![]() |
![]() |
|
|
#21 |
|
Starosedelac
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
|
Koristim Telekomov ADSL paket (256/64) već neke tri nedelje, i mogu da kažem da mi za sada zadovoljava potrebe, koje, istina, nisu velike. Download je najčešće izmađu 20 i 30kB/s, a jedini problem mi se javlja kod Skype audio veze koja je užasno spora, dok na Google talk-u nema kašnjenja; jedino objašnjenje za to sam dobila u vidu nekih glasina da Telekom blokira takve vidove komunikacija (konkretno Skype), jer na Skype-u postoji mogućnost uplate kredita za telefoniranje, pri čemu se plaća cena lokalnog poziva (Skype iznajmljuje raspoložive antene u gradovima), bez obzira koji broj se poziva, što zasigurno ostavlja Telekom bez zarade. U svakom slučaju, tek treba isprobati Telekomov ADSL, a ja ću javiti ako se pojavi još neki problem.
|
|
|
|
|
|
#22 |
|
Član
|
Razgranicite ping i download. To nisu iste stvari.
|
|
|
|
|
|
#23 |
|
Član
Član od: 16.11.2005.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Ljudi Telekomov ADSL je tesko *******e prikljucio sam ga pre 20-ak dana i razocarao sam se.Kao prvo dali su mi neki kineski modem koji se greje kao lud,spliter je neka marka FUN-JIN takodje kina.Glupi ADSL nema P2P i jos neke stvari.Za iste pare ima preko SBB-a Lite Flat 256k,a da ne pricam o normalnom SBB flatu preko kojeg sam za mesec dana skinuo oko 180GB stvari,a kosta samo 300 dinara vise od ovog sugavog ADSL-a.Zvao sam i ove dzibere iz telekoma da trazim da mi ga iskljuce ali mi rekose da u ugovoru pise da ne mogu da se iskljucujem godinu dana,ili ako hocu odmah moram da platim 6000 dinara.Kako drze monopol mamu li im je**m.Tako da,ako hocete da uljucujete ADSL,prvo procitajte svaki sitni detalj iz ugovora.Nemojte da se zaznete kao ja.
Pozdrav!!!!!!!!!!! |
|
|
|
|
|
#24 | |
|
Starosedelac
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
|
Je li Mookey, pise li u ugovoru sta o P2P? Da nije do racunara sta? Vidis:
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#25 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
|
ja sam se prijavio pred novu godinu jer rekose da u tom slucaju vazi "popust". Rekli su da ce biti uveden do kraja februara! heh... Imaju jos 3 dana!
Ko zna kada ce... Ako do kraja marta ne dodju sa modemom i ugovorom, ja se snalazim sa nekim drugim provajderom! Uostalom, vidim da su misljenja podeljena, a i znam koliko se telekom "trudi" oko musterija..... A i nekako kada pomislim da sam na drzavnom ADSLu.. Sav se najezim! Koja je realna brzina protoka za najlaksi paket (64kb)?!
Poslednja ispravka: VojaM (26.2.2007 u 11:47) |
|
|
|
|
|
#26 |
|
Starosedelac
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
|
Meni opet, druga stvar nije jasna: Telekom, iako provajder telekomunikacione mreze kablova (od centrale do korisnika, kako bi, "poslednjam milja"?) i ADSL provajder, dopusta drugim "igracima" deo (svog) kolaca... Sto bi svojim kablovima prenosio podatke nas korisnika koji, opet, placaju petom provajderu, kada to moze sam da radi? Da li po slovu zakona mora tako ili je nesto drugo u pitanju?
|
|
|
|
|
|
#27 |
|
Ad Ministrator
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
|
Pa, pravo da ti kažem u nekim stvarima dopušta, a u nekim ne. Ja već 6 meseci čekam proširenje centrale da bih dobio ADSL i nisam se za to prijavio kod Telekoma (da sam sačekao samo tri dana, znao bih za tu mogućnost, ali eto). Nedavno se na sajtovima provajdera pojavila vest da je moja centrala proširena, ali od ADSL-a i dalje ništa. Međutim, drugar sa iste centrale koji se prijavio kod Telekoma dobio je ADSL mesec dana pre najave proširenja centrale. Da li ti to nešto govori?
A zašto Telekom uopšte daje deo kolača ostalim provajderima? Mora, potražnja je toliko velika da on to jednostavno ne može da pokrije sam. A ni država ne bi blagonaklono gledala toliko javno iskazivanje monopola (ovako naivnom posmatraču izgleda da postoji raznovrsnost provajdera i svega... sve dok ne shvati da su i žice i uređaji u centrali i Internet link u vlasništvu Telekoma...) |
|
|
|
|
|
#28 |
|
Veteran
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
|
A zasto neki provajder ne uspostavi dvosmerni satelitski link i potpuno zaobidje Telekom? Shvatam da su parice do korisnika u njegovom vlasnistvu, ali moglo bi recimo preko kablovske.
|
|
|
|
|
|
#29 |
|
Deo inventara foruma
|
Zato sto finansiski ne bi mogli da urade istu stvar a i kada bi se skupilo novca ne bi mogli da konkurisu Telekomu jer on taj isti zakup moze da plati mnogo jeftinije.Moracemo da sacekamo do kraja sledece godine kada bi trebao da bude raspisan tender za treceg operatera fiksne telefonije pa cemo videti kako ce se stvari razvijati.
|
|
|
|
|
|
#30 | |
|
Starosedelac
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
|
Citat:
). Pitanje koliko ce to da se isplati (mada, da sam neki igrac ja bih to radio iz inata)!
|
|
|
|
|
|
|
#31 | |
|
Ad Ministrator
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#32 |
|
Starosedelac
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
|
Znaci, ako vise ne budem hteo da placam racune Telekomu, jednostavno ce me prebaciti na drugog operatera (nema cekanja, tipa "provera tehnickih mogucnosti" tj. postavljanja novih parica)? Drugim recima, parice od mog aparata do najblize centrale su javne, tj. svacije i nicije! Znao sam da mora biti neka caka...
|
|
|
|
|
|
#33 |
|
Ad Ministrator
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
|
Naravno. Tako je maltene svuda u (razvijenom) svetu.
E sad, prelazni period može biti čupav. Recimo u Hrvatskoj, kao, dok se ne napravi javno preduzeće koje gazduje prenosnim vezama, time i dalje gazduje Telekom. I tako već bar dve godine. Dakle, nismo najgori, i kod drugih postoji de-facto monopol. |
|
|
|
|
|
#34 |
|
Deo inventara foruma
|
Ma mi smo cudo.Ja mislim da na svetu imamo jedini instituciju koja svom narodu ne zeli da napreduje.Pitao sam za novu centralu,ka' ce,oni jako precizno odgovaraju: po planu u martu 2008
|
|
|
|
|
|
#35 |
|
Veteran
|
Ja sam malo pre bio do telekoma,i zamislite srecne vesti-ovih dana pocinju uvodjenje ADSL-a kod nas...
Samo se nadam da mi to nisu rekli,cisto onako da me oteraju sa saltera... Bre prijavljen sam za ADSL jos od novembra,pa rekli do kraja februara sve gotovo,medjutim nista.... Nadam se da ce ipak ispuniti ovo obecanje da ce za par dana poceti za uvodjenjem ADSL-a kod nas..... |
|
|
|
|
|
#36 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
|
Meni uveli 3. februara
|
|
|
|
|
|
#37 |
|
Veteran
|
U ponedeljak je prvih 11 korisnika u SU dobilo ADSL priključak..Tako da je u Subotici počelo..Najavio je juče popodne i subotički radio i lokalna televizija..Jedva čekam
Poslednja ispravka: Iris (28.2.2007 u 16:44) Razlog: visak smajlija |
|
|
|
|
|
#38 | |
|
Veteran
|
Citat:
Ako dobijem sutra, pasce Guild Wars na ceo dan, jedva cekam da ga igram, a downloada ce biti neprestano |
|
|
|
|
|
|
#39 |
|
Član
|
Mene vrlo zanima kako ce se Telekom snaci na ovom polju ali sudeci po krajnje monopolistickim namerama nije tesko predvideti neku blizu a pogotovo dalju buducnost koja nimalo nije svetla za manje ISPe. Ljudi koji su vec postali Telekomovi korisnici najbolje znaju sta dobijaju za onoliko novca koliko im uplacuju na tekuci racun. Inace smatram da jedna tako velika kompanija kakav je Telekom sigurno, i ne treba toliko marketinski da deluje kada je ADSL u pitanju jer je to ipak tehnologija koja je zastarela. Do konacnog razvoja wireless-a i kablovskog interneta mislim da ce najveci gubitnici ADSL borbe biti mali ISPi i naravno mi - tj. korisnici!
|
|
|
|
|
|
#40 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
|
Sto mi? Meni sve lepo radi. To mi je jedino bitno. Ako Telekom zaguli, nacice se alternativa koja je povoljnija. Trenutno su neki drugi provajderi zagulili (mozda ne svojom krivicom) i Telekom je bolji. Ne znaci da ce uvek da bude tako...
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| adsl, telekom |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| sezam pro adsl | sokratbg | Internet usluge | 44 | 26.3.2008 12:57 |
| aDSL stize ?! | Mare-kg | Internet tehnologije | 0 | 14.9.2006 15:46 |
| ADSL u Crnoj Gori | hacker_aca | Internet usluge | 9 | 21.6.2006 14:11 |
| Telekom ADSL | Milos_SD | Internet usluge | 1 | 11.5.2006 21:14 |
| Adsl | Dingo | Internet usluge | 13 | 22.12.2005 2:03 |