Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2018, 19:26   #1
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Polukonfiguracija

Zdravo forumasi, kako ste mi?

Došlo vreme da i ja malo osvežim racunar, zapravo da predjem na potpuno novu platformu, pogotovu sto bi trebalo da i gtx 970 grafika prodise ovom promenom. Gledajući cene i ponude izbunario sam po prvi put ikada prelazak na intel i to sa sledećim delovima :

intel i5 8400
Asus z370-P prime
16gb Crucial balistix Sport 2400mhz

Glavna stvar mi je za rad sa vise virtualnih masina, gaming u slobodno vreme ali i bilo koji drugi zadatak koji se pred njega stavi sada i u buducnosti. Sto bi rekli da bude future proof. ovo sam po cenama uklopio, posto je finansijski aspekt bitniji deo price, pa gledam da bude sto povoljnije i racionalnije. Malo me zabrinjava sva ona carlama oko Intel Meltdown/Spectre ranjivosti pa da cujem vise misljenja.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 20:54   #2
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Polukonfiguracija

stvar je licnog opredeljenja,mislim da je sad pametnije uzeti amd procesor jer ce vremenom biti jos bolji.ryzen 1600 ili cak 1700 su odlicni procesori za sve namene,plus su jeftinije maticne ploce.cak i za gejming,realno tebi treba 60 fps a ne 90.secam se da je gtx 1060 bio bolji od amd rx480,a sad su tu negde.stvar je do optimizacije,zato je po meni sada pametnije uzeti amd.dobar je intel,ali me nervira sto su u poslednje vreme izbacili cak 3 serije cpu za isti socket.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ognjen_ogi na korisnoj poruci:
flamingos (6.2.2018)
Stara 6.2.2018, 11:29   #3
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Polukonfiguracija

Sto se tice ranjivosti sistema, Intel ima 3 varijante koje je ranjih. Izbacili su softverski patch za neke, izbacuju mikrokod za BIOS da sredi, itd. Performanse nisu previse umanjene, od 0 do 5%, sto je dobro. Osim za SSD-ove do 30-40% u smislu citanja i upisavanja, sto je jako lose. AMD sistemi ne pate od tih problema. I ako su bili ranjivi, sofverski patch je to resio, mada AMD radi i na mikrokod BIOS update-u.
To je mnogo ozbiljnije za servere i data centre. Tebi za virtuelne masine ne znam koliko bi predstavljao problem. Zarad sigurne ruke mozes ici na Ryzen R5 1600. U igrama sa GF 970 neces videti nikakvu razliku u odnosu na I5 8400. Dok ce 6c/12t konfiguracija jezgra verovatno znaciti za virtuelne masine. Takodje kao sto kolega rece B350 maticne ploce za AM4 platformu su jeftinije, a dosta dobre za Ryzen CPU-ove.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
flamingos (6.2.2018)
Stara 6.2.2018, 17:54   #4
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Polukonfiguracija

Hvala svima, al posto sam dugo na Amd platformi bio, resih da predjem malo na tamnu stranu . Pogotovu sto mi je intel ispao jeftiniji od ryzen konfiguracije.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Polukonfiguracija za ≈40k doctor ŠDK - Konfiguracije 9 17.5.2017 14:46
Polukonfiguracija za šesnaestak hiljada srgor ŠDK - Osnovne komponente 6 2.12.2008 23:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com