![]() |
![]() |
|
|
#941 |
|
Starosedelac
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 1.349
Zahvaljeno 415 puta na 211 poruka
|
Ljudi, jeste li svesni vi koliko je mnogo 30% od ukupnih prihoda? A troškovi za pravljenje igre, troškovi marketinga, porez? Kako igre preko Steama i GOG-a ostvare pozitivan rezultat meni uopšte nije jasno ako je tako. I dalje ne verujem.
Poslednja ispravka: simke85 (5.6.2016 u 22:44) |
|
|
|
|
|
#942 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17.007
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.810 puta na 4.165 poruka
|
Zato sto od fizickih kopija dobiju ovoliko
http://kotaku.com/5479698/what-your-60-really-buys Takodje Valve ne uzima procenat za sve Steamworks igre koje se prodaju van Steam-a (kljucevi i fizicke kopije). Znaci ako developer proda na svom sajtu kljuc koji generise na Steam-u dobija 100% zarade. Poslednja ispravka: dex3108 (5.6.2016 u 21:35) |
|
|
|
|
|
#943 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.978
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
|
Eto na toj slici, retailer, ili ti prodavnica uzima 25%. Prakticno skoro isto ko i Steam.
|
|
|
|
|
|
#944 |
|
Deo inventara foruma
|
Mozda zato sto sve fizicke kopije ne mogu prodati, a steta je vec napravljena njihovom izradom, dok digitalna moze da traje "vecno", dok se ne iskoristi kod. A stete nema, jer im steam ne uzima procenat na ne iskoristen kljuc.
|
|
|
|
|
|
#945 |
|
Starosedelac
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 1.349
Zahvaljeno 415 puta na 211 poruka
|
Po ovoj slici ispada da Steam uzima više od retailera. Ma nema šanse. Mnogo manje uzimaju Steam i GOG (GOG sigurno dosta manje od Steama) zato su i toliko popularni. U suprotnom svi veliki izdavači osim EA su ludi što izdaju tamo. Zar vi stvarno mislite da Activision 30% svojih prihoda da Valveu?
|
|
|
|
|
|
#946 |
|
Intel Inside
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.910
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.413 puta na 7.272 poruka
|
Ne budi tvrdoglav, to je realno stanje stvari i podatak koji je poznat već godinama. Activision je svestan da bez Steama (i ostalih online prodavnica) ne bi prodao ni trećinu kopija koje inače proda. U to što na pie chartu uzima retailer nije uračunata izrada fizičkih kopija, prevoz robe, on site marketing i još ko zna koji troškovi...
|
|
|
|
|
|
#947 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 26.5.2008.
Poruke: 4.438
Zahvalnice: 763
Zahvaljeno 1.445 puta na 1.095 poruka
|
Upravo, digital je daaaaleko jeftiniji, brzi i efikasniji nacin prodaje i nema nazad. Svima dobro. Sa muzikom je druga prica vec.
|
|
|
|
|
|
#948 | |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17.007
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.810 puta na 4.165 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#949 |
|
Novi član
Član od: 8.7.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
|
Evo članak koji detaljno objašnjava koliko odlazi na fizičke distribucije:
http://www.eurogamer.net/articles/20...ney-go-article Inače konzole uzimaju procenat i od fizičkih kopija (15-20%), steam ne uzima procenat na ključevima prodatim drugde. Cena izdavanja na konzolnim digitalnim distribucijama je na nivou onoga što uzimaju steam/origin/uplay/gog, tj. tih ~30%. EA više ne izdaje svoje AAA naslove na steam-u, blizzard ima battle.net, ubisoft forsira uplay i na igrama kupljenim na steam-u, bethesda se sprema da pogura svoj klijent. Svako želi parče kolača, najveći mogu da izgrade infrastrukturu, manjima se tako nešto ne isplati. |
|
|
|
|
|
#950 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
|
Govori u svoje ime. Meni u Valve igrama nikada nije bitna samo prica, vec celokupan dozivljaj koji je poprilicno jedinstven: specificna atmosfera, smek, art stil, kvalitet fikcije, dinamicnost gameplay-a.. Jednostavno, tu osecam neki tracak genijalnosti koji izostaje kod velike vecine razvojnih timova.
Znaci, jedino sto ocekujem od HL3, ako ikada ugleda svetlost dana, je da ima taj look & feel Valve igre, a individualni segmenti su ovde manje bitni (barem meni).. |
|
|
|
|
|
#951 |
|
Starosedelac
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 1.349
Zahvaljeno 415 puta na 211 poruka
|
Ovako i ja vidim nekadašnje Valve igre. Ali taj Valve više odavno ne postoji. Sad postoje samo da bi uzimali 30% od tuđeg truda i rizika. Od omiljene kompanije su mi postali jedna od omrženijih. Doduše još ne mogu da preteknu EA u mržnji koju osećam prema njima, i teško da će ikad moći, ali to nije ništa pozitivno.
|
|
|
|
|
|
#952 |
|
Starosedelac
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.283
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 395 puta na 265 poruka
|
^^ Pa kad ih mrziš već toliko, a ti lepo nemoj da kupuješ preko Steama više i da im daješ tih 30%
|
|
|
|
|
|
#953 |
|
Starosedelac
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 1.349
Zahvaljeno 415 puta na 211 poruka
|
Pa i ne kupujem više. Imam 220 igara na Steamu a nisam odigrao ni 20 (a uzimao sam većinom samo one igre koje ću sigurno igrati).
Poslednja ispravka: simke85 (7.6.2016 u 22:57) |
|
|
|
|
|
#954 |
|
V.I.P. GNU/Linux
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.302
Zahvalnice: 2.264
Zahvaljeno 5.040 puta na 2.933 poruka
|
Nije daleko od istine. Klinci ispod 14 godina cepaju isključivo multiplejer igre i igre sa jakom društvenom komponentom (deljenje mapa itd), jer se prosto ne sećaju vremena pre Interneta, takvo vreme za njih ne postoji. Oni su budućnost, kakva takva, tako da autori staroškolskih SP-only igara imaju još 5-10 godina da prodaju šta mogu (dok ovi klinci ne postanu platežno sposobni), posle toga doviđenja.
|
|
|
|
|
|
#955 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.322
Zahvalnice: 4.441
Zahvaljeno 3.423 puta na 2.356 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#956 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.599
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.171 puta na 2.500 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#957 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.322
Zahvalnice: 4.441
Zahvaljeno 3.423 puta na 2.356 poruka
|
Offtopic:
"OPET IGRAŠ TU IGRICU" a ja prelazim po treći put za mesec dana Doom 1 i 2 na tabletu
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci: | ||
Nikola Stankovic (8.6.2016) | ||
|
|
#958 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.978
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
|
I to je sve lepo i sjajno dok mogu sa svojim MP drustvom da se sastaju kad zele. A kad malo vise odrastu i dodju obaveze, i kad svaki slobodan sat za kompjuterom bude sve redji i vredniji, vise nece imati ista interesovanja, sto se igara tice.
|
|
|
|
|
|
#960 |
|
Starosedelac
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.283
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 395 puta na 265 poruka
|
Priča o liku koji je maznuo HL2 source kod, 10 godina kasnije.
http://arstechnica.com/gaming/2016/0...alves-servers/ |
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| half-life, valve |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Half Life | Inuyasha | Akcione igre | 167 | 23.12.2023 3:31 |
| Half life 3 | Bansek | Akcione igre | 97 | 27.8.2017 17:15 |
| Half Life 2:Episode One | Garson | Akcione igre | 96 | 25.7.2008 22:19 |
| Half Life 2; Node out of date-Rebuilding | Nicolas | Akcione igre | 40 | 26.6.2007 1:15 |
| kako da skinem half life 2 sa neta | Crusader88 | O igrama uopšte | 15 | 26.8.2006 12:59 |