Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.4.2006, 12:24   #21
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Treba mi program za automatsko gasenje racunara

Citat:
Branislav Gavric kaže:
Eh, hvala ti od srca (googlao sam se sinoc)

Isprva njihov (neki ruski) sajt nije bio dostupan al sam ga nasao preko nekog mirroring sajta.

HEJ pa to cak i RADIII!!!
Ovo je program mog prijatelja Leskovčanina i na srpskom je, tako da ne verujem da si našao pravi program.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 17:45   #22
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Treba mi program za automatsko gasenje racunara

Citat:
Interesantna je to situacija:

Ja odrzavam racunare u jednom vecem trznom centru koji radi od 06AM do 21hPM. Sada, uvece NIKO nije voljan da UGASI server, a ujutru kad kasirke dolaze NI JEDNA nije voljna da UPALI server pre pocetka svog rada.
Možda offtopic, ali stvarno interesantna situacija. Super su to radnici kojima je teško da pritisnu jedno dugme kada dođu i kada odlaze sa posla. Ja bih im podelio jedan drugi softverski paket koji se zove Nećešdaradišimadapopiješotkaz.exe, pa da vidiš kako bi radili, a ne da im automatuzuješ paljenje i gašenje računara, svašta... kao kada bi pilot rekao "E neću da radim dok mi ne napravite avion koji sam pali motore". Nije ni čudo što je tolika nezaposlenost, kad niko ništa neće da radi...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 15:30   #23
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Treba mi program za automatsko gasenje racunara

Ej, druze, pogresno si shvatio

To su STVARNO 100% SUPER radnici, rade i VIKENDOM i prvog januara i td i td... samo je situacija bila nezgodna, da ne idem puno u off-toppic, samo da ti objasnim:

Svaki drugi dan je druga smena u firmi, sto znaci da npr. jedna kasirka za racunarom radi danas pa prekosutra a druga sutra i zakosutra... OK.

Svaka smena radi OD 07h AM do 21hPM (zato i radi svaki DRUGI dan!) Ali dok radi, radi smenu U KONTINUITETU sto ce reci BEZ ODMORA!

Citav dan "bulji" u ekran na kojem je program "kasa" odnosno - citaj u prevodu - prilicno monotolan izgled staticne slike sa ciframa i nazivima artikala (textualno) sto se promicu shodno racunima...


Kada konacno "odzvoni" 21hPM njih njihovi muzevi (obicno) vec cekaju na vratima marketa da ih voze kuci (posto uglavnom zive na bar 4 do 8 kilometara od svog radnog mesta) i sada ONI UGASE SVOJE KASE i iste ujutru upale.

Ali treba ugasiti i racunar koji opsluzuje sve te silne proklete kase (racunare) a koji je u knjigovodstvu na spratu.

Sada ni jedna od kasirki nema vremena da se popne na sprat, ah da, zaboravio sam napomenuti, knjigovodstvo kao kancelarija radi do 16hPM nakon kojeg ljudi iz knjigovodstva odu kuci a racunar (server) ostave upaljen jer u suprotnom ne bi mogao da opsluzuje kase do 21hPM do koliko one rade.

Kasirkama bas cak nije ni dozvoljeno da ulaze u knjigovodstvo a ni one zbog gore opisane situacije u tom trenutku oko 21hPM nemaju puno ni vremena da bi se penjale na sprat makar samo da pritisnu "to jos jedno dodatno dugme" da ugase server.

Ista procedura je narednog jutra ujutru od oko 6hAM - pa kad pocnu da rade u marketu, NEMAJU VREMENA da odu na sprat u knjigovodstvo da UPALE server, i da sacekaju par minuta da se isti "Podigne" pa da onda odu na kase i da rade.

Resenje (do sada) je bilo da server radi NON STOP!. Ima UPS i eto moglo je. Medjutim, to je znacilo da svaku noc server od 21hPM do nekih 6-6hAM radi bez potrebe (stoji ukljucen!). Server je stvarno jaka masina ali ipak...!
...
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 15:31   #24
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Treba mi program za automatsko gasenje racunara

...Iz tog razloga namestio sam im program PC ShutDown da ugasi server na vremenskoj osnovi oko 21h i 10 min svako vece a u isto vreme da upali server negde oko 6hAM svako jutro... I radi! I sretni su!

Ne znam da li si me shvatio, medjutim STVARNO nije u pitanju "lenjost" ljudi zaposlenih ovde nego jedna jako nezgodna kombinacija radnog vremena, "ustrojenosti " infrastrukture firme i td.

U dodatku sam vlasnik (direktor) spada u kategoriju ljudi koji se 100% NE razume u racunare (!!) te njemu, kad sam objasnio da sam mu bar 30% povecao radni vek servera (sada) posto se sada isti gasi tj. ne radi vise po noci nekih 9 casova dnevno, NIJE BAS znao o cemu ja to pricam odnosno nije znao... ovo da ceni (PC ShutDown!)

Sad, ako smem, i ako se niko nece ljutiti da kazem i ovo:

Radim u ovoj firmi na odrzavanju racunara. Znaci ako nesto crkne ja reinstaliram, zamenim karticu ili backupujem pa formatiram pa instaliram pa vratim stanje (podatke) iz backupa.

U DODATKU radim kao prevodilac za istu firmu (!!!)

U DODATKU radim na odrzavanju njihovog sajta (hteo bih ovde postaviti link ali ne bih zeleo da se to shvati kao reklama pa stoga oklevam...?)

U DODATKU povremeno, kad je Komercijala prezauzeta, komercijali te firme radim "ponude" poslovnim komitentima - u sustini to je "tabelica" u Wordu koja se kreira i ucini iole graficki primamljiva sa nekom slikicom pa se odstampa ili faxom prosledi komitentima...

U DODATKU (a ovo je stvarno od srca sa moje strane!) gledam, razmisljam i trudim se da im postojeci racunarski sistem UpGrade-ujem cime je moguce shodno resursima interneta, savetima po forumima i td...

U DODATKU stitim ih od virusa sa antivirusnim softverom koji je - nije bitan, mada radim REDOVAN update i redovno skeniranje sistema na sedmicnom nivou (just to be safe!)

I sad sta ti mislis u ovoj firmi kolika je MOJA plata?????

Ajd da ti kazem: preracunato u eure to je oko 150 eura!!!!!!!

SAD STA MISLIS KOLIKA JE PLATA U OVOJ FIRMI JEDNE KASIRKE???

Po mom misljenju, one bi sve trebale da se pokupe i odu iz ove firme!!!

Toliko rade, a ... !!!

Naravno, svi mi nemamo nista bolje na raspolaganju, pa smo tu gde smo i radimo po uslovima koji nam vise ili manje NE odgovaraju...

Ah da zaboravih pomenuti: NISAM PRIJAVLJEN, ne ide mi staz niti socijalno niti medicinsko osiguranje!!! Znaci, sutra ako se razbolim - lecio bih se od svoje PPLATE!!

Srdacan pozdrav, nadam se da nisam nikoga naljutio ovim tekstom, covek je samo smatrao da MI ne radimo dovoljno, znam da je pogresno shvatio, i zeleo sam da mu, iako je ovo mimo originalne teme, objasnim pravu situaciju.

Pozdrav
Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 15:39   #25
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: sorry!

U sustini ja bih trebao da se izvinim ovde, jer sam SAD procitao recenicu koju sam JA ranije napisao i napisao sam je (skroz skraceno) da ljudi ovde nisu VOLJNI da ugase racunar na kraju vremena te je stoga covek pomislio da su ONI neodgovorni..

..Zapravo, upotreba pogresnog izraza sa moje strane da nisu VOLJNI je bila samo SKRACENA verzija malopre do detalja opisane situacije koju prvobitno nisam hteo u detalje da izlazem!!

Molim, prihvatite moje izvinjenje!


Sretan vam 01. Maj !

Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 16:40   #26
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Treba mi program za automatsko gasenje racunara

ClockX

Sem za gasenje sluzi i kao obican sat koji ti krasi desktop.
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Treba mi program koji... Patton Aplikativni softver 4 10.2.2006 10:46
Kako sa jednog racunara da instaliram program na sve ostale alien Operativni sistemi 11 20.1.2006 16:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com