1.2008, 13:07   #7
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Zato sto Brbljaonica sluzi za offtopic diskusije, koje retko imaju veze sa racunarima.
A i vecina poruka u takvim temama je spam, jer moderatori tamo manje brinu o tome(ne govoroim nista protiv moderatora, spam u brbljaonici se po pravilu tolerise).
donator99 je offline  
Stara 16.1.2008, 13:32   #8
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
Guterill kaže: Pregled poruke
A koji djavo se foruke u Brbljaonici ne racunaju!?!?!?
Ukratko, zato što smo primetili da su neki koristili Brbljaonicu da "nabiju" broj poruka kako bi što pre dobili višu "titulu" (novi član, član..., deo inventara...).
VojaM je offline  
Stara 16.1.2008, 13:34   #9
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Pametno bogami
Guterill je offline  
Stara 16.1.2008, 13:53   #10
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Jesu, reputacije i zahvalnice se standardno racunaju i u Brbljaonici, kao i na ostalim djelovima foruma. Sta mislis gdje je veliki broj clanova zaradio onolike reputacije i zahvaljivanja nego u Brbljaonici?
Reputacije su ukinute, crne kockice pored pojedinih nickova su korisnici sami unijeli specijalnom "tehnikom", tako da ispada kao Lokacija u dva reda. Da ti ne objasnjavam u detalje, nista korisno uglavnom. I ne znaci nista, cak i da si naredjao 15 crnih kockica pored
Vrlo je korisno i znaci, nego si ti ljubomoran sto nemas reputaciju

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ukratko, zato što smo primetili da su neki koristili Brbljaonicu da "nabiju" broj poruka kako bi što pre dobili višu "titulu" (novi član, član..., deo inventara...).
Njima treba napraviti specijalnu titulu, lifeless npr
AkulM je offline  
Stara 16.1.2008, 13:59   #11
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
AkulM kaže: Pregled poruke
Njima treba napraviti specijalnu titulu, lifeless npr

a moze i hopeless
Skols je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
AkulM (16.1.2008)
Stara 16.1.2008, 14:12   #12
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Tema treba da se zove Nešto je trulo u državi SKa
Guterill je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Guterill na korisnoj poruci:
AkulM (16.1.2008), QwertYx (19.1.2008)
Stara 16.1.2008, 14:28   #13
Half-Life boy
Veteran
 
Član od: 18.10.2007.
Lokacija: Xen
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 149 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Gledam ja gde mi je nestalo 12 poruka... Evo sad sam pogledao i stvarno ih ima 12 u brbljaonici. Zanimljiva stvar je kad sam napisao da mi nijedna poruka nije obrisana uzmem ja i posaljem jednu poruku i posle isti broj poruka

Da ova tema nije otvorena ziveo bih u neznanju do kraja zivota.
Half-Life boy je offline  
Stara 16.1.2008, 16:04   #14
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Koliko se ja secam, kada sam se uchlanio postojala je i titula "hiperaktivni chlan", mada s'obzirom da nisam video nijednog chlana sa tom titulom vec duugo vremena, predpostavljam da je ukinuta
Beagle je offline  
Stara 16.1.2008, 16:27   #15
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Promenjena je u Inventar (valjda), a skoro je to opet nesto menjano, pretrazi malo forum.
nighthawk je offline  
Stara 16.1.2008, 16:40   #16
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ukratko, zato što smo primetili da su neki koristili Brbljaonicu da "nabiju" broj poruka kako bi što pre dobili višu "titulu" (novi član, član..., deo inventara...).
Nisu članovi krivi što je Brbljaonica onakva kakva je. Od samog starta donekle ste taj deo koristili kao predvorje korpe za otpatke, često je nemilice prebacivano tamo svašta shodno raznim raspoloženjima ljudi koji su brinuli o izgledu foruma. (npr. Nešto ne može u Zanimljive Web lokacije, ma nema problema šutni ga u Brbljaonicu.) Lošim pristupom od Brbljaonice je nastalo mesto gde su stvarno postojale teme za nabijanje broja poruka.
Tu se pojavljuju dva vezana problema. Neke teme koje imaju smisla i veoma su posećene, zanimljive i korisne utapaju se sa još nekih dobrim temama u masu bezveznih tema. Velika količina tema koje nemaju neku vrednost snižava rejting te sobe i dolazi do sve češće diskriminacije članova koji nešto više tamo pišu. Naravno kasnije im se ukida i brojač poruka, pa bez obzira što šire muzičku kulturu ili sl. ostaju uskraćeni.

Pošto je ovo računarski forum, koji je sada ojačao sudeći po broju članova, zašto se Brbljaonica jednostavno ne ukine. Nije problem prebaciti onih nekoliko korisnih tema u opštu kulturu a sve ostalo skloniti.

Ranije sam znao da se nerviram zbog ispoljavanja određene doze nerazumevanja i diskriminacije prema članovima koji svoje vreme na forumu provedu na slobodnijim temama. Sada slabije dolazim uopšte na forum, vrlo malo pišem poruke i minimalno učestvujem u radu pa mi više nije stalo ...
ali ću ipak pokušati da objasnim po ko zna koji put.

Malopre sam se vratio iz firme, gde sam se intezivno i vrlo uspešno bavio raznim softverskim i hardverskim problemima puno radno vreme, to mi je posao za koji sam plaćen i ne žalim se ... sada sam seo za svoj računar i ulogovao se na forum SK. Pomalo sam umoran ali mi prija da pogledam šta se i o čemu piše ali ne u onom zvaničnom delu jer mi je softversko hardverske problematike pun kofer, već mi prija da pogledam neke druge teme koje mi se dopadaju i u kojima sam iskreno učestvovao. Ne bih dalje objašnjavao oni koji razumeju shvatiće


PS.
VojaM-e, želim da kažem da je potrebno da stisnete petlju i da napravite čisto računarski forum. Pitam se čemu Brbljaonica i deo Opšta kultura kada to očigledno ne umete da radite. Oslobodite se tereta i uživajte.
Simke je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
M1los (16.1.2008)
Stara 16.1.2008, 16:57   #17
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Meni se nimalo ne svidja ovo sto je uradjeno sa Brbljaonom
Maltene je postala forum u forumu-jos samo fali da se ubaci sport i recimo Formula 1 i moze komotno da se seli na novi domen kao zasebna celina
Meni to ne smeta preterano ali ono sto mi smeta je-sa takvom Brbljaonicom dosta clanova a narocito onih mladjih po defaultu trci tamo,dosta cesto i spamuje dok onaj drugi i uzestrucni da ga tako nazovem deo foruma zvrji prazan
Sto da neki mladjani clan raspravlja o prednostima ATI i Nvidia kartica ili da vodi diskusiju o starim igrama i malo se kompjuterski da tako kazem uzdize kada u Brbljaoni koja mu se namece moze da stavi mozak na otavu i procita o mitologiji,vanzemaljcima i toni drugih stvari tipa cesto u fazonu "ala Trece Oko" kojima obiluju drugi forumi i koje po meni nemaju sta da traze na forumu kao sto je SK
Fino je sve to-ali ostatak foruma smatram trpi nekako zbog toga

Poslednja ispravka: Covenant (16.1.2008 u 17:09)
Covenant je offline  
Stara 16.1.2008, 17:23   #18
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Meni se nimalo ne svidja ovo sto je uradjeno sa Brbljaonom
Maltene je postala forum u forumu-jos samo fali da se ubaci sport i recimo Formula 1 i moze komotno da se seli na novi domen kao zasebna celina
Meni to ne smeta preterano ali ono sto mi smeta je-sa takvom Brbljaonicom dosta clanova a narocito onih mladjih po defaultu trci tamo,dosta cesto i spamuje dok onaj drugi i uzestrucni da ga tako nazovem deo foruma zvrji prazan
Sto da neki mladjani clan raspravlja o prednostima ATI i Nvidia kartica ili da vodi diskusiju o starim igrama i malo se kompujterski da tako kazem uzdize kada u Brbljaoni moze da stavi mozak na otavu o procita o slavnim slikarima,mitologiji,vanzemljcima i toni drugih stvari tipa "ala Trece Oko" kojima obiluju drugi forumi i koji po meni nema sta da trazi na forumu kao sto je SK
Fino je sve to-ali ostatak foruma smatram itekako trpi zbog toga
Da li se šališ kada tvrdiš da se u časopisima tipa "Trece Oko" piše o Slikarima?

Simpatična mi je tvoja poruka, čak mi se dopada. Tako plastično pokazuje jednosmernost u formiranju jedne ličnosti koja bi se mogla smatrati idealnim članom foruma. Treba stvoriti ljude koji će se računarski visoko obrazovati na ovom forumu ali koji će usput misliti da je Ljermontov narodni heroj iz osme proleterske, da je Tigran Petrosjan violinista a da su Vasilij Kandinski, Antonio Gaudi i Amadeo Modigliani vezni red nekog engleskog fudbalskog kluba. Ne volem da zaboravim ni Donatela, Rafaela i Mikelanđela poznate Nindža kornjače.

U pravu si da su jako važne rasprave tipa ATI - Nvidia, evo ne mogu da opišem koliko mi je u životu značilo što sam naučio i raspravljao o Trident grafičkim karticama, za koje ti najverovatnije nisi ni čuo.


Treba ukinuti Brbljaonicu i Opštu kulturu, to sam već rekao, zar ne?
Simke je offline  
Stara 16.1.2008, 17:39   #19
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Simke, mislim da ti najbolje znaš da se opšta kultura ne stiče na raznim forumima, niti se znanje nekome može naturati.

Činjenica je da onaj ko na ovaj forum dolazi samo zbog Brbljaonice, i nije ciljna publika bilo kog IT foruma. A u pravu si, administracija bi mogla da "stegne petlju" i preseče to jednom. Ja smatram lično da je brbljaonica višak ovde, da onaj ko želi da se zabavi na taj način može to da uradi na bezbroj mesta na netu, a forsiranje opšte kulture u kojoj se skoro i ne piše i natezanje tema o slikarima i poznatim ličnostima je sasvim uzaludno - oni koje to interesuje već znaju gde mogu da se informišu ili diskutuju o tome, oni koje ne interesuje ime ako nije ime fudbalera neće ni ulaziti u te teme bez obzira koliko se u njima pisalo...

Mada ne smatram da je istina da ostatak foruma trpi zbog Brbljaonice - onaj ko nema šta da kaže povodom tih stručnih pitanja i došao je na forum samo zbog zabave, neće imati šta da kaže i nakon ukidanja imenovanog podforuma. osim ako ne ostane na forumu, ne počne da prati tekstove, dešavanja, zainteresuje se, ...
Eni je offline  
Stara 16.1.2008, 17:44   #20
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nesto mi tu nije jasno

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Treba stvoriti ljude koji će se računarski visoko obrazovati na ovom forumu ali koji će usput misliti da je Ljermontov narodni heroj iz osme proleterske, da je Tigran Petrosjan violinista a da su Vasilij Kandinski, Antonio Gaudi i Amadeo Modigliani vezni red nekog engleskog fudbalskog kluba. Ne volem da zaboravim ni Donatela, Rafaela i Mikelanđela poznate Nindža kornjače.
Hehe, ako o svemu tome treba da uče na forumu, onda je to zaista zabrinjavajuće. Forum ne treba da zameni školu i ostale vidove obrazovanja. Ovo je forum SK-a i takvom tematikom se i bavi. Brbljaonica je samo mali "odušak" za ostatak foruma, kao što i drugi forumi imaju svoje Brbljaonice. Ne vidim zašto bi joj pridavali veću vrednost nego što ima i pravili od toga čitavu filozofiju.
Bryan Fury je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ATI nije ATI!? Evil_crack Prenosni računari 18 15.2.2008 19:55
Nesto je riknulo a nemam pojma sta! Master Neo Kvarovi 27 2.2.2008 16:33
Nova konfiguracija... ovo ili nesto drugo? FLASH Šta da kupim? 35 7.10.2007 1:18
Nesto ne radi a ja ne znam sta bofi Kvarovi 21 15.2.2006 3:01
nesto mi usporava otvaranje fajlova... dzambo Aplikativni softver 18 25.12.2005 0:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com