Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2016, 21:15   #941
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 1.349
Zahvaljeno 415 puta na 211 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Ljudi, jeste li svesni vi koliko je mnogo 30% od ukupnih prihoda? A troškovi za pravljenje igre, troškovi marketinga, porez? Kako igre preko Steama i GOG-a ostvare pozitivan rezultat meni uopšte nije jasno ako je tako. I dalje ne verujem.

Poslednja ispravka: simke85 (5.6.2016 u 22:44)
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 21:22   #942
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17.007
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.810 puta na 4.165 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Zato sto od fizickih kopija dobiju ovoliko



http://kotaku.com/5479698/what-your-60-really-buys

Takodje Valve ne uzima procenat za sve Steamworks igre koje se prodaju van Steam-a (kljucevi i fizicke kopije). Znaci ako developer proda na svom sajtu kljuc koji generise na Steam-u dobija 100% zarade.

Poslednja ispravka: dex3108 (5.6.2016 u 21:35)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 21:25   #943
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.978
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Eto na toj slici, retailer, ili ti prodavnica uzima 25%. Prakticno skoro isto ko i Steam.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 21:26   #944
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.377
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 706 puta na 573 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Half Life 2

Mozda zato sto sve fizicke kopije ne mogu prodati, a steta je vec napravljena njihovom izradom, dok digitalna moze da traje "vecno", dok se ne iskoristi kod. A stete nema, jer im steam ne uzima procenat na ne iskoristen kljuc.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2016, 23:50   #945
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 1.349
Zahvaljeno 415 puta na 211 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Po ovoj slici ispada da Steam uzima više od retailera. Ma nema šanse. Mnogo manje uzimaju Steam i GOG (GOG sigurno dosta manje od Steama) zato su i toliko popularni. U suprotnom svi veliki izdavači osim EA su ludi što izdaju tamo. Zar vi stvarno mislite da Activision 30% svojih prihoda da Valveu?
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 0:01   #946
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.910
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.413 puta na 7.272 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Ne budi tvrdoglav, to je realno stanje stvari i podatak koji je poznat već godinama. Activision je svestan da bez Steama (i ostalih online prodavnica) ne bi prodao ni trećinu kopija koje inače proda. U to što na pie chartu uzima retailer nije uračunata izrada fizičkih kopija, prevoz robe, on site marketing i još ko zna koji troškovi...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 0:59   #947
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Poruke: 4.438
Zahvalnice: 763
Zahvaljeno 1.445 puta na 1.095 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Upravo, digital je daaaaleko jeftiniji, brzi i efikasniji nacin prodaje i nema nazad. Svima dobro. Sa muzikom je druga prica vec.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 6:59   #948
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17.007
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.810 puta na 4.165 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Po ovoj slici ispada da Steam uzima više od retailera. Ma nema šanse. Mnogo manje uzimaju Steam i GOG (GOG sigurno dosta manje od Steama) zato su i toliko popularni. U suprotnom svi veliki izdavači osim EA su ludi što izdaju tamo. Zar vi stvarno mislite da Activision 30% svojih prihoda da Valveu?
Pogledas ponovo sliku koju sam okacio I vidis da od svake prodate fizicke kopije izdavac dobije manje od 50%. Dok od svake prodate digitalne kopije dobije minimalno 70% (maksimalno 100%). Pa onda sta je bolje?
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 13:00   #949
ramkens
Novi član
 
Član od: 8.7.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Half Life 2

Evo članak koji detaljno objašnjava koliko odlazi na fizičke distribucije:

http://www.eurogamer.net/articles/20...ney-go-article

Inače konzole uzimaju procenat i od fizičkih kopija (15-20%), steam ne uzima procenat na ključevima prodatim drugde. Cena izdavanja na konzolnim digitalnim distribucijama je na nivou onoga što uzimaju steam/origin/uplay/gog, tj. tih ~30%.

EA više ne izdaje svoje AAA naslove na steam-u, blizzard ima battle.net, ubisoft forsira uplay i na igrama kupljenim na steam-u, bethesda se sprema da pogura svoj klijent. Svako želi parče kolača, najveći mogu da izgrade infrastrukturu, manjima se tako nešto ne isplati.
ramkens je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 15:31   #950
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Bitna nam je samo prica
Govori u svoje ime. Meni u Valve igrama nikada nije bitna samo prica, vec celokupan dozivljaj koji je poprilicno jedinstven: specificna atmosfera, smek, art stil, kvalitet fikcije, dinamicnost gameplay-a.. Jednostavno, tu osecam neki tracak genijalnosti koji izostaje kod velike vecine razvojnih timova.

Znaci, jedino sto ocekujem od HL3, ako ikada ugleda svetlost dana, je da ima taj look & feel Valve igre, a individualni segmenti su ovde manje bitni (barem meni)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 18:48   #951
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 1.349
Zahvaljeno 415 puta na 211 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Ovako i ja vidim nekadašnje Valve igre. Ali taj Valve više odavno ne postoji. Sad postoje samo da bi uzimali 30% od tuđeg truda i rizika. Od omiljene kompanije su mi postali jedna od omrženijih. Doduše još ne mogu da preteknu EA u mržnji koju osećam prema njima, i teško da će ikad moći, ali to nije ništa pozitivno.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 21:01   #952
ogisha
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.283
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 395 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

^^ Pa kad ih mrziš već toliko, a ti lepo nemoj da kupuješ preko Steama više i da im daješ tih 30%
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 22:43   #953
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 1.349
Zahvaljeno 415 puta na 211 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Pa i ne kupujem više. Imam 220 igara na Steamu a nisam odigrao ni 20 (a uzimao sam većinom samo one igre koje ću sigurno igrati).

Poslednja ispravka: simke85 (7.6.2016 u 22:57)
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 11:07   #954
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.302
Zahvalnice: 2.264
Zahvaljeno 5.040 puta na 2.933 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
ramkens kaže: Pregled poruke
Što se tiče HL3, Gaben redovno ponavlja da su sp nalovi relikt prošlosti i da ih ne zanimaju...
Nije daleko od istine. Klinci ispod 14 godina cepaju isključivo multiplejer igre i igre sa jakom društvenom komponentom (deljenje mapa itd), jer se prosto ne sećaju vremena pre Interneta, takvo vreme za njih ne postoji. Oni su budućnost, kakva takva, tako da autori staroškolskih SP-only igara imaju još 5-10 godina da prodaju šta mogu (dok ovi klinci ne postanu platežno sposobni), posle toga doviđenja.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 12:41   #955
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.322
Zahvalnice: 4.441
Zahvaljeno 3.423 puta na 2.356 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
...autori staroškolskih SP-only igara imaju još 5-10 godina da prodaju šta mogu (dok ovi klinci ne postanu platežno sposobni), posle toga doviđenja.
Znači očekujemo HL3 u narednih 5-10 godina
doctor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 14:25   #956
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.599
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.171 puta na 2.500 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
tako da autori staroškolskih SP-only igara imaju još 5-10 godina da prodaju šta mogu (dok ovi klinci ne postanu platežno sposobni), posle toga doviđenja.
Odlično, sada lepšoj polovini mogu da dam vremenski okvir kada ću prestati da buljim u monitor i prošetam se malo po prirodi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 14:33   #957
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.322
Zahvalnice: 4.441
Zahvaljeno 3.423 puta na 2.356 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Offtopic:
"OPET IGRAŠ TU IGRICU" a ja prelazim po treći put za mesec dana Doom 1 i 2 na tabletu
doctor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (8.6.2016)
Stara 8.6.2016, 21:09   #958
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.978
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Nije daleko od istine. Klinci ispod 14 godina cepaju isključivo multiplejer igre i igre sa jakom društvenom komponentom (deljenje mapa itd), jer se prosto ne sećaju vremena pre Interneta, takvo vreme za njih ne postoji..
I to je sve lepo i sjajno dok mogu sa svojim MP drustvom da se sastaju kad zele. A kad malo vise odrastu i dodju obaveze, i kad svaki slobodan sat za kompjuterom bude sve redji i vredniji, vise nece imati ista interesovanja, sto se igara tice.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 23:34   #959
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.798
Zahvalnice: 1.643
Zahvaljeno 3.809 puta na 1.865 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

.


Jos jednom CrowbCat
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2016, 18:55   #960
ogisha
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.283
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 395 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Half Life 2

Priča o liku koji je maznuo HL2 source kod, 10 godina kasnije.
http://arstechnica.com/gaming/2016/0...alves-servers/
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
drNesh (26.6.2016), simke85 (20.6.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
half-life, valve

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Half Life Inuyasha Akcione igre 167 23.12.2023 3:31
Half life 3 Bansek Akcione igre 97 27.8.2017 17:15
Half Life 2:Episode One Garson Akcione igre 96 25.7.2008 22:19
Half Life 2; Node out of date-Rebuilding Nicolas Akcione igre 40 26.6.2007 1:15
kako da skinem half life 2 sa neta Crusader88 O igrama uopšte 15 26.8.2006 12:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com