Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2017, 23:20   #1
Maric
Član
 
Član od: 13.6.2008.
Lokacija: Sopot
Poruke: 360
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

Ima li neko iskustav sa pomenutim AsRock maticnim plocama?
S obzirom da su jeftinije i niza klasa bile nekada, kakve su sada.
Koristio sam do sada ove malo brendirane, Asus,Gigabyte, neku Msi... dok Asrock nisam.
Maric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2017, 23:38   #2
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

Za novac za koji mogu da se nadju na Aliexpress-u! Odlicne!

Ja imama am3+ 970pro3 na konfi iz profila od 2012 godine. Drzi mi otkjucani phenom II x6 od 140w bez problema. Kvlitet je konkurentan.

Znam barem deset ljudi koji mogu da ponove istu pricu kao ja i za te starije modele ali i za novije Asrock-e.

Poslednja ispravka: Filip89x (5.11.2017 u 1:46)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 0:01   #3
Maric
Član
 
Član od: 13.6.2008.
Lokacija: Sopot
Poruke: 360
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

i ja isto tu planiram da pazarim. pa zato pitam...
razmislajm se izmedju nje i sada Gigabyte 990XA-UD3 koji je malo skuplji od nje. ali ova ima garanciju do gigabyte nema...
Maric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 1:45   #4
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

+1 za Asrock zbog garancije i nize cene...

Hm vidim da na Aliexpres vise nema jeftinih Asrock-a... Ima Biostar, Asus i Mllse za 3000-4000din. Za te pare rade te ploce sasvim fino! Sta god sam porucivao radi jos uvek.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 2:07   #5
Maric
Član
 
Član od: 13.6.2008.
Lokacija: Sopot
Poruke: 360
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

Uzimam ovde kod nas u Srbiji. A AsRock ima skoro dve godine garanciju.
Maric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 2:18   #6
Maric
Član
 
Član od: 13.6.2008.
Lokacija: Sopot
Poruke: 360
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
+1 za Asrock zbog garancije i nize cene...

Hm vidim da na Aliexpres vise nema jeftinih Asrock-a... Ima Biostar, Asus i Mllse za 3000-4000din. Za te pare rade te ploce sasvim fino! Sta god sam porucivao radi jos uvek.
I u vezi porucivanja sa Aliexpres, posto rece da si porucivao...Ako moze jedno malo objasnjenje?
Tu su nove stvari ili polove? Koji je nacin placanja(platim prilikom preuzimanja ili prvo njima na racun)?
Negde je koliko vidim free shipping, a negde se placa. E sada koliko uzimaju nasi na carini?
Uvek sam hteo da porucim nesto ali sam se plasio da ne stigne nesto drugo i zbog carine...
Izvini znam da nije to tema , ali kad si vec pomenuo
Maric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 8:57   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

I ja sam razmišljao da naručim neku polukonf iz kine, koliko li ispadne carina, inače plaća se odmah, a ako nisi zadovoljan možeš da se žališ, mada ono gledaj nekog iskusnog prodavca sa puno ocena i nema greške, e sad carina.. kako si prošao sa njima? Mada ni tu nema pravila nego kako im se digne
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 10:02   #8
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

Imamo već godinama Biostar i ASRock dvadesetak u firmi, sve još uvek rade. Ne AM3+ konkretno, ali generalno pričam, od AM1 i AM2 do onih interisanih sa Celeron procesorima.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 10:52   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

Vozim AsRock H77 već par godina i nikad nikakvih problema da kucnem u drvo🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 11:16   #10
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

^^ Isto mogu da potvrdim i za Biostar i za Asrcok.

Sto se tice kupovine preko Alija.

Prvo, najjednostavnije je oticu u banku i uzeti namensku karticu za placanje preko interneta, u mom slucaju VISA internet.

Tu se uplati novac u dinarima.

Na Aliju se placa odmah pri kupovini i porucivanju tom karticom. Obicno ono sto porucim stigne u roku od 15-20 dana. Ako ide na nasu milu carinu onda stigne za 30-40 dana. Ukoliko ono sto sam porucio ne stigne za 60 dana pare se automatski vracaju na karticu. To je politika Alija. Ali desilo mi se bas u ovom periodu godine da stigne posle 60 dana tako da imam i pare i to sto sam porucio Meni se to desilo samo jednom od 100 puta.

E sad CARINA. Sve sto je preko 70$ MOZE DA ODE NA CARINU (sve znaci elektronski, garderoba, namestaj itd itd). Kazem "moze" zato sto po zakonu mora da se carini ali usled velike guzve kod nas i uvek manjih etiketiranih cena od starne prodavaca desi se da samo prodje.

Uglavnom 90% elektronskih uredjaja koje kosta preko 70$ ide na carinu, a carni ja 10% + 20% PDV na uglavnom katalsku vrednost.

Medjutim po nasem glupavom zakonu SVI elektronski uredjaji treba da prodju carinu nevezano za vrednost da bi drzava uzela PDV. Pa ako je maticna ploca 35$ MOZE da ode na carinu i lupe samo PDV odnosno, 20%.
Ali u praksi to bas i nije tako. Porucivao sam dosta maticnih ploca (desetak za svoje potrebe), a tek svaka treca-cetvrata isla je na carinu (odnosno dve). Prosto zbog male vrednosti, a velike guzve propusta se na nasoj carini, tako su mi objasnili kada sam zvao telefonom. Procesori za 10/20$ i RAM za 5/10$ koje kupujem nikad mi nisu isli na carinu. Wifi ruter i TVbox uglavnom ne. Desilo se da mi je TVbox koji sam platio 40$ otisao na carinu, a ocarinili su ga i lepo pise, kao WIFI rooter u vrednosti od 20$ (zato sto nema TV box u katalogu).

Ako pise free shipping onda je free. Stigne na kucnu adresu. Besplatno donese postar. Adresa nije vezana za karticu kojom se placa tako da moze na bilo koju adresu bilo gde na svetu. Ako nije free shipping i transport se placa odmah pri kupovini sa kartice, ovde kad stigne postaru se nista ne placa. Ako je proslo carinu isto donosi postar i placa se njemu direktno odmah. Za sada nisam imao problema, uvek su ocarinili ili na parvu vrednost ili na katalsku koja je u mom slucau uvek bila manja nego sto sam platio.

Te maticne ploce izgledju kao nove. Uglavnom su polovne pa su prosle neki refurbishd . Ja sam uzimao i USED i REFURBISHD i stizalo mi je ekstra zapakovano ,a sama ploca izgleda potpuno cisto i kao novo. USED obicno nema original kutiju, a REFURBISHD obicno ima ali ne mora da znaci. RAM je nov, procesori od 20$ kvadici oli INTEL oli AMD su polovni ali rade ko sat...

Jeino sto moze da bude smor pri ovakvoj kupovini je duzina cekanja pogotovo ako kupujete nesto sto treba brzo i/ili dosta kosta. Nabrojacu vise faktora koji uticu na duzinu transporta. Praznici kod kineza, praznici u svetu, praznici kod nas. To je normalo i uvek je tako svuda i pravi zastoj svuda , ali jedan faktor na koji se manje racuna su godisnji odmori kod nas. Da, tako je, Nasa mila carina njavise koristi odmore krajem proleca pocetkom leta tako da ako se porucuje nesto sto ce ici na carinu u tom periodu ceka se oko 40-50 dana u suprotnom stigne za 12 dana u proseku.

p.s. Sve ovo vazi za pojedinacnu kupovinu za licne potrebe i fizicko lice. Za grupnu kupovinu, kupovinu na veliko i pravna lica primenjuju se drugacije zakonske mere i carina.

Poslednja ispravka: Filip89x (5.11.2017 u 11:44)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
GagiPappa (5.11.2017), Maric (5.11.2017), water wizard (5.11.2017)
Stara 5.11.2017, 11:32   #11
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

Ja sam se opekao sa Gigabyte Z77 sa alija koja je izdrzala ni nepunih godinu dana, refubrished. Mozda sam pojedinacni slucaj, ali tesko da cu tamo ponovo uzimati nesto ovog tima.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 11:47   #12
Maric
Član
 
Član od: 13.6.2008.
Lokacija: Sopot
Poruke: 360
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

A sta mu dodje tacno taj refurbishd?
Ima ja tu internet karticu. Na koju uplatim novac u dinarima i sa nje placam . Ali sam uplacivao ovde kod nas u dinarima. Kartu za avion...
Jos jedno pitanje:
Video sam na netu da prodaju jeftino refurbishd laptopove. Tacnije u americi. Pisao sam im mejl, kazu oni su free distribution. I salju besplatno. Lupam sad laptop alien warfare sa i7 procesorom,8gb rama,500gb ssd,4gb graficka, im je 150evra.. ali refurbishd je. Imsju ih vise nacstanju...
Daju i garanciju od godinu dana.
Maric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 11:53   #13
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Misljenej o AsRock maticnim plocama AM3+

Mario Pavićević@
Nezgodno je. Pogotovo sa polovnim plocama, grafickim kartama i hdd. Ali to nema veze samo odakle je kupljeno isto se desi i kad se kupi sa naseg KP ,a u mom slucaju mnogo vise problema sam imao preko KP nego preko Alija.
Kod mene u firmi masovno su pocrkale Gigabytove ploce posle par godina tako da low budget gigabyte vise ni negledam. Ako se odlucujem za nesto jeftino ,a da radi pre bi uzeo Asrock i Biostar.

Po meni isplati se samo ako su male cene.
Maric@
https://www.dealnews.com/features/Wh...cs/637464.html

Tu sve lepo pise.

PRVO TREBA DOBRO PROVERITI SAJT KOJI PRODAJE. To znaci progooglati videti koliko sajt postoji, ako je tu par godina i ima dosta komentara i porudzbina znaci da je ok.
OVO VAZI I ZA PRODAVNICE NA ALIJU. Ali u najgorem slucaju na Aliju vratice novac ako prodavnica nije u redu dok ako je neki fejk sajt iz US odose pare kao da ih nikad nije ni bilo.

Ako bi porucivao na Srbiju carina ide sigurno, ali moze da bude problem sto se tice procenjene vrednosti. Ima dosta prevara i pokusaja prevara tako sto neko nalepi na nesto novo da je refurbishd pa ako uz taj laptop ne idu dobri i jasni papiri ili jos gore ako je neka Cana carinik moze da oduva za carinu, tipa 10000 din i vise... Prijatelj je slicno prosao, zalba mu nije prosla zato sto je platio i preuzeo. Medjutim poslednjih godina moram da priznam da je znatno bolje nego ranije sto se tice procene.

I proveri da li je besplatno slanje za SRB, obicno pise da je besplatno a tek kad obelezis adresu ili ne moze ili kosta papreno. Ja dok sam bio u nemackoj porucivao sam refurbishd iz US i sjajno sam prolazio. Em jeftino em nema carina em stigne za 10 dana DHL-om. Ako imash nekog negde van srb mozes i tako. OBAVEZNO PROCITATI POLITIKU SAJTA KOJI PRODAJE STO SE TICE GARANCIJE i POVRACAJA NOVCA.

p.s. Inace sto se tice maticnih u slucaju da mi je crkla pa mi treba druga ili da sklapam konfu za penzionera ili tako nesto. Sto jeftinije znaci nekih 3000 din za plocu i uvek USED pre nego REFURBISHD ako je stariji model u pitanju. Jer ako je refurbishd veca je verovatnoca da je stajala dugo negde, a kad jednom rade, pa onda dugo stoje to ih dosta ubija.

Poslednja ispravka: Filip89x (5.11.2017 u 15:56)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
GagiPappa (5.11.2017), Maric (5.11.2017), VMilan (6.11.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Za brzo renderovanje klipova Fullest ŠDK - Konfiguracije 144 28.9.2016 4:18
[Matična ploča] Asrock 970 pro3 Filip89x Opisi, recenzije i testovi 1 19.6.2013 11:54
Asus P8P67 vs. AsRock P67 Extreme4 vs. Gigabyte GA-P67-UD3 Gwynbleidd Osnovne komponente 41 21.6.2011 22:03
ASRock becomes the third-largest brand in motherboard industry in 2010 Picard Vesti 1 29.1.2011 21:16
Misljenja i iskustva sa ASRock plocama dex1 Osnovne komponente 5 15.5.2006 21:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com