Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Pregled rezultata glasanja: Da li ste za vise zena na forumu?
Da 198 90,00%
Ne 8 3,64%
Mozda 14 6,36%
Glasova: 220. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2006, 11:53   #121
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

@ DorianGrey
Jesi
I mislim da kada kazem ovo govorim u ime vise clanova: batali to ubuduce!
Ne znam da li su pocele lose reputacije ali sve tezi tome da nece stati kada pocnu....
Nicolas je offline  
Stara 12.2.2006, 12:44   #122
[RHY]
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
The Finest Serbian Since '82 kaže:
Kao sto sam pomenuo, uopste nemam nista protiv lepseg pola sa misem u ruci, ALI postavljanjem ove teme(kao i ovog samog topica u kome pisemo) same sebe stavljate u podredjen polozaj, odnosno u polozaj gde nesto dokazujete. Ponasajte se kao jednake i to ce te i biti.

Upravo tako.... Misim, potenciranje razlika samo dovodi do razdvajanja... ne ukljucujem ovdje polne razlike, naravno....
Zena sa misem ili srafcigerom u ruci? Isto kao i muskarac. Samo je bitno da li zna da radi ili ne zna. Sve je ostalo stvar sarma. A i predrasuda i kucnog vaspitanja, nazalost... a na to ne mogu da uticem, prema tome, ne interesuje me

Uostalom, nikad nisam imala problema s tim sto znam da baratam s misem (i srafcigerom), bar ne sto se tice mojih vrsnjaka. Potpuno je jednako ko ce popraviti/zamijeniti....

Ono sto iz iskustva znam je to da je zenski pol, generalno, u vecoj mjeri okrenut ka softveru i da pomalo zazire od hardvera... Cak se i libi da otvori kuciste i pogleda sta nije u redu ako je to jedina preostala opcija za moguce ispravljanje greske. Mada, afiniteti nisu nasa tema...

Btw nikad nisam razumjela zensku potrebu da se solidarisu i grupisu kad su u manjini... Ok, radite sta hocete samo ne zelim da mi jednog dana u kontrolnom panelu osvane natpis "Clan grupe Girl Power"... Oo

Uh.. odoh da istovarim neki ugalj... :P
[RHY] je offline  
Stara 12.2.2006, 13:00   #123
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
[RHY] kaže:
Ok, radite sta hocete samo ne zelim da mi jednog dana u kontrolnom panelu osvane natpis "Clan grupe Girl Power"... Oo

Uh.. odoh da istovarim neki ugalj... :P
Women Rights Organization, Geek Section
Nicolas je offline  
Stara 12.2.2006, 13:16   #124
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 368 puta na 146 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
hardware one dobro čuvaju
Zavisi, ako je hard od 20GB i više, još se i čuva, ali onaj od 1.2GB se baca prvom prilikom i prelazi na novi
Citat:
ali vole da ti brbaju po softweru,
Vole, vole
Citat:
podese ga dok trepneš, čak ni ne osetiš...
mnogi muškarci nikada ni ne saznaju...
Pa kad mnogi muškarci ne naprave dobru zaštitu, nego ostave konfiguracioni fajl na dohvat ruke
Citat:
pazi to vešto rade i one koje se ne razumeju u računare...
A ne, takve obučno iskoriste patch, koji je neko drugi pripremio
Citat:
Evo ja hoću da se oženim nekom ribom koja se razume u kompjutere.
Daleko ćeš ti da doguraš, ako budeš nastavio da ih nazivaš "ribama"
Citat:
Al sam nas pokopao sad svaka mi cast
Što bi jedan moj poznanik rekao, kada ga je ortak izvlačio kod devojke zato što je kasnio na sastanak, "Nemoj batko više da me braniš, k'o Boga te molim"
Marko_L je offline  
Stara 12.2.2006, 13:25   #125
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Marko_L kaže:
Daleko ćeš ti da doguraš, ako budeš nastavio da ih nazivaš "ribama"
Daleko, ali u nezeljenom pravcu
Nicolas je offline  
Stara 12.2.2006, 13:30   #126
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
marija ns kaže:
Imzadi jako zelim da postavimo nasu zajednicku zensku temu kako bi ih malo isprasile.
Zensku temu?
Pa koja je to zenska tema, a i kako bi nas to isprasile?
Da necete mozda, kao one snajke iz amerike, da napravite klan za neki FPS, traljavo igrate, i da mnogo psujete.
Ili cete da smarate, sa testovima tipa: "Koliko sam samouveren", u kojima se moguca resenja odmah naziru, putem ponudjenih odgovora.
Nego dosta price, kutlacu u ruke i organizujte se da napravite neku zakusku,pa zovite da probamo.
Time bi zaista uspele da dokazete svoju superiornost u odnosu na nas, kako kazete, pacenike koji traze "neko zensko" na forumu. A vi jadne, ne volite da upoznate neko interesantno musko, vec samo srecete, kako kazete ,"pametnjakovice"...
Pametnjakovic sam, tim se dicim...
bobi je offline  
Stara 12.2.2006, 13:34   #127
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Marko_L kaže:
Što bi jedan moj poznanik rekao, kada ga je ortak izvlačio kod devojke zato što je kasnio na sastanak, "Nemoj batko više da me braniš, k'o Boga te molim"

DorianGrey je offline  
Stara 12.2.2006, 13:36   #128
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
NikolaS kaže:
@ DorianGrey
Jesi
I mislim da kada kazem ovo govorim u ime vise clanova: batali to ubuduce!
Ne znam da li su pocele lose reputacije ali sve tezi tome da nece stati kada pocnu....

To sam gledao neku "naucnu" emisiju, kazu naucnici "zene su pametnije", pa eto...

Sto se reputacije tice, potpuno mi svejedno
DorianGrey je offline  
Stara 12.2.2006, 14:27   #129
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
DorianGrey kaže:
To sam gledao neku "naucnu" emisiju, kazu naucnici "zene su pametnije", pa eto...
Pretpostavljam da su urednici te emisije istog pola.....
Nicolas je offline  
Stara 12.2.2006, 14:31   #130
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
aurora kaže:
Tema je postavljena za izlaganje misljenja i prosto je inspirativna a ne da bi nas automatski bacila u podredjen polozaj sto time pokazujes da sumnjas u zenske sposobnosti i na prvu loptu nas stavljas tamo.
Na prvi pogled mi se dopala tvoja poslednja recenica, ali ustvari ti si misljenja da mi sada nismo jednaki nego cemo biti, a dok to bude nesmemo ni da pricamo na tu temu jer se kao dokazujemo, jao strasan si ti, ko te nezna...
Zanimljivo zapazanje, ali POTPUNO NETACNO!
Jedan od razloga je taj sto zaista nemam predrasude. Druga stvar je da ne mislim da vi niste jednake, vec sasvim suprotno. U ostalom postavkom glasanja "Zene na forumu!? DA ili NE" sam autor topica je stavio izvesnu sumnju u sposobnost zena da se bave ovom oblasti(uvodjenjem onog DA ili NE). Ni jednom recenicom ja to nisam u celom ovom forumu uradio(niti van njega). Uostalom Imzadi je puno puta odgovorila jako lepo i tacno, pri tome nikad nisam njene savete uzimao sa predrasudom tipa "ma ona je zena, sta ona zna...", a pri tom nikad joj nisam tetosio(sto je jos gore, jer ne samo da pokazuje predrasude, nego i ponizava),(kao ni jednoj drugoj), sto pokazuje da nemam nikakve predrasude.
@[RHU]
tacno tako!

Poslednja ispravka: The Finest Serbian Since '82 (12.2.2006 u 15:10)
The Finest Serbian Since '82 je offline  
Stara 12.2.2006, 15:24   #131
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 368 puta na 146 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Ok, da malo stavimo filozofiju po strani i pozabavimo se činjenicama. Jedna od osnovnih činjenica jeste da su žene uglavnom fizički slabije od muškaraca. Kažem uglavnom zato što to ne mora biti pravilo, jer ima i žena koje su fizički snažnije od mnogih muškaraca. Čak sam jednom prilikom u diskoteci video kako jedna devojka BUKVALNO baca tipa preko pulta Čak je i obezbeđenje koje je prišlo da brani devojku, na kraju moralo da spašava tog tipa No ipak, takvi slučajevi su retki, pa se samim tim i zovu izuzeci. To na neki način i deli zanimanja na muška i ženska. Recimo, retko ćete ikada videti ženu koja radi kao automehaničar (iako ima onih koju su itekako sposobne za to), isto kao što ćete retko videti muškog bebisitera. No ovde pričamo o kompjuterima, a bilo koja grana IT-a, je po meni univerzalno zanimanje, jer gotovo ni za jedan posao, nije potrebna neka fizička snaga, osim ako neko ne smatra obrtanje šrafcigerom nekim Bog zna kako fizičkim poslom. U IT-u je najbitnije koristiti mozak, biti pametan, prilagodljiv i sposoban za učenje...jer tehnologija napreduje jako brzo i bilo koji IT radnik, stalno mora da se usavršava. Pekaru je lako, jer hleb se pravi na isti način kao i pre 1000 godina...a nove stvaru u programiranju recimo dolaze na svakih nekoliko meseci. Prema tome, tu možemo da budemo ravnopravni, jer ne može da se kaže da su žene pametnije ili da su muškarci pametniji. Zaboravite na istraživanja naučnika...to su teorije...isti "naučnici" su rekli da će Sunce eksplodirati 2003. godine, pa eno ga još sija. Uostalom, siguran sam da isti kakva god istraživanja da su vršili, nisu sigurno uspeli da ispitaju 7.000.000.000 ljudi, nego su to radili na uzorku od možda stotinak osoba. Što će reći da su rezultati "Može da bidne, al ne mora da znači". Ja mogu da pričam o onome što mogu da vidim u svojoj okolini, a to je da ima jako pametnih žena, kao i jako pametnih muškaraca, ali isto tako ima i onih veoma glupih, da baš glupih, koji su u fazonu "You wouldn't recognize a cunning plan if it painted itself purple and danced naked on top of a harpsichord singing 'Cunning plans are here again!'"
Tako da ne vidim, čemu predrasude...one nikad ne mogu biti dobre. Ne postoji džabe poslovica "Ne kudi konja koga nisi jahao/la", što u prevodu znači da ne možeš reći za bilo koga da nešto ne može da radi dok to ne proba.
Uostalom, da smo u nekoj normalnoj zemlji, ne bismo ni vodili ovakvu raspravu, ali setimo se da živimo u predelima gde su i muškarci koji se bave računarima do pre nekih 10 i nešto više godina, smatrani kretenima i ludacima...tek od skora se to smatra nečim normalnim...što kaže Kuzma, za žene će trebati barem još deset godina. Ali to ne znači da barem mi koji smo na neki način vezani za IT, treba da se spuštamo na taj nivo i priklonimo se predrasudama.
Marko_L je offline  
Stara 12.2.2006, 15:35   #132
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Ti hoces da kazes da mi ne bi mogli da budemo bejbisiteri?

P.S. Devojka je otvorila temu !
Nicolas je offline  
Stara 12.2.2006, 15:43   #133
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 368 puta na 146 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Ne, nego hoću da kažem da ćeš retko videti tako nešto. Otvori samo oglase pa vidi koliko ima onih tipa "Ozbiljna žena traži posao bebisitera", a koliko onih "Ozbiljan muškarac, lečeni alkoholičar, čuvao bi vaše dete, hitro i sa stilom"
Citat:
P.S. Devojka je otvorila temu !
Verovatno s razlogom. Možda jednostavno ne nailazi na razumevanje u svojoj okolini, pa je zanima kakva je situacija na ovom forumu i uopšte u drugim sredinama.
Marko_L je offline  
Stara 12.2.2006, 15:50   #134
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Marko_L kaže:
Ozbiljan muškarac, lečeni alkoholičar !!!
Kazes da su muskarci alkoholicari???

Citat:
Marko_L kaže:
Verovatno s razlogom. Možda jednostavno ne nailazi na razumevanje u svojoj okolini, pa je zanima kakva je situacija na ovom forumu i uopšte u drugim sredinama.
Pa zna se da je na ovom forumu samo crem de la monde
A naidje i po neko "sa strane"

Mislim da joj je laknulo posle prvih par strana... ili svih ovih strana, ja vidim samo podrsku...
Nicolas je offline  
Stara 12.2.2006, 16:09   #135
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 368 puta na 146 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Kazes da su muskarci alkoholicari???
Lečeni
To je trebalo da ispadne smešno, ali poenta je da ćeš nalaziti mnogo više žena koje nude usluge čuvanja dece, nego muškaraca koji nude istu uslugu.
Marko_L je offline  
Stara 12.2.2006, 16:14   #136
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Ti hoces da kazes da muskarci ne mogu biti bejbisiteri?
Nicolas je offline  
Stara 12.2.2006, 16:17   #137
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 368 puta na 146 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

E sad bih ti rekao šta hoću da kažem
Marko_L je offline  
Stara 12.2.2006, 16:57   #138
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Marko_L kaže:
... tu možemo da budemo ravnopravni, jer ne može da se kaže da su žene pametnije ili da su muškarci pametniji. Zaboravite na istraživanja naučnika...to su teorije...
Znas, postoji vise vrsta inteligencije. Ako bi se uporedjivali samo sirovi IQ, dosli bi smo da zanimljivih zakljucaka
Salu na stranu, geni su ti koji diktiraju, ali nista nije zasigurno.
Cinjenica je ako se momci duze bave racunarima od devojaka(sto i jeste), i sigurno su vise u fazonu. Kad se devojke budu dovoljno bavile racunarima, stvari ce se sigurno promeniti. Do tada.. tako je kako je.
Shang Tsung je offline  
Stara 12.2.2006, 17:22   #139
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 368 puta na 146 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Kada sam rekao pamet, nisam mislio na inteligenciju. Inteligencija je nešto drugo...da kažemo potencijal. Kao što rekoh na jednoj temi IQ je nešto poput ideje...ako je ne iskoristiš, kao da je nikada nisi ni imao. Pod pameću sam mislio na obrazovanost, ali ne u smislu školske spreme, već koliko toga neko zna, i koliko toga želi da zna, tj. koliko ima volje da uči.
To što ima više muškaraca koji se bave kompjuterima, nego žena...to je najviše posledica ovakve sredine...Ljudi, mahom stariji, što je pogotovo izraženo po selima i manjim gradovima, uglavnom smatraju kompjuter za igračku i to mušku, a žensko bre treba da se uči da kuva i obavlja kućne poslove i naravno, da se dobro uda...pa devojci u takvoj sredini kako god okreneš bude nelagodno da se bavi kompjuterima, čak i ako to žele. Naravno, uvek ima onih koje zasvrbe za okolinu, ali su izuzeci, što se vidi i na ovom forumu, a i na mnogim stručnim forumima, ali se ja takvima iskreno divim. Ne volim stereotipa i ustaljena mišljenja tipa "Žena je domaćica", "Muškarac je gazda", "Žena treba da obavlja kućne poslove", "Muškarac treba da donosi pare"...Zemlja nam je zaostala u svakom pogledu, pa ni ovo o čemu pričamo nije izuzetak...No stvari će valjda krenuti nabolje...ipak je danas bolje nego što je bilo pre 20 godina...
Marko_L je offline  
Stara 12.2.2006, 17:53   #140
marija ns
Novi član
 
Član od: 5.2.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")


dobra ti je ona: ne kudi konja kojeg nisi jahala.
marija ns je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avatari na forumu Sasa Forum o forumu 1 16.1.2007 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com