Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.6.2010, 16:59   #161
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Od ovih temperatura sto si postavio,rekao bih da je mozda samo ploca kriticna sa ovih 49*C.Trenutno procesor jeste topliji mada mislim da nije strasno.

Za ocitavanje temperatura i turaze ventilatora prikljucenih na maticnu plocu predlozio bih ti Lavalys Everest Ultimate.
Tu takodje mozes videti temp. 7950GT chipa kao i rpm vent-a na njemu,sto se na tvojoj slici ne vidi ...
Za proveru HDD-a potrazi "Hard disk sentinell".Radi iz Win okruzenja,pa testiraj njime disk.

U trenutnoj situaciji,predlozio bih da zamenis pastu na procesoru,ako umes sam,pa da vidis onda.

Cije i koliko jako napajanje ti vozi ovu masinu ??

Imas li neke dodatne ventilatore na kucistu ?



p.s.
Voleo bih da gresim al imam neki utisak da tebi ploca pravi problem(e) ...
Napisao sam da sam skinuo bočnu stranu na kućištu,sa zatvorenom stranom cooler na CPu dosta bruji (bučan je).Linkovi za slike (otvoreno kućište),Lavalys EU:http://img69.imageshack.us/img69/8817/lavalys.jpg;HD sentinel:http://img810.imageshack.us/img810/2406/hdoverview.jpg;zatvoreno kućište:http://img526.imageshack.us/img526/3...renlavalys.jpg,http://img291.imageshack.us/img291/6033/zatvorenhd1.jpg.
Promenu paste ću ipak ostaviti za servis.Napajanje je MS industrial 450 W.Nemam dodatno hlađenje.Takođe,mislim da je problem u MB.Iz tog razloga sam se i obratio vama,jednostavno,imam mnogo veće poverenje u ljude koji pišu ovde,nego u kojekakve ''servise'' i sl.Naravno da ću morati ići u servis,ali sam prethodno ovde hteo da saznam još nešto vezano za problem koji se javio.
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 17:35   #162
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Eh, ovako, moje mišljenje
Mislim da te zeza matična ploča, kao što i Flavio misli. Međutim moguće je i da je HDD ili kablovi, ili bilo koja druga komponenta.
Prvo nam reci koje napajanje imaš pa se baci na rešavanje problema.

Za početak rasklopi ceo PC, ali baš sve (ako nemaš termalnu pastu onda ne skidaj kuler sa CPU), i ponovo ga sastavi.
Ako to ne upali, onda zameni ATA/SATA kablove (znaš valjda koji su, oni što vode od HDD/CD do matične, i vice-versa).
Ako ni to ne pomogne, flešuj BIOS na najnoviju verziju osim ako ovo ne znači da već jesi:

Mada čisto sumnjam da si to uradio.
I na kraju, nabavi drugi HDD, iskopčaj CD/DVD čitač i onda probaj da upališ računar sa tim HDD-om da vidimo da nije HDD u pitanju.

Eto, na tvom mestu bih ovo probao.
MS industrial 450 W.Uradio sam po tvojoj preporuci (rasklapanje-bez CPU,zamenio kabal na HD).U pravu si da nisam uradio flash BIOS-a.Nisam nikad
ni radio,pa šta dalje http://img541.imageshack.us/img541/7488/79712325.jpg,s obzirom da nemam floppy?Pogledao sam na Googlu,svi savetuju na opreznost,pa da li sam da radim flash-ovanje?
Ovo što si napisao za HD:naveo sam da je 2. problem taj što neće da mi reinstalira W7.Zamrznuo se u toku igranja,mogao sam samo da restartujem,i da ponovo instaliram OS.Međutim,odradi samo do prvog restarta i tu blokira.Znači,preuzme podatke sa DVD,restartuje,zatim,na ekranu stoji W7 logo,procesor miruje.Pokušao sam mnogo puta,uvek isto.Taj W7 koristim već 6 meseci.Napisao sam u 1. postu,da ne ponavljam sada.
Na kraju sam instal. stari XP,sve OK radi,izuzev što sporo skroluje stranu u browser-u ili u otvorenom window-u.
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 19:43   #163
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Ovaj screenshot - odaberi in Windows mode.
Što se tiče toga da je operacija flešovanja riskantna, jeste, ali ja na svom računaru fleš BIOSa radim redovno, i nikad nisam imao problema pa ti vidi... Eh, da, skidaj BIOSe i utilityje za update samo sa oficijelnog sajta proizvođača matične.

Napajanje ti je, čini mi se, ipak malo slabo za tu konfu, biće da je "taman" u pitanju sa obzirom na to da je kinez u pitanju, mada mi nije toliko sumnjivo koliko su kablovi, HDD i ploča.
Zameni SATA i ATA kablove, ako to ne pomogne, onda pozajmi od nekoga HDD i probaj sa njim, a ako ni to ne pomogne pozajmi neko napajanje i probaj sa njim. Ako ni posle fleša BIOSa i sveg ostalog neće da radi kako valja, verovatno ploča crkava.

Zaboravih da kažem da bi mogao da uradiš i Lynx ili Priome95 test opterećenja (skini ih sa neta brzo se nalaze).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2010, 18:21   #164
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Postaviću linkove za fotke (slikane mobilnim,lošiji kval.,sorry,ali vidi se ono što treba)sa problemima:
-u vezi 1. problema koji sam opisao u 1. postu,podsećam,W7 se podizao samo ako u BIOS-u stavim ''1. boot device CD/DVD'',tada je na ekranu 30-ak sec. stajalo http://img813.imageshack.us/img813/5630/83566105.jpg,zatim se sistem dizao.Posle 3-4 dana ovo obav. je nestalo;
-u vezi 2. problema-jedan od razloga zašto i ja sumnjam da je MB u pitanju su ove isprekidane linije,vide se u BIOS-u i boot-screen-u,ali ne uvek,i pojavljuju se od trenutka kad više nisam mogao da instaliram W7:http://img99.imageshack.us/img99/2764/47360492.jpg,http://img266.imageshack.us/img266/411/96661490.jpg.XP se podigne i u radu ih nema.

@doctor
Hvala za savete!Zamolio bih te za objašnjenje postupka flash-ovanja,idem na Window mode i Next,OK,ali šta dalje?Jel potrebno još nešto odabrati tokom procesa?HDD,videću da kupim jedan,za par dana.Napajanje ću pokušati da nađem jače,ali sumnjam.

Prime 95 u Torture Test-u (opcija Blend) kaže ''Test passed''.
Evo sad se ugasio komp!?Ne restartovao sam od sebe,već ugasio .Koristim UPS Trust 650 V.Upalio sam komp,i radi.Nešto strange se dešava .

Poslednja ispravka: plazmakeks (15.6.2010 u 19:18)
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2010, 19:23   #165
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Gasenje kompa samo od sebe moze da bude zbog overcurrent zastite. Tj. ako je kompjuter pokusao da povuce vise struje nego sto napajanje moze da da na nekoj grani (najverovatnije +12V rail). Najcesce se desava pod najvecim opterecenjem, ako napajanje zbog nekog razloga nije adekvatno da to izdrzi.

^ Inace, sasvim je normalno da posle toga moze da se upali, jer u trenutku paljenja i tokom bootovanja sigurno ne trosi toliko struje, kao u trenutku kad se desilo gasenje.

Naravno, ne kazem da nije neki drugi razlog u konkretnom slucaju. Bilo bi dobro ako bi imao Everest ili neki slican program, pa da mozes da procitas koliku voltazu imas na kojim granama, tj. dal su u granicama normale.


EDIT:
Heh... sad vidim, vec si postavljao slike sa temperaturama i voltazama.
12V ti jeste nesto slabija. Vidim tokom stability testa da je bila i do 11.88V u najgorem slucaju.

Iako bi to trebalo da je u granicama tolerancije (+/-5%), ti testovi ne terete grafu, a grafe dosta trose na 12V grani. probaj neku igru u windowed modu, i stavi u pozadini da se vide senzori za voltazu 12V grane, pa vidi dal ce jos vise da padne.

Poslednja ispravka: player1 (15.6.2010 u 19:42)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2010, 19:49   #166
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

@player1
Hvala za odgovor!Zamolio bih te pročitaš moj 1. post (i naredne) na 8. strani u kojem sam opisao 2 problema koja su se javila u prethodnih 10-ak dana,i da daš svoje mišljenje.Jednostavno,hteo sam što više da saznam o ovom problemu,pre nego što odem u neki servis,a ne da me tamo šetaju kako hoće.Meni,vuče na problem sa MB.
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 20:09   #167
rajko90
Novi član
 
Član od: 18.8.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

imam problem sa maticnom msi k8n neo3, nece da pusti sliku ne pisti, upali diode na lanu i tastaturi, upali kulere, a pali se kad se ukljuci dugme na napajanju, a ne dugme za paljenje. sve ostalo od komponenti je provereno i radi lepo, koji bi to kvar mogo da bude i da li moze da se otkloni?
rajko90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 20:18   #168
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

probaj drugo napajanje, posle možeš da probaš drugu matičnu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 20:24   #169
rajko90
Novi član
 
Član od: 18.8.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

probao sam drugo napajanje odma tt od 400w koje mi gura d2d na 3Ghz i isto, pali samo kulere i diodide, i isto se pali kad upalim napajanje. znaci maticna je za djubre
rajko90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 22:46   #170
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
rajko90 kaže: Pregled poruke
probao sam drugo napajanje odma tt od 400w koje mi gura d2d na 3Ghz i isto, pali samo kulere i diodide, i isto se pali kad upalim napajanje. znaci maticna je za djubre
Pazi očigledno da je matična, ali ne mora da nači da je za u đubre. Odesi je u neki servis i vidi dali nešto mogu da učine da ploču dignu iz mrtvih....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
rajko90 (17.6.2010)
Stara 19.6.2010, 14:01   #171
xdexx
Novi član
 
Član od: 19.6.2010.
Lokacija: bijeljina
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

poz svima........bavim se popravkom racunara i nailazio sam na svakkakve gluposti i kvarove,ali sa rodicinim kompom bas nemam srece.......Komp je napravljen ocigledno da te buni.....pazite problem........zove me jutros i kaze komp radi inajednom monitor se baci u stand by stanje,samo blinkce lampica...a pre dva dana reinstalirao windows i sve to i normalno kad et poceo da zeza......i dodjem ja i upalim radi sasvim normalno,i tako je radio sat vremena,nakon sat vremena samo monitor preddje u stand by stanje i sve ostalo normalno ...I ja ti ga ugasim i ponovo da upalim,kad poce da pisti....a pisti bas onako kada nema nekog dela.ja ti skinem kuler ocistim posto je bio sav od prasine ,opet stavim kad opet pisti al drugacije..Izvadim bateriju i vratim i upalim i opet pisti pocetnim zvukom.....izvadim graficku i opet pisti kao na pocetku....i sada posto nisam imao posla pa nemam delova ustanovim da je ili graficka ili ram memorija ili mozda napon.....a ona mi je rekla da joj je sinoc sve tako isto samo sto je kada ga je ostavila sat vremena mogla upaliti,ali opet je nakon sat izubio sliku....Plocu sam menjao prosle godine,zato sto se s*****a usled kratkog napona......konfiguracija je intel 2.4 p4 ,256ddrI, 40hd.grafulja nvidia mx 440 64 mb...pomozite mi ne znam sta da mislim,ali mi treba konkretno resenje...hvala unapred....
xdexx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2010, 14:04   #172
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Mislim da je grafička... Izvadi, očisti, vrati.
Mada mislim da riknjava.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2010, 14:33   #173
xdexx
Novi član
 
Član od: 19.6.2010.
Lokacija: bijeljina
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Pa vadio sam graficku mada opet pisti kao da nedostaje nesto,,a kako mislim riknjava,da je sve otislo?????
xdexx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2010, 15:37   #174
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Mislio sam na grafičku Pozajmi neku i probaj sa njom.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2010, 22:36   #175
chika_grma
Novi član
 
Član od: 1.7.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Dospela mi je u ruke ASUS P4B266 za neke smesne novce ali se nije znalo da li radi. Nakacio na 100% ispravne komponente, pokrene cpu kuler, hdd ali nema slike, tastaturi ne svetle diode kao i zelena dioda na ploci. Nema fizickih ostecenja, nadutih kondenzatora, sva podesavanja na ploci sam proverio, bateriju BIOSA. Vrlo bi mi bila od koristi, a servis mi se ne isplati (pogotovo sto mogu da je popravim sam ako je neka banalnost) , pa se pitam da li postoji lek za ove simptome? Los chip BIOS-a? Mozda neka komponenta koja je poznata kao cest kvar na ovim plocama?
chika_grma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2010, 22:41   #176
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

pa pošto je to 266 trebao bi da budeš siguran da su komponente kopmatibilne sa tom matičnom
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2010, 20:31   #177
chika_grma
Novi član
 
Član od: 1.7.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Kompatibilne su sigurno jer su skidane sa p4b533. Any ideas?
chika_grma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2010, 22:46   #178
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Sve ovo liči na crknut čipset, klasični simptomi. A tu popravke nema. Odnesi je u serivs da je pogledaju, ako je neka banalnost, moćiće lako da je poprave, ako je čipset, rećiće ti da od toga nema ništa i bar ćeš znati na čemu si.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 2:31   #179
chika_grma
Novi član
 
Član od: 1.7.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

pa jbg, vredelo je pokusati
chika_grma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 21:56   #180
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

imam problem komp radi dobro i odjednom primetim da crveno svetlo za hard sija ali ne treperi a onda dvd nece da mi pokrene,restartujem komp crveno pocne da treperi i dvd proradi.probao sam da prodrmam kablove i onda je isto proradio. da li je do kablova ili je mozda ploca u pitanju. amd phenom x4,ge force 9800gt,3gb ram,mb msi 520 T C 35 ,napajanje 500 w kme
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kada uključim kompjuter: CMOS SEting Wrong! Melody Kvarovi 12 3.8.2008 17:50
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43
Problem kada gasim racunar internacional Operativni sistemi 7 22.8.2006 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com