Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2020, 16:49   #1
Reborn
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 159
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 78 puta na 42 poruka
Određen forumom Ko stari? Mi ili igre?

Ne racunajuci prve godine arkadnih aparata i kucne Sege, od 1994 igram se na kompu. Uvek sam bio SP igrac do pre 5-6 godina kada vise nisam nasao zadovoljstvo u single playeru i presao na dotu.
Nikad nisam obracao paznju kada je poceo da me umara single player. Sad kad razmislim bilo je to tamo negde od 2011, poslednje igre koje su me prikovale za sto bile su Batman Ac, Deus Ex Hm, bio je tu negde i Portal2.
Bilo je manje vremena, ali nikada nisam izgubio volju za igrom. Ne znam da li je do nas ili do igara? Da li posle toliko vremena se promenimo mi ili igre, da nam vise ne pruze onaj osecaj zadovoljstva.
Da li posle svega sto sam odigrao, nista vise ne moze da mi probudi neke duboke emocije, koje se oseta kao posle nekog dobrog filma ili knjige. Osecaj kada prvi put ukljucite bulet time u Max Paynu, sarm Kate Archer, juris na Crveni trg u CoD-u, prolazak Mysta bez walktrougha, Glados iz Portala, svet Bioschoka, trilogija vremena Princa, prelazak Hitmana samo sa klavirskom zicom, atmosfera Mafije bolja nego filma Skorsezea, promukli glas Ridica koji ti porucuje da nema za*****cije, fizika Gp Legendsa i Ricard Burns Rally-ja, celicni zivci za Comandose, cak je i Nfs MW arkadna razbibriga bio doboljno tezak i zabavan na duze staze.
Igrao sam i dalje od te 2011 ali jednostavno mi vise nije bilo to to. Za nekog celavog lika u Brazilu su mi rekli da je Max Payne, Hitman Apsolution je bio sve samo ne Hitman, nisu se ni Thief i SC proslavili, poslednja dva Batmana su mi bila onako meh. Prvi put mi se desilo da prekinem igre na pola (Bioschock Infiniti, Ac Black Flag, itd). Jedina svetla tacka u tom periodu mi je bio Talos P.
Deluje mi da je sve to godinama otislo u nekom drugom pravcu. Da se sad igre prave za malog Johna iz Chikaga koji hoce da za svojih 60$ dobije sve i odmah. Tezina u igrama postaje misaona imenica, ako sam dao 60$ necu da zakucam na drugoj misiji, daj mi open world u kome mogu da radim sta hocu i koji ce mi pruziti 50h igre. A to sto su 35h neki repetativni sadrzaj trci od tacke A do tacke B nema veze, vazno da je tu.
Reborn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Reborn na korisnoj poruci:
filpan (17.12.2020)
Stara 17.12.2020, 17:06   #2
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Sto si stariji teze te nesto odusevljava i iznenadjuje, barem ne tako cesto, a i cela zabavna industrija je odavno u zestokom talogu
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
player1 (25.12.2020), Rockstar (19.12.2020), torivoje (17.12.2020)
Stara 17.12.2020, 17:21   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Šta ste se uhvatili za AAA igre k'o pijan plota. Postoje stotine indie igara koje ne titraju jajca prosečnom konzumentu, dovoljno da među njima nađete bisere vredne igranja.

Sa svojih preko 30 godina igračkog "staža" uopšte nemam želju da se vraćam u period pre 10, 15, 20... godina u tzv. zlatno doba video igara kada i danas ima itekako šta da se odigra samo treba gledati malo šire od onoga što vam mainstream servira.

E sad, to što se nema vremena za video igre, to je neka sasvim druga priča
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
ezenkiel (21.12.2020), Gadoguz (17.12.2020), Krilce (25.12.2020), M.C. (12.4.2021), Mocko (18.12.2020), mvasic (17.12.2020), player1 (25.12.2020), Rockstar (19.12.2020), Sass Drake (19.12.2020), simke85 (17.12.2020)
Stara 17.12.2020, 17:40   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

dok su postojale samo tunel igre kukalo se za open world, sad kad imaš kakav takav open world open ne valja
Strpi se još 10 god pa će da budu zanimljivije, e sad što kaže DeCoy dal ćemo da imamo vremena za igrice.. kad pređeš 40 malo više ceniš vreme...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
ezenkiel (21.12.2020)
Stara 17.12.2020, 17:50   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Meni je problem sledeće:

1) AAA industriju je strah da pravi krupne korake i pravi igre koje ne koriste proverene formule za titranje igračima jer žele da zarade svaki cent koji može da se zaradi. Primera radi: Ubisoft je urnisao/ubio Splinter Cell, Ghost Recon i Rainbow Six iz tog razloga. Zato je AAA u kanalu i prave forgettable igre treuntno.

2) Nemam vremena da igram sve što želim.

3) Izbor igara danas je toliko veliki da se osećam isto kao kad uđem u kafanu koja ima meni na 50 strana pa ne znam šta da naručim. I ima stotine naslova koje bih želeo da odigram ali zbog količine izbora prosto ne znam šta ću, umorim se i odustanem. Kvalitetnih igara na sve strane, realno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
M.C. (12.4.2021), player1 (25.12.2020), Reborn (17.12.2020)
Stara 17.12.2020, 18:02   #6
Reborn
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 159
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 78 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Ne kukam ja, a i u naslovu pise da je mozda vise do nas nego do igara 😃.

Ovo sa vremenom sto kazete apsolutno stoji. To je moj problem, imam ja vreme da odigram 2 do 3 igre mesecno, ali nemam vise vremena da instaliram sve i svasta. Da izdvojim po 2-3h da ucim mehaniku, podesavam grafiku i kontrole da bih nakon toga odbacio igru. Jednostavno godinama umara sve to. Sad mi je lakse da pokrenem dotu odigram dva meca nego da “rizikujem” da za to vreme probam sve sto mislim da je dobro.

Nekada su AAA igre bile proverene, znao sam sta me ceka i retko je bilo razocarenja. Danas kao da ih je uhvatio sindrom Holivuda, snima se i daju se pare samo za ono sto je provereno. Dobiti budzet od 100miliona i odresene ruke reditelja dobija se bas tesko. Kad smo vec kod toga ja nemam pojma ni ko su reditelji Avengersa, Transformersa i ostalih 300miliona budzet filmova.
Reborn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2020, 18:35   #7
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
3) Izbor igara danas je toliko veliki da se osećam isto kao kad uđem u kafanu koja ima meni na 50 strana pa ne znam šta da naručim. I ima stotine naslova koje bih želeo da odigram ali zbog količine izbora prosto ne znam šta ću, umorim se i odustanem. Kvalitetnih igara na sve strane, realno.
I narucis zajecarca

Meni je ovo glavni problem. Dugo nisam imao odgovarajuci hardver za igre, a sad kad imam toliko se svacega nagomilalo da nemam pojma sta da igram. I najgore je sto na kraju dohvatim neke stare naslove koje sam vec obrnuo par puta.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2020, 18:48   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

mene vuče da uzmem neku polovnu grafičku, ali onda pomislim opet ću da igram po celu noć i dok trepneš prošlo još 5 godine. Zato kažem sebi bolje čuvaj pare i radi nešto korisno.. čak sam letos prodao 6 core konfu i uzeo i3 i5 jer mi savršeno radi posao i manje troši/greje..
Znam sebe kakav sam, nekoliko god sam igrao skyrim i još nekoliko godina/noći druge igre.. nije to život..
Ovako sa 270X i i5-3570 može da se odigra poneka igra i da izgubim želju na brzinu..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
simke85 (17.12.2020)
Stara 17.12.2020, 21:25   #9
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Mislim da je vise do godina i obaveza koje dolaze s njima, nego do igara. Kao sto rece DeCoy, mogu se naci i danas igre koje ce te "uvuci".
Jednostavno, nemam taj "luksuz" da se uzivim u igru i da cak i neke mane u igri nadoknadim mastom ili jednostavno ignorisem, samo da bih uzivao. Ko ima decu, lakse ce razumeti na sta mislim Secam se kada je izasao Baldur 2, bez problema sam mogao potrositi dnevno par sati. Sada nema sanse. U stvari ima,ali po cenu ne spavanja, jer se ustaje rano da se voze deca u skolu, ide na posao, a predvece obavljaju druge porodicne obaveze. To mozda i moze tako dva-tri dana a onda pocnes da trokiras
Da ne pricam o tome, kako posle cetrdesete treba naci vreme i za malo fizicke aktivnosti, inace ode zdravlje do vraga. I ajd, sad ti dozvoli sebi da te neka igra hipnotise
Ipak, planiram da pazarim PS5 ili novi XBox, pa da sincica malo uvedem u taj svet ozbiljnije (sada je Minecraft ceo svet). Ko zna, mozda kada klinci porastu i dodju do faze "torima ne smaraj" bude opet prilike da se grbavim ispred monitora malo duze i uzivim u neki drugi svet.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
Partybreaker (17.12.2020)
Stara 17.12.2020, 21:38   #10
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Ja sam pokusao da igram kasno uvece kad polegaju (imam ih troje) i prosto nema sanse da se fokusiram na bilo sta posle 17 budnih sati, dakle jedan pasus teksta ne mogu da procitam s razumevanjem cak ni ako je smisleno napisan, a kamoli ako je pretenciozni bloat pisan pomocu recnika sinonima (gledam u novije Obsidian igre i Torment: Numenera).
Digao sam ruke, sad eventualno moze prangijanje u vecernje sate, em je deci zanimljivo da gledaju, em je dijalog potpuno nebitan.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
galebns (17.12.2020)
Stara 17.12.2020, 21:42   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Digao sam ruke, sad eventualno moze prangijanje u vecernje sate
Može može
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
voodoo_ (17.12.2020)
Stara 17.12.2020, 21:49   #12
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Bas to. Ja drndam Apex s pola mozga. Poceo Wasteland 3 i deluje bas zanimljivo ali nekako pre kliknem na Apex nego na W3. Tu se "izduvam" i ajd na spavanje

A da, provozam cesto i kamionce u ETS 2, al me to uspava nekad samo tako. Iks puta sam se skrsio jer sam zaspao, mislim, zapravo zaspao, k'o turcin
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2020, 22:06   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Ko stari? Mi ili igre?

Iz mog iskustva, kad igra legne baš kako treba ja sam stvaram vreme za igranje i nije mi teško. Kad je baš baš dobra i izazovna kao npr. Dark Souls ili They are Billions što su mi bili, onda uđem u mod "challenge accepted!" i slatko spucam sate, a na kraju bih još.

E kad je nešto đene-đene, onda se kao razvučem i gnjavim mesecima. Zato sada pamet uglavu i igram samo ono što me baš vuče u trenutku, a ne libim se ni da batalim čim počne da se oseća kao obaveza.

Inače mi želja za igranjem fluktuira, nekad bih svaki dan nešto vrteo a nekad danima ne pipnem. Trenutno mi se npr. igra svašta.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
caine (18.12.2020), JzmA (19.12.2020)
Stara 18.12.2020, 11:57   #14
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Definitivno je u problemu svako ko očekuje da ga na isti način radi nešto kao pre 20, 30, 40 godina.

Za mene je čast i zadovoljstvo što sam tu od nekog samog starta da kažem, od komodora na ovamo.Što sam imao priliku da vidim sve, od tekstualne avanture do "fenomena" poput star citizena i cyberpunka.Od perioda kada su igre pravili igrači za igrače do perioda kada igre prave proizvođači za potrošače.Nekada smo bili težak andergraund sada smo među najkomercijalnijim.Stvari se menjanju, pogotovo posle toliko vremena i nakon kompletnog ovog razvojnog puta.Otac sam evo 13 godina i igram se uglavnom noću, kad svi zaspu (deca sada prave veliki problem, porasla su, pa ne idu više tako rano na spavanje )Imam dugo posao koji mi dozvoljava da radim to što radim i na način koji to radim, na sreću ili nesreću.Igara ima zaista za svakog i ja, iskreno, jedva čekam da vidim gde će sve ovo otići.Ok, nemam više dovoljno koncentracije za heavy izometrijske rpg-e sa puno teksta, treba to sve pročitati, zapamtiti, a s obzirom koliko mi je mozak svež u tom momentu, kada sutra uveče nastavim da igram, ne sećam se uopšte šta sam igrao noć pre toga.Tu su sada soulslike igre, tu su indie igre da me vrate u detinjstvo, tu je gomila vrhunksih arkadnih avantura iz tećeg lica, otvorenog sveta ili linearne.Iako me cela priča oko novih komponenti konzola i njihovog postojanja samo na papiru užasno nervira, planiram i da si kupim još jednom neku grafiku iz ove generacije, itekako ću kupiti sony 5 i zaista sebe ne mogu da zamislim kao nekog ko je nekada igrao igre.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
caine (18.12.2020), player1 (25.12.2020), Reborn (18.12.2020)
Stara 18.12.2020, 15:07   #15
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Ja nemam živce za predugačke sinematike, gomile podešavanja, trilion nekakvih achievementa, side misije, alternativne krajeve, ogromne inventorije... Više zabave su mi doneli Cuphead, Hollow Knight i Ori nego sve ostale AAA igre koje sam igrao u poslednjih 10 godina. Radije ću po ko zna koji put da izvrtim Vice City ili Call of Duty 2 nego nešto novo.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Akumu na korisnoj poruci:
BigYak (25.12.2020)
Stara 18.12.2020, 15:34   #16
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Meni je problem sledeće:

3) Izbor igara danas je toliko veliki da se osećam isto kao kad uđem u kafanu koja ima meni na 50 strana pa ne znam šta da naručim. I ima stotine naslova koje bih želeo da odigram ali zbog količine izbora prosto ne znam šta ću, umorim se i odustanem. Kvalitetnih igara na sve strane, realno.
Ja ovo zovem Netflix sindrom. Dok odlucis sta ces da gledas, prodje sat vremena a i volja za filmom. Tako je i sa igrama.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
BigYak (25.12.2020)
Stara 18.12.2020, 16:03   #17
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Više mi nego igre. U početku je bilo super zanimljivo kada svo sve igrali po prvi put. Taj osećaj neke dobre igre (ushićenje, radost, ne znam ni ja kako da opišem), u toj količini se, makar kod mene, više nikada neće ponoviti. Jednostavno, prešli smo desetine i desetine igara nakon toga. Sa godinama dolazi i svedeniji ukus, tako da danas igram daleko manje žanrova nego ranije. Ovo sada pričam nevezano za to ko koliko ima vremena - ja sa 34 trenutno imam luksuz da posvetim igri koliko hoću vremena i zato kažem - nije isto kao ranije. Nije do kvaliteta igre, već do mene (moje godine i pređena kilometraža). Verujem da neki klinac koji igra igre tek par godina, "balavi" na sve i svašta, sve mu je novo i uzbudljivo.



A igre kao igre mi se nisu značajno promenile (u smislu da su danas lošije nego nekad) - onaj ko je znao da je napravi pre 20 godina, zna (manje-više) da je napravi i danas. Što se tiče težine, jesu lakše (Hard/Nightmare mod je postao neki Normal+ od pre 15 godina) ali i mi smo nabacili "veštinu" za sve ove godine, pa retko šta može da nas iznenadi.


U svakom slučaju, sve ide svojim tokom, igre nisu "propale" niti propadaju, niti će propasti. Uglavnom se naše potrebe menjaju.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
Reborn (19.12.2020)
Stara 18.12.2020, 16:03   #18
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ja ovo zovem Netflix sindrom. Dok odlucis sta ces da gledas, prodje sat vremena a i volja za filmom. Tako je i sa igrama.
Jeste, problem je viška izbora, kao i nas, koji bismo po svaku cenu da napravimo "pravi" izbor. Ali moraš u nekom momentu da ga presečeš. I ja imam isti problem.

Termin u psihologiji je zapravo prilično poznat - negde se provlači kao decision fatigue, negde kao paralasys by analasys...

Spoiler za slikovito:

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Trenutno mi se npr. igra svašta.
Hoće to, naročito nakon što spališ grafičku

@ontopic

Matorimo mi, definivno. Ima nešto u tome kada stvari probaš prvi put (i nisu u pitanju samo igre), mozak sigurno ispušta više dopamina i serotonina nego kad kroz isto prođeš stoti put. A što si stariji, tih novih momenata je sve manje.

Takođe, mislim da se gaming industrija oformila u odnosu na rane godine, žanrovi su dobrano izdefinisani i manje je ground-breaking inovacija. Eventualno se radi spajanje žanrova - npr. akcione igre sve češće imaju RPG elemente. Uostalom, slično je kao i sa rock 'n' roll-om - 60ih i 70ih je bio taj bum, pa se 90ih radilo spajanje žanrova (sa rap-om, reggae-om itd.) i sad se manje-više svodi na recikliranje... sem ako ne zakopaš malo po underground bendovima.

@Reborn

Moj savet ti je da ne pokušavaš da forsiraš isti doživljaj kao pre deceniju kada te je to "radilo". Naročito da tražiš to nešto u AAA igrama. Prati malo i indie / AA scenu, isprobavaj igre i zakačićeš nešto sigurno. A kada ubodeš pravu stvar, to se oseti lako - igra će da te vuče, bez da je osećaš kao obavezu ili da ti se javlja žal za prošlim vremenom.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
buraz (18.12.2020), Reborn (18.12.2020), Rockstar (19.12.2020)
Stara 18.12.2020, 16:57   #19
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Starim ja a u gejming vere nemam...
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Zli Zoe na korisnoj poruci:
Akumu (21.12.2020), verdetrol (21.12.2020)
Stara 18.12.2020, 17:47   #20
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Uh..tema je za dugacku diskusiju..Ali ukratko, tacno je da ne balavis kao pre, pa ti odma manje zanimljivo nego kad imas 20 god. Dok je budno dete, ja ne mogu nesto ni da se opustim (udjem u igru)...Posao mi vezan za KOMP (jos jedan problem za gejming)....Starimo tacno, ali ima mnogo i do igara... Osecam kao da igram jednu istu igru 10 godina koliko su slicne...Zato ako ne dodju neki novi standardi VR ili nesto slicno - nece nam nista skociti - pa ni adrenalin na nivo koji smo nekad furali
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Amiga 500 igre Nergal Stare igre 183 7.4.2022 13:06
Video igre - zavisnost, bolest ili treće? orome O igrama uopšte 143 7.6.2015 8:47
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com