Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2015, 2:14   #21
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Meni je za sad igra zaista odlicna i nekim delovima ume bas dosta da podseti malo na Penumbra-u. Najvise sta me je kupilo, pored vrhunske glasovne glume, je i sama atmosfericnost igre (posto se uzasavam ogromnih morskih dubina) kao i prica koja mi je mozda i najbolje napisana do sad od svih njihovih igara. Sto se horor elemenata tice, igra na pocetku zaista izgleda da je vise story oriented i nema toliko napetih situacija kao kod Amnesia-e, ali...
Spoiler za ...:
cim se dodje do dela kada ulazite u Theta stanicu, krecu stari, dobri Amnesia elementi, sa jurnjavom, napetoscu i zvukovima koji lede krv u zilama zaista
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 2:33   #22
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Prešao. Odlična priča, pokreće neke baš filozofske teme. Kraj je isto ok, mada sam mislio da će se neki izbori računati ali na kraju je sve isto, ma šta uradili.

Tehnički deo igre je najlošije odrađen. (Kad bi ovo imalo grafiku jednog Ethan Carter-a, bilo bi baš wau).

@Telepatic
Spoiler za spoiler:
Da, on je prilično nezgodan, mada sam se ja zabio u njega odmah na početku pa mi više nije tako strašan.
Ima kasnije jedna deonica baš zeznuta s njim, da ti ne kvarim ne znam dokle si stigao s pričom.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 6:29   #23
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Za one koji su zavrsili igru...

Spoiler za spojleri:
Pogledajte unutar foldera u kojem ste instalirali igru. Trebalo bi da se nalazi rar fajl pod nazivom "_supersecret" koji je zakljucan password-om. Da bi se doslo do password-a, treba da se nadju delovi istog unutar same igre. Naravno, likovi na reddit-u su vec isprovaljivali ceo password i pronasli unutar rar fajla gomilu making of materijala (bagovi, screenshot-ovi, muzika koja je trebala da bude koriscena, razne beleske tokom kreiranja scenarija itd).Pa evo ako nekog zanima, a ne zeli da se muci provaljivanjem samog password u igri:

https://www.reddit.com/r/soma/commen..._it_textheavy/

Ja sam zaista odusevljen ovakvim jednim cinom developera. Jeste da nije bog zna kakav secret u pitanju, ali bez obzira ovakve stvari zaista nedostaju danasnjim igrama. Svaka cast Frictional-u na ovome
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 13:11   #24
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Za one koji su prešli igru i koji su gledali SOMA - Debut Gameplay Trailer, i malo utisaka o samom kraju igre:

SOMA - Debut Gameplay Trailer


Spoiler za kraj igre:

Da li ste i vi razočarani što nema ove deonice u igri? Do samog kraja sam iskreno mislio da će je biti, naročito kada vam se nudi da ubijete WAU AI.

Inače WAU možete a i ne morate da ubijete (kada sam prešao igru, uradio sam još jednom load tog dela i prešao ponovo da vidim da li će biti neke razlike (neće), ako ga ne ubijete ne gubite ruku), na vama je da li želite da ostavite AI da i dalje pokušava da oživi čovečanstvo na svoj bolestan, uvrnut način ili ne.

Što se kraja tiče, mislio sam da vas je WAU oživeo s namerom da preko vas uđe u ARK, a da li će to uspeti bi zavisilo od toga da li ćete ga vi ubiti ili ne, jer bi se pored Simona i deo WAU AI-a preneo u ARK nakon kopiranja. I u trenutku kada se Simon budi u ARK-u očekujući sunce i oblake (što je na kraju i dobio) budi se u onoj mrtvačnici iz ovog trejlera i da se igra tu završava. Koji bi to cliffhanger bio.

Inače jako mi se dopada atmosfera igre, možda bolji bioshock od samog bioshock-a, naročito onaj deo kada treba da se šetate morskim dnom na 4000-5000m dubine.

A i sama ideja i dilema o nastavku života putem kopiranja mi je super. Da li ste isključili prvobitnog Simona ili ste ga ostavili da se probudi kasnije? Ja sam ga isključio.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 13:20   #25
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Odlicna igra. Svidja mi se prica , glasovna gluma pa i grafika je na sasvim pristojnom nivou.
Igra je vise mind fck nego horror.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 20:43   #26
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Hvala svima na utiscima, čim završim sa Phantom Pain-om ovo mi je prvo na čekanju.
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 22:29   #27
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: SOMA

Moram reci da je optimizacija bas losa.....Igra se poprilicno vuce, pogotovu tokom brzog okretanja kamere...Pa cak i to razvlacenje varira, nekada ga ima nekada ne. Mislim da ne izgleda toliko dobro da trazi bas toliko resursa. Vidim da se jos neki sa jacim konfama zale. Igra mi zbog ovoga cesto kresuje, desi se nesto (neki potres ili nesto aktivnije) i igra se potpuno zamrzne (zvuk radi u pozadini) i tek nakon par sekundi nastavlja opet....naravno, desi se i da se potpuno zamrzne pa se pojavi mis sa desktop-a i "loading" kruzic (nakon cega igra dobija NOT RESPONDING)....Mora da se krpi definitivno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 1:25   #28
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.871
Zahvalnice: 713
Zahvaljeno 200 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: SOMA

Btw, ja sam juce imao problema sa load-ovanjem save-a (puca pri ucitavanju) kod deonice
Spoiler za :
lambda
pa u slucaju da imate taj problem, otici u properties igre>tab betas i prebacti na "public beta" i onda bi trebalo da je sve ok.
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 13:32   #29
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: SOMA

Citat:
Telepatic kaže: Pregled poruke
Btw, ja sam juce imao problema sa load-ovanjem save-a (puca pri ucitavanju) kod deonice
Spoiler za :
lambda
pa u slucaju da imate taj problem, otici u properties igre>tab betas i prebacti na "public beta" i onda bi trebalo da je sve ok.
Resava stvar donekle, ali i dalje dosta stuca i dovodi do zamrzavanja. Smanjivanje detalja resava stvar ali i dalje zeza.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 13:53   #30
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Jako dobra igra. Složio bih se da možda nije pravi horor, ali po meni je to i bolje. Stvarno me nervira kada je igra puna jeftinih jump-scare momenata, a SOMA ih ima svega nekoliko. Priča je vrlo intrigantna i napeta, kao i atmosfera. Glasovna gluma je takođe na veoma visokom nivou.

Što se tiče optimizacije meni igra radi odlično na laptopu sa integrisanom grafičkom sa skoro svim max podešavanjima, što mi je bilo vrlo iznenađujuće. Nisam imao ni jedan jedini crash ili bug tokom celog prelaska.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 16:01   #31
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: SOMA

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke

Što se tiče optimizacije meni igra radi odlično na laptopu sa integrisanom grafičkom sa skoro svim max podešavanjima, što mi je bilo vrlo iznenađujuće. Nisam imao ni jedan jedini crash ili bug tokom celog prelaska.

Blago tebi, ja se sa ovom konfom mucim i na medium, ne znam koji je problem u pitanju stvarno....igra radi odlicno i onda dodje do novog dela gde pocne da se vuce kada god okrecem glavu (mis). Odem u opcije i ne prestaje slide show.....naravno tu igra zamrzne i Not Responding...stvarno ne znam koji je djavo u pitanju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 23:35   #32
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Vrhunska igra. Gotovo da je na nivou Amnesia Dark Descent, nisam siguran da li će je skloniti sa trona najbolje triler/horor avanture, ali da joj je bliska po svemu što Amnesiu čini velikom, to svakako. Možda je po temi koju obrađuje i jača, a tema je toliko zaje*ana da se baš malo osetiš zatečen nekim stvarima.
Jedino loše svetlo mogu da bace neki tehnički problemi, ne baš sjajna optimizacija, trebaće posle skorašnjeg i još neki patch. Malo susreti i sama čudovišta mogu da smore u nekim situacijama i igru bespotrebno otegnu, možda i mala zamerka zbog nemogućnosti ručnog sejva, ali su checkpoints na taman postavljanim mestima tako da se to da prevideti.
Sve u svemu, Frictional nastavlja da dere konkurenciju na ovom polju. Fenomenalna igra, preporuka pod obavezno probati!
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2015, 17:18   #33
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Prešao. Odlična priča, pokreće neke baš filozofske teme. Kraj je isto ok, mada sam mislio da će se neki izbori računati ali na kraju je sve isto, ma šta uradili.

Tehnički deo igre je najlošije odrađen. (Kad bi ovo imalo grafiku jednog Ethan Carter-a, bilo bi baš wau).

@Telepatic
Spoiler za spoiler:
Da, on je prilično nezgodan, mada sam se ja zabio u njega odmah na početku pa mi više nije tako strašan.
Ima kasnije jedna deonica baš zeznuta s njim, da ti ne kvarim ne znam dokle si stigao s pričom.
Mislim da je grafika super za jednu avanturu, kad se texture dignu na max, Ethan Carter je tu samo na broju 2.
Baš pre nego što sam prešao igru sam pročitao ovde da izbori ne utiču na kraj pa nisam mnogo obraćao pažnju na njih, ali evo kako sam ja uradio:
Spoiler za story inside:

-Prvi survey i ovaj na kraju mi se razlikuju u nekim stavkama, očekivao sam
neki feedback kao u fazonu, evo kako ste mislili tad, ili zašto tada onako, a
sada ovako itd.
-U Theti sam samo ugasio komp sa podacima ljudi, nisam ih izbrisao (možda je trebalo, ali budući da će posle WAU biti uništen, izgleda svejedno)...
-Starog Sajmona uspavao (ionako je bio u ženskom telu)
-Lindwall sam isključio sa aparata (delovalo mi je u onakvim okolnostima kao
pravo rešenje, pogotovo kad videh one u sobama što su se transformisali u one insekte ili šta je ono već), ali čak i da je preživela uništenje WAU pitanje da li bi i tada bilo neke šanse za nju.
-Ubio WAU
Kad su se Sajmon i Cathrin iskopirali u ARK pa onda kad videh credits slova posle toga, bio sam u fazonu, mogli su bar još nešto da dodaju kao npr. Sajmon se budi u ARK i pritisnoh escape, kad ono, Sajmon se budi u ARK-u


E, da...svi oni koji kažu da igra i nije neki horor.........lažu.
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2015, 18:12   #34
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Izbori su tu samo da bi te malo mentalno prodrmali i naterali da porazmisliš o celoj filozofiji oko koje se priča vrti. Mada, ima nekoliko stvari koje moraš da uradiš na određeni način (recimo taj survey) kako bi otključao šifru za easter egg van igre.

U instalacionom folderu se nalazi zipovana arhiva pod nazivom _SuperSecret ili tako nešto i zaštićena je šifrom. Da bi dobio delove šifre moraš da izvedeš određene egzibicije u samoj igri.

BTW veliki minus za Kuzmanovića i opis igre u novom SK. Od cela dva glavna lika u igri nije mogao da potrefi ime ženskom.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Monarh (4.10.2015)
Stara 4.10.2015, 19:19   #35
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: SOMA

Sve je to divno i drazesno, ali ja ovo i dalje ne mogu normalno da igram...da smanjujem sve na apsolutni minimum zaista ne zelis, samo kako bih igrao...sacekacu malo pa da probam na novoj konfi, ako ni tu ne radi onda stvarno....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2015, 19:54   #36
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: SOMA

^Optimizacija jeste problem. Jesi probao neke pečeve? GOG verzija je igriva na 2.0.1.2.
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2015, 0:26   #37
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: SOMA

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
^Optimizacija jeste problem. Jesi probao neke pečeve? GOG verzija je igriva na 2.0.1.2.
Imam steam verziju ali nesto nema updejta osim one bete (mozda i gresim). Sacekacu ipak, ionako nisam mnogo otisao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2015, 0:39   #38
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Imam steam verziju ali nesto nema updejta osim one bete (mozda i gresim). Sacekacu ipak, ionako nisam mnogo otisao.
Мени ради готово савршено - морао сам да искључим v_sync, и осим повременом stutteringa, ради "закуцано" на 60 FPSa. И још имам Win 10.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2015, 21:36   #39
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: SOMA

"Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away." Philip K. Dick

Igra koja počinje sa ovakvim citatom ne može da ne valja. Najviše me podsjetila na '2001: Odiseju u svemiru'. Topla preporuka za sve ljubitelje SF/Horror žanra i dobre priče. Ovo je pravi "A Story Exploration Video Game", a ne ona teen-gay limunada 'Gone Home' od prije dvije godine.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emx77 na korisnoj poruci:
3LANCER (12.10.2015)
Stara 11.10.2015, 23:24   #40
markoca
Član
 
Član od: 9.5.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 204
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku markoca
Određen forumom Re: SOMA

Odigrah krpljenu GOG verziju, sve je islo ko podmazano.
Zaista fantasticna igra. Drago mi je da su bezanje od izdeformisanih karakondzula stavili u drugi plan i fokusirali se na pricu i komplikovanu filozofiju kao stub svega. Vredi odigrati, cak iako nije strasna kao Amnezija, ali za razliku od nje je daleko dublja. Zrelija. I zbog toga treba cestitati Frictionalu.

Spoiler za moje iskustvo:
Zaista nisam ocekivao da cu sebe zateci u situaciji da odlucujem o sudbini robota (osobe?). Na dnu okeana. Robotu (osobi) koji misli da se nalazi u svemiru. Jos vise me je zacudilo sopstveno oklevanje od kracenja muka pomenutom. Do kraja igre sam postao veoma empatetican prema tim robotima (osobama). Iako su postigle neki vid transcedentalnosti, poiskljucivao sam ih.

E sad, ja se uzasavam dubina, i ova igra za mene predstavlja jedno posebno iskustvo. Setnja po mracnom Ambisu nakon spustanja liftom, izbegavanje plivajuceg uzasa na putu do Phi stanice. Kroz te delove pratio me je veoma nelagodan osecaj, tu i tamo gotova panika. Najvise kada bih prisao ivici i pogledao dole, u crni ambis. Ova igra uspeva da docara podvodnu tmurnost mnogo bolje od Bioshocka.
markoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
maticna do 9 soma Amper94 Šta da kupim? 9 5.7.2013 20:55
nov računar za 40-50 soma vilor ŠDK - Osnovne komponente 1 8.11.2012 11:06
Koji kuler za soma i po? Morandi ŠDK - Ostale komponente 23 22.2.2010 11:18
20 soma --plafon-- Miki-Car Šta da kupim? 2 6.1.2010 15:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com