Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2017, 3:26   #1
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom

Na staroj konfiguraciji pošto mi je stari HDD već bio star 8 godina počastio sam se novim WD Green 500GB 5600 RPM čini mi se .Elem , stari otkačio stavio u fioku i tako je stajao do danas.

Kupio sam u međuvremenu novu konfiguraciju (podaci sa starog HDD su prebačeni na novi WD Green koji je ostao u staroj konfiguraciji). Međutim windows je nešto pobrljavio i odjednom više nisam mogao da uđem u windows . Krenem instalaciju (sa namjerom da bacim windows na formatiranu particiju od 200 GB na WDGreen hdd-u) , izbacuje error code 0x8007045d . Odmah sam znao šta je ali u svoj toj zbrci formatiram greškom sistemsku particiju.

Otkači novi hdd , vadi stari iz naftalina (nema bad sektore i ostalo , sasvim ispravan samo star, zato sam ga i zamijenio) , instalacija prođe sve super .

Ostale podatke sam ,,izvukao,, nisu bili ni obrisani , windows je pobrljavio i to je to . E sad me interesuje kako da spasim podatke sa ove particije koju sam formatirao . Znači samo formatirana nije ništa naknadno (posle toga) pisano po njoj.

Znam da ne treba koristiti previše tih programa i da se oporavak fajlova poželjno vrši na drugom hdd-u odnosno drugoj particiji . Interesuje me koji program da iskoristim ?

Ja sam fotograf i veoma su mi bitne neke od fotografija koje su bile na toj particiji . Ali eto platio sam danak rada u 3 ujutro .

Čuo sam za get data back i zero assumption recovery. Vjerovatno je ovaj prvi ,,bolji izbor,, . Particija je od 126 GB s tim da nije skroz bila popunjena (logično) . Molim vas za savjete.


Izvinite ako je malo konfuzno napisano .


Ako je tema trebala da ide u pdf Kvarovi praštajte. Evo magarac proveo toliko na forumu a ne zna đe treba koja tema da ide .

Znam da ni Zero Assumption Recovery ni Get data back nisu free , ali snaći ću se . Interesuje me samo koji je od njih najbolji da ne moram npr. prvo jedan pa drugi i to . Hvala vam puno unaprijed .

Poslednja ispravka: DeCoy (25.11.2017 u 9:32)
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2017, 13:01   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Greškom formatirana particija - Povraćaj podataka

O&O recovery je meni radio posao, na telefonima, sd karticama i hard diskovima
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
VedranCG (25.11.2017)
Stara 25.11.2017, 18:34   #3
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Greškom formatirana particija - Povraćaj podataka

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
O&O recovery je meni radio posao, na telefonima, sd karticama i hard diskovima
Hvala puno na odgovoru , nadam se da ću uspjeti.Skidam , probam , javljam.
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2017, 21:01   #4
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Greškom formatirana particija - Povraćaj podataka

Ipak sam se odlučio za Zero Assumption Recovery zahvaljujući mnogim recenzijama i pozitivnim utiscima .

Nije me iznevjerio , sve je vraćeno (u šta nisam ni sumnjao jer po particiji ništa nije pisano od klika na dugme format) . Hvala vam puno i pozdrav.

Sve preporuke za Zero Assumption Recovery.
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VedranCG na korisnoj poruci:
voodoo_ (26.11.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Formatirana particija i jos ponesto batakpudla Nosači podataka 5 17.9.2013 9:35
Particija za deljenje podataka izmedju Win 7 i Ubuntu JBlitzkrieg Slobodni softver 12 7.8.2011 9:50
Deljenje Particija bez gubljenja Podataka Predrag Stankovic Operativni sistemi 28 5.6.2007 0:54
Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka? Branislav Gavric Aplikativni softver 9 27.11.2006 16:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com