Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2010, 11:28   #81
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sto da je ne krive, prvo im igru zamrznu na 9 meseci (kada na njoj nista nije radjeno)
Ne znam odakle ti ovo, koliko ja znam igra je odlozena po ko zna koji put da bi se dodatno ispolirala (ko zna kakva bi katastrofa bila da je tada izasla), a ovi iz Obsidiana su verovatno to vreme proveli radeci na drugih deset projekata koji su prihvatili (po dva coveka na svakom)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 11:46   #82
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
patch*
Video sam da je izašao jedan koji je više pokvario nego što je popravio.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 13:12   #83
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Video sam da je izašao jedan koji je više pokvario nego što je popravio.
Tj jedan nije ni izasao za evropsku verziju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 13:13   #84
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ne znam odakle ti ovo, koliko ja znam igra je odlozena po ko zna koji put da bi se dodatno ispolirala (ko zna kakva bi katastrofa bila da je tada izasla).
Ne, nekoliko puta su u intervjuima rekli da je igra bila zavrsena na vreme i da posle nista nisu imali sa njom. pretpostavljam da je odlozena zbog nekih biznis razloga (da se ne podudara sa dragon age i slicno).

Poslednja ispravka: player1 (6.10.2010 u 23:28)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 16:30   #85
Rexor
Novi član
 
Član od: 28.9.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ne znam odakle ti ovo, koliko ja znam igra je odlozena po ko zna koji put da bi se dodatno ispolirala (ko zna kakva bi katastrofa bila da je tada izasla), a ovi iz Obsidiana su verovatno to vreme proveli radeci na drugih deset projekata koji su prihvatili (po dva coveka na svakom)..
Alpha Protocol nisam još igrao i nemam pojma kakva je igra ali svejedno, kakve to veze ima sa Kotorom? Razlog za loš kraj dvojke i rupe u priči nisu nesposobnost Obsidiana ili šta već nego prosto praznična sezona bolja prodaja i ma koliko kliše to zvučalo pohlepa izdavača. Eto to je sve.

Citat:
aaaa
u ME je cilj to get laid
tako da...ko ti kriv ako ne znash put do virtuelnog zenskog srca
A znači igra je bila simulator muvanja heh, pa dobro onda sam je pogrešno igrao
Rexor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 17:15   #86
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Je l' igra neko SW:kotor 2 na widescreen rezolucijiji, i da li je HUD razvucen?
Meni je Hud na 1920:1200 rezoluciji razvucen i nema sanse da nadjem neki patch koji resava taj problem.
Zna li neko nesto vise o tome?
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 18:57   #87
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Jel ima i jedna RPG tema u kojoj nema nekog prepucavanja? Jel ste vi ljudi normalni, teme o igri sluze da se prica o njoj, a ne kako je inferiorna prema nekoj drugoj, ali ajde to moze jos i da prodje, tema je "KotOR problemi" a verujte mi pogresno tumacite naziv misli se na tehnicke probleme, kako je i naznaceno u prvom postu gde je decko lepo pitao za resenje nekog problema sa konfiguraciom ili cime vec, ne iznosi se kao problem to sto je Mass Effect bolji, ako je bolji idi igraj ME i pisi o njemu u temi koja je za njega namenjena, nemojte da flejmujete ovde jer onda ljudi koji stvarno imaju neki problem sa pokretanjem igre jednostavno vide da nema smisla pitati ovde nesto i odu. Jel ste primetili kako je pre jedno godinu dana ovde dolazilo vise ljudi, a sad se svi razbezali, pa meni se place kad citam teme o nekim od mojih omiljenih igara. Samo se svadjate i posle se pitate zasto vas svi smatraju sektasima i ludacima.

Iznervirao sam se i stvarno sam osecao potrebu da se ovo kaze, nema za hejt porukama, jer nisam nikog poimenice pomenuo a ako se neko prepozna sam je kriv sto kreten i zagadjuje forum. Ovu moju poruku takodje smatram spamom, i molio bih moda da je obrise zajedno sa svom ostalom diskusijom koja nije vezana za tehnicke probleme u KotORu, moze i da me kazni ako smatra za shodno apsolutno mi nece smetati.

@Ronin
Ja sam igrao pre odredjenog vremena i nisam imao taj problem. Ja sam igrao sa full unofficial patchem, ne znam koja je sad zadnja verzija pa probaj da ga instaliras ako sad koristis samo wide screen.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 19:44   #88
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Los dan, a?!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 23:29   #89
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Nego sta bi sa temom, "kotor shrine", il tako nesto?
Zar nije ona za generalno diskusiju o ovim igrama?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Maladikt (7.10.2010)
Stara 11.10.2010, 8:49   #90
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Poješćeš reči kada se približiš kraju igre.
Uhhh...
Na zalost u pravu si
Prvo, kraj je BEZOBRAZNO isecen, a drugo, prica je isuvise konfuzna. Grubo receno, dobrih 50% price nisam bas ukapirao.

Spoiler za pitanja:
Koja je uloga Darth Nihilus-a u celoj prici?
Sta je Kreia-i bio u stvari cilj? Da Siona zameni tobom (izmedju ostalog)?
Sta se desilo sa Malancor 5?
Sta se desilo sa Probe-om i GO-TO?
Ima jos toliko toga ali sada mi ne pada na pamet a i za pocetak je dosta i ovo


Koga ne mrzi a ima odgovore, bio bih zahvalan
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2010, 11:35   #91
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Rexor kaže: Pregled poruke
Brate nisam ja nikakav Obsidianovac i gde ti ja bilo šta namećem? Kao što rekoh ako je neko kriv za sakaćenje dvojke onda su to bolidi iz LucasArtsa a ne Obsidian. Da su im dali par meseci više danas bismo i ti i ja i svi ostali imali najbolju StarWars igru IKADA. Ljudi su čak odbili restore patch koji je Obsidian planirao da izbaci i time rekli jedno veliko FU svima koji su kupili igru. Ali koga je zabole za sve ovo, davno je to bilo. Bitno je da je LA dobro zaradio i da je Bioware najbolji, right? I da se razumemo - Kotor 1 je sjajna igra i kapa dole za Bioware, ali eto ja smatram da je dvojka bolja što je čisto moje misljenje koje nikome ne namećem.

Sve i bez poštenog kraja nije da sam je igrao bez razloga. Evo recimo Mass Effect sam igrao bez razloga.
To su gluposti. Ako mislis da Lucas Arts dodje i kaze Obsidianu zavrsite igru kad god a onda u decembru kaze e mora da izadje za bozic, onda grdno gresis.

Obsidian je znao kad igra treba da izadje, odnosno imao je rok i prihvatio je projekat. To sto nisu znali da procene koliko im vremena treba i koliko sadrzaja mogu da ubace, to je druga stvar. Tako da tu nije kriv LA vec Obsidian.

Nemam nista protiv Obsidiana, ali ako ne mozes da zavrsis projekat u roku koji ti je dat onda nemoj prihvatiti da radis na projektu. Ili proceni objektivno svoje mogucnosti pa stavi sadrzaja koliko je moguce, prema mogucnostima. Ovako dobijes odlicnu igru sve do samog kraja, odnosno do momenta kad treba da nastupi kulminacija i u tome delu sve osakaceno i neobjasnjeno. Steta...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 0:10   #92
Rexor
Novi član
 
Član od: 28.9.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
To su gluposti. Ako mislis da Lucas Arts dodje i kaze Obsidianu zavrsite igru kad god a onda u decembru kaze e mora da izadje za bozic, onda grdno gresis.
Ne naravno da nisu to uradili u decembru, nigde to nisam ni rekao. Mislim da su prvobitni rok promenili tačnije skratili za 3-4 meseca negde sredinom 2004.-te, kad je dobar deo igre već bio gotov.
Rexor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 10:40   #93
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Uhhh...
Na zalost u pravu si
Prvo, kraj je BEZOBRAZNO isecen, a drugo, prica je isuvise konfuzna. Grubo receno, dobrih 50% price nisam bas ukapirao.
Spoiler za pitanja:
Nihilus je neshto kao totalna suprotnost od Exile,nastao isto na Malacoru 5,nesto kao fora...Exile kakva bi postala(uvek dvojku igram kao zensko jer je to kanon) ako se previshe prikloni tamnoj strani...totalno wasted kul lik koji je prelak za prelazak u odnosu na to koliku kao moc ima.
Na kraju ispada da je Krein cilj bio da te "obuchi" da postanesh dovoljno jak da mozesh da idesh "u nepoznato"da pomognesh Revanu protiv "true Sith"..opet prilichno lejm fora.
GO-TO pricha koliko je meni poznato ostala je nedovrshena,verovatno u isechenom sadrzaju da igra shto pre bude gotova...kolko sam ja chitao originalna ideja je bila da exile umire na kraju i da se cela planeta urushava...sto se i da naslutiti jer je pri sletanju ebon hawk totalno slupan a na kraju s njim bezsh sa planete bez ikakvog objashnjena
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Alek (19.10.2010)
Stara 19.10.2010, 10:48   #94
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Spoiler za pitanja:
Nihilus je neshto kao totalna suprotnost od Exile,nastao isto na Malacoru 5,nesto kao fora...Exile kakva bi postala(uvek dvojku igram kao zensko jer je to kanon) ako se previshe prikloni tamnoj strani...totalno wasted kul lik koji je prelak za prelazak u odnosu na to koliku kao moc ima.
Na kraju ispada da je Krein cilj bio da te "obuchi" da postanesh dovoljno jak da mozesh da idesh "u nepoznato"da pomognesh Revanu protiv "true Sith"..opet prilichno lejm fora.
GO-TO pricha koliko je meni poznato ostala je nedovrshena,verovatno u isechenom sadrzaju da igra shto pre bude gotova...kolko sam ja chitao originalna ideja je bila da exile umire na kraju i da se cela planeta urushava...sto se i da naslutiti jer je pri sletanju ebon hawk totalno slupan a na kraju s njim bezsh sa planete bez ikakvog objashnjena
Da, to ima smisla. Steta sto je ovako zbrzano. Krivo mi je sto su Nihilusa tako plitko obradili, jedan od najkul likova u SW univerzumu
Sada cekamo SWTOR, u nadi da nece da bude 20 jura mesecno
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 19:02   #95
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Postoji li način da se ove dve igre pokrenu na WIN7 ? Neki peč ili slično?

Instalirao sam ih, ali neće da se pokrenu.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 22:58   #96
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Koliko znam Kotor II radi, mozda eventualno compatibility mode da je potreban. Takodje bi i Kotor I trebalo da radi. Ja ih imam na Steam-u i rade kad se pokrenu, jedino sto mora da se zezam oko widescreen rezolucije.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 23:47   #97
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Postoji li način da se ove dve igre pokrenu na WIN7 ? Neki peč ili slično?

Instalirao sam ih, ali neće da se pokrenu.
Rade obje igre na WIn7 64bit, provjereno. Evo upravo imam instaliranu dvojku i radi savrseno. Instaliraj poslednji patch obavezno.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 0:16   #98
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Meni ne radi nikako. Probao sam jedno 5-6 raznih fikseva ali nista.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 1:40   #99
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

^ Probaj ovo dole za kec, a sto se dvojke tice meni normalno radi sa poslednjom zakrpom..

Spoiler za .:
1. Insert the install disk.

2. Open up "computer" , right-click the disc drive and click "Explore", so you can have a poke around what is on the disc.

3. Find the file called setup.exe
>Right-click> select Properties.
>Click the tab labelled, "Compatibility". > Select, "run this program in compatibility mode for Windows XP Service Pack 2(SP2)"

4. Go farther down and also select, "Run as Administrator". In order to install KotOR II, you require admin privileges for the duration of installation to start-up. Playing it without this causes failure to launch. (Nb. if you are already logged in as an admin, this option may be grayed out.)

5. Run setup.exe. Select continue, and install as you normally would.

6. Patch the game (stavi compatibility mod na XP sp2 kao i za setup, i chekiraj run as administrator)

7. Remove the "Read-Only" property from the entire game folder (default location: C:\Program Files\LucasArts\SWKotOR). Right-click on the folder, select "Properties", deselect "Read-Only", hit "Apply", select "Apply changes to this folder, subfolders and files" and hit OK.

8. Backup, move or rename the mss32.dll file in the main game folder. Then download the replacement mss32.dll and extract that archived file to the main game folder.

9. Download the SecuROM-updated .exe's, extract the archived file to the main game folder after either renaming the old one or moving it elsewhere. Then right-click on it, select "properties", then under the "compatibility" tab set it to run in XP SP2 compatibility mode as an administrator.

10. Find or create a shortcut directly for swkotor.exe, this is different from the launcher file that automatically gets created (na taj shorcut koji si ti sam napravio ne onaj koji igra napravi, taj se brise, stavi comp. mod XP sp 2, i chekiraj run as administrator.

11. Figure out where the .ini is installed, when you find it, just double-click on the file to open it in Notepad, scroll down the file until you find the Graphics Options, under the last line ("last line" as in the last line of the list of entries under "Graphics Options", NOT the last line of "swkotor(2).ini), add "Disable Vertex Buffer Objects=1", without the quotes (onda sacuvaj i napravi razmak sa sledecom kategorijom).

12. kada pokrenes igru, odmah udaris ctrl+alt+del, pa ides na aplications kliknes zadnje dugme na swkotor.exe pa ides na go to, onda u processes ides desno dugme na swkotor.exe pa ides na set affinity (i stavis samo O, kad izadjes iz igre vraca se na normalno)


AKO OVO NE RADI POGLEDAJ OVAJ WEBSITE: http://www.lucasforums.com/showthread.php?t=194296 drugi post EvilQ..

nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
warlock_sm (9.3.2014)
Stara 26.2.2014, 3:17   #100
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Mozda je fora sa Windows update-ima, ona *****a "microsoft visual c++" sve to treba da se instalira, novi DirectX... Probaj da mijenjas lokaciju instalacije, nemoj svaki put na istu... Stvarno ne znam do cega to moze biti, ja nisam imao problema ni sa jedinicom ni sa dvojkom.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, kotor 2, star wars

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com