Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2013, 20:57   #1
ulibor
Član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 74
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc da ustanovim kvar u racunaru i da znam sta da menjam!!!!!!

Ovako narode:imam racunar i na njemu maticnu MSI MS-7236,CPU 1.8 dual core Intel,graficku gaindwar 4850,RAM DDR2 1Gb i sata hard od 80Gb i na njemu OS Win7,zadnji put mi je radio i ugasio se sam od sebe i od tad ne mogu da podignem sistem ne mogu ni da pokrenem instaliranje novog OS jer nece da se upali
Ovakorilikom pokretanja kuler od CPU i grafike se okrece 3 sec,zasvetle lampice na tastaturi sve tri i stanu i tako u nedogled,izvadim RAM kuleri vrte ko ludi a maticna mi daje tri brza bip koda(bip bip bip) i tako ponavlja,izvadim i grafiku i RAM kuler na CPU okrece normalno a komp cuti jedno 20 secundi i pocnu brzi bip kodovi jedan za drugim isto u nedogled
Kad sve utaknem i upalim isto se desava kao da krene al posle 3 sec stane pa opet,ne cujem da hard zagrebe,nadam se da sam uspeo da vam bar malo stvorim neku sliku problema,ne znam sta da menjam i kupujem,hvala
ulibor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 19:04   #2
AlekBGD
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd, Zemun
Poruke: 254
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 19 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AlekBGD
Određen forumom Re: Pomoc da ustanovim kvar u racunaru i da znam sta da menjam!!!!!!

Сачекај још нечији одговор. Моје мишљење је да би требало да однесеш стручном лицу да погледа рачунар. Могуће да ти је цркло више од једне компоненте.
Имаш ли код кога да испробаш графичку картицу?
AlekBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 19:11   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Pomoc da ustanovim kvar u racunaru i da znam sta da menjam!!!!!!

ja bih provo počeo od napajanja, za tu grafičku treba neko jače napajanje a ne neko kinesko, pa onda grafička..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 19:18   #4
[4S] Vizant
Član
 
Član od: 6.8.2006.
Lokacija: Stockholm
Poruke: 51
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 24 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Pomoc da ustanovim kvar u racunaru i da znam sta da menjam!!!!!!

Jesi proverio konektore sa napajanja na plocu sve otkaci pa idi sistemom eliminisanja, pozeljno da mozes ram i graficku negde da probas, KAO I NAPAJANJE. Ako je riknulo napajanje ne mora da znaci da riknulo jos nesto al moz da bude. Dobro proveri da sve dobije svoju struju ako imas extra struju na grafici i ne znam koje konektore imas na ploci ... iskljuci hard, cd i sve potrosace, to vracas tek na kraju ako ti digne bios ioanako ti nista ne znace pre toga...Bipanje ploce moze da se provali ako imas uputstvo ploce mada nije pravilo proguglaj, poseti forum proizvodjaca mozda neko isti ima ili je imao slican problem... Da nije bilo nekog strujnog udara ili mozda grom u blizini.
Dobro usisaj napajanje, gadjam da se ono napunilo s prasine pregrejalo i caos



Uglavnom sam locirao hardverske kvarove u roku 5/10 min
nema tu velike matematike al' sam imao dosta rezervi za igranje i testiranje.
[4S] Vizant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 22:23   #5
šonsi
Novi član
 
Član od: 20.7.2013.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoc da ustanovim kvar u racunaru i da znam sta da menjam!!!!!!

ne znam da li će ti ovo pomći,desilo mi se da mi komp neće da upali,prilikom startovanja sve krene dobro u prvih par sekundi,pokrene se kuler na procesoru,čuje se par puta "bip" kao i bično i onda se ugasi,moj majstor otkrije da su otišli elektroliti na matičnoj,zamenio ih i sad radi odlično.
šonsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne mogu da se setim imena igre... !!!NWO O igrama uopšte 730 2.6.2023 22:08
PASTE teksta, pomoc hitno potrebna Kobilic Kvarovi 4 31.10.2011 15:48
POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba! pfc016 Web razvoj 8 17.11.2010 3:22
POMOC ne znam sta mi je sa kompom miodrag94 Kvarovi 5 2.7.2010 22:13
Ne znam u čemu je kvar! Aleksandar1987 Kvarovi 25 2.9.2009 19:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com