Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2022, 22:02   #21
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Stray

Evo ove igre sa C64 koju sam pomenuo ranije On the Tiles (1987) gde isto igrate kao mačka lutalica i u igri skupljate riblje kosti i izbegavate ptice, ježeve, žabe, takodje ljudi u ovoj igri ne cene mačke pa oni bacaju na vas kofe i čizme a tu su im i psi vezani u dvorištu brutalno.


https://www.mobygames.com/game/c64/on-the-tiles
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 0:04   #22
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Stray

Upravo zavšio Stray 7h:28min, skupio sam tri značke i memory nekih 70%. Uglavnom fina igra, bolja od većine AAA naslova koje sam igrao zadnje vrijeme. Okoliš mi se baš svidio, pogotovo zadnji veliki grad, a i roboti su zanimljivi i šašavi, Nadam se nastavku
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gadoguz na korisnoj poruci:
Koreli A. (28.7.2022)
Stara 31.7.2022, 20:44   #23
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Stray

Mene je baš oduševila, baš je nešto nesvakidašnje a jednostavno. Originalno upakovano i prelepo.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2022, 23:43   #24
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Stray

I predivna i tužna video-igra. Jednostavno rečeno - božanstvena.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2022, 10:44   #25
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stray

Mačak postao veći fenomen od one CD Projekt igrice...

Stray Mix

Poslednja ispravka: DeCoy (1.8.2022 u 10:54)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2022, 14:50   #26
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Stray

Ko ih **be kad su alava stoka...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2022, 21:02   #27
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Stray


Honest Game Trailers | Stray
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2022, 0:00   #28
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Stray

[IMG][/IMG]

Jedan stray wallpaper
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2022, 19:21   #29
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Stray

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Garfield 2077

Igra mi je legla kao budali šamar. Par ovakvih igara od <10h i moji gaming prohtevi su zadovoljeni neko vreme.

Priča drži pažnju, igra ima jako lep artstyle i sviđa mi se kako je nedostatak AAA budžeta na veoma kreativan način okrenula u svoju korist.

Midtown je

Evo nekih SS-ova koje sam uhvatio tokom igre:

Spoiler za ...:
















Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Gadoguz (3.8.2022), Koreli A. (3.8.2022)
Stara 4.8.2022, 10:29   #30
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Stray

Igrao sam jedno dva sata i smorila me tvrdo igra.
Stvarno ne vidim čime je izazvala ovoliko svecko navodno oduševljenje.
Igra je prosečna. Mislim lepo i simpatično izgleda, art je sasvim ok ali pored toga nisam primetio ništa ekstra za to vreme što sam igrao u 1080p.
Očekivao sam bar veću slobodu kretanja a ne ovako. Ovo izgleda kao mačka ali nije. Sloboda kretanja ne postoji, sve je nekako skriptovano, težina gotovo nepostojeća, prepreke se prelazile lagano i bez mozga. Bitno je da može da mjauče.
Ali kontam zašto je igra pokupila simpatije. Ljudi iz nekog razloga vole ove sebične gownarske krznene štetočine (myself included).
Čini mi se da ovo može i detence od 3 godine da igra, tako da je ok nongamerima kojima verovatno izgleda kao da igraju Planescape Torment
Sve u svemu, obrisah je, možda nisam uspeo da vidim neke lepe stvari za tih nekih dva sata igre ali ako možeš da je pređeš za 6-7 znači da sam bar četvrtinu odigrao. Ako za to vreme nije bilo ničeg što mi je zanimljivo, ne verujem da će ni do kraja. Jedino što ne znam kako se sve završava pa možda s te strane vredi odigrati ako se priča razmotava u dobrom smeru.
A i deluje mi da će biti mirijadu ovih Strejeva u narednom periodu kao Asasinski Krid. Stray Cloud Steam, Stray Unchained, Stray Mech Party, Stray Wow i takve gluposti. Ode lutalica u turbo folk...
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2022, 11:50   #31
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Stray

Očigledno ima mnogo mačkopoklonika, vole mačke, štatijaznam, pa može i to da prođe.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
doctor (4.8.2022), Stenmark (4.8.2022)
Stara 4.8.2022, 17:16   #32
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Stray

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
Igrao sam jedno dva sata i smorila me tvrdo igra.
Stvarno ne vidim čime je izazvala ovoliko svecko navodno oduševljenje.
Igra je prosečna. Mislim lepo i simpatično izgleda, art je sasvim ok ali pored toga nisam primetio ništa ekstra za to vreme što sam igrao u 1080p.
Očekivao sam bar veću slobodu kretanja a ne ovako. Ovo izgleda kao mačka ali nije. Sloboda kretanja ne postoji, sve je nekako skriptovano, težina gotovo nepostojeća, prepreke se prelazile lagano i bez mozga. Bitno je da može da mjauče.
Ali kontam zašto je igra pokupila simpatije. Ljudi iz nekog razloga vole ove sebične gownarske krznene štetočine (myself included).
Čini mi se da ovo može i detence od 3 godine da igra, tako da je ok nongamerima kojima verovatno izgleda kao da igraju Planescape Torment
Sve u svemu, obrisah je, možda nisam uspeo da vidim neke lepe stvari za tih nekih dva sata igre ali ako možeš da je pređeš za 6-7 znači da sam bar četvrtinu odigrao. Ako za to vreme nije bilo ničeg što mi je zanimljivo, ne verujem da će ni do kraja. Jedino što ne znam kako se sve završava pa možda s te strane vredi odigrati ako se priča razmotava u dobrom smeru.
A i deluje mi da će biti mirijadu ovih Strejeva u narednom periodu kao Asasinski Krid. Stray Cloud Steam, Stray Unchained, Stray Mech Party, Stray Wow i takve gluposti. Ode lutalica u turbo folk...
Napisao si duzi post o tome koliko ti se igra nije svidela nego sto je sama duzina igre...

Pretpostavljam da pored silnih soulslike igara koje si igrao prethodnih meseci nije mogla da ti legne ovakva igra. Ja sam inace latentni mackomrzac, ali mi je bas prijala i atmosfera i muzika i prica. A i macak. Pritom u tih svojih 7-8 sati igra ima vise duse nego vecina danasnjih 100casovnih aaa gargantuanskih naslova, pa se ljudima mozda to najvise svidelo. Nakon oko 100 sati provefenih u Horizonu ovo je bilo kao cokoladni kolac nakon obilatog rucka...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2022, 20:52   #33
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Stray

Igra je pravi art, to što je sa gemplej strane ograničena mada izuzetno utegnuto itekako je nadomešteno pričom i emotivnim momentima. I ako upravljamo pomalo banalnim protagonistom, igra najmanje ima veze sa životinjama i mačkama. Mačak nije slučajno tu, jedno toplo i umiljato živo biće u svetu koji je totalno veštački okružen samo robotima i mutiranim bićima. Igra ima dušu a to je ono što je ne samo igrama već ostalim medijima itekako potrebno. Pravo malo osveženje u današnjem jednoličnom svetu.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
Gadoguz (4.8.2022), Koreli A. (4.8.2022), pentraksil (5.8.2022)
Stara 4.8.2022, 21:43   #34
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Stray

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Igra je pravi art, to što je sa gemplej strane ograničena mada izuzetno utegnuto itekako je nadomešteno pričom i emotivnim momentima. I ako upravljamo pomalo banalnim protagonistom, igra najmanje ima veze sa životinjama i mačkama. Mačak nije slučajno tu, jedno toplo i umiljato živo biće u svetu koji je totalno veštački okružen samo robotima i mutiranim bićima. Igra ima dušu a to je ono što je ne samo igrama već ostalim medijima itekako potrebno. Pravo malo osveženje u današnjem jednoličnom svetu.
Tačno.
Roboti oponašaju ljude zato što misle da tako treba a ako ima nekog voljnog momenta u njima teško da možemo da znamo to van svake sumnje .Možemo da nagadjamo da li zaista osećaju emocije ili samo oponašaju društvo u kome su nastali. Namerno su očigledni roboti a ne neki androidi sa potpuno ljudskim izgledom.
Roboti nekako lako odustaju u korist mačeta i to mislim nije uopšte slučajno. Roboti se možda pokrenu a možda ne ali potrebno je obično malo i živo stvorenje koje hoće da se vrati kući , da ih pokrene odmah i udahne volju .
Kako kaže onaj robot , ako se dobro vlada još 380 godina pustiće ga na slobodu. Tako tokom cele igre , malo ih igra prikaže živima i veoma ljudskim a onda suprotno veoma AI-ovski.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Gadoguz (4.8.2022), rendzer25 (4.8.2022)
Stara 5.8.2022, 9:50   #35
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Stray

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Napisao si duzi post o tome koliko ti se igra nije svidela nego sto je sama duzina igre...
Tako ispade

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Pretpostavljam da pored silnih soulslike igara koje si igrao prethodnih meseci nije mogla da ti legne ovakva igra.
A i ovo je moguće, ja zapeo za neku težinu i štatijaznam, tražim neki Strayborne. Treba da se gleda više tako artistički, kao Journey na primer sedneš, uživaš i mjaučeš. Baš da se odmori od ovih krvoprolića silnih. Najverovatnije se vratim da je pređem kad mi dosade ove seckalice. Možda mi bolje legne tad.
Mada, uvek mi je drago kad neki indie uspe (koliko sam video ovo jedan čoek praivio jel). Igra definitivno ima taj unique šarm i umjetnički vajb.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2022, 12:19   #36
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Stray

Meni je genijalno šta je BlueTwelve Studio uspeo da uradi sa ovom igrom. Imaju igru koja vredi nekih 7-8/10, dodali su tajni sastojak X i boostovali ocenu na 10-11/10. Igrao sam igre sličnog kvaliteta, ocenjivane su dobro ali nisu uspevale da dođu do GOTY kandidature. Ovi su sa ovom mačkom prosto raspametili publiku i svaka im čast na tome.

Igra je fazon. Odlično je uspela da mi prenese atmosferu tog zatvorenog grada i onih robota koji obitavaju tamo, imao sam osećaj kao da sam zaista onde. Još sam se i primio na ovu mačku i išao da grebem tepihe i kauče ili je pustio da spava dok se kamera odzumira i počne neki lagani soundtrack Izvođenje me i nije toliko privuklo ali bože moj. Svakako preporuka za igrače koji ignorišu ovu igru jer je na naslovnoj strani mačka, među kojima sam ranije bio i ja 8/10 od mene
ogisha je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2022, 4:31   #37
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Wink Re: Stray

Da, da, zaista se osecas kao macka
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zli Zoe na korisnoj poruci:
doctor (1.12.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com