Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2022, 0:33   #161
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Wrech ko kuca, roknuo par opcionih bossova zadovoljan za sada. Ona kerina sto joj fali pola animacija me propisno iznervirala al' sam je ubio iz drugog puta. Generalno je klasican DS, od falinki sto performanse oce da lelujaju bez ikakvog razloga i sto je dosta neprijatelja samo reskin postojecih iz DS3 (animacije su u frejm iste i odma znas ko je pandan iz DS3).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 0:45   #162
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ja ne kapiram u kom univerzumu je ovo najpristupačnija souls igra, kako su pričali. Prešao sam većinu fromsoft igara, dosta souls-like naslova i brda metroidvania koje vuku inspiraciju odavde, u poslednjih par godina.
Margit ebeni me urniše, 30 puta sam sigurno umro na njemu i nisam uspeo da ga ubijem. Ili sam omatoreo previše za ovo, ili nešto pogrešno radim.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 0:54   #163
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ja sam izabrao Prisoner klasu. Lik sa zakovanim metalnim krčagom na glavi. Mislio sam da je greška, ali nije, nije
Momentalno vas bacaju u open world. Fokus je na minimalnom dijalogu koji je uvijek bio primat u FS igarama. Prvi NPC vam govori šta da radite. Njegove reči slušajte...

Igra ima problema na otvorenom, sigurno renderuje stvari koje su nebitne u trenutnoj poziciji igrača. PC platforma tj. tržište je trebalo da bude primat iskreno. Moglo je bolje. Ovo su sitnice, jer generalno igra dobro radi.



Masterpiece je, nema šta.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 2:04   #164
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Onaj Stennmarkov fix kod mene funkcioniše, seckanje je nestalo.

Ima dosta finesa koje nisam primetio prvi put, recimo jači udarac mačem može da se zadrži na neko vreme ako se duže drži taster, čini mi se da je to uvek bilo fiksirano u DS3.

Trebalo mi je neko vreme da provalim kako se koristi pouch, ne znam kako je na tastaturi ali na ps4 džojstiku se drži trougao i klikne odgovarajuća strelica d-pada. Ultra korisna stvar, odmah sam tu stavio jahanje i neke manje bitne stvari koje bih inače normalno stavljao u quick-slot.

Mali savet, posle nekog vremena vratite se u Church of Elleh i pričajte sa vešticom, otključava vam prizivanje vukova. Inače to prizivanje radi samo kad se u donjem levom uglu ekrana pojavi bela ikonica u obliku groba.

Probao bijenje dok jašem, sad mi se još više dopada. Jako udobno i jako fluidno. Može da se izabere sa koje strane konja će da se udara, ja prvobitno mislio da može samo da udara sa desne strane. L1 i L2 za levu stranu i R1 i R2 za desnu. Ako se duže drži taster za jači udarac onda će zadržati mač dok ga ne pustite.

Čini mi se da parry sad drugačije funkcioniše nego u DS3, može da se napadne odmah posle bloka a može i da se klikne L2 odmah posle bloka za protivnapad. Moram to još malo da iščačkam.

Dopada mi se i smena dana i noći, kao i smena vremenskih prilika. Baš pravi drugačiju atmosferu.

Inače, još uvek se ne usuđujem da idem kod Margita.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 3:50   #165
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

3 sata na Margitu... bezuspešno.

I dalje su najveći sadisti, FromSoftware. Mislim, za prvog glavnog bossa u igri ovo je baš sadizam jbt

RNG kod njegovih napada, gde simultano meša spore i brze i osrednje brze, poprilično je tanky, a kida 70% healtha jednim udarcem. Neam pojma, puštam san da mi učeliči pokrete u muscle memory.

A ja se nadao zen Dark soulsu, ahahah
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 5:39   #166
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
3 sata na Margitu... bezuspešno.

I dalje su najveći sadisti, FromSoftware. Mislim, za prvog glavnog bossa u igri ovo je baš sadizam jbt

RNG kod njegovih napada, gde simultano meša spore i brze i osrednje brze, poprilično je tanky, a kida 70% healtha jednim udarcem. Neam pojma, puštam san da mi učeliči pokrete u muscle memory.

A ja se nadao zen Dark soulsu, ahahah
Koliko vec igras ukupno?
Mislim da je jako puno ljudi jurnulo na njega prerano, dok se ne ispita ceo juzni deo mape nema razloga da se krene na njega.
U suprotnom stvara vise problema nego sto treba, tezak je i sa jacim likovima a ne rano

Mislim da igra jeste najpristupacnije upravo zbog cinjenice da nisi u "tunelu" kao sa ranijim DS-ovima, gde imas jedva par opcionih bosova i par glavnih. Nema gde dalje da se ide dok ne ubijes odredjenog za prolaz.

U Elden je svakako sustina ista ali velika razlika je ta sto sada mozes da odes, istrazujes ogromnu mapu bez vecih restrikcija i lemas koga stignes u citavom regionu, skupis malo bolju opremu, izlevelises se itd. I tek onda krenes na njega. Ako se istrazuje i zaroni u svaki kutak, neki bosovi postaju smejurija. Mada na tog se dosta njih zali, svakako nije lak.

Ne muci se previse, prolunjaj po mapi, ima tu jako puno stvari pre njega.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 7:07   #167
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ma taj Margit je zeznut u pm, nemoj se mucite s njim jos, baca bodeze, koristi onu motku, koristi mac i plus onaj ogromni hammer. A skace i djipa se ko kobila, sav je neartikulisan. Al moze se izvali.

Ne znam, ja sam ocekivao sirinu, al ne bas ovoliku, jesam ga roknuo (mukom), ali uospte nisam morao, jer ima dovoljno tuce i pre njega, tako da ni nema razloga ici na njega odma.

Kad sam video kolko mini bossova ima, zapisao sam sve sta sam naisao i hronoslki uspeo da ubijem.

Plus, stavicu u spoiler naravno ako neko ne zeli da zna kolko ih ima pre "prvog" bossa. Lore masteri, oprostite na imenima, ja ne mogu da pamtim ona imena stvarno.

Spoiler za ko sve moze da se bije pre Margita:

Pacov sa sekirom
Pacovi blizanci
Konjanik
Pumpkin Head
U tom trentuku ubio Margita al se vratio da vidim sta je jos ostalo
Neki nindza u stone krugu
Trol u rudniku ispod
Jedno poznato lice (NPC) iz starijih delova, necu ga imenujem
Barbarian dual wielder u pecini
Macka kuce bez animacija (jug)
LEONIN (ima quest line vezan za njega ka jugu)
Neki Shade u dungeonu (jug)
Jedno fino drvo sto cuva drugo drvo (jug)
Neki ogromni bolesni debeli crv sto se baca na sve strane al treba neka 2 kljuca da se uopste udje kod njega
Crni zmaj usred velike bare
i neki Camdzija (istok)


Svi oni mogu pre Margita, i sto je bitnije osim zmaja i crva - mislim da su svi dosta laksi i moja preporuka je da se ne mucite nesto mnogo sa njim, ako su mi vec dali opciju da mogu da ojacam bez grinda, kroz explore i mini bossove, lepse tako, nego da se patim 2 sata sa njim. Dobra je igra.

Poslednja ispravka: Rainman (26.2.2022 u 7:16)
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 9:59   #168
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Igra je fenomenalna, sinoc sam stukao pet sati u cugu sto ne pamtim kada mi se poslednji put desilo. Sto se tice seckanja, jedino gde mi je pravilo problem je kod tog prvog open world boss-a, Tree Sentinela, ostatak igre radi mnogo bolje. Za ovih 5-6 sati sto sam igrao jos nisam naleteo na prvog "pravog" boss-a, i dalje istrazujem pocetnu zonu (Limgrave ili kako vec). Jedini minus (pored povremenog seckanja) bi mi bio sam intro, nekako mi je izgledao zbrzano posle CGI sinematika koji su bili u svim prethodnim From Software naslovima. Intro je bukvalno par staticnih slika sa naracijom i bez bilo kakvog konteksta...

Za sada mi je glavni utisak odlican hitbox. Tokom borbe sa Tree Sentinel smradom, u panici sam slucajno stisnuo crouch umesto roll dok je radio njegov sweep attack i izbegao sam udarac u stilu Nea iz Matriksa .

Poslednja ispravka: Leonida (26.2.2022 u 11:22)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 12:33   #169
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Tree Sentinel je bukvalno boss kojeg izbegavaš, ako znaš ranije souls igre, i on je test za nove igrače da skapiraju da treba da odu da istražuju

Ma ja sam nabio 20 lvl za Margita, nego ono što sam skapirao - pogrešno igram igru. Igram je kao Dark souls a zapravo se treba više oslanjati na mehanike karakteristične za ovaj naslov.
IZ NEKOG RAZLOGA - ja sam potpuno propustio opcioni boss fight na početku gde vam igra objasni Guard counter, ja ne kapiram kako mi se to desilo.
Ebiga, problem open worlda je što možeš da zalutaš i izgubiš nešto bitno. I u skučenim hodnicima Bloodbornea pa se desi da ti promakne neka tajna, kamoli ovde

Tako da, još malo lutanja pa ću s ovim znanjem da se vratim nazat Margitu. Koristim Meduzu da ga trujem, Vladimirus pomenu vukove al meni su oni previše brzo umirali.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 14:05   #170
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Toliko toga ima za otkrivanje!

Da ne spojlujem kako ali me je igra bacila u drugu zonu, sa mnogo jačim protivnicima.
Nema veze, teleportovaću se nazad... right?
Igra: Ahm, no!
Ovaj konj je bogom dan, kako za opštu bežaniju tako i za borbu. Da ne pominjem da su neke borbe bez njega nemoguće. Recimo, džinovi se mnogo lakše ubijaju sa konja.

Nevezano za ono što sam pisao iznad, našao sam lift koji me odveo duboko, duboko, duboko... , duboko dole.
Hm, nova zona, Bože pomozi.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 15:05   #171
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Toliko toga ima za otkrivanje!

Da ne spojlujem kako ali me je igra bacila u drugu zonu, sa mnogo jačim protivnicima.
Nema veze, teleportovaću se nazad... right?
Igra: Ahm, no!
Ovo se i meni desilo, s tim što tad još nisam imao konja. Bilo je... bolno xD
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 15:55   #172
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring





Igretina par ekselans!!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 18:19   #173
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Da li je borba slicnija DS kecu i dvojci (tromija, ima tezinu), ili DS trojci?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 18:23   #174
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Ista je kao trica u frejm.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 18:26   #175
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Ista je kao trica u frejm.
Ovako sam ja pomislio pa su me ubijali stalno

Ne dajte da vas zavara, ima igra svoj sistem. Isto tako kako je Sekiro kažnjavao likove koji su igrali defanzivno poučeni souls naslovima, ovde treba koristiti te nove mehanike koje znatno olakšavaju igru...

Evo pao Margit iz trećeg puta nakon što sam skapirao da ne treba da igram ovo kao DS3
Naravno napujdao sam i svog trulog kera na njega, to je pomoglo, ali definitivno znači kad koristite ove nove mehanike.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 18:31   #176
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Naravno, ali osnovni nabod u vugla levim/desnik klikom i roll su apsolutno identicni.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 19:04   #177
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Jel naleteo još neko na onu podzemnu zonu? Još ne mogu da se otmem utisku koliko ono grandiozno izgleda.
Ovoj igri fali foto-mod.

Spoiler za zona:
Nikako da obuhvatim sve što želim da pokažem, mesto je megalomanskih dimenzija.




Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 19:11   #178
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Elden Ring

Od prilike ovako izgleda moje dosadasnje igranje na svakom cosku... 🤣🤣🤣

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Vlajk@ (27.2.2022)
Stara 26.2.2022, 19:14   #179
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Elden Ring

Kako se koriste magije? Stoje na dpad up ali uopste nikako nece da kastuje

Nisam ni ukapirao da mi je mac u ruci umesto staff-a

Poslednja ispravka: Sakiboj (26.2.2022 u 19:23)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 20:21   #180
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Tamnice lice na opcione tamnice iz BB-a, kretanje lika je Sekiro, ali u svemu ostalom pa i preslikanom uvodnom ekranu, je ovo DS3.Najpristupacnija je From igra u smislu dodatnog checkpointa, punjenjem flasica nakon ubijanja grupe protivnika, mogucnoscu zaobilazenja neprijatelja otvorenim svetom, ali je i dalje vraski teska. Ta otvorenost cini beznadje, u slucaju da te prase gde god se okrenes, jos vecim. O summonima da ne pricam. Vukovi maltene svakom bossu skinu vise od pola skale, ako se koriste kako treba. Svakako ostaje ostatak skale
Povorke koje prolaze su mi predobre i uopste celokupna atmosfera kojom sada jedna From igra odise. Staro ali i skroz novo iskustvo. Ja nisam imao ni problema sa tehnikalijama nesto.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com