Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.10.2021, 13:03   #3881
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

STB je novi EON box. Onaj stari D3 su pokupili.

A za stari ruter nisam insistirao da ostane, ali sam iz priča shvatio da ako se naglasi - može u svakom momentu da se pređe na novi beli ruter.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2021, 14:46   #3882
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja sam dobio preporuku od njihovih podizvodjaca da zadrzim stari cisco modem jer je daleko pouzadnijih od novih, belih. Jedina mana mu je slabiji wifi protok, ali svakako koristim wifi sa drugog rutera.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2021, 15:54   #3883
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Meni su rekli isto za WiFi - protok i domet je slabiji na starom Cisco.

Doduše, ja do skoro nisam imao problem nigde u stanu ni sa tim. U poslednjih par meseci zna da zeza ponekad, ali nije strašno. Daleko mi je bitnija stabilna LAN konekcija.

Poslednja ispravka: Partybreaker (18.10.2021 u 16:11)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2021, 17:34   #3884
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
STB je novi EON box. Onaj stari D3 su pokupili.
I kako radi taj eon box
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2021, 18:00   #3885
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Imam ga pola dana, mislim da je prerano da sudim

Modernija je stvar u odnosu na stari D3 sigurno - pregledniji je, kanali su sortirani i ne skenira kompletnu frekvenciju stalno, vraćanje unazad, video klub... Takođe, ko ne poseduje smart TV - ovo ima identičnu YouTube aplikaciju kao moj LG smart TV, pa može da posluži i da "opameti" jeftiniji TV. Dalje od toga nisam zalazio za sad.

Što se tiče mana za sad - ima problem sa povezivanjem i update-ovanjem. Kod drugara je pri startovanju izbacivao neki overlay sa (slagaću) "Unavailable Service - 0" porukom, a ovi iz SBB su kod mene morali više puta da ga ručno resetuju da bi na kraju izbegli update i pokrenuli ga uopšte. I, kao i svi ti set-top box-evi - nije responzivan kao old-skul televizori, ali sa tim se treba pomiriti
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2021, 17:36   #3886
stefanm
Član
 
Član od: 3.11.2012.
Poruke: 53
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Iskreno taj crni gateweay je bila prva stvar na kojoj sam insistirao da se promeni.. Mnogo je bolji ovaj noviji , beli gateway Technicolorov...koji SBB daje..
Zato sto podrzava mnogo vece download i upload brzine... mislim da podrzava i vise kanala radnih na kojima radi tj docsis kanala..za stabilniji signal..
posmatrano u odnosu na taj stari crni Cisco koji moze da gura samo do 400-450 Mbps u downloadu, ako se dobro secam...
dakle onda je jasno da najverovatnije on ne bi mogao da izgura onaj najveci sbbov paket od 500 Mbps ...
ovako lepo ova kombinacija beli technicolor + eon box , odlicno sve radi,ja zadovoljan.

Poslednja ispravka: stefanm (22.10.2021 u 17:47)
stefanm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2021, 11:28   #3887
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ako moze pomoc. Hteo bih da na dva televizora koristim SBB. E sad, znam da je to moguce ali mi je problem sto bi drugi tv bio na drugom kraju stana. Kako se drugi tv povezuje na isti modem? Znam da drugi tv mora imati onaj mali box ili eventualno D3Cam karticu. Sta je jos potrebno?
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2021, 15:57   #3888
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Drugi STB povezuješ koaksijalnim kablom iz splitera na kom ti je povezan glavni kabl iz kablovske, dok vezu sa ruterom preko LAN kabla praviš kako bi imao vraćanje programa unazad (D3 Cam to ne podržava).
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
galebns (28.10.2021)
Stara 3.11.2021, 12:56   #3889
gently
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 784
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 158 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

pozdrav, imam velike probleme sa sbb-om. I ranije sa crnim ubee ruterom a novim EC belim ruterom često pucao internet tako da se radi o čudnom zastajkivanju koje se pojavljuje bez ikakvih pravila a najčešće prepodne. Prosto nestane veza i tako potraje nekoliko minuta i vrati se sam od sebe.



U pitanju je centar grada pa mi nije jasno o čemu se radi. Inače komp je vezan utp kablom pa nije do wireless konekcije. U SBBu kažu da sve radi bez problema a ja ludim pogotovu jer radim od kuće pa imam velike probleme pri radu od kuće zbog ovog problema.
gently je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2021, 18:07   #3890
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
gently kaže: Pregled poruke
pozdrav, imam velike probleme sa sbb-om. I ranije sa crnim ubee ruterom a novim EC belim ruterom često pucao internet tako da se radi o čudnom zastajkivanju koje se pojavljuje bez ikakvih pravila a najčešće prepodne. Prosto nestane veza i tako potraje nekoliko minuta i vrati se sam od sebe.



U pitanju je centar grada pa mi nije jasno o čemu se radi. Inače komp je vezan utp kablom pa nije do wireless konekcije. U SBBu kažu da sve radi bez problema a ja ludim pogotovu jer radim od kuće pa imam velike probleme pri radu od kuće zbog ovog problema.
mislim da sam skoro opisao da imam isti problem. od kada sam uzeo sbb bio je savrsen 6-7 meseci, ali poslednjih 6-7 stalno prekida u nekom periodu, ali nema pravila bas. ume da bude i u sred noci. prekidi kad krenu budu od po pola minuta a umeju i na svakih 7-8 minuta u proseku da budu i tako nekoliko sati.

imam beli technicolor modem, ali nije do njega jer znam da je radio savrseno pre. sbb niam ni zvao, nekako sam ubedjen da nece nista pomoci. jedino kad krene tako ume da pomogne da ugasis modem i upalis ga minut kasnije recimo. ali kapiram da nemas taj luksuz ako radis od kuce, ko sto sam i ja radio. bas sam pomislio kako, da nisam prekinuo sam, sada bih morao da prekinem, zbog neta. bezveze.

ranije imao telekom, on je prekidao nesto redje, al su prekidi trajali cesce. dzabe 25 megabajta po sekundi ako ce da prekida. radije bih da bude duplo sporiji a skroz pouzdan, ali eto. nema garancija kod nas ni za sta.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2021, 22:15   #3891
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

ako ti je posao zavistan od interneta ne bi bilo loše da se ima i backup internet, uzmeš kućni net preko mobilnog operatera za oko 1400 din mesečno.. pukne jedan net prebaciš na drugi.. sad kad počnu kiše vetar i sneg uvek možeš da očekuješ neke prekide. Nije ni on savršen, ume isto da puca veza, ali ono.. bolje išta nego ništa
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2021, 16:33   #3892
Super teška
Novi član
 
Član od: 3.1.2019.
Poruke: 12
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Imam ga pola dana, mislim da je prerano da sudim

Modernija je stvar u odnosu na stari D3 sigurno - pregledniji je, kanali su sortirani i ne skenira kompletnu frekvenciju stalno, vraćanje unazad, video klub... Takođe, ko ne poseduje smart TV - ovo ima identičnu YouTube aplikaciju kao moj LG smart TV, pa može da posluži i da "opameti" jeftiniji TV. Dalje od toga nisam zalazio za sad.

Što se tiče mana za sad - ima problem sa povezivanjem i update-ovanjem. Kod drugara je pri startovanju izbacivao neki overlay sa (slagaću) "Unavailable Service - 0" porukom, a ovi iz SBB su kod mene morali više puta da ga ručno resetuju da bi na kraju izbegli update i pokrenuli ga uopšte. I, kao i svi ti set-top box-evi - nije responzivan kao old-skul televizori, ali sa tim se treba pomiriti
Kod mene Eon ima problem: kada nestaje internet u tim njihovim prekidima, neće da radi vraćanje kanala. Ako se to desi, prvo treba izvaditi lan kabal dok Eon radi i vrati se nazad. Najčešće tada vraćanje kanala proradi. Ako se desi da proradi vraćanje ali da se dešava seckanje slike i zastajkivanja, tada reboot Eona odradiš i proradi. Toliko puta sam radio da sam ga "doktorirao".
Super teška je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2022, 21:44   #3893
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

kako vam radi sbb ovih dana, bar vi koji koristite net cesto?
meni i dalje prekida veza vise puta dnevno na po minut, dva. desilo se nocas i pola sata da ga nema. totalno je lose u smislu pouzdanosti.
razmisljam da predjem na telekom optiku, ne znam dal i tu ima pucanja ili je to stabilnije...
dzabe sto je 250/25 Mbps, rado bih prihvatio i da je duplo sporije, a da nema tih prekida...
ne znam vise ni dal je realno ocekivati da bilo koji net nikada ne prekida.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2022, 8:19   #3894
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Zadovoljan. Od Telekoma sam pobegao, ne toliko zbog prekida, svakome moze da se desi, nego zbog master lvl sebastijanobolje kad ih pozovem, ne planiram da se vracam.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
dekilio (13.1.2022), polarnimeda (9.1.2022)
Stara 9.1.2022, 9:25   #3895
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Meni je Telekomova optika tokom kasnog leta i početkom jeseni redovno prekidala između 19:30-21:00. Ostavim li tada računar uključen i odem li na pola sata, po povratku neta nema, niti ga mogu ponovo uspostaviti.
Dolazio je sam od sebe nakon sat-dva.

Desilo se desetak puta tokom 3-4 meseca, ali je poslednja 3 meseca sve normalno.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
polarnimeda (9.1.2022)
Stara 9.1.2022, 10:43   #3896
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Meni je oko katoličkog božića radio sporije. Pisao sam im i javili ljudi da su u toku neki radovi i da od 27.12. neću više imati problema. Tako je i bilo.

Probaj da ih kontaktiraš možda su i kod tebe radovi.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
polarnimeda (9.1.2022)
Stara 9.1.2022, 17:47   #3897
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

ja koristim net non stop, cesto sam budan nocu (sto je verovatno i najbolje vreme za odrzavanje), pa mozda zato i ulovim te prekide...
svakako nisu dovoljno veliki problemi da bih rizikovao da prelazim na drugoj provajdera i da bude jos gore. pomislio sam da je optika mnogo pouzdanija, ali izgleda da ne mora da znaci.
i sbb ima neku optiku, ali koliko vidim za poslovne korisnike samo.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2022, 17:52   #3898
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

meni kad pukne na a1 odem na ruter i kliknem connect, ili resetujem ako neće, isto tako prekidi na minut, retko kad pukne mreža pa čekam duže
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (9.1.2022)
Stara 14.4.2022, 15:07   #3899
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Stigao mi mail ,da uskoro i Vrbas prelazi na opticku kablovsku.

Citat:
Poštovani,
SBB GIGA mreža stiže i u Vaš grad!
Započeli smo besplatnu digitalizaciju Vrbasa

Digitalizacija donosi veću stabilnost servisa, još brži internet na najbolje ocenjenoj mreži u zemlji, vrhunski kvalitet SBB digitalne televizije na do tri TV uređaja u kući, bez dodatnih troškova ili povećanja pretplate.
Jos mi bilo cudno sto vec mesec dana rovare po gradu i postavljaju nove bandere, jos sam ja nacuo od nekoga da je to MTS u pitanju, da razvlace optiku. Mozda i jeste, ali zbog ove vesti sto sam dobio sve nesto mislim da je sbb u pitanju. Sto se mene tice voleo bih da je MTS, da imamo vise izbora.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2022, 15:21   #3900
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

pa pitaj radnike za koga rade
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com