Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2011, 11:50   #1
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Cene i izbor original igara kod nas

Sok!!!

Sta drugo reci?

Resio sam da kupim neke igre. Prvo krenuo po sajtovima, lakse je (ne pomeram se sa stolice). I onda naleteh na nase firme koje dristribuiraju igre.
Konretno game-s i computerland. Pogledah cene i ono fras.

Ono sto je jako zanimljivo je da su starije igre, ili jako povoljne ili ista cena kao na stranim sajtovima.
Problem su nove igre....

Crysis II kod nas u prodaji 60e....cena na nekim od stranih sajtova 32e
Witcher II cena kod nas 60..... cena koju sam ja nasao je 29e
dead space II kod nas 60e....cena koju sam nasao je 31e

Itd. Igre koje su malo samo malo starije naprimer godinu dana ili 6 meseci cene su im pale, mogu se kod nas uzeti za 15- 20e ali i to je previse.

Razmisljao sam da je u pitanju carina, porezi, ali mislim da nije to problem. Kako je onda assassin creed I deo samo 799 dinara. Sto je extra cena i platio bi je u svakom momentu.

A zasto je novi assassin creed brotherhood 4499 dinara a na netu moze da se kupi za 22e.

Ne verujem da carina carini vise nove igre, od starijih. Ne ovde se ocigledno radi o manipulaciji, o samom stavu prodavca da se prema potorsacima ponasa bezobrazno. Nema drugog razloga.
Ja razumem da je nova igra skuplja, razumem i to da treba igrom koju prodaju da podmire svoje troskove ali cena od 60e pogotovo u Srbiji jednostavno to ne opravdava.
Koji roditelj od danasnje plate moze sinu da kupi mesecno igru od 60e?

Ne zelim da ulazim ovde u filozofiju, samo sam zeleo da cujem i druga misljenja...
Volim igre, rado ih kupujem ne zalim novac, jer uzivam u njima. Ali neke stvari su preterano skupe.

Neke igre su tako jeftine da se ne isplati kupovati sa stranih sajtova

Napomenucu naslove na koje sam naleteo i smatram da se isplate.

The witcher Enchanted ediiton 999 dinara....ovu cenu nigde nisam nasao svuda je bar 12e

just cause II - 599 dinara extra cena

Ne reklamiram nikoga...da se odmah ogradim...samo uporedjujem stanje kod nas i sa sajtova.

Narucih igre sa engleskog sajta, nisam platio dinar za postarinu, prodavnica u centru beograda, nekih kilometar od mene naplacuje mi 250 dinara za kurira da mi donese na kucnu adresu.
Ma iz inata necu da kupujem kod njih. Ne profesionalni su totalno.

Pored cena, ako samo gledamo izbor igara - pa i nije tako los. Dosta igara koje su raspodate po stranim sajtovima imate da kupite kod nas po dosta pristupacnim cenama. 6 - 10e. Spektar igara nije veliki, prodaju se samo hit igre, ako hocete neku igru manje poznatu necete je naci.
Igre koje su mene zanimale, dobar deo naslova nikad nisu imali. Naravno te igre sam narucio pre interneta.

Bio sam pre neki dan u GAMES prodavnici igara. Hteo sam da kupim withcera enchanted edition koga naravno nema vise. Sumorno, ogromna prodavnica, puna igara bez ijedne musterije. Bio sam tamo oko pola sata razgledao stta sve ima od ponude za PC, niko nije usao u radnju.

***Zale se na pirateriju, a drze cene po 60e za nove igre. Kad bi ta cena bila na zapadu kao kod nas, mislim da bi i oni presli u pirate.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 12:01   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Cene i izbor original igara kod nas

Ta firma služi za pranje para, visoke cene, nema mušterija a opstaje godinama, šta se iščuđavaš... nema to veze sa odnosom prema potrošačima. Kupuj ili Steamu/GoG.com ili na online shopovima i gotova stvar.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 9:27   #3
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Cene i izbor original igara kod nas

Dok god su takve cijene nema izgleda da se smanji piraterija.

Zamislite sta bi se desilo da alkohol ili cigarete poskupe za 250%. Niko ne bi pio i pusio?
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 10:01   #4
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Cene i izbor original igara kod nas

Preskupo. Ja sam bas uporedjivao neke cene jureci za sebe neke igre. Tako sam i saznao razliku.
Uzasno je pomisliti da je razlika cak 30e izmedju nekih naslova.
Poredjenja radi Witcher 2 kod nas kosta 5999 dinara. Na zavviju je ta igra 29e.
A sto je najgore i drugi distributeri igara kod nas (necemo da ih imenujemo) se isto drze tih cena.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 10:30   #5
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Cene i izbor original igara kod nas

Ovo nije samo slucaj sa igrama nego sa svim ostalim. Od kada sam izvadio karticu rjetko skidam pirate jer mogu sebi da priustim da kupim jednu igru mjesecno ali sa stranih sajtova Kod mene je jos gora situacija jer postoji jedan eventualno 2 sopa koji nude nove igre u prodaji i to po astronomskim cijenama skoro svaka nova igra je preko 50e a ja Deluxe izdanja platim manje. Tako da od sada igre i odjecu kupujem na netu puno vise ustedim nego da ovde kupujem
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tematika igara! touch_master Brbljaonica 18 24.1.2013 17:47
Svet Igara N Radunovic O SK-u uopšte 5 6.7.2009 14:41
Mali broj RPG igara ove godine Goldfinger O igrama uopšte 49 8.5.2009 15:13
Povećajte broj strana za opise igara Denis Tekstovi u SK 62 10.4.2009 18:14
Kolekcija igara, procena? tiberije O igrama uopšte 9 20.6.2007 12:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com