Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2008, 11:03   #21
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Patone, a da ti ovde objaviš onaj spisak FMV avantura koji znam da imaš? Sigurno će biti od koristi širokim narodnim igračkim masama.
Bice uskoro nova tema o svim FMV avanturama sa kratkim opisima, slikama itd...itd... Samo da nadjem malo vremena za to
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2008, 15:19   #22
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Pa promakla ti je zato sto je od pre Hrista

Fala na ispravci... za GK1 sam i ja siguran da nema FMV, a sto se tice Bladerunner-a, gledao sam trailer za igru i ucinilo mi se kao da ima nesto materijala, ali moguce da je to bio samo intro.
Zato što Bladerunner ima, čak i za današnje pojmove, vrhunsku animaciju sa gomilom podužih vrlo kvalitetnih CGI sekvenci na bitnijim delovima istrage. Igra je bila labudova pesma departmenta iz Westwooda koji je bio zaslužan za FMV-CGI sekvence.
FMV avanture su inače bile aktuelne iz razloga što su išle pod ruku sa CD-om kao novim medijumom za skladištenjem podataka, koji je bio neadekvatan format za "obične" igre iz tog doba, jer je velika većina dolazila na najviše 10-ak disketa, pa bi disk zvrjao prazan (što se nije bitno promenilo ni kada su počele da dolaze igre sa introima i međuanimacijama i/ili saundtrekom u full CD kvalitetu; osim ako ne pričamo o igrama kod kojih su sinematici i sastavni deo gameplaya: obe Cyberie, Alien Earth, Dragon Lore, Aliens, Atlantis i sl.). Osim toga, za tadašnje pojmove, videti FMV na ekranu računara bio je pravi spektakl (govorimo o vremenu od dobrih 7-8 god. pre pojave prvih DivIksova), pogotovu što grafici "običnih" igara tada nije poklanjana tolika pažnja kao danas, pa su proizvođači i išli na njihovo štancovanje nadajući se da će wow efekat što duže potrajati. U današnje vreme, kvalitet 3D modela je toliko nezdravo dobar u nekim igrama da pojedini likovi izgledaju bolje nego što bi snimljeni glumci ikada izgledali (sad mi padaju na pamet Altair iz Creeda i Nomad iz Krajzisa, npr.) pa ne verujem da će neko da se upušta u full produkciju jedne igre-filma samo zato što igre koje zauzimaju 5+ gigabajta sve brže postaju standard.
Inače, kad smo kod FMV-a i Westwooda, praktično sve iz njihovog ranog perioda bilo je infestirano sinematicima sa živim glumcima: Dune 2000, praktično svi Command&Conqueri i my personal favourite: Lands of Lore 2, fantastičan spoj živih i CGI glumaca za tadašnje pojmove, animacije iz LOL2 su i jedan od glavnih motiva za igranje.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Patton (26.3.2008), Shlaymara (2.4.2008)
Stara 1.12.2010, 12:02   #23
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Dizanje thread-a iz mrtvih by Patton

Morao sam da pomenem ovaj odlican sajt: http://fmvworld.com/
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 12:42   #24
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Hehe, interesantno je pomenuti da je bas proslog meseca izasla jedna takva avantuta, Darkstar.

Dodatno kopanje dovodi do informacije da su filmske scene za tu igru snimljene jos davne 2000 godine (!!!). Sto bi se reklo, igra je camila 10 godina postprodukciji.

http://www.1up.com/news/fmv-adventur...ing-mst3k-cast

http://en.wikipedia.org/wiki/Darksta...eractive_Movie
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 17:39   #25
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Preliminarni utisci govore da se, na žalost, sa Darkstarom ne vredi mnogo zamajavati: kao da nije dovoljno što će vam pri instalaciji zaprljati sistem QuickTime-om, igra je napravljena da radi u rezoluciji 1024x768, a izgleda kao u 640x480 (što samo po sebi ne bi smetalo da igra ne zauzima 12 gigabajta - pitam se na šta je potrošen silan prostor), animacije i enterijeri (kao da) su rad početnika u 3d Studiju (uz naročito amaterski urađene eksplozije), endžin jednostavno ne postoji - sve ide preko već spomenutog QT-a, a jedino što eventualno može da je izvuče je dobra priča... Mada ni ovde ne bih previše držao fige.
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2016, 13:57   #26
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Ono kad izvadis svoju temu iz naftalina

Elem, ko kaze da su zamrle FMV avanture?!
http://fmvworld.com/games5.html
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2016, 13:59   #27
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Ono kad izvadis svoju temu iz naftalina
Ono kad se pojaviš na forumu iz naftalina
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Patton (8.4.2016)
Stara 8.4.2016, 18:32   #28
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Vau, moja poruka od pre 5 i kusur godina 4 poruke iznad.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2016, 18:41   #29
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Zasto su zamrle FMV avanture?

Nazalost, Darkstar, a ni novi Tex Murphy nisu bas napravili znacajniji uspeh, nekako mi se i dalje cini da je Yoomurjak's Ring i dalje ubedljivo najbolja "novija" FMV avantura. Her Story sam igrao, i donela je neke vrlo interesantne novine ali je pokopala sebe losim i haoticnim interfejsom, da igranje postaje zamorno posle nekog vremena.

Contradiction, u drugu ruku, tek hocu da igram - i to je, nesumnjivo, FMV avantura koja OD SVIH ima najbolju tehnicku prezentaciju, pa cak i solidnu glumu po onome sto sam video iz trejlera. Uz to, daje jednu vrlo originalnu zagonetku koja se provlaci kroz celu igru, u detektivskom maniru, kada trazite da uhvatite nekog u lazi u njegovim izjavama (pa otuda i naslov igre).
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, fmv

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com