Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2010, 23:13   #1
hellena92
Novi član
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koji je bolji: Nikon coolpix L110 ili Fujifilm finepix S2500HD?

Uskoro treba da kupim fotoaparat i ne znam koji od ova dva:
1. Nikon Coolpix L110
2. Fujifilm finepix S2500HD
Cena mi odgovara sto se oba modela tice, samo sto ne znam koji je bolji za te pare (oba su negde oko 260 evra).
Ako se neko razume, molim vas pomagajte, hitno je!
hellena92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 21:23   #2
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Koji je bolji: Nikon coolpix L110 ili Fujifilm finepix S2500HD?

Oba aparata su predstavljena pre jedva više od mesec dana, čisto sumnjam da iko ima iskustvo i sa jednim, a kamoli sa oba (osim, možda, nekoga ko je testirao za neki časopis). Na prvu loptu, ja bih se odlučio za Fuji, polazeći od toga da se u svetu compact aparata i prosumera u prošlosti Fuji mnogo bolje pokazao nego Nikon. Pogled na specifikacije nam govori da Fuji ima znatno veći zoom (20x vs 15x) i za nijansu svetliji objektiv. Ako je istina ono što stoji na dpreview, da Nikon nema Aperture priority i Shutter priority modove, onda on kod mene uopšte ne bi ni bio u konkurenciji, već bi ga to diskvalifikovalo.

Ako možeš negde da nađeš primere fotografija rađenih ovim aparatima (ne fabričke uzorke, oni se snimaju pod idealnim uslovima) to bi bilo od velike pomoći. Ovako, ostaje samo da nagađamo.

Da mi sad neko ponudi da izaberem za sebe, rekoh, odabrao bih Fuji, ali nemam dovoljno činjenica da bih argumentovano mogao da branim taj izbor.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2010, 20:13   #3
hellena92
Novi član
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji je bolji: Nikon coolpix L110 ili Fujifilm finepix S2500HD?

Kupila sam Fuji i slike su ekstra!
Jedino video mi je nesto slabiji nego oni primeri videa na Youtube snimljeni istim modelom, ali se nadam da je to zbog toga sto ja jos uvek ne znam sva podesavanja najbolje.
Sve sam i slikala i snimala u auto-modu i slike mi se mnogo dopadaju! (naravno, ja sam sto se toga svega tice laik, ali mislim da je za mene fotoaparat sasvim dobar).
hellena92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2010, 21:43   #4
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Koji je bolji: Nikon coolpix L110 ili Fujifilm finepix S2500HD?

Sa takvim foto aparatom je gre'ota slikati sve u auto modu.

Neka te lepo služi, ne sumnjam da ćeš biti zadovoljna.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vaše mišljenje, koji je bolji: Satio ili Omnia HD? Novca Aparati i oprema 13 3.12.2009 20:25
Koji je bolji - Samsung m3510 ili Samsung l700? Andyui Aparati i oprema 3 30.11.2008 13:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com