Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2008, 11:21   #1
xpboje
Novi član
 
Član od: 31.1.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom problemi sa grafikom 9600pro

Naime, skorije sam promenio staru MX 460 i kupio aspphire ati radeon 9600pro 256,i od tada imam problem sa previse svetlim texturma u pojedinim igrama.
Na primer u NFS most wanted teksture su previse svetle tj. bleste kao i u Fable the lost chapters i FarCry-u gde plaza odmah na pocetku igre toliko svetla da smeta pri igranju.Dok sa druge strane Kada igram Doom3 ili FEAR okruzenje je toliko mracno da ne mogu da vidim kuda trebam da se krecem.
Sve bih ja ovo razumeo da nema igara koje rade kako treba Oblivion,Silent Hill 2,3,4 ,WOW,Colin mcrae i warcraft.
Koristio sam sve verzije drivera sad na racunaru imam catalyst drivere 7.10 ali isti problem je i sa driverima koje sam dobio od proizvodjaca.
Ako neko zna u cemu je mozda problem ili je imao slican , molio bih da mi pomogne (stvarno ume da nervira).
Ovo se javlja pri bilo kakvim podesavanjima u igri ali su pretezno sve igre do sada radile na max detaljima iako je racunar mnogo star

celeron 1.4ghz
Asust TUSL2-c
512 sdram
Ati Radeon 9600pro 256

plz help me....
xpboje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2008, 11:37   #2
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

Ako se dobro secam u Catalyst Control Centru (jel se bese tako zove?) imas opciju za podesavanje brightness-a, pa probaj tu nesto da ucackas. Ja kada sam zamenio graficku, meni su npr. filmovi bili isuvise tamni, a igre su bile ok. To sam resio u nVidia Control Centru.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2008, 16:03   #3
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

ne znam sta da ti kazem,ali mogu reci da imam slican problem sa slicnom karticom,naime moja je 9550ge,ako se ne varam koriste obe graficki cip rv350.
ti druze kazes da u doom 3 i FEAR imas problem previse mracnog okruzenja,a ja imam isti problem.
ako hoces da pogledas kakav je moj problem,odgledaj ovaj video snimak koji sam snimio pa mi reci jel imas isti problem sa mracnim teksturama.

http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...&postcount=228

moguce da su te starije kartice zabagovane sto se tice pojedinih igara,jbg,pa zato imaju ili previse mracne ili previse svetle teksture.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 11:09   #4
xpboje
Novi član
 
Član od: 31.1.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

aha, takav je i moj problem, stvarno nervira, kad na primer ukljucim lampu ili sta vec teksture postaju normalne, ali sta da radim na primer kada texture sijaju... gama i brightness su cool ... nisam toiki noob imam racunar 7 god. takav problem mi se nije javljao na geForce mx 460 koju sam terao da radi na 370/470 ... na kojoj je sve radilo kako treba
xpboje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 16:43   #5
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

Citat:
xpboje kaže: Pregled poruke
aha, takav je i moj problem, stvarno nervira, kad na primer ukljucim lampu ili sta vec teksture postaju normalne, ali sta da radim na primer kada texture sijaju... gama i brightness su cool ... nisam toiki noob imam racunar 7 god. takav problem mi se nije javljao na geForce mx 460 koju sam terao da radi na 370/470 ... na kojoj je sve radilo kako treba
e pa nemam pojma stvarno,meni jos nikad nisu se presijavale teksture,jedino sam imao taj problem mracnog okruzenja kao sto kazes,znaci kad je u "Firu" upaljena lampa na nekoj crnoj teksturi onda je sve okej,ali kad ugasim lampu onda bude ekran znaci bas totalno crn,ne znam iskreno ni ja sta je to,ali ko ga *ebe .znam brate u kakvoj si situaciji jer sam i ja u takvoj,sto znaci igraj dokle god mozes,dok se ne kupi nova masina ;P
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 19:21   #6
culy
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Poruke: 36
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

Takva ista stvar je i kod mene (9550GE) u F.E.A.R.-u.
Ja kontao da tako treba. Mislim horor igrica pa treba da bude mracno
culy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 21:45   #7
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

Citat:
culy kaže: Pregled poruke
Takva ista stvar je i kod mene (9550GE) u F.E.A.R.-u.
Ja kontao da tako treba. Mislim horor igrica pa treba da bude mracno
hehe,i ja sam tako u pocetku mislio.
ajd molim te klikni ovde pa pogledaj moj youtube snimak i reci mi da li je isto "ovoliko mracno i crno" i kod tebe? cisto da znam informativno
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...&postcount=228


brate,realno,svako ko odgleda ovaj snimak i kad vidi ono kad se priblizim prema zidu bude znaci jednostavno crn ekran dok ne ukljucim lampu,pa to nije normalno.
jel primetite kako je ostatak tekstura normalan i onako polako se u pojedinim delovima zatamnjuje i menja deo tekstura kako idem od jednog mesta ka drugom,a u pojedinim delovima je samo crna boja?

jel zna neko da pojasni kakav je to problem jer i mene sad to intrigira i zanima?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2008, 10:55   #8
xpboje
Novi član
 
Član od: 31.1.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

uh , mislim da sam do nekle resio problem...
Probaj iskljuci u catalyst centru retardirani catalyst AI, i ukljuci ona *****a kao sto su geometry sta vec , alternate pixel triple buff i z buffer, znam da neke od opcija treba da budu iskljucene ,ali kad sam namestio tako presijavanja textura su se znatno smanjila cak sam dobio neke nove shader efekte,nisam probao fear dao sam disk drugaru(jbg 40gb hdd).
Pricali ste o podesavanjima za brightness i gama,
ajde da vidim koje vrednosti vi koristite.
ovo sam ispravio na driverima 8.1.
Da nije problem ipak mozda u driverima koji so novi i nisu bas podrzani za nase kartice.Da nije mozda neko probao drivere manje od 7.1, problem se javlja i na omega driverima...
Ajd pa tako dok ne provalim...
xpboje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2008, 13:41   #9
culy
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Poruke: 36
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

@bojanh
Kod mene je potpuno isto kao i na tom youtube snimku.

Izgleda da je do catalyst AI-ja
Bez AI:


Sa AI:

(jos je upaljena lampa)

Mada mi je zanimljivije igrati kad je veci mrak.
culy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2008, 15:22   #10
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

Citat:
culy kaže: Pregled poruke
@bojanh
Kod mene je potpuno isto kao i na tom youtube snimku.

Izgleda da je do catalyst AI-ja
Bez AI:


Sa AI:

(jos je upaljena lampa)

Mada mi je zanimljivije igrati kad je veci mrak.
probao sam da uradim to sto si rekao,medjutim nema efekta.znaci i iskljucivao i ukljucivao sam taj AI,probao sam i dok sam igrao pa uradim alt+tab da nabrzaka izadjem iz igre i iskljucim AI pa opet udjem u igru i nista se nije promenilo,a i pokusao sam totalno da izadjem iz igre na "quit" pa da opet udjem u igru,i nema uspeha.jbg nema veze,igracu ovako,pa sta sad.
inace hvala na pomoci
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 20:07   #11
xpboje
Novi član
 
Član od: 31.1.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

e ovako namestio sve kako treba da bude...
Nase graficke nemaju hdr efekte a ,EA games i microsoft zabole cune da optimizuju svoje igre za starije graficke kartice, problem je u podesavanjima osvetljenja ,ako ga ukljucis na HIGH moguce je da igra tera nesto sto adapter ne moze da isfura i dobijes neko *****e.
Sto se tice FEAR i mracnih delova i to se da resiti , kada instaliras drivere za monitor (posto vecina ljudi ni nema diskove potrebnih drivera) stavi u catalyst centru fabricka podesavanja za gammu ,contrast i brightnes ... a kad udjes u igru u display podesavanjima namesti gamma slide na dve trecine dok ne vidis sta pise ispod (clearly visible) i trebalo bi da bude sve ok ,tj kod mene radi.

Dok si jos uvek u catalyst centru vrati AI na advanced, ispalo je da nema veze sa ovim problemima kao ni 24 bit z-buffer i tripple bufering koji bi trebalo da budu iskljuceni...


Samo me jedino interesuje sta je vertical sync to nikad nisam ni znao za sta sluzi ...
P.S. DONT PLAY EA AND MICROSOFT GAMES ANY MORE I WONT <@
P.S.S Ako sam ti pomogao bice mi drago
P.S.S Meni je svanulo ...
xpboje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 22:37   #12
Phylon
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: problemi sa grafikom 9600pro

Probaj sa Omega driverima, mozda bude bolje, mada nemoj puno promene ocekivati na ovim karticama. Ja sam isto pre imao 9600PRO i imao sam greske u raznim igrama,napr izadje iz igre ili je mracno ili je slika u nekim linijama. Nemojte se puno muciti, graficka je u pitanju
Phylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa laptopom kakanjinfo Kvarovi 8 6.10.2011 12:15
Problemi sa otvaranjem dvd filma eldejone Video/TV softver 1 9.10.2007 11:21
Problemi sa ucitavanjem stranica alien Internet tehnologije 14 22.6.2007 21:31
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com