Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2017, 17:16   #4521
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Voleo bih da probam neki LeEco, nikako da mi dođe u ruku.
Molimo boga da se izvuku iz krize i da ne bankrotiraju. Od kako su se probili sa smart telefonima poceli su dosta projekata, cak su kupili i Coolpad i to ih je odvelo u debele dugove...
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 18:31   #4522
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pa oni su valjda megakorporacija, TV stanice i šta već sve ne poseduju ako se ne varam... neće valjda jedna slaba akvizicija da ih obori nadam se.

Inače, zanimljivo mi je da je Doogee kopirao Mi Mix sa svojim Doogee Mix. Na papiru je super, ali van toga je vrlo slabo prošao.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 19:46   #4523
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ortak fura Mi4 skoro dve godine cini mi se. 0 problema za to vreme. Flesovao sam mu miui 8 kad je izasao, verovatno cu i 9 xD Kamera je skroz dobra,baterija je isto skroz okej, sto se zvuka tice testirao sam malo sa xiaomi hybrid i zvuk je okej, malo tisi nego sto bih voleo ali je dobar. Za cenu koju ti placas, ubo si premiju. Ne znam kakav punjac ide uz njega, verovatno klasican,ali savetujem ti da nabavis Quick Charge 2.0 punjac.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 19:55   #4524
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa oni su valjda megakorporacija, TV stanice i šta već sve ne poseduju ako se ne varam... neće valjda jedna slaba akvizicija da ih obori nadam se.
Ma nije samo to. Poceli su da prave i elektricni auto... I jos sto cuda i upali su u velike dugove. Negde sam citao da su im i racuni u bankama zamrznuti.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 20:00   #4525
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Aha, znači zagrizli su na razne strane. Jbg, šteta, baš su krenuli lepo sa telefonima.
Citat:
darac_kv kaže: Pregled poruke
Ortak fura Mi4 skoro dve godine cini mi se. 0 problema za to vreme. Flesovao sam mu miui 8 kad je izasao, verovatno cu i 9 xD Kamera je skroz dobra,baterija je isto skroz okej, sto se zvuka tice testirao sam malo sa xiaomi hybrid i zvuk je okej, malo tisi nego sto bih voleo ali je dobar. Za cenu koju ti placas, ubo si premiju. Ne znam kakav punjac ide uz njega, verovatno klasican,ali savetujem ti da nabavis Quick Charge 2.0 punjac.
Flešni mu Global Developer, on ima OTA apdejtove posle i miran si da te više ne cima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2017, 6:25   #4526
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Setih se sad da sam mu flesno global 8,imao je vendorsku sedmicu cini mi se. Stizu mu OTA svremena na vreme.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2017, 22:28   #4527
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Kad smo već pominjali LeEco, danas mi stigao promo mail sa GearBest za LeEco Le S3 X626 - 109 $ što je nekih 90-ak €. Meni ne treba i prevelik je za mene ali ko traži ovaj tip telefona ovo je odlična ponuda, sve i da naplate ful troškove, dobilo bi se za ~120€ odlična mašina. Mislim Helio X20, 4GB, 1080p ekran... a kvalitetan brend, nije neki tamo levi... za ovu cifru je WOW.

EDIT: Sada proverim na Aliju i vidim da je to manje više standardna cena ~110$. Svejedno, deluje kao jako dobra ponuda.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
darac_kv (22.9.2017), SlobaL (22.9.2017)
Stara 22.9.2017, 19:59   #4528
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Sa Xiaomi mi5 sam se spustio na redmi 4x, note4x mi je preveliki,uzeo ga je surak jer ja izbegavam 5.5inca telefone. Mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio sa redmi 4x(kao i surak sa note 4x koji je pre njega imao huawei p8 lite), prosto neverovatno sta se dobija za 110e kod nas sa garancijom, svaka cast xiaomiju sta su napravili za ovaj novac, izrada,baterija, ekran, zvuk, kamera, sve je iznad proseka ako se gleda cena uredjaja,dobija se mnogo vise nego sto se placa. Za kratko vreme vec su mi stigla 2 veca updejta, a bice i Miui 9. Presavsi sa Mi5 koji je bio flagship, na entry level redmi 4x, uopste se ne osecam osakaceno ili kao da koristim mnogo losiji telefon, miui stvarno ispeglano radi na skoro svakom hardveru.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
vetar. (4.10.2017)
Stara 30.9.2017, 13:52   #4529
andrej1989
Član
 
Član od: 6.8.2011.
Poruke: 153
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Interesuje me Xiaomi Mi Max 2. Utisci?
Nikad nisam imao "manje poznatu" marku telefona, pa da vidim kakav je ovaj model.

Alternativa mi je Huawei Mate 8, ali njega ne mogu novog da nađem (po razumnijoj ceni, ima ga za oko 400e).

Hvala!
andrej1989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2017, 23:25   #4530
markos98
Novi član
 
Član od: 20.9.2017.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pozdrav svima,da li ste imali iskustva sa mrtvim ili zaglavljenim pikselima na Xiaomi Redmi Note 4 telefonu,i uopste vase misljenje o tom androidu,posto planiram da ga uzmem uskoro.U konkurenciji su jos i Xiaomi Mi Max 2 i Mi5s(ne uzima mi se zbog manjeg ekrana i zbog bezela).Najvise sto mogu da izdvojim je 250 evra.Ako imate jos neke preporuke,slobodno napisite,ne mora samo Kinezi.
markos98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2017, 15:58   #4531
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja imam Xiaomi vise od 3 godine. Na 1S nisam imao mrtve piksele. Na Redmi Note 3 imam vise, mada ni ne smetaju. MIUI je ocajan. Preporucujem ti neki custom ROM. Da mogu da biram uzeo bih Mi5s. Ne znam da li za 250E moze da se uzme Samsung A5 2016 ili 2017 (mada sumnjam)
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 0:46   #4532
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Mislim da imam jedan mrtav piksel na mom RN4, imam telefon nekih mesec i nešto i uočio sam ga juče kada sam skinuo jednu od onih aplikacija za testiranje displeja na mrtve piksele... I već sam zaboravio da je tu. Imao sam mrtve piksele i na ganc novom Moto G, nalazio sam mrtve piksele i na dosta drugih telefona, ljudi i ne znaju da ih imaju.
PPI modernih smartfon displeja je dovoljno visok da se nekoliko mrtvih piksela ni ne primeti osim ako ih ne tražiš.

E, zaglavljeni pikseli su već nešto drugo... Toga, hvala Bogu, nemam

BTW, kao večiti stock Android korisnik mogu da kažem da MIUI-u ništa ne fali, mislio sam da će me izludeti ali jok - lepo radi, fino izgleda, uz custom launcher je situacija sasvim dobra. Naravno, i dalje preferiram čisti Android ali je MIUI dovoljno dobar da ni ne razmatram flešovanje LineageOS ili bilo kog custom ROM-a.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 12:47   #4533
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jutros sam preuzeo Xiaomi Mi 4 sa carine, sa "plaćenim" dažbinama me izašao tačno 98,5 evra sa silikonskom maskom i folijom za ekran.
Odličan je, kvalitetan, metal sa strana, Full HD displej, 3 GB RAM, MIUI radi brzo i fino izgleda, definitivno odličan telefon za sitne pare.
To je prvi utisak.
Većini ljudi bi 16 GB memorije predstavljalo problem, ali meni ne.



Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 14:25   #4534
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Uzeo sam skoro svoj prvi "kineski" telefon, Xiaomi Redmi 4X.
Odlična izrada, odličan ekran, odlična baterija, odlično radi, solidna kamera a dobra za ovaj cenovni rang, ima čak i led notifikaciju...realno mislim da ne može bolji telefon da se nađe za 130e.
Od mene jaka preoporuka za ovaj model, samo gledati 3GB/32GB (sa Global Rom-om) verziju mala je razlika u ceni u odnosu na 2GB/16GB a ipak više RAM/interne memorije znači.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 19:06   #4535
danijeldav
Novi član
 
Član od: 9.10.2011.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Uzeo sam skoro svoj prvi "kineski" telefon, Xiaomi Redmi 4X.
Odlična izrada, odličan ekran, odlična baterija, odlično radi, solidna kamera a dobra za ovaj cenovni rang, ima čak i led notifikaciju...realno mislim da ne može bolji telefon da se nađe za 130e.
Od mene jaka preoporuka za ovaj model, samo gledati 3GB/32GB (sa Global Rom-om) verziju mala je razlika u ceni u odnosu na 2GB/16GB a ipak više RAM/interne memorije znači.
+1

Sent from my XT1650 using Tapatalk
danijeldav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2017, 3:16   #4536
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Mislim da imam jedan mrtav piksel na mom RN4, imam telefon nekih mesec i nešto i uočio sam ga juče kada sam skinuo jednu od onih aplikacija za testiranje displeja na mrtve piksele...
Ipak nije mrtav piksel, samo veoma sitno oštećenje na staklu
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2017, 10:48   #4537
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Jutros sam preuzeo Xiaomi Mi 4 sa carine, sa "plaćenim" dažbinama me izašao tačno 98,5 evra sa silikonskom maskom i folijom za ekran.
Odličan je, kvalitetan, metal sa strana, Full HD displej, 3 GB RAM, MIUI radi brzo i fino izgleda, definitivno odličan telefon za sitne pare.
To je prvi utisak.
Većini ljudi bi 16 GB memorije predstavljalo G]
Heh ja sam ga platio 130eura sa carinom, porezom, silikonom, kaljenim staklom i sluskama pre godinu i po dana. Moj je 64GB LTE. To je za sad najbolje sto sam ikad prosao sa nekim telefonom prema odnosu ulozeno-dobijeno. Zanimljivo je kako Xiaomiju cena malo pada. Pre bude "out of stock" nego sto mu cena padne.
Ako ti dosadi Miui imas Dirty Unicorn Nougat 7.2.1 na kome radi sve bez greske ukljucujuci IR, dobijas munjevit fon sa boljim zvukom nego MIUI ,a malo gorom kamerom ali samo na nocnim fotkama. Tu bi posebno izdvojio Substratum teme i Viper audio. Inace vec uveliko ima i par varijanti kuvanog OREO ROM-a kome jos malo fali da bude 100% upotrebljiv, a veliki plus je sto su konacno uspeli da upakuju i MIUI camera app. Naravno mozes da se oprobash i na Windows 10 ali to ne bih savetovao posto traljavo radi ali to nije do telefona vec do Windows-a.

Eve gi moj nekd:

i sad (crno kaljeno staklo):

Poslednja ispravka: Filip89x (15.10.2017 u 14:48)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 20:10   #4538
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

momci zeleo bi da kupiom roditelju RN4 pa me nesto buni pa imam par pitanja za vas:
1 koja je razlika izmedju Xiaomi Redmi Note 4 i Xiaomi Redmi Note 4X (po onome sto sam video meni deluju indeticno)
2.Da li se isplatiti kupiti u radnji nekoj u Balkanskoj (zbog garacije koja u nekim radnjama iznosi 6 meseci) ili da se sam zezam sa aliexpress
3.Kolika je carina tipicno na takve telefone (vidm da se krecu od 130 do 160e)
4.Procitah za njih da je kamera katastroflana posebno u nocnim uslovima
Hvala unapred
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 20:57   #4539
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
Heh ja sam ga platio 130eura sa carinom, porezom, silikonom, kaljenim staklom i sluskama pre godinu i po dana.
Ti si baš dobro prošao, a opet mislim da je i ovo povoljno s obzirom da je za moje potrebe bolji i povoljniji od Redmi serije.
Nego, da te pitam nešto u vezi MIUI.
Došao je sa Global Stable 8.2.1.0 i nije bilo OTA apdejtova dosad.
Na zvaničnom MIUI sajtu piše da je posljednja verzija 8.1.6.0. za Mi 4.
E sad, kako ovaj moj ima 8.2.1.0?
Je li to neki "izmišljeni" ROM od strane prodavaca?
Btw, brzo i stabilno radi, nema bloatware-a, a i došao je sa Google servisima, tako da djeluje legit, ali opet mi je zbunjujuća oznaka verzije.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 21:09   #4540
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
momci zeleo bi da kupiom roditelju RN4 pa me nesto buni pa imam par pitanja za vas:
1 koja je razlika izmedju Xiaomi Redmi Note 4 i Xiaomi Redmi Note 4X (po onome sto sam video meni deluju indeticno)
2.Da li se isplatiti kupiti u radnji nekoj u Balkanskoj (zbog garacije koja u nekim radnjama iznosi 6 meseci) ili da se sam zezam sa aliexpress
3.Kolika je carina tipicno na takve telefone (vidm da se krecu od 130 do 160e)
4.Procitah za njih da je kamera katastroflana posebno u nocnim uslovima
Hvala unapred
1. Obican ima Mediatek chipset, X ima Snapdragon.
2. Ja uzeo preko oglasa, nov, a nisam se cimao sa cekanjem i carinama.
3. U Srbiji 20% od procenjene vrednosti predmeta.
4. Nocu nije bajna, ni blizu, danju je sasvim korektna, pogotovo sa aftermarket aplikacijama za kameru. Mani se tih ideja da je kamera dobra ili ne, zato sto ti pouzdano kazem da iako postoje bolje i losije, ni jedna jedina nije ni prici najjeftinijim SLR aparatima. Kamera je solidna, ako se setim poslacu ti slike.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
lobanja (22.10.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com