Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2008, 16:50   #1
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Thumbs down Nokia 6120c problemi!

Uzeo sam ovaj telefon i imam par pitanja:

1.Kada hocu da otvorim neki pdf,xls documenat izbacuje mi gresku memory low(ili tako nesto).Bez problema otvara navedene dokumente do velicine 10mb+uslov da se u tom dokumentu ne nalazi vise od 5-6slika.
2.Pokusao sam da prebacim neke klipove velicine 40MB preko blututa sa k530 isti problem:memory low.Slike prebacuje bez problema al cim pokusam nesto vece od 20-ak MB zakuca.
3.Povezem telefon na comp odaberem data transfer,otvorim mem.karticu(1gb) i napravim par foldera ubacim par slika u svaki.Onda udjem u galeriju telefona i slike su sve izmesane nema foldera. ????????
4.Kad napunim bateriju prva linija traje najvise a ostale se mnogo brzo istrose>Da li je to normalno?

Instalirao taskman-a i on pokazuje sl:
ram 20MB free
tel 35MB free
mem 724M MB free

Preporucite neki sajt sa programima i igricama za ovaj telefon.
Hvala!
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 17:05   #2
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

1.To naravno zavisi od velicine fajla jer telefon otvoreni fajl smesta u RAM memoriju.(Ram je 20 MB kada se upali telefon ali se vremenom popuni i spuisti na nekih 15 ili manje MB)
2.Simbijan telefoni fajlove prebacene preko bluetootha vide kao poruku i smestaju u inbox folder(primljene poruke) a ako je u podesavanjima za poruke namesteno da poruke prima na memoriju telefona(35MB) normalno je da ne moze da stane fajl od 40MB.Sve sto treba da uradis je da podesis da poruke prima na memorijsku karticu a to radis tako sto odes u poruke pa opcije>podesavanja>ostalo>aktivna memorija>memorijska kartica , ali se onda javlja drugi porblem , kad god budes povezao telefon s racunarom preko data transfer opcije memorijska kartica ce biti nedostupna telefonu i poruke ce se opet prebaciti na memoriju telefona.
3.To je sasvim normalno tako galerija vidi slike.
4.I to je sasvim normalno.Mada ako hoces da ti baterija duze traje trebva mrezu da podesis na GSM rezim i prikaz. informacije o celiji(kada ti na ekranu ispisuje lokaciju)iskljuci.

A najbolji sajt za symbian je http://(ovde_stavi_ekstenziju_symbijan_aplikacija_slovima _na_engleskom).com .
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stojadin na korisnoj poruci:
Night Shade (23.12.2008)
Stara 23.12.2008, 18:20   #3
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

Hvala ti puno!
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 18:32   #4
Nikola Milosavljevic
Član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 317
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Milosavljevic
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

Da li mogu na ovaj telefon da instaliram Garmin i koristim GPS, kao sto sam to uspesno uradio na 6220??
Nikola Milosavljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 18:38   #5
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

6220c ima u sebi ugrađen gps i Nokia Maps.Pa se lako može instalirati garmin,dok na 6120c to nije moguće.
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 18:51   #6
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

Citat:
Nikola Milosavljevic kaže: Pregled poruke
Da li mogu na ovaj telefon da instaliram Garmin i koristim GPS, kao sto sam to uspesno uradio na 6220??
Mozes samo sto nema GPSa da te navodi vec mozes samo da gledas mape a nisu ni skupi mnogo BT GPS za njega.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 16:38   #7
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
1.To naravno zavisi od velicine fajla jer telefon otvoreni fajl smesta u RAM memoriju.(Ram je 20 MB kada se upali telefon ali se vremenom popuni i spuisti na nekih 15 ili manje MB)
2.Simbijan telefoni fajlove prebacene preko bluetootha vide kao poruku i smestaju u inbox folder(primljene poruke) a ako je u podesavanjima za poruke namesteno da poruke prima na memoriju telefona(35MB) normalno je da ne moze da stane fajl od 40MB.Sve sto treba da uradis je da podesis da poruke prima na memorijsku karticu a to radis tako sto odes u poruke pa opcije>podesavanja>ostalo>aktivna memorija>memorijska kartica , ali se onda javlja drugi porblem , kad god budes povezao telefon s racunarom preko data transfer opcije memorijska kartica ce biti nedostupna telefonu i poruke ce se opet prebaciti na memoriju telefona.
3.To je sasvim normalno tako galerija vidi slike.
4.I to je sasvim normalno.Mada ako hoces da ti baterija duze traje trebva mrezu da podesis na GSM rezim i prikaz. informacije o celiji(kada ti na ekranu ispisuje lokaciju)iskljuci.

A najbolji sajt za symbian je http://(ovde_stavi_ekstenziju_symbijan_aplikacija_slovima _na_engleskom).com .

Jos par pitanja:

1.Hteo bih da updatujem softwer sa verzije 4.09 na v5.11.Update softwera sam ranije vrsio na 6233 i sve je proslo bez problema.Da li mi je potreban jos neki program sem nemesis-a i nokia softwera update-a?Koji je balkanski product code za moj telefon?Telefon koji posedujem je nokia 6121classic(prodavac me za*ebo,u garanciji napisao 6120c).Da li cu dobiti nesto na performansama telefona update-ovanjem?
2.Naisao sam na jednu cudnu stvar.Posto potrosim prvu linijicu na bateriji,ostale se trose znatno brze(sto je jeli normalno?).Ali,jos cudniju stvar sam primetio:ako ugasim telefon pa upalim obavezno nestane jedna a nekad i dve linijice baterije(stvar se ne desava kad su sve 7 linijice na bateriji,dakle nakon sto ode prva i ako ugasim-upalim telefon tad nastaje problem).

3.Da nije problem u lose formiranoj bateriji?Prodavac mi je rekao da ga ostavim 12h na punjacu nakon sto ispraznim bateriju do kraja.Posle toga mogu normalno da punim tel.

4.Instalirao sam Adobe flash player ali i dalje ne mogu da otvorim .flv fajlove,vec samo .swf sto mogu i ugradjenim nokia flash playerom

5.Telefon je napravljen u Madjarskoj.Jel to ok?Zar ne bi trebalo Finland?

Prporucite mi programe koje bih morao da imam na ovom telefonu za full funkcionalnost(core player,adobe flash player...)
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 17:12   #8
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

1.Не бих ти препоручио апдејт јер је нокија нове фирмвере начинила не хакабилним(значи нема инсталирања непотписаних апликација и Ngage игара) , ја сам апдејтовао на последњи и телефон није више хакабилан.Разлика између 6120 и 6121 је само компатибилност за различите 3Г мреже.
2.А кад угасиш и упалиш телефон неколико пута за редом да ли се батерија у потпуности истроши?И колико ти уопште траје батерија уз неку нормалну употребу?
3.Литијум јонске батерије се не формирају све што треба да урадиш да би батерија почела да ради пуном паром је да је напуниш и испразниш неколико пута.
4.Инсталирај Flash Lite 3 плејер и Core 1.3 плејер и моћи ћеш да пушташ .флв формат , све што треба је да скинеш видео са јутуба и пребациш на телефон .
5.И мој је направљен у Мађарској нема ту неке разлике.
6.Програми:
-Фајл менаџер--Xplore
-Диктафон--Alon Mp3 Dictaphone
-Дигитрон--Best Calculator(scientific calculator)
-Веб камера--Mobiola Web Cam
-Интернет--Opera
-Пдф читач--PDF+
-Имејл--Gmail , Profi mail
-Речник--SlovoED
-Видео плејер-Core player
А за музику је сасвим довољан нокијин плејер.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stojadin na korisnoj poruci:
Night Shade (29.12.2008)
Stara 29.12.2008, 19:34   #9
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
1.Не бих ти препоручио апдејт јер је нокија нове фирмвере начинила не хакабилним(значи нема инсталирања непотписаних апликација и Ngage игара) , ја сам апдејтовао на последњи и телефон није више хакабилан.Разлика између 6120 и 6121 је само компатибилност за различите 3Г мреже.
2.А кад угасиш и упалиш телефон неколико пута за редом да ли се батерија у потпуности истроши?И колико ти уопште траје батерија уз неку нормалну употребу?
3.Литијум јонске батерије се не формирају све што треба да урадиш да би батерија почела да ради пуном паром је да је напуниш и испразниш неколико пута.
4.Инсталирај Flash Lite 3 плејер и Core 1.3 плејер и моћи ћеш да пушташ .флв формат , све што треба је да скинеш видео са јутуба и пребациш на телефон .
5.И мој је направљен у Мађарској нема ту неке разлике.
6.Програми:
-Фајл менаџер--Xplore
-Диктафон--Alon Mp3 Dictaphone
-Дигитрон--Best Calculator(scientific calculator)
-Веб камера--Mobiola Web Cam
-Интернет--Opera
-Пдф читач--PDF+
-Имејл--Gmail , Profi mail
-Речник--SlovoED
-Видео плејер-Core player
А за музику је сасвим довољан нокијин плејер.
1.Hvala!A moze li se nekako ukloniti ta provera sertifikata?Da ne menjam vreme svaki put kad instaliram neku aplikaciju.Sto se tice ngage igara,sta mi je sve potrebno od programa?Ja sam skinuo par igrica ali mi izbacuje poruku da mi je potreban program.Bio bih ti veoma zahvalan ako ostavis linkove da ne guglam previse.
2.Hvala!Pokusacu to pa ti javljam sutra.Recimo oko 6h muzike na max(na slusalicama,ovo je otprilike,za pouzdanije podatke javicu ti za koji dan).
3.Odradjeno!
4.Hvala!Upravo trazim!
5.Ok

1.Koji program mi je potreban da slike mogu da gledam u fullscreen-u a da ne moram svaki put da izlazim pa options fullscreen pa pritisnem 3(da mi slika bude razvucena preko celog ekrana,znas nasta mislim)>?
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 20:54   #10
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

Citat:
Night Shade kaže: Pregled poruke

1.Koji program mi je potreban da slike mogu da gledam u fullscreen-u a da ne moram svaki put da izlazim pa options fullscreen pa pritisnem 3(da mi slika bude razvucena preko celog ekrana,znas nasta mislim)>?
Рецимо Resco viewer.У галерији фулскрин активираш са звездицом.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2009, 16:14   #11
Daneman
Član
 
Član od: 1.1.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

Nesto mi nije jasno oko ovog telefona.Imam ga vec vise od pola godine i ovo je telefon sa symbian operativnim sistemom,a kada sam pre par dana pisao na jednom forumu koji ima detekciju browsera i OS-a,pisalo je OS:JAVA PLATFORM MICRO EDITION.Zar nije trebalo pisati symbian ? Inace instaliram u njega sve programe koji su za symbian bez problema.
Daneman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2009, 16:55   #12
danoney
Član
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 211
Zahvalnice: 183
Zahvaljeno 43 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

POMOĆ !!!

Restartovao sam tel.nokia 6120 classic i posle toga ne mogu da nađem fon setings i mnoge druge funkcije,može li mi neko pomoći ,molim vas !!!
danoney je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2009, 21:20   #13
danoney
Član
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 211
Zahvalnice: 183
Zahvaljeno 43 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Nokia 6120c problemi!

Citat:
danoney kaže: Pregled poruke
POMOĆ !!!

Restartovao sam tel.nokia 6120 classic i posle toga ne mogu da nađem fon setings i mnoge druge funkcije,može li mi neko pomoći ,molim vas !!!
Ne treba,problem riješen !!!
danoney je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia 5320 vs 6120c Nesapancevo Aparati i oprema 2 6.12.2008 19:45
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32
Nokia 6230 problemi oko instaliranja igara Spomenko Aparati i oprema 3 18.3.2006 22:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com