Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2006, 9:26   #41
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Juce je izasao Hotfix srpskog seta vozova, pa pozivam sve da skinu i probaju. Inace, evo malo screenshot-ova da bar malo osetite atmosferu:







Set (a takodje i scenario sa kartom Srbije) se moze skinuti odavde:
http://www.tt-forums.net/viewtopic.php?t=12078&start=0

Poslednja ispravka: Wile E. Coyote (29.8.2006 u 10:01)
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 0:43   #42
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

jel ovo TTD ili OTTD?
ja sam sa OTTD probao da ubacim neke zanimljive dodatkesa *.grf ekstenzijom,sve lepo prema nekom uputstvu (editovanje openttd.cfg-a,dodavanje novih podataka u njega...) ali jedina ocigledna promena od svih silnih koje sam "ubacio" jeste da su putevi malo bolji i mostovi sareniji,mada i kad napravim neki kraci most,vidi se samo neka linija,mora da je neki bag
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 9:18   #43
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Kao sto rekoh, Open TTD ne podrzava vecinu nove grafike.
Ovo su screenshot-ovi iz TTD-a. To sto nisi imao novu grafiku u Open TTD-u je zbog toga sto Open TTD podrzava manji broj akcija u GRF fajlovima, tako da GRF-ovi prijavljuju gresku da ne rade (ili ne rade kako bi trebalo). Otvoris GRF status window i vidis gde imas crveno polje, to ti ne radi sa Open TTD-om. Ovde ti je lista koji GRF-ovi rade na Open TTD-u (mada se to stalno menja):
http://wiki.openttd.org/index.php/GRF_list
Takodje, mislim da na Open TTD-u rade samo windows fajlovi (tipa newgrfw.grf) a ne i DOS fajlovi (tipa newgrf.grf), ali to bolje proveri u wiki-u.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 11:12   #44
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

ne prave problem da ne radi igra,nego jednostavno nema efekta.jedini grf koji sam uspeo da ubacim su novi mostovi,tj sareniji i putevi.Sad cu da vidim sta mi nudi wiki pa se javljam.
Pozz
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 11:34   #45
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Pa sta da ti kazem, predji na TTD Patch, svi GRF-ovi rade, a i mozes da podesis mnogo vise opcija u igri
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 12:39   #46
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

moracu,evo sad sta god instaliram tj bilo koji grf sve mi prikazuje crveno,da ne moze da radi.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 15:20   #47
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Jesi li probao sa "Apply"?
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 16:34   #48
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

aha,and it wont work....

sad sam skinuo onaj ttd alter za ttd..pa malo njega proucavam

Poslednja ispravka: Skols (27.9.2006 u 15:02)
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 11:59   #49
Gija
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Da li neko igra ovu igru?ja sam je upravo skinuo sa da se malo potsetim starih dana.moze da se skine sa http://fi.dl.owenrudge.net/TT/game/ttd-win.zip kao abandonware sa sve zakrpom za Windows Xp
A sta znaci abandonware
Gija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 12:27   #50
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Citat:
Gija kaže:
A sta znaci abandonware
Abandonware znaci da ta igra vise nije pod copyrightom i moze se slobodno distribuirati,tj. da se firma koja ju je napravila odrekla svih prava koja polaze na tu igru.

Najkrace receno igra je za Dz

Evo krenuo sam da skidam TT sa linkova koje ste dali da vidim oko cega je toliki fuss

Nikad ga ranije nisam igrao(kad je bio aktuelan nisam imao PC),mislim da ga i sad imam na nekom od diskova,ali nisam uspeo da ga pokrenem

Poslednja ispravka: DeCoy (4.1.2007 u 14:29)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 7:54   #51
Gija
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

I jesi li je skinuo, ako jesi reci mi jel ti rade i gde si je nabavio
Gija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 9:04   #52
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Link koji sam postovao je ispravan i kao sto sam naveo igra sadrzi pach za Windows XP tako da ce ti raditi bez problema samo skini sa gore pomenutog linka i uzivaj
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 9:25   #53
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Skinuo sa linka koji je Mario postavio na pocetku ove teme,igra je teska oko 14,5 MB,sa patchem sasvim lepo radi pod XP-om,mada mi se cini da je pomalo ubrzana...
Igra je super(kao i vecina igara iz MicroProse-a),ali na zalost nemam bas vremena da se posvetim igranju,tako da cu je ostaviti za neke bolje dane

@Gija
Obavezno probaj

@Mario
Tnx za link
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 16:41   #54
Gija
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Link koji sam postovao je ispravan i kao sto sam naveo igra sadrzi pach za Windows XP tako da ce ti raditi bez problema samo skini sa gore pomenutog linka i uzivaj
Skinuo sam je i instalirao ali nesto tu ne valja ili pre ce biti da ja ne radi dobro.Ajde mi do detalja objasni kako da je instaliram i ubacim petch.
Gija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 16:52   #55
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Imas readme koji dolazi u zip arhivi.
Instaliraj je kao sto to radis sa svakom igrom,prekopiraj patch u folder gde si igru instalirao i pokreni ga.Ako ti ne pokrene igru i izadje neki error moras malo da prckas po registriyu(ne boj se ne boli) a tome ti pise u readme fajlu,ne mogu se sad setiti sta tacno treba da uradis...

Ako i dalje budes imao problema vici
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 17:09   #56
Gija
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Uradio sam kao sto kazes i radi . A jel moze ova igrica da se prebaci u full screen i da se sejvuje.
Gija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 17:29   #57
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Citat:
Gija kaže:
Uradio sam kao sto kazes i radi . A jel moze ova igrica da se prebaci u full screen i da se sejvuje.
Nisam se preterano udubljivao u podesavanja,ali cini mi se da sam negde u ovoj temi video neka pitanja oko prebacivanja u full screen,tako da procesljaj jos jednom temu,naci ces

Nisam ni pokusavao da snimim poziciju,ali ne vidim razlog zasto to ne bi moglo...ako nema opcije save pronadji ikonicu sa disketom i strelicom koja je usmerena ka njoj(ona sa strelicom usmerenom od diskete je verovatno load).Mislim tako je bilo na mnogim igrama u moje vreme
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 11:05   #58
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Fullscreen podesavas iz originalnog TTD podesavanja (Iz Start menija, ikona sa zelenom ribom). Tu podesavas takodje i da li imas zvuk i kako ce ti kursor misa izgledati. Kada podesis opcije koje hoces, pritisnes "Apply" i izadjes. Ne startujes igru odatle, jer ce pokrenuti fajl koji ne treba.
Kad iskopiras Patch u TTD folder, pokreces NJEGA a ne gamegfx.exe (mozes da u start meniju izmenis shortcut da bi ti bilo lakse da pokrenes igru). Pre startovanja svakog novog Patch-a (prvi put) startujes mkpttxt.exe. Pojavice se dva nova fajla: ttdpatch.cfg i newgrfw.cfg. Prvim fajlom podesavas opcije u igri, a drugim koju ces grafiku imati u igri. Za podesavanje svih opcija Patch-a pogledaj

http://wiki.ttdpatch.net

Grafiku instaliras tako sto otvoris u TTD folderu novi folder koji nazoves "newgrf". Prekopiras grafiku u newgrf folder, a zatim otvoris newgrfw.cfg (najbolje notepadom) i dopises liniju

Kod:
newgrf/nesto.grf
gde je "nesto.grf" fajl grafike koju zelis da ubacis u igru. Vecina grafike ima i parametre koje dopisujes iza naziva fajla, a kako podesavas parameter, obicno svaka grafika ima i readme fajl gde ti sve lepo pise.
(Vodi racuna da ti grafika bude za WIN a ne za DOS verziju, jer ces u suprotnom dobiti cudne boje!)

Igru sejvujes tako sto kliknes na disketu i DRZIS taster misa. Pojavljuje ti se meni gde imas i opciju "Save". Drzeci klik dodjes na tu opciju i pustis klik. Otvara ti se meni gde das igri naziv. Kliknes "Save" i uzivas...

Inace, ja pretpostavljam da je Patch koji ide uz download koji je dat neki stari i gomila grafike ti nece raditi. Skini najnoviji Patch odavde:

http://www.ttdpatch.net/src/

Ili jos bolje odavde:

nightly.ttdpatch.net

(naprimer, najnoviji Hotfix srpskih vozova ti radi jedino pod Nightly Patch-om)

Poslednja ispravka: Wile E. Coyote (8.1.2007 u 11:44) Razlog: Dodatna objasnjenja
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 20:14   #59
Gija
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Transport Tycoon

Citat:
Wile E. Coyote kaže:

Grafiku instaliras tako sto otvoris u TTD folderu novi folder koji nazoves "newgrf". Prekopiras grafiku u newgrf folder, a zatim otvoris newgrfw.cfg (najbolje notepadom) i dopises liniju

Kod:
newgrf/nesto.grf
gde je "nesto.grf" fajl grafike koju zelis da ubacis u igru. Vecina grafike ima i parametre koje dopisujes iza naziva fajla, a kako podesavas parameter, obicno svaka grafika ima i readme fajl gde ti sve lepo pise.
(Vodi racuna da ti grafika bude za WIN a ne za DOS verziju, jer ces u suprotnom dobiti cudne boje!)

Inace, ja pretpostavljam da je Patch koji ide uz download koji je dat neki stari i gomila grafike ti nece raditi. Skini najnoviji Patch odavde:

http://www.ttdpatch.net/src/
Skinuo sam sa ovog linka sto si dao najnoviji patch 2.5.9.Beta Version i sve radi OK. ali kad sam hteo da ubacim novu grafiku "newcargo.grf" [fish and beer] koju sam skinuo sa istog sajta i za koju pise da je za ovu verziju patch-a i ubacim kako kazes prijavljuje mi error i pise : File "newgrf/newcargow.grf" has invalid sprite #57 (code 24/5). Sta to znaci i jel to do mene ili do file-a? Unapred hvala!
Gija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 11:36   #60
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Transport Tycoon

To je do fajla, jer je u pitanju zastarela verzija new cargo (pogledaj datum koji je iz 2005 ). Umesto nje mozes da koristis ECS (extended cargo scheme) gde se pojavljuju 32 vrste tovara koje mozes da prevozis. Mozes skinuti odavde:

http://george.zernebok.net/newgrf/downloads.html

Mada ti za pocetak, ako zelis nove tovare, preporucujem UK Renewal industries, cija sema nije toliko komplikovana kao ECS (ima mnogo manje novih tovara).

LV4 je set drumskih vozila koji omogucava da transportujes sve tovare. Od aviona mozes koristiti bilo koji set (Planeset ili av8), neki setovi vozova podrzavaju transport novih tovara (DBsetXL, UKRS, NARS) ali samo srpski ima svu grafiku. Inace, veliki broj novih grafika se nalazi ovde:

http://grfcrawler.tt-forums.net

poredjanih po kategorijama da se lakse snadjes. Takodje ti preporucujem da skines "nightly" verziju Patch-a, jer veliki broj nove grafike ti nece raditi sa beta verzijama.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
New York Tycoon Boris Zegarac Upravljačke simulacije 7 27.1.2009 10:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com