Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2011, 23:01   #1
igvan
Novi član
 
Član od: 16.3.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

"Nestvarnu" pricu o mom iskustvu sa MSI servisom izlozio bih ovde pre svega kao malo upozorenja clanovima foruma...

Zbog bucnog kulera poslao sam laptop na ciscenje u MSI servis 20. januara kada ga je pokupio kurir.

Danas 20 dana nakon toga ja ne da nisam dobio laptop,vec u MSI call centru nemaju ni ideju sta je sa njim niti mogu da mi pomognu!?

Znam da zvuci cudno ali je to zaista tako i to nije sve jer prica ima svoj tok...

Vec 21. januara laptop je primljen na servis kada me je zvao i doticni serviser koji me je izvredjao kao niko u mom zivotu. U napadu rusilackog besa vikao je na mene i pretio:
Jel vi jedete nad vasim laptop-om, obratite paznju na ponasanje, garancija istice za manje od mesec dana...
Bio sam u soku ali mu se nisam suprotstavljao iz razloga jer sam se plasio za svoj laptop.

Samo takvo osiono i bezobrazno ponasanje servisera je skandal za brand kao sto je MSI, ali avaj to nije ni pocetak price.

Kao sto znate 72h nisu 3 dana za servis vec 9 radnih dana po 8 sati. To sam znao i ja pa nisam talasao do 12dana odnosno 8 radnog i pozvao da se raspitam.
Javili su da je u test fazi laptop i odmah se pozvali da je 9 radnih dana rok bez vikenda.
Ok, sacekacu jos jedan dan...
Medjutim onda pocinje prica kao iz Kafkinih romana, 5 dana zovem call centar (0700 108 108) i prepodne i popodne i ne dobijam apsolutno nikakav odgovor. Operateri se prema roku od 9 dana koji ja isticem ponasaju kao da je to neka glupost koju sam ja izmislio...salju emailove u servis i cekaju odgovor.
Ali odgovora nema!

Nakon 15 dana ja kontaktiram MSI Global preko customer servisa i trazim njihovu pomoc jer u MSI call centru u Srbiji vise nemaju pojma sta da mi kazu, a ne daju broj servisa niti nekog pretpostavljenog lica. Nakon nekoliko sati zove me po prvi put operater iz call centra i kaze da ga je kontaktirao sef servisa i da ce laptop biti otpremljen sutra ujutru u petak 4. februara.
Laptop ne stize ponovo, trebalo je u subotu ali nije ni danas u ponedeljak 20 dana nakon slanja.
U MSI call centru nisu imali blage veze sta je sa laptopom, jedan operater je tvrdio da je otpremljen pa sam cak zvao i Daily Express (glatko su me otkacili jer nemaju posiljku za moju adresu) a drugi je kontaktirao ponovo servis preko email-a ali nisu dobili nikakv odgovor do sada.
Eto to je moja prica za sada, nastavak uskoro...

Na kraju ne znam koji su razlozi ovakvog stanja niti zelim da nagadjam sta je u pitanju samo znam da je ono sto sam ja od MSI servisa doziveo najblaze receno katastrofa.
igvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igvan na korisnoj poruci:
ukimafija (18.2.2011)
Stara 7.2.2011, 23:17   #2
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Teško da ovde bilo ko može da ti pomogne. Najbolje je da odeš na Bechmark forum i tamo u odeljku za MSI postaviš pitanje. Jedan od članova je čovek iz MSIja koji je često izlazio u susret ljudima koji su se osećali oštećenim.

Ako nastave da te zavlače, tu je i inspekcija. Imaš dokumentaciju, tako da se te stvari prilično brzo završavaju.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 23:22   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

ni ja više neću da kupujem MSI, zbog jbne nalepnice za ganaciju nisam mogao 2 godine da dodam još 1 giga ram
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 3:15   #4
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Eee imao sam i ja isti problem sa njima,ali po isteku garancije,dok mi je bio u garanciji 2 puta sam ga slao na servis i relativno brzo je zavrseno.
U avgustu negde mi crkne kuler i pozovem ih ja i objasnim sve, da mi je istekla garancija i da hocu da mi oni stvave novi kuler i ja cu to da platim. Posaljem ja to sve taj dan i sutradan me zovu iz Call centra i kazu mi cenu kulera i pitaju dal da rade.Normalno kazem im ja da ga zamene i pitam kad ce da bude gotovo,i on mi kaze za 2 dana.Posle 4-5 dana pozovem ih ja i pitam ih jel gotovo i kad salju, oni mi kazu da jos nije gotov.Zovem ja posle 4 dana opet i pitam ih i onaj sto radi mi kaze da ce sutra biti gotov i prekosutra ga salju.Docekam ja prekosutra i laptopa nema,pozovem ih i pitam ih opet sve lepo i kaze mi onaj bice gotov u toku dana zovi sutra.Zovem ja po 1000-ti put i onaj mi kaze da laptop nije zavrsen.Znaci proslo je 2 nedelje...Okrenem ih ja posle 2 dana i pitam dal me zezaju ili sta i onaj mrtav ladan kaze "Pa vas laptop je gotov pre 8 dana, dali ste nam pogresan broj na koji da vas kontaktiramo" i ja se tu posvadjam, jer cim im je laptop stigao oni su me zvali da pitaju dal da rade ili ne,a posle kao pogresan broj...I 20-ak dana im je trebalo do da odrade...Skroz su neprofesionalni,a kuleri su im veliko sr*nje,u garantnom roku sam 2 puta slao i 3 put van roka...Nikad vise MSI bas zbog tog servisa,inace laptop osim kulera radi odlicno vise od 3 godine,a ukljucen je dnevno po 18 sati ako ne i vise...
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remi_Gaillard na korisnoj poruci:
ukimafija (18.2.2011)
Stara 8.2.2011, 3:54   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Ја сам имао позитивно искуство с тим сервисом. чекао сам 15так дана, али су ми донијели на адресу 100е скупљи лаптоп у замјену за онај покварени =) Додуше, мало су ме цимали јер сам се стварно начекао, али је на крају вриједило :П

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ni ja više neću da kupujem msi, zbog jbne nalepnice za ganaciju nisam mogao 2 godine da dodam još 1 giga ram
Могао си, али код њих.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (8.2.2011 u 6:16)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 14:59   #6
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ја сам имао позитивно искуство с тим сервисом. чекао сам 15так дана, али су ми донијели на адресу 100е скупљи лаптоп у замјену за онај покварени =) Додуше, мало су ме цимали јер сам се стварно начекао, али је на крају вриједило :П



Могао си, али код њих.
Nije samo kod njih, nego u bilo kom ovlascenom servisu. Ja sam na svoj ASUS dodao 1GB RAM, i garancija mi je ostala. Ali mora da se uradi u servisu.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 22:07   #7
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Nesto me zanima,da li za odredjeni lap top mora da se ugradi original kuler,ili moze i drugi(u ovom slucaju msi,nisam iz bg pa mi je servis daleko)?
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 0:12   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Citat:
marko069 kaže: Pregled poruke
nesto me zanima,da li za odredjeni lap top mora da se ugradi original kuler,ili moze i drugi(u ovom slucaju msi,nisam iz bg pa mi je servis daleko)?
Ма ако ради може, али се губи гаранција.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Marko069 (18.2.2011)
Stara 18.2.2011, 1:24   #9
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Davno on nije pod garancijom .Samo me zanima koliko su slicni kuleri kod lap top-ova,jer bi odnio lap top u neki lokalni servis,pa da mi ugrade neki sto odgovara.
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 1:29   #10
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Nikad vise MSI ne uzimam,bas zbog tih kulera, u garanciji sam ga 3 puta slao u BG na ciscenje,i cekao po 15 dana da mi vrate...Bas sad planiram da uzmem novi laptop ali o MSI uopste ne razmisljam.

@Marko069
Nisam ni ja blizu Bg pa sam morao tamo da saljem kad mi je menjan kuler po isteku garancije,posto sam iz Bora,ovde niko nije to mogo da zameni,zvao sam servise i Zajecaru i Nisu i rekli su mi da te kulere menjaju u Bg samo,nemam pojma zasto.Najbolje je da se raspitas u nekom servisu u tvom gradu
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 8:12   #11
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

MSI (up to) 72h (a.k.a. days) 'Pick-up and Return'

@igvan: clan zeuk ti je dao najbolji predlog tj da se oglasis na Benchmark forumu jer ima ljudi koji rade za MSI pa je najveca verovatnoca da ce ti tamo neko pomoci. Ovo sto si podelio sa nama nazalost nije prvi put da se desava niti je vezano samo MSI..

Ne znam sta bih mogao da ti kazem,a da je utesno osim da ti pozelim puno srece u nalazenju svog lapa
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 19:44   #12
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Koliko otprilike kosta zamjena kulera na Msi lap top-u?
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 1:49   #13
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: MSI servis 72h 'Pick-up and Return' - Katastrofa!

Citat:
Marko069 kaže: Pregled poruke
Koliko otprilike kosta zamjena kulera na Msi lap top-u?
U avgustu sam platio oko 3600din
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remi_Gaillard na korisnoj poruci:
Marko069 (19.2.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
garancija, kuler, msi, pick up and return, servis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MSI servis metallica2 Prenosni računari 1 13.4.2010 12:18
Game engine boshkodj Pravljenje igara 97 9.4.2010 17:01
IO System Geomaster Programiranje 8 6.1.2010 15:08
Java - čitanje kizaPr Programiranje 10 29.7.2008 10:40
X2: The Return Loodi Simulacije vožnje 14 17.8.2006 12:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com