![]() |
![]() |
|
|||||||
| Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima i nestabilnostima sistema |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Član
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
|
Tek sto sam resio problem s ruterom i umrezavanjem (o cemu sam se vec zalio), usledile su nove avanture. Nabavio sam externi rack i krenuo da ga formatiram u visti. Format je isao lepo do nekoliko posto dok se najednom nije prekinuo. Izgleda da je u tom trenutku brat zakacio punjac i na trenutak se izgubio kontakt sa fiokom te vise ni vista nije videla hard. Elem, u istom tom trenutku iskljucio se mis (opticki je, pa mislim na situaciju kad se lampica ugasi). Ja sam pokusavao ponovo i ponovo da prikljucim, resetovao i nista. E sad, kako mi je to odmah do onog debelog kabla za struju na vr` kucista, a koji mi cesto pucketa i resetuje komp samo kad ga malo zakacim, onda se u toku tih namestanja misa par puta to ispomeralo. Medjutim, u jednom momentu umesto da ga lepo resetuje, on ga iskljuci, pa ukljuci. I u tom trenutku, komp pocne da se upali, i momentalno se ugasi. Sva svetla, crveno, zeleno, dvd, plus kuciste se cuju na dve sekunde, i onda utihnu na dve. pa se opet probude na dve, pa utihnu na dve. Konfiguraciju sam naveo u profilu, rack je externi. Imao sam ranije probleme sa plocom kad nije htelo da se upali uopste, kad je zakucavalo posle ocitavanja procesora, i razne druge, ali ovo nikad. Utesite me da mi je crkao veliki crni kabel pa se kontakt svaki cas zato gubi!
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Ex Parrot
|
Kabal za napajanje je izmedju 100 i 150 din. Kupi jedan i proveri. I ako sam te dobro razumeo prekidi i restartovanja se desavaju kad namestas misa i pomeras taj crni kabal (tj. kabal za napajanje)? Nije to bas zdravo...
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Član
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
|
Radi se o tome da je kabl nestabilan, pa kako namestim misa ponekad ga i zakacim, a cim ga malo zakacim, restartuje. Videcu za kabl, nego me je zanimalo koje su jos mogucnosti kvarova
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Član
|
S' obzirom da ti se to desava vec duzi vremenski period, treba da budes srecan ako se kvar zadrzao samo na kablu za napajanje.
Najveci problem za sve elektronske uredjaje, pa i za komp predstavlja upravo lose snadbevanje naponom, tako da takve pojave ODMAH treba uklanjati.
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Ex Parrot
|
Uzmi selotejp (traku sa sela
) i, ako treba, oblepi taj kabal tako da ne moze ni slon da ga pomeri. Neka bude ruzno, ali neka resi pomeranje kabla da ne bi napravio vece probleme na kompu.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| gasi mi se racunar | Milance Z | Kvarovi | 5 | 10.7.2006 11:17 |
| Racunar se sam pali?!?!?!?!?! | Peruzzi | Kvarovi | 22 | 3.6.2006 15:53 |
| ne znam sta mu je... (racunar se sam gasi...) | branko obradovic | Kvarovi | 15 | 3.2.2006 16:02 |