Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2012, 19:25   #1
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Alcatel OT-995

Uzeo sam ovaj telefon preko mts-a pre desetak dana. Kostao je 6000din uz paket bel 200 ( 1062din msesecno ) na 2 godine ugovora. Sto izadje nekih ~30.000din. Vidim da je cena na tržištu oko 220evra ( ~26000din , kurs od 118din za 1evro ) tako da mislim da je prilično dobra ponuda.






Pakovanje (MTS):
- Alcatel OT-995 ( crne boje ,inace u MTS-u imaju i beli u ponudi )
- Punjac sa usb kablom koji se razdvaja od punjača i tako služi za povezivanje sa PC-jem
- Žičane slušalice sa mikrofonom
- Uputstvo za korišćenje ( samo na Srpskom jeziku )

Bitnije spesifikacije:


OS: Android v2.3.6. (Gingerbread), upgradable to v4.x
Ekran : 4.3“ TFT capacitive touchscreen, 16M colors, rezolucije 480 x 800 pixels (~217 ppi pixel density)
CPU : 1.4 GHz ( GPU Adreno 205 )
Memorija : 2 GB ROM ( oko 1GB slobodno), 512 MB RAM ( ~340MB vidljivo, ostalo navodno koristi gpu), 4 GB microSD kartica koja se dobija uz telefon ( do 32GB moguce prosirenje)
Kamera : 5 MP, autofocus, LED flash ( ima i prednju VGA)
Video : 720p @30fps
Veličina : 128 x 68 x 9.8 mm
Težina :124 g
Baterija: Li-Ion 1500 mAh
Ostalo: GPS, Wi-Fi, 3G Network HSDPA 900 / 2100 ...
Detaljne informacije link

Hardver:

Telefon je monoblok, ispod ekrana se nalaze 4 soft-touch tastera ( meny, home, search, back ) , iznad ekran je slušalica , sa leve strane slušalice je kamerica za video call, sa desne strane se nalaze senzor za osvetlje i mala led lampica za notifikacije(kada imate propusten poziv, sms, ili prazna baterija itd..). Sa gornje strane telefona se nalazi 3.5mm konektor za slušalice sa mikrofonom i on/off taster ( koji je za moj ukus malo više uvučen nego što mi odgovara ali nije problem da se navikne ). Sa leve strane telefona pri vrhu se nalaze tasteri za pojačavanje/stišavanje zvuka a pri dnu min USB prikljucak koji služi kako za prenos podataka, tako i za punjenje telefona . Desna strana nema ni jedan taster odnosno konektor. Sa donje strane se nalazi mini HDMI konektor za povezivanje sa ekranima/televizorom. Na zadnjoj strani se nalaze kamera, fleš, i zvucnik.
Telefon je napravljen od plastike, rekao bih relativno kvalitetne , zadnja stranica tj kaver za bateriju ima gumirani finish tako da lepo leži u ruci ( a i pomaze da telefon ne ispadne iz džepa tako lako ). Za samu tvrdocu i izdrzljivost nisam siguran ali , kao sto je Freško rekao u svom opisu ZTE Skate-a, „nebih smeo da se zakunem da bi preživeo pad iz ruke na pločice/asfalt/beton“ kao npr SonyEricsson K550i koji sam koristio od 2007. a taj je preziveo svasta. ( i jos uvek radi, sad ce da predje kod mog matorog na korišćenje).

Ekran:
TFT capacitive touchscreen, multitač dijagonale 4.3 inča pri rezoluciji od 480x800 daje ostru i preciznu sliku, osvetljenje je sasvim dobro, po sunčanom danu može da se koristi bez problema. Kontrast je tu i tamo, nekome bi boje možda izgledale isprano ( e sad ja sam imao prilike da se „igram“ sa iphone 4 i HTC sensation pa mogu da poredim sa njima) ali nista posebno, ne kvari utisak. Odziv na dodir je dobar bez ikakvog laga, i skorlovanje levo-desno , gore-dole funkcionise bez lagovanja ( ponekad se desi ali jako retko mada predpostavljam da to vise ima veze sa cpu nego sa ekranom al ajd nek se nadje u ovom delu)

Zvuk:
Zvucnik sa zadnje strane daje jak i ostar zvuk, neke prosecne glasnoce za danasnje telefone ove kategorije ( dakle nije tih niti se nesto posebno istice jacinom zvuka). Slusalice koje idu uz aparat su prosecne , in-ear ili ti one koje se guraju skroz u uši , sto mene jako nervira, takve uopste nevolim tako da imam neke matore hama koje se kace za skoljku od uveta ( nekima je to jako neudobno ali posle godina koriscenja se covek navikne). Zvucnik preko kojeg slušate sagovornika je dobra, da kazem opet prosecna za danasnje standarde ( dakle ne tiha niti losa niti preglasna, takle taman kakva treba da bude ). Ugrađeni mikrofon takodje zadovoljava današnje standarde. Poredjenja radi rečeno mi je da me bolje čuju u odnosu na matori Sonyericsson k550i.

CPU:
Procesor radi na 1.4 GHz koji predstavlja osnov konkurencije danasnjim telefonima za oko 200-220evra ( pod ovom cenom racunam nove telefone, ne polovne.). Telefon sam po sebi radi glatko, bez nekog laga ili bagovanja. E sad koliko mu tih 0.4 GHz pomaže za svakodnevno korišćenje nisam siguran ( kažem 0.4 posto je neki standard za telefone ovog cenovnog ranga 1 GHz ). Bez problema pušta video zapise 720p , preko Vplayera sam isprobao neke filove u mp4, mkv, i avi formatu

Poslednja ispravka: GoranSTX (30.8.2012 u 13:22)
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Banko na korisnoj poruci:
Stefan programer (29.1.2014)
Stara 16.8.2012, 19:37   #2
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Memorija:
U spesifikacijama telefona i svuda pise da telefon poseduje 512 MB ram memorije, medjutim telefon koristi samo ~340 MB, a kako sam procitao po nekim forumima i sajtovima , navodno ostatak rama koristi gpu. Da li je to tacno ili nije ne znam, ali negde je otisao ostatak rama. Pri startovanju telefona od tih 340 po defaultu bude oko 120 MB slobodno , a posle korišćenja aplikacija i telefona generalno u proseku bude oko 65MB slobodnog rama. Iz nekog razloga većina aplikacija ostaje u memoriji i kad ih zatvorim tj ne koristim, tako da moram ručno da gasim procese ili pomoću app Memorz Cleaner ( jako jednostavan, jednim klikom sam pogasi sve procese koji nisu relevanti za rad samog sistema, odnosno ocisti tako da izgleda kao kad se telefon upali )
Telefon ima 2GB interne memorije od koje je 1GB zauzet default istemom i aplikacijama instaliranim na telefonu, a 1GB ostaje za korišćenje. Uz telefon ide kartica od 4GB koja je za početak sasvim dovoljna ali ko hoce da pakuje muzike ili fimova naravno treba više. Ili ko želi da snima sa telefonom video zapis, jer se memorija brzo pojede ( jedan snimak od ~7min u 720p zauzme oko 750MB.

Kamera:
Telefon ima prednju kamericu od 0.3MP koja je tu za video call/ skype (isprobano sa skype-om) i obavlja posao za to kao i svaka druga tog gabarita, tako da o njoj neću nesto posebno.
Glavna kamera je sa zadnje strane od 5MP sa led blicem sa 3X zumom i autofokusom. Slike su ok, nista dalje od toga. Po danu su naravno dosta bolje nego u uslovima slabog osvetljenja, no blic je prilicno jak i služi svrsi na do nekih 1,5metara maksimalno 2metra. Jedina stvar koja malo nervira jeste da ako samo malo vam drhti ruka ili se mrdnete dok likate (bez blica) slika ce biti mutna, ne sad toliko mutna da je užasno, ali se primeti. Uz pomoć free aplikaczije koja se zove HDR Camera , slike izgledaju nešto bolje , ne sad uuufaaaau kako je dobro! ali ono za nekih 15% bolje i usklađenije boje i kontrast. evo nekoliko fotografija:

Ovo je slikano default aplikacijom za fotografisanje:



A sad pri slabom osvetljenju naporedno slikano HDR programom i sa default:

-

-

-



Evo i primer za gore sto sam napisao o tome kako slika bude dosta cistija kada slikate sa minimalno mrdanja ruke. ( slikano default aplikacijom za fotografisanje bez blica)



Video zapis je prilicno dobrog kvaliteta, meni bolji od slika. Snimanje u 720p @30fps uz autofokus izgleda zaista lepo pri dobrom osvetljenju, tj bolje rečeno pri veoma dobro osvetljenju, jer u suprotnom slika postaje jako loša, gromuljičava a najgore od svega frejmovi padaju na 8fps i onda postaje negledljivo. Ovaj problem sam donekle uspeo da rešim aplikacijom koja se zove Lgcamera koja da je puno više opcija od standardnog camcordera koji ide po default-u. Sa tom aplikacijom sam uspeo da namestim da ne koriguje automatski osvetljenje tj white balance koji obara fps. Rezultat je konstantnih 30fps pri jako slabom osvetljenju. E jedini problem jesto je ta aplikacija jos uvek u beta formi, tako da mi prilično baguje, na sledeći način: autofokus radi samo pri prvom korišćenju kada se instalira. Posle toga fokus se fiksira prilikom početka snimka i onstaje tako, ne radi ni autofokus niti može na dugme da se fokusira ručno. Nadam se da ce to ispraviti u narednim verzijama. Evo nekoliko snimaka kao test.


Prvo snimano default programom pri dobrom osvetljenju zatim se vidi fps pad pri ulasku u sobu sa slabim osvetljenjem i opadanje kvaliteta slike.
http://www.youtube.com/watch?v=zEg8MveJAqY

ovde je poredjenje snimanja po mraku sa ulicnim osvetljenjem, prvo default program pa onda LGcamera
http://www.youtube.com/watch?v=W-xbuPYbr5k
http://www.youtube.com/watch?v=UImq7q7AEiw

Poslednja ispravka: GoranSTX (30.8.2012 u 13:22)
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Banko na korisnoj poruci:
Skols (17.8.2012), Stefan programer (29.1.2014), Vavilon (17.8.2012)
Stara 16.8.2012, 19:45   #3
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

OS / Softver:
Telefon dolazi uz Android OS v2.3.6. ( Gingerbread ) uz najavljen oficijalni apgrejd na v4.x
O veriziji 2.3.x se vec sve zna pretpostavljam, ali ono sto sam primetio da je drugacije na Alcatelu je launcher, u pitanju je ONE TOUCH Launcher koji izgleda lepo, zanimljivo i 3D. Dakle home screen je u 3D-u ali i 2D pa se šalta standardno levo i desno ili kada je u 3D onda home screen- ovi okreću u krug. Takodje i taster za otvaranje liste svih aplikacija se sada vrti gore dole a ne levo desno. Evo snimak koji sam nasao na yt koji najbolje objasnjava.

http://www.youtube.com/watch?v=A47m-4Ypp7E

Telefon dolazi sa dosta aplikacija vec instaliranih na sistemu kao i nekoliko igrica koje sam samo isprobao da vidim sta su jer nesto ne planiram da koristim telefon za igrice. Softver za reprodukciju videa je tu za pustanje snimaka koje se zabeleze kamericom, ostale formate ne prepoznaje tako da sam koristio Vplazer kako bih pustio mp4,mkv, avi. Ima svoj neki brauzer koji odradjuje posao ali sam po preporuci Freška ubacio Dolphin Browser i mogu reci da je super. Uz telefon je isao OfficeSuite ali sam instalirao OpenOffice za svaki slucaj tako da citanje office format fajlova nije problem. Kao i adobe reader za pdf. Za muziku je uz sistem bio instaliran Play Music program koji je sasvim ok. I jos gomila aplikacija kao google+, tweeter, facebook, gmail,news and eather , nekih programa za chat ili messeging , zoutube... i 90% njih nazalost ne moze da se izbrise a nervira me sto se stalno javljaju u listi running procesa i ako te aplikacije uopšte ne koristim niti se nalaze na home screen ili kao widget.


Wireless/Bluetooth, i transfer fajlova preko USB Kabla:

Vajerles je dobar, jedini problem je sto mi se cini da jačina signala koju prikazuje kada je aktivan u gornjem delu ekrana pored sata, čini mi se kao da nije bash realna. U glavnom pokazuje jednu eventualno dve crte od 4 i ako se ruter nalazi sprat ispod mene ( ha-ha komšija! ) . Kako sam pročitao na netu, 4 crte se mogu videti samo ako se sedi pored samog rutera. Mada iako prikazuje samo jednu dve crte internet radi bez problema. Mereno preko Speedtest aplikacije ping je bio oko 55 a vukao je brzinu od 4/1 Megabita ( ne znam koji net/ paket koristi komšija )
Blutut je 3.0 i radi svoj posao, nema sta puno da se objasnjava , radi bez problema i sa kompom i sa ostalim telefonima.
Prebacivanje fajlova sa kompa na telefon ide brzinom od oko 4 do 4.5 megabajta/s dok je sa telefona na komp brzina od 14 -15 megabajta/s ( reč je o prebacivanju sa kartice od 4GB koja ide uz telefon).

Baterija:


U pitanju je Li-Ion 1500 mAh. 3G i GPS su konstantno isključeni Pošto sam ga prvih par dana čačkao poprilično baterija je trajala oko jedan dan ( dakle od nekih 10h ujutru do oko 1h posle ponoći, znači ne 24h) , a pri tom je wi-fi bio upaljen i korišćen bar 4 sata , isprobavane aplikacije, instalirane, brisane , plus oko 15ak min razgovora nekoliko sms-a, oko 50ak slika, i bar 15-20min snimanja video zapisa ( posle pregledanja istog )..
U situaciji kada sam umereno koristio vajerles ( 15-20min ) po koju sliku i snimak i oko 15ak min razgovora baterija je trjala malo vise od dan ipo.
U situaciji sa jako malo vajerlesa (par min da se proveri pošta), nešto malo muzike preko slušalica (~1h), sa oko 25min razovora i toliko poruka, i po koja slika, baterija traje malo preko 2 dana. (ako računamo idle stanje preko noći od nekih 7 sati, tu se potroši oko 2-3% baterije).
Predpostavljam da bi baterija trajala možda 3 dana ili više ako bi se telefon koristio samo za razgovor i sms ( ako ikad budem to uspeo javim )
Kada se baterija istroši skorz, dakle kad se telefon isključi, potrebno je oko 3,5 sata da bi se napunila do kraja 100%.
Rekao bih neki standard za današnje smart telefone sa ovog cenovnog ranga i mogućnosti.

Zaključak:
Prelazak sa „oldskul“ telefona kao sto je Sonyericsson k550i na ovakav telefon, razlika je drastična, tako da možda nisam relevantan da cenim da li je telefon nešto posebno dobar ili loš, tj rećiću da nije loš ali da li je preterano dobar za svoj cenovni rang u odnosu na konkurenciju i ono što nudi, to već ne znam. Ja sam zadovoljan i nadam se da će da potraje. I nadam se da će ovaj android v4.x stići kako je i najavljeno a to je septembar ove godine.

Poslednja ispravka: GoranSTX (30.8.2012 u 13:23)
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Banko na korisnoj poruci:
hitgrap (17.8.2012), Kidja (19.8.2012), Luka Filipovic (16.8.2012), mp3lopov (16.8.2012), Stefan programer (29.1.2014)
Stara 16.8.2012, 20:37   #4
Igor Petrovic
Član
 
Član od: 28.12.2010.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 204
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Slazem se sa tobom za ovaj telefon. Sasvim pristojan za te pare. Ja sam uzeo jedan. Jedino sto mi smeta je sto nema trenutno ICS, ali ce ga naravno biti. Mislim da ce sa njim jos bolje da radi.
Odlicna recenzija inace.
Igor Petrovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2012, 23:16   #5
darkmen
Novi član
 
Član od: 17.4.2012.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Citat:
Banko kaže: Pregled poruke
Hardver:

Telefon je monoblok, ispod ekrana se nalaze 4 soft-touch tastera ( meny, home, search, back ) , iznad ekran je slušalica , sa leve strane slušalice je kamerica za video call, sa desne strane se nalaze senzor za osvetlje i mala led lampica za notifikacije(kada imate propusten poziv, sms, ili prazna baterija itd..). Sa gornje strane telefona se nalazi 3.5mm konektor za slušalice sa mikrofonom i on/off taster ( koji je za moj ukus malo više uvučen nego što mi odgovara ali nije problem da se navikne ). Sa leve strane telefona pri vrhu se nalaze tasteri za pojačavanje/stišavanje zvuka a pri dnu min USB prikljucak koji služi kako za prenos podataka, tako i za punjenje telefona . Desna strana nema ni jedan taster odnosno konektor. Sa donje strane se nalazi mini HDMI konektor za povezivanje sa ekranima/televizorom. Na zadnjoj strani se nalaze kamera, fleš, i zvucnik.
Telefon je napravljen od plastike, rekao bih relativno kvalitetne , zadnja stranica tj kaver za bateriju ima gumirani finish tako da lepo leži u ruci ( a i pomaze da telefon ne ispadne iz džepa tako lako ). Za samu tvrdocu i izdrzljivost nisam siguran ali , kao sto je Freško rekao u svom opisu ZTE Skate-a, „nebih smeo da se zakunem da bi preživeo pad iz ruke na pločice/asfalt/beton“ kao npr SonyEricsson K550i koji sam koristio od 2007. a taj je preziveo svasta. ( i jos uvek radi, sad ce da predje kod mog matorog na korišćenje).

Banko nemoj da pišeš dezinfomarcije.Ceo blok oko kamere je od metala(tačnije aluminijumskog lima),kao i ceo prednji deo koji je od stakla.Upoređivati ZTE Skate (koji je čisti plastikener) sa izradom ovog modela Alcatela u najmanju je ruku neumesno.Lg cameru imam novu paid verziju i uopšte ne podržava 720p,(to što ti imaš je starija verzija).I u čemu je poenta držati konstantni frejm kada neradi autofokus.Samo me još zanima ko još testira kamkoder u mraku.Za to ima aplikacija i zove se "Night Vision Camera".Inače čestitke za trud.
darkmen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2012, 0:28   #6
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Citat:
darkmen kaže: Pregled poruke
Banko nemoj da pišeš dezinfomarcije.1 Ceo blok oko kamere je od metala(tačnije aluminijumskog lima),kao i ceo prednji deo koji je od stakla. 2 Upoređivati ZTE Skate (koji je čisti plastikener) sa izradom ovog modela Alcatela u najmanju je ruku neumesno.3 Lg cameru imam novu paid verziju i uopšte ne podržava 720p,(to što ti imaš je starija verzija).4 I u čemu je poenta držati konstantni frejm kada neradi autofokus. 5 Samo me još zanima ko još testira kamkoder u mraku.Za to ima aplikacija i zove se "Night Vision Camera". 6 Inače čestitke za trud.
1. Ako je od aluminijumskog lima kao sto kazes onda su ga uradili tako vesto da lici na plastiku, tako da hvala na ispravci moja greska. Iskreno nisam ocekivao da ovako relativno jeftin telefon ima aluminijumski okvir.
Kada sam napisao da je od plastike odnosilo se na sve osim ekrana. No opet hvala na ispravci
2. Sa ZTE Skate modelom sam ga uporedio iz razloga sto sam prethodno procitao Freskov review tog telefona pa mi se svidelo kako je opisao "izdrzljivost pri padu", i idalje stojim iza izjave da ne verujem da bi preziveo pad na beton/plocice.

3. Sto se tice Lgcamera programcica, isprobao sam vise verzija: 5.95 , 6.1, 6.3, i onda dve verzije bete 6.4 beta8 i 6.4 beta9( koja je poslednja beta verzija ovog programa, mozes proveriti i skinuti ovde link) Ovo sto sam ja snimao je snimano verzijom 6.3s. Svaka od navedenih verzija podrzava i 720p i 1080p. Ne znam koji telefon ti imas ili na kojem si isporbao i koju verziju, ali ako tvoj telefon sam po sebi ne podrzava 720p onda nece ni LGcamera niti bilo koji drugi program.

4. Autofokus radi kao sto se vidi sa snimka, ali je program jos uvek u stanju razvoja tj ne podrzava sve aparate u potpunosti. Tako da na Alcatelu radi samo prvi put kad se instalira, posle ne, tj potrebno je reinstalirati aplikaciju (mene nije rzelo par puta to da uradim cisto da isprobam)

5. Ne znam ni ja ko testira u mraku, ali ja sam ga testirao , naglasicu, u okruzenju sa jako slabim osvetljenjem ( sa snimka se vidi raskrsnica koja je osvetljena ulicnim svetlom, no da bi se postigao kostantan fps snimak bude nesto tamniji nego sto je to u realnosti.)

6 Hvala

E sad nevezano za ovo gore, dva snimka sa ovogodisnjeg Sabackog Letnjeg Festivala, cisto ako nekoga interesuje kako kamerica podnosi glasan zvuk na koncertima. Snimano je default programom za snimanje video materijala pa je pad fps-a osetan kroz ceo snimak.

http://www.youtube.com/watch?v=86T81t-Qwds

http://www.youtube.com/watch?v=2_mXyej7O3I
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2012, 10:45   #7
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Citat:
Banko kaže: Pregled poruke
Uzeo sam ovaj telefon preko mts-a pre desetak dana. Kostao je 6000din uz paket bel 200 ( 1062din msesecno ) na 2 godine ugovora. Sto izadje nekih ~30.000din. Vidim da je cena na tržištu oko 220evra ( ~26000din , kurs od 118din za 1evro ) tako da mislim da je prilično dobra ponuda.
Ti si telefon platio 6k,nemoj zbunjivati ionako zabunjen narod. Nema tebe sta da izadje ~30k jer ti placas dve godine racun za mobilni telefon (tj usluge operatera),a ne sam telefon.

Da se ogradim,mozda si napisao cisto radi informacije zbog one ekipe koja veruje da se cena telefona racuna 24 meseca x pretplata + doplata za aparat,ali sam morao da naglasim
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2012, 11:01   #8
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Znam, znam da je tako, vec sam dobio komentare u jednoj drugoj temi za "seljačko" računanje, ali moraš se složiti da ako bi otišao u mts i tražio telefon za 6000din, ne bi ti ga dali

U svakom slučaju, jasno je i meni i svima pošto piše lepo na njihovoj web stranici i ugovoru, da aparat košta 6k din a mesečna pretplata 1k din ( na dve godine) i da su to dve odvojene stavke, ali ako je nekome, kao i meni, bio prioritet da uzmem nov telefon ( zbog gojeg sam promenio i mrežu, jer sam u telenoru čekao tj još uvek čekam da im stigne Huawei G300 ali sam odustao ) tako da sam morao da se odlučim za jedan od tarifnih paketa. Sa te strane kad pogledaš, telefon košta 6k din ali si ti obavezan da im platiš još 24k din bez kojeg ne možeš dobiti telefon. Tu dolazi do te pojave razmišljanja da zapravo telefon košta 30k , jer jednostavno ćeš toliko morati da platiš ( tokom perioda 2 godine) u nameri da ga poseduješ.

Drugo bi bilo da sam ja već u mts-u i koristim taj tarifni paket od 1k din mesečno već godinama,pa samo hoću da uzmem nov telefon, e onda on košta 6k i tu nema zabune.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2012, 11:56   #9
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Da,ali ti za te dve godine za ~30k dobijas aparat,144h besplatnih razgovora i 4800 SMS-a.. Nesto se ne secam da sam u prodavnici uz telefon dobijao besplatne minute i SMS poruke Ti se ugovornom obavezom vezes na godinu ili dve zbog usluga koje ti ugovoreni paket pruza,a ne za telefon. Tako da to koliko si ti u MTS-u nije bitno. Oni ti kao povoljnost nude da za mnogo manje novca od trzisne vrednosti dobijes i aparat koji ces koristiti
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2012, 13:29   #10
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

U pravu si. U svakom slucaju neki to gledaju kao 30k neki kao 6k pa eto sad imaju oba objasnjenja, ako se to moze nazvati objasnjenjem.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2012, 23:59   #11
hitgrap
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Poruke: 62
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Mene interesuje ima li ispod one folije sa jezickom jos jedna folija, neki kao kazu da ima.
hitgrap je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 3:29   #12
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

koristi rock player lite ili mobo player

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 9:56   #13
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Citat:
Sto izadje nekih ~30.000din
I ja se slažem gore da telefon košta 6000, a dobijaš ga po toj ceni jer imaš obavezu.

A za ostatak dobijate uslugu, samo ste se obavezali da ćete koristiti tu uslugu 24 meseca.

Jesi li probao, da li je zaključan na mrežu?
Bio sam, gledao sam ga, i vrlo blizu sam da svoj 990 zamenim za ovaj 995, ali imam Telenor, pa zato pitam.

A ćaletu uskoro ističe obaveza, pa bi se na njega "oslonio" da mi uzme telefon.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 10:37   #14
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Prosli telefon koji sam uzeo iz MTS-a je bio otkljucan i ubedjen sam da je tako za sve.Nazalost nemam drugu karticu sad da proverim.Inace telefon su izbacili iz ponude
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 11:01   #15
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

@DragonSlayer

Nisam probao ali mislim da je vec neko na jednoj temi rekao da nisu zakljucani na mrezu, tj moze bilo koja kartica u njih. Isprobacu ovih dana, mada sad opet kao sto @Kidja kaze a i pogledao sam kod njih na sajtu, nema vise OT995 u ponudi kod MTS-a tako da jedino da pogledas po oglasima, vidjao sam da ih ima ( kupljenih preko mts-a i pise da primaju sve kartice) za oko 170-180evra.
Ako hoces, posalji mi pm da ti dam linkove gde sam video.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 13:49   #16
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

pitanje je koliko ce biti custom romova dostupnih za ovaj telefon...
za 6k u paketu,mislim da je odlicna kupovina,ali bez neke kvalitetne podrske zajednice ne vredi 180-200e
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 15:19   #17
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Nije to bamper..vec ona obloga oko bocne strane telefona ovo sa snimka su samo zastite za ledja.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 15:21   #18
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

ok, ali ako pogledas snimak malo pazljivije videces da ova zastita ide i preko bocnih strana.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 15:41   #19
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

nisam gledao snimak, al ako ide pozadi i sa strana onda je to vjerovatno silikonska futrola, a ako ide samo sa strana onda je bamper
inace telefon mi se jako svidja, ekran mu je fantazija.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 16:05   #20
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Da,nije to bumper mada je i ovo super.Samo ja sem folije nista drugo nisam nasao po prodavnicama.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alcatel OT-990,Telenor one-touch gorgilije Aparati i oprema 546 4.4.2014 18:16
[Mobilni telefon] Alcatel 800 OT Tribe todos Opisi, recenzije i testovi 113 9.9.2012 10:37
galaxy fit vs alcatel ot-990 NIKOLA94s Aparati i oprema 9 17.7.2012 23:10
VIP Alcatel X090S pera333 Aparati i oprema 1 30.9.2011 23:41
MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10 mali-genije Slobodni softver 10 14.1.2011 14:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com