Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.6.2011, 20:04   #1
salesam
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Lokacija: Zemun, Novi grad
Poruke: 81
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Egzotični brendovi i hardver

Zeleo sam da se ovde osvrnemo na brendove koji su retkost ili ih uopste nema u nasoj dragoj Srbiji. Da iznesemo (naravno ko zeli) sta bi to voleli da vidimo i kod nas, a sto je preko sasvim normalna pojava, te na taj nacin damo nesto kao "predlog i podstrek" nekim od distributera IT opreme u zemlji.

Evo ja bih poceo sa par imena (a vi nadogradjujte):

- Na prvom mestu Crucial, brend koji vazi za jedan od najcenjenijih i najpouzdanijih u svetu ram memorije ali koji u svom programu ima i ssd drajvove. Iza ovog brenda stoji dobro poznata kompanija Micron pod kojom radi jos jedno veliko ime iz sveta memorije kao filijala, Lexar (pripojen 2006).

- Zatim NEC koji je oduvek pravio vrhunske monitore i koji je zacetnik meni tada omiljene tehnologije koju je kasnije poceo da primenjuje LG u svojim Flatron modelima (Slot mask kao rezultat nekakve mesavine Shadow i Aperture tehnologija). Lista stvarno vrhunskih proizvoda je daleko sira.

- Neizostavno moram navesti i Enermax (radi sam napajanja, ne lepi samo nalepnice na tudja) koji mislim da kao i prva dva nikom ko iole prati bilo sta vezano za kompjutere nije potrebno predstavljati. Ranije su se mozda nekako i mogli naci, u poslednje vreme jako tesko, tacnije gotovo nikako, sto je tuzno.

- Evo kao dopunu (posto sam ih u prvom navratu izostavio) da dodam i 3D Club. To je poznati proizvodjac grafickih kartica sa sredistem na severu Holandije. Mislim da su preostali kao jedini igrac iz Evrope na pomenutom polju (nisam bas 100% siguran). Inace, moj najdrazi brend kada je u pitanju grafika.

A pomenuo bih i Sapphire maticne ploce, sto mu dodje ne kao totalan nedostatak prisutnosti ovog brenda ali mislim da fali jedan znacajan deo iz njihove lepeze. Oni su moja sledeca ciljana meta za probu, kada nam napokon stigne dugo cekani Bulldozer.

S ovim prosto zelim da s vama podelim "zaljenje" sto nam se izbor sveo na tri imena iz gomile oblasti. To nikako ne znaci da mnoga od njih nemaju kvalitet ali bi svakako, svakom od nas, bilo daleko prijatnije da mu je izbor kud i kamo siri.

Poz.

Poslednja ispravka: salesam (1.7.2011 u 10:01)
salesam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 15:15   #2
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Egzoticni brendovi i hardver

Tema je odobrena,ali je promenjen pravac diskusije - promenio sam naziv teme kako bi mogli da diskutujemo i o egzoticnom hardveru. Dakle tema bi trebala da ima ozbiljniju notu po pitanju kvaliteta samih postova,ali isto tako i da omoguci boljim poznavaocima hardvera lagodniju diskusiju jer dokle god se radi o HW-u postovi se nece smatrati off-om. Takodje se clanovima sa slabijim znanjem otvara mogucnost da nauce nesto ili makar procitaju nesto zanimljivo.

Pravila su jednostavna:

Diskusija na temu HW-a ili samog brenda. Bicu dovoljno fleksibilan i prema diskusijama HW-a koji nije toliko egzotican i dostupan je na nasem trzistu dokle god je diskusija kvalitetna. Ako postavljate slike gledajte da ne budu preterane velicine,thumb-ovi su pozeljni ili makar slike pune velicine stavljajte u spojler. Budite objektivni u samim diskusijama kako bi izbegli (nepotrebna) kilometarska prepucavanja - vise posla za nas,2 kaznena za Vas Izbegavajte linkovanje ka prodavnicama i uospte bilo kakav vid reklamiranja..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2011, 20:34   #3
Milky
Novi član
 
Član od: 21.6.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Egzoticni brendovi i hardver

Svideo mi se naziv teme pa reko da i ja stavim po koju.....

Posto sam odrastao na 386 racunaru , a zapoceo svoju ljubav sa spektrumom prosao sam celu eru razvoja racunarskih tehnologija.

Pocetkom 2006-te godine postao sam ljubitelj tih starih i neunistivih stvari.
Tacnije od kad muke mucim sa konfiguracijama XXX kvaliteta od recikliranih
materijala pocinjem da se prisecam starih imena kao sto su Soltek, SOYO, 3D Club koji je spomenuo kolega u predhodnom postu.

Tacnije trziste se svelo na 3 proizvodjaca eventualno 5 ( maticnih ploca), a to su Gigabyte, Asus i prokleti MSI ponegde ECS ili AsRock i DFI.
Kroz moje upgradovanje znanja i hardvera stalno se vrtim oko istog asus ili gigabyte zato sto njih ima svuda i uvek...

Bitku trenutno vodim sa Asusom.

Zanima me da li je nase trziste toliko jadno da postoji samo 3 proizvoda...
znam da je teska situacija i vreme u kojem zivimo ali nekada je stabilna konfa najbitnija od svega.

Brand name racunari su ok ( serveri i ostalo) ali zasto je uvek komplikovano doci do kvalitetnog uredjaja.

Cene racunara su toliko mizerne da je postalo smesno... ali sve to prati kvalitet i izdrzljivost.....

Najvise me je iznerviralo nacin na koji se ljudima uvaljuju stvari... na primer covek je hteo da uzme konfiguraciju koju je klinac procitao u SK u veleprodaju su poslali vec sklopljenu I5 konfu sa MSI Mobom, 4750 MSI , Apacer ramom i kineskim napajanjem od "500" w sve sa monitorom izaslo je coveka 75000 dinara . Covek je ubedjen da ce to da radi vecno... iz mog dosadasnjeg iskustva svi novi proizvodi crkavaju par meseci posle isteka garancije ili prezive godinu dana posle.....

Imao sam priliku da testiram 2008 godine jednu Intelovu maticnu plocu koja je kostala dosta.... neznam oznaku ali moram da priznam da sam bio fasciniran sta je sve moglo i kako je radilo.. mreza , rezanje, renderovanje, reprodukcija, konvertovanje itd..... paralelni test je bio gigabyte 965 ds3 i MSI p35 sa istim intel dualom na 2.8 i 2 gb ddr 2
razlike su bile vise nego ocigledne ali i cena.

U zadnje vreme kad prodam neki racunar postaje mi frka da se nevrati ili nesto necrke odmah.....

Jel imao neko iskustva sa nVidia mb, Intel mb, DFI koji hvale na netu kao da je od zlata ?

Moj pentium 1 i moja prva ljubav 386 na 33 mhz dan danas rade , dok polovina stvari koje sam koristio u zadnjih par godina nije ni za reciklazu vise.

Zanima me da li je u celom svetu takvo stanje sa kvalitetom ili se kod nas pordaje jeftino sr..nje ili skupo nasminkano kinesko g...no?
Milky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2011, 21:18   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Egzoticni brendovi i hardver

vidi se da nisi baš u toku, i nakada su bile druge marke, tipa commodore i slično,a što se tiče sklopljene konfiguracije, tako je to kod nas, nasviraju jak procesor a ostalo krš.. eventualno i grafičku stave bolje za one skuplje konfe.. zato je najbolje deo po deo sklopiti, kad sam biraš šta ćeš... nvidia i intel prave čipsetove, ima par modela matičnih intel, ali to su kao lošiji modeli najviše za office i integrisani Atom procesori, ostalo su oni brandovi što si već spomenuo.. među kojima ima boljih i lošijih... ne znam što se žališ svima se proizvode delovi u Kini, čak i čuveni Mac, e sad imaš i jeftinih i skupih stvari... uglavnom napajanje je najvažnije da bude kvalitetno, posle kad ono da kvalitetnu struju komponente traju dugačko.. ionako su posle 5 godina prevaziđene pa vrede po 10e komad.. sad što neko voli da čuva starudiju... pa bi da mu komponente traju večno.. žao ih da prodaju za 10 puta manje pare.. ali tako je to..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Postoji li program koji vidi hardver? Zoranb007 Operativni sistemi 9 13.3.2010 16:54
Nov softver vs star hardver Branislav Gavric Brbljaonica 4 19.9.2009 22:00
Hardver wishlist Mrka Kapa Brbljaonica 37 8.1.2008 21:48
Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a Doctor 5000+ Konzole 20 12.7.2007 12:34
Hardver ili Drajveri!? banep Kvarovi 7 17.6.2007 13:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com