Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2018, 14:58   #21
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Питање око процесора Intel® Pentium®

Ako ćeš da daješ 40k za računar za video obradu, teško da se tu nešto sastavi...
Mogao bi da ideš na Ryzen 3 ali ti onda treba i neki GPU da baca sliku (GT 1030 npr).
S druge strane bi mogao i da ideš i na i3 jer ima integrušu ali ne postoje jeftine ploče za taj CPU trenutno tako da i to otpada.
RAM je trenutno vrlo skup pa ništa preko 8GB ne bi moglo da se gurne tu a uz to i bi verovatno morao nešto na 2400 MHz i ništa brže.

Sve u svemu malo je to para za računar koji bi se koristio za video obradu. Ako misliš da ne možeš više da daš onda idi na G4560 + najjeftinija H110 ploča + 8GB 2400 MHz pa kasnije kad budeš imao novca apgrejduj to na neki i7 + 8GB RAM-a.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 15:08   #22
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Питање око процесора Intel® Pentium®

Izdvojio bi 50k za mašinu.

i3-8100
AsRock Z370 Pro4 ili Asus Z370-P
8GB DDR4 najpovoljnijeg na 2400MHz
1TB WD Blue na 7200rpm
LC600H-12
Neko MS kućište po izboru, po mogućstvu Falcon, ili neko jeftinije uz eventualno malo bolje napajanje tipa Chieftec GPE-600S/ELP-600S

Trebalo bi da nekako može da se uklopi.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 15:47   #23
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Питање око процесора Intel® Pentium®

Au da, onda može i3 + Z370 pa kasnije neki i7 sa kulerom + OC kad bude imao para i još RAM-a i to je to, puna kapa.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 16:20   #24
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Питање око процесора Intel® Pentium®

Druga opcija bi mogla da bude AMD 2200G i B350M ako može da sačeka malo.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2018, 1:55   #25
senje
Član
 
Član od: 1.8.2016.
Poruke: 77
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Питање око процесора Intel® Pentium®

@neutrino - Добро. Није да се баш вређам, него ме више нервира то на шта ми је наличило твоје обраћање, а то је неко као гледање с висине. Знаш оно као кад људи направе атмосферу да је срамота не знати? "Не знаш, е." Пуно је простора за неспоразуме у текстуалној комуникацији.

@сви остали - Дошао сам мртав с посла, проверићу све ово полагано кад се одморим. ХВала свима на коментарима! Делује ми вероватно да ћу приштедети још неко време. Јер, ако се сад залетим у неку јефтинију а лошију конфигурацију... па после да дајем опет паре за надоградњу... боље одмах да се стрпим, таман да се још уштеди и видим шта је онда то боље. И овде на форуму и преко имејла ми је пар људи рекло да за те паре не могу не знам шта, већ ми сви предлажу да улетим са још 10к.
senje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2018, 16:40   #26
senje
Član
 
Član od: 1.8.2016.
Poruke: 77
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Питање око процесора Intel® Pentium®

Заиста сам свестан свог незнања у вези са компјутерима. Још кад сам био у основној школи, покојна учитељица нас је учила да је паметан онај који зна колико зна. Ја тренутно не знам ни то, јер стално нешто читам и стално нешто заборављам. Прошло је пар дана од мог уписа. У међувремену сам још читао о компонентама, ценама, програмима.

У целој тој ствари осећам се збуњено гомилом података и скраћеница.

Сматрам да су минајкориснији коментар дали @losmii87 и @vladcepesh јер су ме упутили да размислим о нечему што свакако игра улогу у склапању конфигурације а што могу и треба сам да одаберем. То је одабир програма за видео-обраду. Док ја то не одаберем ја безвезе "узнемиравам" форум.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
У знак захвалности за све одговоре, прослеђујем један користан алгоритам за нас људе када се налазимо у сличним позицијама као што је ова моја. То је позиција преоптерећености информацијама.

Кад скролујете надоле видећете списак од шест потеза које би сваки збуњени човек у мору информација могао да примени.

http://big6.com/pages/about/big6-skills-overview.php

Мени се "Свет компјутера" често налази под 2.2. тј. под "Најбољи извори информација", а ако не под 2.2. онда под 2.1. тј. под "Сви могући извори информација."

Кад погледате 6.2. видећете "Вредновање процеса". Мисли се на процес претраге информација.

Зашто сам похвалио @losmii87 и @vladcepesh? Зато што су ме њихови коментари натерали да схватим да сам ја погрешио још у 1.1. тј. да је моје истраживање информација од самог почетка погрешно. Ја не треба прво да истражујем о процесорима, него о програму који ћу користити.

Па кад то решим и кад јасно кажем с колико новца располажем онда ћу тражити информације о хардверу.
На новчане могућности су ме упозорили: @waterwizard и @doctor.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Хвала @picard јер ми је буквално склопио конфигурацију и дао називе процесора које ћу проверити и @doctor јер ми је рекао шта могу да радим ако проширим буџет.

Хвала @vodoo, @decoy и @maska јер су ми помогли да се снађем с информацијама које продавац није лепо послао.

------------------------------------------------------------------------------------
@neutrino Ја мислим да си ти послао поруку у тренутку кад ниси видео шта сам још написао и да је тако настао неспоразум. Ја јесам написао да се не разумем у видео-обраду у 13:32, а ти послао одговор у 13:39 вероватно на нешто што сам написао још пре 13:32.
senje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Конфигурација око 300e andrej1989 ŠDK - Konfiguracije 10 23.11.2016 19:51
da li je ova konfiguracija dobra ??? don Alberto ŠDK - Osnovne komponente 95 4.7.2013 15:00
Помоћ око избора преносног рачунара око 25000 Баш_Челик ŠDK - Prenosni računari 9 8.3.2012 21:14
Треба ми помоћ око матичне Fantom ŠDK - Osnovne komponente 19 17.12.2011 14:11
Hitno potrebna pomoc oko procesora? Ivan06 Osnovne komponente 17 17.5.2011 22:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com