Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2015, 16:01   #21
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Da ne bismo napunili temu spamom, reći ću samo da nije Rističević

Inače, todose, voleo bih da znam na šta tačno misliš kada kažeš da "SK sve više tone po kvalitetu". Želim detaljan fidbek
Ne znam tačno odakle da krenem, ja ga jednostavno sve manje čitam. Možda je do mene a ne do časopisa ima i toga. Drugačiji su mi pogledi na tu industriju mada i dalje i te kako volim klasičan kompjuter i sve što ide u njega. Ovaj nema testova srednjih i jeftinih računara. Nema testova kompaktnih računara. Preterali ste sa laptopovima i monitorima. Nema detaljnih testova fotoaparata osim D750 a mnogi su izašli a sad vidimo da je i cenjeni refoto otišao on-line. Nema elektronike koja je izuzetno pogodna za nas i naše tržište poput jeftinih projektora. Slabo testirate grupno pojedinačni hardver. Mene lično zanima HDD 2TB+. Tu su i ostale komponente poput matičnih ploča i procesora sa sopstvenom grafikom. Treba da znamo šta sve postoji i kako da se sastavi optimalan računar sa što manje komponenti. Mislim ono 2in1, 3in1. Menjaju se vremena i drugačije su potrebe. Dobro znate a nećete da priznate da sve više ima korisnika windows telefona a kod vas nit` programa nit` testova istih. Uvatili ste se za drndoid i jabuku i mislite da je to ceo svet.
Ne dopadaju mi se preporuke za internet. Mnogo ste bolje to radili pre deset+ godina. Sve manje na licu mesta i otkinuli ste stranu iz hard-soft scene. To su neke od sitnica koje utiču na časopis koji je u mojim očima sve lošiji. Imam ovaj broj i ne znam šta ima u njemu a videću to večeras kad budem imao vremena da ga detaljno pogledam.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Wolverine (2.7.2015)
Stara 2.7.2015, 17:33   #22
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Inače apropo opisa Dark Dreams Don't Die, koeficijent inteligencije ne postoji, IQ znači količnik inteligencije. Quotient iliti količnik je rezultat deljenja dva broja, a coefficient tj. koeficijent označava konstantu kojom se množi neka promenljiva.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
tchalle (12.7.2015), Wolverine (2.7.2015)
Stara 2.7.2015, 17:59   #23
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Autoru će biti skrenuta pažnja i za kaznu neće smeti da napiše ništa loše o nekoj igri naredna 2 broja

Šalu na stranu, hvala na ukazivanju na tu grešku. Izvinjavam se u ime redakcije zbog tog propusta.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2015, 18:10   #24
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Opušteno, popodnevna prokrastinacija opasno krenula da udara
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2015, 22:35   #25
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ne znam tačno odakle da krenem, ja ga jednostavno sve manje čitam. Možda je do mene a ne do časopisa ima i toga. Drugačiji su mi pogledi na tu industriju mada i dalje i te kako volim klasičan kompjuter i sve što ide u njega. Ovaj nema testova srednjih i jeftinih računara. Nema testova kompaktnih računara. Preterali ste sa laptopovima i monitorima.
Sve je manje uvoznika u nasoj voljenoj zemlji, sve je slabija ponuda... a sto se tice laptopova i monitora to sam ti vec objasnjavao, ne bi se ponavljao.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Nema detaljnih testova fotoaparata osim D750 a mnogi su izašli a sad vidimo da je i cenjeni refoto otišao on-line.
Nazalost nije lako dobiti na test sve sto se pojavi na trzistu, ako smo u prilici mi cemo opisati... a i sam znas da nazalost vecina ljudi misli da je fotka sa mobilnog sasvim dobra i da nema vise potrebe kupovati skup fotoaparat... ReFoto je delimicno zrtva i te moderne filozofije...

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Nema elektronike koja je izuzetno pogodna za nas i naše tržište poput jeftinih projektora. Slabo testirate grupno pojedinačni hardver. Mene lično zanima HDD 2TB+. Tu su i ostale komponente poput matičnih ploča i procesora sa sopstvenom grafikom. Treba da znamo šta sve postoji i kako da se sastavi optimalan računar sa što manje komponenti. Mislim ono 2in1, 3in1. Menjaju se vremena i drugačije su potrebe.
Opet, ako budemo u mogucnosti da nabavimo mi cemo testirati i opisati...

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Dobro znate a nećete da priznate da sve više ima korisnika windows telefona a kod vas nit` programa nit` testova istih. Uvatili ste se za drndoid i jabuku i mislite da je to ceo svet.
Diskutabilno koliko kojih ima... Trudimo se da opisujemo sve ali ni ti to nije uvek lako...

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ne dopadaju mi se preporuke za internet. Mnogo ste bolje to radili pre deset+ godina. Sve manje na licu mesta i otkinuli ste stranu iz hard-soft scene. To su neke od sitnica koje utiču na časopis koji je u mojim očima sve lošiji. Imam ovaj broj i ne znam šta ima u njemu a videću to večeras kad budem imao vremena da ga detaljno pogledam.
Preporuke za internet su prilicno subjektivna stvar, mi opisujemo ono sto se nama ucinilo zanimljivim sa nadom da ce isto i citaocima biti zanimljivo. Meni se cini da su se tebi interesovanja malo promenila ka profesionalnoj fotografiji ili stock fotografiji. Uskoro ces i sam uvideti koliko je to specificna oblast koja nije bas za svakoga niti zanima mnoge ljude... koliko ljudi, toliko cudi...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
todos (3.7.2015), VedranCG (9.7.2015), Yonai (3.7.2015)
Stara 3.7.2015, 0:19   #26
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 7/2015

Ajd' da ti odgovorim barem za ono što je deo mog resora

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ovaj nema testova srednjih i jeftinih računara. Nema testova kompaktnih računara.
Prelistaj npr. brojeve u poslednjih godinu dana. Bilo je tu svačega, od AMD-ovih APU mašina, do jubilarnog Pentiuma G3258. Sve su to vrlo jeftine mašine, maximalno integrisane i minimalnih dimenzija (ITX - m-ATX).

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Nema elektronike koja je izuzetno pogodna za nas i naše tržište poput jeftinih projektora.
Možda zbog toga što jeftini projektori ne postoje. Testirali smo i minijature sa LED lampama i nešto veće primerke sa klasičnim više puta protekle godine. Neki su bili među najjeftinijima, ali svakako ne spadaju u jeftinu robu.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Slabo testirate grupno pojedinačni hardver.
Kad se god desi da dobijemo međusobno uporediv hardver, obavezno ga i opišemo u formi uporednog testa. To je slučaj i sada. Ili misliš da ima smisla mešati babe i žabe i u isti text trpati X99 i A68?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Mene lično zanima HDD 2TB+.
Za tebe jedna insajderska informacija: više od pola godine jurimo jedan specifičan model jednog od dva preostala proizvođača. Ekvivalent iz suparničkog tabora smo uspeli da dobijemo na test, ali taj nikako. A vrlo je interesantan, mnogo interesantniji od Barakuda i Black serija. Možda nam sad uspe, pa da ne spoilujem o čemu se tačno radi.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Tu su i ostale komponente poput matičnih ploča i procesora sa sopstvenom grafikom. Treba da znamo šta sve postoji i kako da se sastavi optimalan računar sa što manje komponenti.
Pogledaj prvi odgovor. Sve AMD konfe sa APU osnovom imaju integrisane grafike koje kako-tako mogu da poteraju sve igre. Intel je tu slabiji, ali svaki njegov proc ima neku integrušu. Čak smo pisali i o hibridnim Crossfire rešenjima, gde R7 240 ili 250 možeš da upariš sa integrušom u APU-u i dobiješ low-end CF konfu. I to u prethodnom broju.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Oggy (3.7.2015), todos (3.7.2015), voodoo_ (3.7.2015), Yonai (3.7.2015)
Stara 3.7.2015, 8:23   #27
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Vrlo sam zadovoljan ovim odgovorima ali opet se ne slažem da osim pojedinačnih komponenti drugih oblika nema. Naime ja mislim da treba da broj usredsredite na jeftin računar u sledećem najskuplji iza njega najjeftiniji pa srednji itd. Na to sam mislio. Vrlo brzo se zaboravi tekst gde sam nešto zanimljivo pročitao a verujte mi da iako ih čuvam teško mi pada da prelistavam stare brojeve i da tražim neki specifičan tekst koji je u jednoj kategoriji. Možda mislite da ne kupujem brojeve? Treba možda da okačim fotografiju gde su svi brojevi do današnjeg od 02/2003.
Što se tiče fotografije i sve što ide sa tim mene ne zanima ništa više nego što imam od opreme i softvera i dobro znam šta mi nedostaje, nije u pitanju to već uvek treba pratiti trendove. Ni refoto nije to radio kako treba pa uz još neke probleme došao je u situaciju da se delimično povuče. Ja to nikako ne želim da bude sa SK. U prevodu to bi bila katastrofa neviđenih razmera. Kuzma i slični njemu da usmere tu energiju što imaju u pravcu dobavljača komponenti. Da pustite Jana Čmelika da istinski opiše i nasmeje publiku, da mu date i ozbiljnije naslove.
Budite u trendu onoliko koliko je to moguće za nešto više da se potrudite.

I da pohvalim deo u SK o programima koji su izdominirali i rasturili kvalitetom potpuno ceo SK. Naravno (nisam pročitao još) tekstove o Amigi koja je dobila onoliko prostora koliko zaslužuje takva legenda isto toliko koliko nisu dobili Spektrumi, Komodori a da ne pričam da jedva da ste pominjali 286,386,486...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Yonai (3.7.2015)
Stara 3.7.2015, 8:29   #28
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Post Re: Svet kompjutera 7/2015

Meni se ne sviđa što na naslovnoj strani stoji "Windowsom".
U srpskom ne postoji slovo "w" već se ako mora koristi transkripcija, pa može samo "Vindovsom".
I da kaže se MIKROsoft a ne "majkro" soft jer ne pričamo engleski nego srpski.
*****e je dostiglo svoj vrhunac, definitivno je Svet Kompjutera poklekao pod navalom "wepo" i "swatko" "genewacija".

Probajte da napravite bar JEDAN broj na ćirilici u svojoj istoriji pa da vidite kako grešite jer ćirilicom i ne biste znali da ga napišete (posebno jer treba koristiti srpske izraze a ne netranskribovane pozajmljenice.

Ne vredi pozivanje na pravopis. Napišite prvo ćirilicom pa onda latinicom pa ćete videti da to tako ne može da bude različito, a pravopis koji važi različito za dva pisma nije pravopis nego lakrdija.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2015, 8:34   #29
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ne znam tačno odakle da krenem, ja ga jednostavno sve manje čitam. Možda je do mene a ne do časopisa ima i toga. Drugačiji su mi pogledi na tu industriju
Sedi testiraj pa im pošalji neki tekst.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2015, 8:43   #30
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Sedi testiraj pa im pošalji neki tekst.
Zanimljivo i tvoje ime koje koristiš na forumu ništa ne znači?!? Još počinje malim slovom.
Pusti bar pravopis da ide svojim tokom. Iznenadit` ćeš se šta Akademija nauka priprema kao dopunu ovom poznatom Klajnovom rečniku.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
mvasic (3.7.2015), Wolverine (3.7.2015), Yonai (3.7.2015)
Stara 3.7.2015, 8:55   #31
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Post Re: Svet kompjutera 7/2015

Usput, "Wolverine" me je napao u ličnim porukama, jer mu se ne sviđa moje mišljenje i njeno janvo izražavanje u temi o naslovnoj strani.

Upozoravam javno dotičnog Wolverine da me ne uznemirava i ne preti kao i da ne iznosi neistine označavajući moje poruke pogrešnim oznakama i zloupotrebljavajući administratorska pravana forumu! Laži treba stati na putu kao i Wolverine.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2015, 9:00   #32
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Nisam te napao, poslao sam ti opomenu, sada si dobio još jednu jer sada već ozbiljno spamuješ i troluješ. U privatnim porukama si TI MENI pretio jer si dobio opomenu. Hajde da ne punimo ovu temu više porukama koje nemaju direktne veze sa brojem, a tebe molim da ne optužuješ lažno druge i da ne troluješ od ranog jutra.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
mvasic (3.7.2015), todos (3.7.2015), Yonai (3.7.2015)
Stara 3.7.2015, 14:08   #33
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Meni se ne sviđa što na naslovnoj strani stoji "Windowsom".
U srpskom ne postoji slovo "w" već se ako mora koristi transkripcija, pa može samo "Vindovsom".
I da kaže se MIKROsoft a ne "majkro" soft jer ne pričamo engleski nego srpski.
*****e je dostiglo svoj vrhunac, definitivno je Svet Kompjutera poklekao pod navalom "wepo" i "swatko" "genewacija".

Probajte da napravite bar JEDAN broj na ćirilici u svojoj istoriji pa da vidite kako grešite jer ćirilicom i ne biste znali da ga napišete (posebno jer treba koristiti srpske izraze a ne netranskribovane pozajmljenice.

Ne vredi pozivanje na pravopis. Napišite prvo ćirilicom pa onda latinicom pa ćete videti da to tako ne može da bude različito, a pravopis koji važi različito za dva pisma nije pravopis nego lakrdija.
Ne zelimo da pravimo broj na cirilici, smatramo da bi to bila lakrdija sa svim stranim nazivima koji su prisutni u svakom broju.

Dozvolite i malo jezicke slobode, da ne bi pisali kao mehanicki roboti podeseni u srednjem veku...

Vratimo se na temu koja se bavi sadrzajem novog broja.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Aelos03 (3.7.2015), mvasic (3.7.2015), todos (3.7.2015), Wolverine (3.7.2015), Yonai (3.7.2015)
Stara 3.7.2015, 16:02   #34
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 7/2015

Ja u tim situacijama uvek napišem Windows-om (sa crtom). Tako da se zna šta je original.

Poslednja ispravka: player1 (3.7.2015 u 18:48)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2015, 16:42   #35
kovacm
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Poruke: 98
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 29 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

u tekstu "Komešanja i previranja" Miomir Đekić je napisao:

"...(Apple) je prihvatio standarde personalnog računarstva, ugradivši u svoje uređaje x86 procesor kompanije Intel. Od tada, na našim i vašim Mac uređajima desktop i laptop provinijencije vrti Mac OS X."

Ovo jednostavno nije tačno: Mac OS X postoji još od 1999. godine kada je Apple koristio PowerPC procesore. Tek 2006. je Apple prešao na x86 procesore.

X u imenu "Mac OS X" označavalo je verziju 10 (X - rimsko 10) jer je poslednja verzija "Mac OS" operativnog sistema iz 1984. godina bila verzija 9 a nju je nasledio Mac OS X.
kovacm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku kovacm na korisnoj poruci:
oluja (3.7.2015), voodoo_ (3.7.2015)
Stara 3.7.2015, 17:02   #36
R.L.
Član
 
Član od: 3.4.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Meni se ne sviđa što na naslovnoj strani stoji "Windowsom".
U srpskom ne postoji slovo "w" već se ako mora koristi transkripcija, pa može samo "Vindovsom".
I da kaže se MIKROsoft a ne "majkro" soft jer ne pričamo engleski nego srpski.
Vindouz je transkripcija, a ne Vindovs. Problem sa transkripcijom je upravo u tome što je veća verovatnoća da se ona odradi pogrešno, te se pojavljuju oblici koji zvuče kao posrbljen original, a u istoj su meri nepravilni kao i zadržavanje etimološkog pravopisa. Na stranu što potpuno podržavam, kako ćirilicu, tako i fonetski pravopis.

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ne zelimo da pravimo broj na cirilici, smatramo da bi to bila lakrdija sa svim stranim nazivima koji su prisutni u svakom broju.
Primera radi, prvi put "Vindouz (Windows)", svaki sledeći samo "Vindouz". Jasno, odluka je redakcije kako će pisati i šta će objavljivati, ali nioklam je u pravu kada kaže da slovo W ne postoji u srpskom jeziku, te da se koristi transkripcija. Srpski jezik nema etimološki, već fonetski pravopis, te bi se reči (ispravno) morale pisati onako kako se izgovaraju, a ne kako se pišu u originalu. Naravno da niko od nas neće imati problem da razume značenje pojma "Windows" u tekstu sadržanom u časopisu o računarima, ali činjenica je da fonetski pravopis takvu reč odbacuje.

Nisam neki zadrti borac za jezik, ali prihvatanje sve većeg broja stranih reči predstavlja problem upravo iz razloga što se njihov originalni oblik prihvata kao ispravan po automatizmu (ili, što bi se popularno reklo, po defaultu ). Nije to ništa novo, recimo, dilema votka/vodka postoji otkad je votke, samo što je poslednjih godina intenzivirano, naročito iz razloga što ljudi koji imaju uticaja na mase (tu ubrajam i redakcije stručnih časopisa svih oblasti, ne konkretno IT) obraćaju premalo pažnje.
R.L. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2015, 17:20   #37
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Citat:
R.L. kaže: Pregled poruke
Srpski jezik nema etimološki, već fonetski pravopis, te bi se reči (ispravno) morale pisati onako kako se izgovaraju, a ne kako se pišu u originalu.
Srpski jezik takođe nema zvanično regulatorno telo koje bi se pozabavilo standardizacijom informatičkih termina tako da je navođenje originalnih naziva svakako bolja opcija od puštanje na volju pojedincima da slobodno interpretiraju kako nešto treba da "zvuči". Ili možda treba da se popularizuje ovako nešto?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aelos03 (3.7.2015), oluja (3.7.2015)
Stara 3.7.2015, 17:43   #38
R.L.
Član
 
Član od: 3.4.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

Više sam imao ovako nešto u glavi kao eventualni promašaj



Slažem se da je zbog slučajeva slobodnog tumačenja izgovora možda izgleda kao manje zlo zadržavanje osnovnog oblika, ali problem je što se tako pravi izuzetak koji se vrlo lako prenosi i van oblasti informatike. Nije baš adekvatno poređenje, jer ovde nema prevelike dileme oko izgovora, ali ako može da bude tekvondo, a ne taekwondo, nema razloga da operativni sistem ili proizvođač opreme imaju drugačiji tretman. Kao što rekoh, ima tu krivice i onih koji su mogli da ostvare neki uticaj na narod u tom smeru, ne samo onih koji izmišljaju nepravilne oblike.

Poslednja ispravka: R.L. (3.7.2015 u 17:46) Razlog: Spojler
R.L. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2015, 17:48   #39
Dobri_isak
Član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 112
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 7/2015

Ja više i ne čitam SK, ali kupim svaki redovno! Mislim da je uzasno bitno da takva novina obitava na našim prostorima, i da je podržimo maksimalno, a tih 2evra bi stvarno svako mogao da izdvoji! To što ne citam nema veze sa vama, vec sa mnom iskljucivo!

Živi bili i samo napred!

Vaš Isak
Dobri_isak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Dobri_isak na korisnoj poruci:
DBrave (4.7.2015), oluja (3.7.2015), tchalle (12.7.2015), voodoo_ (3.7.2015)
Stara 3.7.2015, 17:56   #40
kovacm
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Poruke: 98
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 29 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2015

tja. tekst Amigi (by V. Pisidorov) je mogao da bude npr. o primenama Amige u prošlom veku, o granicama koje je Amiga pomerila ali ne u smislu broja boja na ekranu, memorije ili procesora... ovako tekst izgleda kao opis nekog PC hardwarea

tekst G. Joksimovica je bolji, makar je dao interesantne cinjenice o nastanku Amige i Commodoreu.

i ono najbitnije:
tekst ste stavili u drugi deo SK, deo o igrama
...tako ste uglavnom i tretirali Amigu 80tih i 90tih - kao igraću mašinu
kovacm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku kovacm na korisnoj poruci:
oluja (3.7.2015), todos (3.7.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com