Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2009, 16:57   #1
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Unhappy Dinamički diskovi na Visti Home Premium

Koristim laptop HP koji pokreće Vista Home Premium. Danas sam priključio Cooler Master X Craft 350 Lite eksterno kućište, u koji sam stavio Samsung 320 GB SATAII (koji je formatiran kao dinamički disk) i povezao ga preko USB-a. Vista je normalno prepoznala hard disk, ali nije prikazala njegov sadržaj. U Computeru ga takođe ne vidi, dok ga u Disk Managmentu prikazuje, ali ga obeležava kao Invalid. Pretragom na netu pronašao sam informaciju da verzije Vista Enterprise, Business i Ultimate podržavaju dinamičke diskove, kao i Vista Home Premium kada se apgrejduje sa Windowsa XP Media Center Edition (što kod mene nije slučaj). Za sada mi je jedina opcija da ga konvertujem u bazični disk, ali s obzirom na to da na njemu imam dosta bitnih podataka i da bi ovakva operacija uništila sve na njemu, da li neko može da mi preporuči neko zaobilazno rešenje (ako postoji). Sećam se da je ranije postojala mogućnost pretvaranja dinamičkog u bazični disk promenom broja jednog sektora (bez uništavanja podataka) na Windowsu XP, ali ne znam da li tako nešto postoji i za Vistu. Hvala unapred na svakom odgovoru.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2009, 23:16   #2
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Dinamički diskovi na Visti Home Premium

Ja sam uspio sa Paragon Partition Managerom da pretvorim dinamički disk u obični, nakon što sam greškom kreirao dinamički disk, nisam čitao šta me je Vista (Bussiness) pitala, samo sam kliknuo na Yes i dobio dinamicki disk
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 12:12   #3
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Thumbs up Re: Dinamički diskovi na Visti Home Premium

Hvala na predlogu. Uspeo sam da rešim problem. Plašio sam se da uradim konverziju iz dinamičkog u bazični disk sa Partition Magicom jer sam mislio da će mi uništiti sve podatke. Međutim, proučavajući dokumentaciju došao sam do podatka da se u ovom programu može izvršiti konverzija bez gubitka podataka. Nakon jednog minuta imao sam spreman hard disk za korišćenje. Nadam se da će ovo pomoći nekome.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 12:22   #4
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Dinamički diskovi na Visti Home Premium

Нема на чему, и ја сам исто тако се бојао да ћу изгубити податке, али водио сам се логиком, ако је могло да се претвори из обичног у динамички без губитка података, онда може и да се претвори и обратно без губитка података
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Core 2 OC Dusan_BG Overklok 3329 24.10.2017 11:44
da li je moguce instalirati vista home basic ako imam vista home premium? sasha vukelic Operativni sistemi 6 23.7.2008 12:40
Vista Home Premium i Registry Vlado78 Operativni sistemi 1 20.12.2007 22:42
problem(cic) sa disk clean-up tool-om na visti sasha vukelic Operativni sistemi 0 27.11.2007 0:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com