Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2008, 14:12   #1
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Sins Of A Solar Empire




Genre: Sci-Fi Real-Time Strategy
Release Date: Feb 4




According to the official Sins website, the primary feature that sets Sins apart from other RTS titles is the seamless integration of a real-time epic strategy mode with real-time tactical fleet combat. Players can view entire galaxies, then zoom in to their planets and even individual fleets, starships, and even fighters, similar to the Strategic Zoom featured in the 2007 RTS title Supreme Commander.

The game website also states that players can conquer neighboring planets and explore distant solar systems in a "massively scaled, fully 3D environment featuring entire galaxies, orbiting planets, clusters of asteroids, space dust and radiant stars." In an interview with Talk Strategy, Ironclad director Blair Fraser suggests that the game's "Iron" engine is specially designed with new technologies that allow it to handle very large differences in size, scale, and distance. Comparisons have been made to the successful turn-based space game, Galactic Civilizations II: Dread Lords
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2008, 21:31   #2
Spector
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Thumbs up Re: Sins Of A Solar Empire

FANTASIJA totalno odusevljenje. Zoom od broda do cele galaksije za manje od 3 sekunde ovo je jos nevinjeno. Real time space strategija kojoj nema premca istrazivanje , ratovanje , narucivanje piratskog napada na vase neprijatenje ( a i prijatelje ), i joj mnogo mnogo toga igrao sam samo 2 sata i oduvan sam sa stolice !
Spector je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2008, 4:28   #3
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Nije ništa posebno ni specijalno, moglo je i bolje.
Mešavina Hegemonije i Space Empiresa (i malo SW:EATW).
Suviše je spora (u smislu dešavanja).
Grafika i zvuk su OK, mada su odzivi mogli biti bolji.
Lepo i bez problema radi na kantama poput moje.
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2008, 12:09   #4
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Opasna igra.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2008, 19:31   #5
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Samo jedno pitanje, da li ova igra ima onu glupost Xbox Live, jer sam sebi rekao da necu da igram ni jedan port strategije sa Xbox-a (zgadio mi se taj Univers at War) ????
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2008, 2:53   #6
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Samo jedno pitanje, da li ova igra ima onu glupost Xbox Live, jer sam sebi rekao da necu da igram ni jedan port strategije sa Xbox-a (zgadio mi se taj Univers at War) ????
Nema Live servis,ovakva igra nikada nece izaci za Xbox,inace fenomenalna igra must play
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2008, 7:53   #7
bruno
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 220
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

kakva je u poredjenju sa galactic civ2? ili space empires V?
jel na tu foru strategija, jer ako jeste, a video sam screenshoto-ove, onda obecava dosta...
bruno je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2008, 14:54   #8
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Citat:
Grimm_SBL kaže: Pregled poruke
Nije ništa posebno ni specijalno, moglo je i bolje.
Mešavina Hegemonije i Space Empiresa (i malo SW:EATW).
Suviše je spora (u smislu dešavanja).
Grafika i zvuk su OK, mada su odzivi mogli biti bolji.
Lepo i bez problema radi na kantama poput moje.
Kао što sam rekao prvi put, samo još da dodam:

Strane su gotovo identične, a razlike se ogledaju u nekim tehnologijama, malo promenjenim vrednostima velikih bojnih brodova i powers koje oni mogu koristiti. Naravno, i drugačije su nacrtane.

Građevine koje možete praviti su identične za sve tri strane, samo drugačije nazvane i nacrtane - rudnici metala i kristala, brodogradilište za velike i male brodove, naučne labaratorije za istraživanje civilnih i vojnih tehnologija, trgovačka luka, rafinerija i centar za širenje propagande. Postoje i defence only građevine - neka vrsta turete, hangar za brodove, generator planetarnog štita, luka za popravku brodova i neka ogromna topčina kojom možete da bombardujete sa planete na planetu.

Glavni problem igre je u gameplayu - suviše je spor. Svaka planeta ili asteroidno polje ima određeni broj gusarskih brodova koji bukvalno onemogućavaju brz napredak i razvoj. Najobičnija asteroidna polja imaju (uglavnom) dva gusarska broda, a Arctic i Fire planete (koje ne možete da kolonizujete dok ne razvijete tehnologiju njihove kolonizacije) imaju oko 5 gusarskih brodova, dok planete koje možete kolonizovati odmah imaju preko 10, i čije eliminisanje zahteva dosta vremena i brodova. Kad smo već kod gusara, oni imaju jednu planetu koja je puna dobrih gusarskih brodova (i broj raste kroz igru - na kraju moje ih je bilo preko 150!!!) i tureta (19) i redovno dobijaju pojačanja i njima napadaju sve redom (tj. one na koje je stavljena veća poternica). Oni dodatno usporavaju već i onako sporu igru. Borbe dva igrača su strahovito dosadne i spore, tako da se sukob dve manje flote može odužiti na 10-ak minuta, pogotovo ako još napadate (ili oni vama) planete. Nema treće dimenzije i brodovi stoje dok pucaju na neprijatelja, bez lupinga, skakanja i sličnih vratolomija, kao u nekom ground RTS-u.

Diplomatija i odnos sa dugim igračima je stavljena tek da postoji, a nekih kompleksnijih mogučnosti nema, niti dugotrajnijih. Ona se uglavnom bazira na sledećem - dobijete zadatak od protivničkog igrača (daj mi pare, metal ili kristal, uništi toliko protivničkih brodova ili građevina) i ako ga ispunite odnos vam raste, a ako ne, on pada. Što veći odnos, to će vam on nuditi trgovinske sporazume, prekid vatre i savez. U praksi to znači da treba da provedete pola igre brinuči o gusarima, a pola jureći brodove raznih frakcija, kao što sam rekao, dobijete zadatak da uništite 15 brodova i to se otegne, jer se brodovi teško uništavaju... Međuplanetarni skok je takođe spor, jer svaka planeta ima svoje gravitaciono polje i sam van njega se može započleti skok, sa ultra sporim brodovima (pogotovo veliki brodovi) to zna da se otegne, jer dok oni svi stignu, pa se poređaju, pa dok počne skok...

Postoje tri resursa koje koriste sve strane - Metal, Kristali i Novac. Rase su oličene u formi standardne tri strane - ljudi, neki roboti i jedna vrsta alliena. Razlika je, kao što malopre napomenuh, uglavnom kozmetička itd...

Kao što rekoh, grafika je lepa i bez problema ide na starijim mašinama, dok je muzička podloga OK (mada ima jedna melodija koja me strašno podseća na Star Wars), odzivi su monotoni, a ponekad znaju da zaglupe i ne rade... Ponekad se javi i neko pucketanje u zvučnicima, ne znam zašto.

Sve u svemo, loše, moglo je to bolje, pogotovo zato što je lepo zamišljena, a i pogled na tri planetarna sistema, pa odmah skrol do obične male turete je zaista impresivan.

Citat:
bruno kaže: Pregled poruke
kakva je u poredjenju sa galactic civ2? ili space empires V?
jel na tu foru strategija, jer ako jeste, a video sam screenshoto-ove, onda obecava dosta...
Najsličnja je Hegemoniji, s' tim da je Hegemonija bolja.
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Grimm_SBL na korisnoj poruci:
ForceMan (16.3.2008), shrafko (11.2.2008)
Stara 11.2.2008, 11:59   #9
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Evo i review-a sa gamespy-a
oni su impresionirani pa su joj dali ocenu 90%
e sad kako igra nema klasičnu sp kampanju na koji način se ostvaruje dominacija univerzumom
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2008, 18:59   #10
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Citat:
e sad kako igra nema klasičnu sp kampanju na koji način se ostvaruje dominacija univerzumom
Па ваљда када завладаш већим делом унивезума.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2008, 0:31   #11
Spector
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Ako kazes da je igra spora onda probaj da igras Najvecu mapu sa 5 solarnih sistema i 102 planetoidna tela pa ces da vidis protiv 9 AI. Diplomatija + Pitati+ flote + ....
Spector je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2008, 9:30   #12
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Pa valja li ovo? Svi joj daju neke dobre ocene. Jel ovo na fazon GalCiva?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2008, 19:10   #13
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Ljudi, znam da vecini nije sve u grafici ali ja ipak volim da mi igra izgleda lepo pa bih hteo pitati dal ovo moze da radi na high sa 8500 GT 512 mb ili da cekam jos nedelju - dve da mi se vrati moja 8800 sa popravke.(ostalo o konfi iz profila)
Ne znam dal da krenem da ''nabavljam'' il da cekam...?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2008, 0:07   #14
Snoopy
Član
 
Član od: 14.11.2006.
Poruke: 286
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 44 puta na 22 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Snoopy
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Ma nabavi slobodno!
Ja imam 8600 GT 256 pa mi radi opusteno sa sve high!
.....mada ja imam 3GB rama a ti imas 1,ali ipak
ce ti raditi odlicno.
Snoopy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Snoopy na korisnoj poruci:
Leonida (5.3.2008)
Stara 5.3.2008, 8:19   #15
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

imam 4 gb ddr2 rama ne 1 .Evo sada cu da je...''nabavim''...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2008, 15:47   #16
JosJedanKorisnik
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Poruke: 109
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

ja sam igru "nabavio" sinoc i nije nimalo losa. Ukoliko oces lagano da se igras stavis neku malu mapu i onda laganica, a ako hoces da bas sebi zakomplikujes zivot onda stavis veliku mapu i gomilu AI protivnika i spektakl moze da pocne.

Graficki igra izgleda lepo i sto je najvaznije moze da se igra cak i na sempronu 2500+ sa 1gb rama i 6600 karticom (provereno, doduse ne na high).

najvise me je odusevio nacin kontrole svega i svacega. Nije da ponavljam opis iz novog SK, ali stvarno je interface odradjen za medalju. Samo me cudi da se niko pre nije setio da ovako nesto uradi.

sto se tice sporosti desavanja, ponekad zna da bude dosadno (narocito na manjim mapama) ali u isto vreme ti igra pruza mogucnost da uzivas u pogledu.

Mali hint: kada treba prebaciti flotu u space jump, a vucem sa sobom i velike brodove, prvo ih dovedem u pojas izmedju gravitaciong polja i onog spoljneg prstena i kada krecu u jump svi idu jedan za drugim. Posto sam se jednom z.... i poslao ih direktno iz gravitacion polja, pa su mi prvo stigle fregate, a onda teski brodovi i nije ispalo kako treba
JosJedanKorisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2008, 16:10   #17
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Evo sada sam je igrao i nije mi nisto zabavna.Odmah je usledio uninstal.No hard-core ljubiteljima ovog tipa igara se MOZDA i svidi.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2008, 16:31   #18
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Игра уопште није зе хард-кор играче, већ једна стратегија са неколико добрих новитета, који стварно нису виђени до сад.
Једина мана је што нема опције за укидање оних досадних пирата. Такође,добрим делом игре гледам 2д спрајтове како ратују,јер зумирањем немам добру прегледност..
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2008, 16:35   #19
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Evo sada sam je igrao i nije mi nisto zabavna.Odmah je usledio uninstal.No hard-core ljubiteljima ovog tipa igara se MOZDA i svidi.
Šta možda. Bolju igru ovog tipa dugo nisam igrao. Malo me podsijeća na IG2.
(imperial galactica II)
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2008, 19:02   #20
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Sins Of A Solar Empire

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Игра уопште није зе хард-кор играче, већ једна стратегија са неколико добрих новитета, који стварно нису виђени до сад.
Једина мана је што нема опције за укидање оних досадних пирата. Такође,добрим делом игре гледам 2д спрајтове како ратују,јер зумирањем немам добру прегледност..
Postoje modovi koji uklanjaju pirate i/ili smanjuju njihovu aktivnost. Google, pa search (koga zanima).
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Empire Total War masteri Strateške igre 1112 12.9.2015 10:42
Star Wars: Empire At War Manda Strateške igre 76 9.2.2012 14:29
The Settlers® Rise of an Empire galebns Strateške igre 39 23.5.2010 15:55
Space Empire 5 Ivan Od Mladenovac Strateške igre 0 18.1.2008 1:01
Empire XP 5.1 Shobe Male igre 0 23.8.2007 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com