Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2012, 13:42   #1
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Online Letenje - Piloti, javite se! [VATSIM]

Novu temu otvaram, jer je stara vec zatrpana mnogim pitanjima i porukama pa bi ovaj post mogao biti lako izgubljen, i posle 60+ strana je vreme za novom temom. Nadamo se da cemo ovako privuci jos vise clanova.

Stara tema: http://www.sk.co.rs/forum/showthread.php?t=4495

Sva pitanja su, kao i uvek, vise nego dobrodosla.
-------------------------------

Ubrzani razvoj kompjutera i pratećih programa, gledajući iz ugla avijacije, omogućio je mnogima ono što im je u realnom životu, iz različitih razloga, teško dostupno. Microsoft Flight Simulator, koji ima dugu tradiciju, postepeno je svoj program simulacije letenja doveo na izuzetno visok nivo. Koliko je ova oblast simulacije napredovala, ali i privukla ljubitelje avijacije iz svih delova sveta, vidi se i u činjenici da su se mnoge firme širom sveta specijalizovale za izradu dodatnih programa koji, uz bazni Microsoft Flight Simulator (ili neki drugi koji se u medjuvremenu razvio), pružaju fantastičan ugodjaj letenja sa kućnog računara prosečnih karakteristika, i omogućavaju da se u velikoj meri nauče i savladaju procedure letenja iz realnog života.

Imajući u vidu koliko je simulacija letenja napredovala u poslednje dve decenije, sticanje ovih znanja svakako nije jednostavno i zahteva posvecenost i strpljenje, ali kada se osnovne stvari savladaju, pruža zaista fantastičan ugodjaj.

Sve bržim razvojem interneta, omogućeno je ono što je bio i osnovni nedostatak simulacije letenja u prvim decenijama razvoja: VIŠE NISTE SAMI! Povezivanjem preko interneta, uz prethodnu instalaciju jednostavnih programa, postajete deo globalne mreže pilota i kontrolora koji skoro u potpunosti simuliraju realan svet avijacije – VATSIM mreže koja trenutno broji više od 300 000 članova. Njen integralni deo je i SCGvACC (www.scgvacc.net/), koji je od 2004. godine oficijalan vACC (virtual Area Control Center). Sa visegodisnjim iskustvom, SCGvACC je najstarijih vACC-ova.

SCGvACC pruža usluge kontrole letenja u virtuelnom vazdusnom prostoru Srbije i Crne Gore, dela Bosne i Hercegovine i jednog dela međunarodnih voda Jadranskog mora, ali i edukuje virtuelne pilote i kontrolore putem svog dobro posećenog i sadržinski kvalitetnog foruma (www.scgvacc.net/forum).

Strukturu VATSIM-a čine 10 međusobno povezanih servera, a sva komunikacija se vrši preko VoIP protokola, po realnim procedurama koje se primenjuju širom sveta.

Sve što je potrebno je Microsoft Flight Simulator (2004 ili X) i program SquawkBox.

Kako sve ovo izgleda u praksi, pokušaćemo da Vam dočaramo uz pomoć nekoliko slika i video snimka koji prikazuju rad virtualne kontrole letenja u Beogradu, a zatim i nekoliko snimaka iz pilotske perspektive.

http://www.youtube.com/watch?v=E__gsCU47z0
http://www.youtube.com/watch?v=MZ3xQ6KfXFM
http://www.youtube.com/watch?v=pzcVG...hannel&list=UL


http://i.imgur.com/TrbZn.jpg
http://i.imgur.com/y4y8b.jpg
http://i.imgur.com/1P2BC.jpg
http://i.imgur.com/KXqBC.jpg

Ukratko, ukoliko ste zaljubljenik u vazduhoplovstvo, bilo da već koristite neki od programa kompjuterske simulacije letenja ili ne, sigurno ćete biti oduševljeni organizacijom VATSIM mreže i mogućnostima koje pruža simulacija letenja i kontrole letenja, drugim rečima, preslikavanjem realnog sveta avijacije na vaš kućni računar.


Ako Vam ovo zvuči interesantno, posetite našu web prezentaciju i forum. Molimo Vas da kada se registrujete na forum, koristite prepoznatljivo korisničko ime (najbolja varijanta je puno ime i prezime) zbog mnogih spam registracija.

Više informacija o samoj VATSIM mreži možete naći na www.vatsim.net i na ovom linku http://www.scgvacc.net/docs/coc.pdf

Nadamo se da ćete nam se priključiti i postati virtuelni pilot

SCGvACC Tim



Poslednja ispravka: youngster (22.4.2012 u 17:02)
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku youngster na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (22.4.2012), Boomer (3.5.2012)
Stara 1.5.2012, 12:38   #2
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

Bump
Ocekujemo Vasa pitanja i poruke.

VATSIM je stvarno lep hobi i avantura, a SCGvACC sa svojim forumom, koji postoji jos od 2004. godine, je najveca riznica informacija o letenju na srpskom jeziku, a na forumu su mnogi pravi piloti i kontrolori
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2012, 12:21   #3
PapaStalin
Član
 
Član od: 27.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 236
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 30 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

dobro jutro

flight sims mi je stara ljubav i voleo bih da se vratim tom hobiju.

da li bi mogao da me uputis na nekoga sa kim bih mogao da popricam, cisto da me uputi malo gde, sta kako. od cega poceti i tako.

voleo bih da nadjem vremena da tokom nekoliko meseci prodjem kroz osnovne module u fsx kao sto su navigacija, komunikacija isl. i da bar steknem basic iskustvo u upravljanju cesnom ili slicnim manjim avionom.

pozdrav
PapaStalin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PapaStalin na korisnoj poruci:
youngster (3.5.2012)
Stara 3.5.2012, 14:43   #4
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

Pozdrav.
Moja preporuka je da nabavis FS2004 ili FSx, u zavisnosti koliko dobar racunar imas i da lagano krenes da obradjujes same lekcije u simulatoru u "Learn To Fly" meniju. One su sasvim solidne i obasjne ti osnove upravljanja avionom, VFR kao i osnove instrumentalnog letenja. Sve lekcije do 737 su super, posle toga batali.
U isto vreme mozes da se registrujes na SCGvACC.net/forum i tu pitas sve sto nije jasno, a neko ce ti odgovoriti. Tu su i mnogi pravi piloti i to je najbolje mesto za pitanja.

Kada savladas osnove samog letenja, odmah mozes poceti da online letenjem i skolskim krugovima

Javi ako te jos zanima bilo sta.
Moj username na scgvacc forumu je Sava.
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2012, 18:16   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

Ima li negde kod nas da se nađe Gold verzija FSX-a? Original naravno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2012, 18:47   #6
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

Ne znam. Bilo je svojevremeno u Platou. Alternativno, braca rusi su uvek snabdeveni.
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2012, 11:42   #7
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

Bump!
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2012, 9:33   #8
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

Evo da postavim i ovde problem, nije vezano za online letenje, al ipak...

Od jednom ne mogu da startujem ni jedan avion sa Turboprop motorima (Cesna Caravan i King Air). Pratim CheckList-u za start up, ali kad N1 dodje do ~12% 'dodam' gorivo, ali nista se ne desava. Obicni, piston, i jet motori startuju bez problema. Guglao sam, ali nisam nasao konkretan problem. Imam instaliran SP2. Do pre 2 dana je sve radilo kako treba, a onda od jednom sve otislo u...

Da napomenem da motor nece da startuje ni pomocu precice 'Ctrl+E'.

Edit: Razvoj situacije...

Sad sam se iz ugasene cesne prebacio u King Air-a i uspeo sam da mu startujem motore... Ali... Posto koristim addon FSPassengers i zadnji avion koji sam kupio je bas King Air i ugasen je. Ali kad sam se prebacio u taj kupljeni avion opet isto, nije hteo da upali. Verujuci da je addon falican, krenem opet sa default leta (cesna) u King Air da potvrdim da je FSP u pitanju. Kad nece ni tako da upali.

Stvarno vise ne znam sta da radim... Uklonio sam sve addone, reinstalirao FSX, al nista ne pomaze. Cak sam instalirao i Acceleration.
Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2015, 22:02   #9
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

Cross the pond 2015 event na VATSIMu danas. Ucestvuje preko 1000 virtuelnih pilota.

Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2015, 21:21   #10
gibanica
Član
 
Član od: 1.11.2013.
Poruke: 66
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

leteo sam jedno vreme na IVAO. na VATSIM nikad.
Konkretnoo koja je razlika izmedju te 2 mreze, koja je ozbiljnija? Koje su prednosti koje?
cuo sam radio chatting na vatsim, i zvuci perfektno. to mi je zapalo za oko.
gibanica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2015, 3:10   #11
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Online Letenje - Piloti, javite se!

Citat:
gibanica kaže: Pregled poruke
leteo sam jedno vreme na IVAO. na VATSIM nikad.
Konkretnoo koja je razlika izmedju te 2 mreze, koja je ozbiljnija? Koje su prednosti koje?
cuo sam radio chatting na vatsim, i zvuci perfektno. to mi je zapalo za oko.
Ne znam, nikad nisam leteo na IVAO. Mislim da je VATSIM za nijansu ozbiljnija mreza.

Evo kako izgleda sa druge strane:
aaa

Poslednja ispravka: Nikola16789 (16.4.2015 u 3:17)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fifa 11 WU TANG CLAN Sportske simulacije 4770 30.5.2017 17:32
FIFA Online Stefan 5 Sportske simulacije 234 23.7.2013 23:54
King's Bounty Online DylaN MMORPG igre 2 9.7.2010 16:18
Online armor + besplatno NIx Car Zaštita 0 14.8.2009 13:23
Online igranje... dzambo O igrama uopšte 7 28.12.2005 0:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com