Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2018, 21:53   #21
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Rekao bih evolucija, a ne revolucija, jedna dve, tri generacije ne znače mnogo razlike ali se dodaju poneki novi feature tako da se to nagomila sa puno generacija tako je barem kod intela, kod amd je već veći skok sa generacije na generaciju ali i duže traje, grafičke imaju stabilan konstanti rast, a i telefoni o kojima je i počela ova tema se kao poboljšavaju mada sve više postaju tableti
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2018, 21:55   #22
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Mislim da je planirano zastarevanje prisutno još od '80ih godina prošlog veka. Otprilike u toj deceniji su u velikoj većini grana prestali da se trude napraviti stvari da traju što duže i budu što bolje, već počeli da kalkulišu.

U narednim decenijama to dovode do perfekcije.

Što se računara tiče, sad su potisnuti u drugi plan raznim prenosivim i mobilnim platformama. Tako da će zaista solidna konfiguracija iz jedne godine verovatno duže biti "konkurentna". Sa druge strane, takav je barem moj utisak (neka me ispravi neko ako grešim), sklapanje osrednje konfiguracija koja može da potera aktuelne igre je u ovoj godini viša nego prethodnih.
Tj. iako sad sporije biva prespor stariji hardver, isto tako i puno sporije opadaju cene (tj. gotovo da i ne opadaju, samo se stari model povuče iz proizvodnje i prodaje). Tako da si opet u istom... sosu.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2018, 22:00   #23
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

ne baš imaš polovno dosta jeftino ima i onih koji izgleda to menjaju malo češće.. pa kome nije baš moranje da ima najnoviju generaciju može za male pare da ima dobar komp a i novi su postali brzi pa su i slabiji modeli konkurenti ako se računa garancija i mogućnost kasnije nadogradnje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2018, 22:12   #24
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Pa vidis, mozda bas odatle I potreba za tempiranim ostarevanjem, jer se u periodu koji si pomenuo upravo I pojavio do tada najveci jaz izmedju mogucnosti hardvera I zahteva softvera, sto je Ziku svakako obradovalo, Ali ne I proizvodjace, koji su samo nekoliko godina unazad zadovoljno trljali ruke posle svakog trailer- teasera za svaki dolazeci, dugo ocekivani boom u industriji igara a ciji je SysReq pobrajao vrh njihove ponude. A onda- SOK i neverica u top menadzmentu jedne od vodecih hardverskih kompanija sveta I motivacioni govor direktora: "Drugovi, podbacili smo!... Zapravo, prebacili smo! Nafurali smo toliko jak hardver, da za top naseg asortimana gotovo da nema interesanata. Predlazem hitan sastanak sa developerima da iskomplikujemo kod kolko se jos iskomplikovati moze, cene top- range klase blago na dole, I zaboga, neka neko skloni onu budalu Ziku ispod prozora I olupamu onu violinu o glavu, danima vec sanjam kako me siluje kompletan orkestar iz "Titanika"!"😀

Ok, ovo vec postaje degutanta rasprava jer smo u nekoj tacki izgubili nit, I sa jedne teme koja preispituje legalnost poslovanja najvecih proizvodjaca smartphona u svetu otisli na pitanje opravdanosti utilizacije kompletnih kapaciteta hardvera u aplikacijama koje su deo nase svakodnevice, svi izneli barem po meni neke razumljive I tacne informacije, I mozda bi ovde bio pravi moment za presek I povratak na topic.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2018, 22:13   #25
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ne baš imaš polovno dosta jeftino ima i onih koji izgleda to menjaju malo češće.. pa kome nije baš moranje da ima najnoviju generaciju može za male pare da ima dobar komp a i novi su postali brzi pa su i slabiji modeli konkurenti ako se računa garancija i mogućnost kasnije nadogradnje
Pričam o proizvođačima. Polovno, kradeno, poklonjeno - to mislim da nije relevantno za diskusiju u tom smislu.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2018, 22:14   #26
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Steta sto vise od polovine postova ovde nema veze sa temom, tj. konkretnim slucajem sta se desilo.

Apple je namerno trotlovao procesora na starijim (vremenski) telefonima u zavisnosti od toga koliko je bio dobar kapacitet baterije.

Nema neke velike zavere, samo primer "idijotarije" gde novi telefoni nemaju vadljive baterije, pa se proizvodjaci domundjavaju da suzbiju taj nedostatak na nacin koji mnogi ne bi primetili.

Naravno, neko primetio, i izbi "skandal".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2018, 22:19   #27
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Nije baš da nema zainteresovanih da kupuju najnovije, najbrže i najskuplje.. baš oni i duvaju taj balon novo skupo - polovno jeftino, što se mene tiče ima za svakog po nešto, dok sam kupovao novo kupovao sam slabo prema mogućnostima, a polovno i7 Isto važi i za telefone tu je konkurencija još veća i svako radi šta hoće
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 0:21   #28
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Pa kad ljudi žele najnoviji OS po svaku cenu... nebitno da li je doneo bilo šta novo što njima treba. A kada telefon prestane da dobija nove verzije androida recimo, kuka se na sva usta po forumima kao da im je neko nogu odsekao. Meni je evo Android kinez godinu ipo dana dobijao apdejtove, pri čemu je nekoliko njih u prvoj godini zaista donelo unapređenja i ubrzanja. Ovog decembra, nakon ~2 god sam dobio apdejt na OS verziju koja alavo jede RAM i vuče se. Prihvatio sam da moj telefon sa 2GB rama više nije u fokusu za nove verzije OS-a, vratio se na raniju verziju na kojoj radi odlično i to je to.

I sa PC-em je često korisnik taj koji sam sebi pravi problem. Moj bivši šef je npr. morao da skine Photoshop CS6 i da kuka kako mu se vuče na dual core, a CS3 je meni u istom trenutku sasvim lepo radio na Athlon 3000+. A šta je razlika između CS3 i CS6? Za njega samo u broju i ništa drugo. Ali ne može čovek protiv svoje prirode, ipak je 6 duplo veće od 3, kako će on na nešto "duplo lošije".

Znači ili sam mućneš glavom i spojiš odgovarajući hardver sa odgovarajućim softverom ili platiš, trećeg nema. Naravno, uvek ostaje kukanje na zle korporacije za koje više nisi centar sveta, kome je to gušt.

Poslednja ispravka: Aibo (25.1.2018 u 3:24)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ZoNi (26.1.2018)
Stara 25.1.2018, 2:07   #29
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Podrzavam ovo i treba da ih tuze sve a ne samo samsung i apple. Evo imam kuci stoji i skuplja prasinu stari samsung young dous android 2 bla bla, uglavnom radio je ko sat a onda je dobio update koji mu je pojeo svu memoriju tako da sad ne mogu nista ni poziv ni poruku a kamoli nesto trece znaci telefon koji je radio!

Ono zvuci glupo jer je mator i generalno djubre od modela al opet unisten od strane proizvodjaca, dakle radio je sad ne. Dok mi i dan danas posle milion svetlosnih godina Nokia N95 radi
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 2:27   #30
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Onda važi ona poslovica, što radi ne treba popravljati.. prvo moraš da prostudiraš update da li je dobar... pa tek onda uradiš ažuriranje..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 2:49   #31
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Da osim u slucaju kad ti se otvori popup koji kaze azurirajte softver i jedino sto mozes da pritisnes je OK
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 7:43   #32
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa kad ljudi žele najnoviji OS po svaku cenu...
Razumem šta pričaš, ima i toga. Opet, za XP na primer više nema podrške - velik procenat proizvođača opreme ne nudi (kompatibilne) drajvere, a nema ni sigurnostnih zakrpa. Dakle: hteo-ne hteo, nateran si na "unapređenje".
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 9:50   #33
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Da, ali posle koliko godina su te naterali?

Problem je što na silu teraju da batališ Windows 7 tako što namerno prave začkoljice u BIOSu da ne može da se podigne sedmica, ne izbace zvanično podršku za drajvere na sajtu proizvođača laptopa/desktopa pa se dovijaš da ih nađeš i u slučaju nekog poslednjeg Lenovo laptopa, ne postoji drajver za tu Intelovu grafičku ni za Windows 7 (podrška ističe 2020), niti za Windows 8.1 (podrška ističe 2023.)...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 9:57   #34
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Brže, jače, bolje planirano zastarevanje.


Poslato sa sokocala mobilnoga
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2018, 1:42   #35
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa kad ljudi žele najnoviji OS po svaku cenu... nebitno da li je doneo bilo šta novo što njima treba. A kada telefon prestane da dobija nove verzije androida recimo, kuka se na sva usta po forumima kao da im je neko nogu odsekao. Meni je evo Android kinez godinu ipo dana dobijao apdejtove, pri čemu je nekoliko njih u prvoj godini zaista donelo unapređenja i ubrzanja. Ovog decembra, nakon ~2 god sam dobio apdejt na OS verziju koja alavo jede RAM i vuče se. Prihvatio sam da moj telefon sa 2GB rama više nije u fokusu za nove verzije OS-a, vratio se na raniju verziju na kojoj radi odlično i to je to.
Ni ja nisam bas siguran zasto ljudi trce samo da imaju najnoviji sistem; ne kazem da je to lose, ali nista znacajno se ne dobija. Stare verzije Androida mogu trajati godinama, sudeci po broju aplikacija na Play Store-u koje i dalje rade na 4.1.

Mislim da ni sigurnosne zakrpe nisu dovoljno dobar razlog za unapredjenje; ja npr. imam KitKat koji radi dobro, medjutim ako zelim zakrpu za Stagefright treba da predjem na Android 5.0 koji je izuzetno lose uradjen za moj telefon (kratko traje baterija, sporiji je)

Poslednja ispravka: Haker95 (26.1.2018 u 22:02)
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2018, 17:17   #36
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

99% usera koristi odavno apsolvirane funkcije na telefonu, a ako neko nadje sustinsku razliku androida 5,6,7 i 8, respect. I ovi silni bezbjednosni apdejti, kao da svaki uredjaj ima Nasine skrivene specifikacije spejs satlova... Mislim, komedija, oni koji zele podatke ih imaju na izvolite (i to sasvim legalno, koga ne mrzi nek procita EULA)... Evo svakih par dana se face, youtube i ove standardne aplikacije updateuju fixevima od nekoliko desetina megabajta, cemu...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2018, 17:37   #37
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

ja sam te updejte isključio odavno, uzmeš da telefoniraš, žuriš ono pljus update sve počne da se koči ako nemaš neki 8core 2gb...
inače mislim da se cela app skida a ne samo update...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2018, 18:10   #38
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja sam te updejte isključio odavno, uzmeš da telefoniraš, žuriš ono pljus update sve počne da se koči ako nemaš neki 8core 2gb...
inače mislim da se cela app skida a ne samo update...
Vjeruj mi, tri dana nakon sto dobih ovo cudo, samo sam gasio apdejt budalastine (inace isto na kompu, sve pogasio). Temeljno iz menija, u meni, sto u settings, sto u google account, apps od gugleta, od samsunga. Ma haos. Baterija mi se vjerovatno zahvaljuje... Nekad je imalo smisla (narocito na symbian nokijama), danas, planned obsolesce, da gospoda jos koju milijardu nakrpe.
Vidis kako sad priznaju ovi Dzobsovi akolajti, da su namjerno urnisali ajfone. Oni imaju svoj racun, a to je u sezoni praznika 100mil prodatih jabuka. Potrosaci su tu da se temeljno oderu...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2018, 22:23   #39
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja sam te updejte isključio odavno, uzmeš da telefoniraš, žuriš ono pljus update sve počne da se koči ako nemaš neki 8core 2gb...
inače mislim da se cela app skida a ne samo update...
E pretera ga, ja sasvim normalno mogu da koristim telefon dok apdejtuje aplikacije, imam 1.5 GB i kvadkor. I ne skida se cela aplikacija, to se desi samo kada onaj ko održava aplikaciju tako uradi, a valjda je normalan pa neće..
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shonee na korisnoj poruci:
C64freak (27.1.2018)
Stara 26.1.2018, 22:37   #40
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: "Redovnim azuriranjem OS malicioznim dodacima proizvodjaca- do neophodnog trendsetera"

Ja imam y550 quad 1g ram, još mu večito popunjenja memorija u koju se instaliraju applikacije a veruj mi da sve sklanjam na sd card... da ga nisam rootovao ne bi ni mogao ništa da updatujem ni od ovih default što dolaze uz telefon..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com