Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2010, 20:09   #1
Woutan
Član
 
Član od: 13.10.2009.
Lokacija: Daleko iza linije gdje se spaja noc i dan
Poruke: 58
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Asus F5V

hm, imam problem sa ovim laptopom, da sada de pisem preformanse, kupljen je 2007. negdje u septmbru, znaci star je oko 3 godine...
Pa da predjemo na problem, kada pritisnem dugme za paljenje upali se lampica ispod TouchPad-a kao da je ukljucen i lampice za WLan, takodje kao da je ukljucena, medjutim nista, samo cuti, nema ni welcome ekran koji se pali kada treba da pritisnem F2 kako bi usao u bios, niti bilo kakav zvuk... pomislio sam da je punjac u pitanju, kao ono ispraznio se i nece uopste da se upali ali nije o problem, baterija je puna.

Nosio sam ga na servis, i naravno serviser me vukao za nos 7 dana... danas sutra, punjac je u pitanju, nije punjac, otisao ti je bios... i nakon sedan dana skakanja po njegovoj glavi da mi to rijesi rekao mi je da je najvjerovatnije crkla maticna . e sada da li da vjerujem njemu i njegovom iskustvu nesto mi je tesko. pa sam mislio da pitam nekoga malo kompetentnijeg, tj. vise vas, jedno misljenje nikada nije dovoljno...

IMA LI MU SPASA!!!

Ako nema, kako da mu izvucem podatke sa HD-a jer ima dosta podataka koji su mi jako bitni.

i jos nesto, nisam bas samo slusao muziku na njemu i surfovao po internetu, koristio sam malo jace programe poput 3D max-a, maye i tako to... ali ipak mislim da je 3 godine previse kratak vijek
Woutan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 0:06   #2
Fiky
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Asus F5V

Vak', nosio si ga u servis i reklisu da je riknula maticna.
Najverovatnije si odneo u neki ,,lokalni'' servis? Nzm, da li mozes da im verujes, a ni ja ne znam ovako na ,,slepo'' da znam da li je maticna, moze dosta doga da izazove takvo ponasanje. Odnesi ga u neki u drugi servis, ako te ne mrzi i vidi sta ce tamo reci.

Podatke sa tvog HD-a mozes da spases, samo izvadi hdd, i spoji ga na komp, trebalo bih da je sata. Sto se tice 3 godine starosti i sa tim sa cime se bavis, ne verujem da je to izazvalo kvar. Prosto desilo ti se da je riknuo. Odnesi u neki drugi servis ili u neki servis kome ,,verujes''. Moguce da je maticna otisla.

A, i red je da uzmes nesto novije, makar sa vecim HD-om, i sa vecim RAM-om.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 0:11   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Asus F5V

Najverovatnije je taj serviser u pitanju! Verovatno je:

  • Crkao bios (nije previše tragičan kvar ali ti je potreban odgovarajući eprom programator, znači nosi u neki bolji servis)
  • Crkla ploča odnosno verovatnije čipsetn na njoj. E to je već veoma ozbiljan kvar i tu obično nema popravke. Možeš samo nekom da daš laptop za delove
  • Mada može i biti sasvim nešto deseto, u suštini nosi komp u neki bolji servis za bolju dijagnozu.

Kaži mi dali kad ga upališ trepnu diode za tastaturu one tri za (velika slova, brojeve i kaps lok). Ako trepnu za laptop ima nade, a ako ne onda je mrtvo, mrtav odnosno nema popravke

Što se podataka sa harda tiče, nabvi USB 2.5'' SATA Rack, u njega ubaci hard iz laptopa i onda ga preko usb-a priključi na neki drugi komp i koristi ga kao eksterni hard. Ti rekovi koštaju od 500-2000 Dinara u zavisnosti od kvaliteta.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 15:25   #4
Halker
Novi član
 
Član od: 9.11.2008.
Lokacija: West Serbia
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Asus F5V

Fresko je u pravu, a inace najbolje je da ga posaljes u kimtec, oni su ovlasceni servis za asus, pogledaj na njihovom sajtu, naci ces brojeve telefona, okrenes, oni ti posalju kurirsku sluzbu, tako da ne moras sam da ga saljes, ali budi spreman da platis, jer ce ti samo za dijagnostiku kvara uzeti bar 2000 din.
Halker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 22:54   #5
Woutan
Član
 
Član od: 13.10.2009.
Lokacija: Daleko iza linije gdje se spaja noc i dan
Poruke: 58
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Asus F5V

2000 hiljade
Pa koliko bi onda kostalo da se popravi... mislim da nije isplativo, radije cu ga prodati da zene sitne pare i kupiti neku masinicu do 35 000...

Nego, ovo postaje sve misterioznije i misterioznije... potreni su Molder i Skali ili dr.House...

Desava se sledece..

racunar je "popravljen" dolazim kuci palim, radi ok 1 dan... ali sutra...
plalim, podize sistem ok poslije 15 sec ledi sve, nema spasa nego naglo gasenje
Palim, podize sistem normalno i radi bez ijednog problema...ok, zavrsavam, gasim komp... pokusavam da ga upalim, ISTI PROBLEM KAKO KADA SE POKVARIO I KADA SAM GA NOSIO NA SERVIS!!!

ajde,udahnem duboko i probam jos jednom kad ono podize sistem bez problema i ledi ga poslije 20 sec, drugo paljenje radi normalno dok ga ja ne ugasim ili pomjerim... i tako u krug... nekada nece da se upali...tj.da dodje do bios-a, samo cuti i ne upali one 3 lampice, a nekada hoce i podigne sistem normalno kao sada i radi bez ikakvih problema
i naravno zvao sam servisera kome sam PLATIO popravku... i nosim mu ga opet.. dok ga ne vrati u normalnom stanju...ne vjerujem, to se samo meni moze desiti...
Woutan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bios, f5v, kvarovi, laptop asus, maticna

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HP pavilion dv6 VS. ASUS k52jr - core i5 AleksejCRT Prenosni računari 17 2.2.2010 0:25
Asus triton buzzer ŠDK - Ostale komponente 0 16.10.2009 15:06
Radeon HD4850 - MSI ili Asus? Mslavko82 Grafika 18 11.10.2009 11:20
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57
Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 7 28.4.2007 13:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com