Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2007, 17:58   #1
danez
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: negde
Poruke: 81
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Mala greška

Pa, reklama na 36-toj strani novog SK 1.2008. za ComTrade, ladno sadrzi sliku zlatne ribice u akvarijumskoj kugli, sa vatermarkom stock sajta www.dreamstime.com gde se inace slike pazare za takve svrhe.
Da se odmah razumemo nije to uopste greska SK-a vec gore pomenute firme, koja bi mogla dobro da plati zbog krsenja autorskih prava vlasnika slike.

http://dreamstime.com/a-golden-fish-...l-image2292124

http://www.dreamstime.com/Ljupco_info
danez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku danez na korisnoj poruci:
Sasa (27.12.2007)
Stara 27.12.2007, 18:02   #2
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Mala "greskica"

Iz CT-a je stigla informacija da je to svesno ostavljeno a da su autorska prava regulisana.
Da li su trebali da ostave "watermark" ili ne, zasto su ga ostavili, to nikoga u SK ne zanima.
Konacno, cak i da je prekrsena autorska prava, to nema veze sa SK, za sadrzaj oglasa odgovara oglasivac.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 18:38   #3
danez
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: negde
Poruke: 81
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mala "greskica"

Citat:
Sasa kaže: Pregled poruke
Iz CT-a je stigla informacija da je to svesno ostavljeno a da su autorska prava regulisana.
Da li su trebali da ostave "watermark" ili ne, zasto su ga ostavili, to nikoga u SK ne zanima.
Konacno, cak i da je prekrsena autorska prava, to nema veze sa SK, za sadrzaj oglasa odgovara oglasivac.
To sam i rekao:
Citat:
danez kaže: Pregled poruke
Da se odmah razumemo nije to uopste greska SK-a
danez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 12:55   #4
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Mala greska

Citat:
Sasa kaže: Pregled poruke
Konacno, cak i da je prekrsena autorska prava, to nema veze sa SK, za sadrzaj oglasa odgovara oglasivac.
Citat:
danez kaže: Pregled poruke
To sam i rekao:
Citat:
danez kaže: Pregled poruke
Da se odmah razumemo nije to uopste greska SK-a vec gore pomenute firme
Pa šta će onda ova tvoja tema na forumu "Sveta kompjutera", ako smo se svi lepo složili da ovo nema veze sa "Svetom kompjutera"?

A sad ja da postavim par pitanja, kao deo administracije foruma na kojem si postavio ovu konstataciju.

1. Da li si ti autor slike, pa znaš da su prekršena autorska prava?
2. Ako nisi autor slike, da li si advokat autora slike?
3. Zašto nisi kontaktirao nekoga iz CT-a sa tim pitanjem ili pokrenuo pravni postupak protiv CT-a, ako znaš da se radi o kršenju autorskih prava?
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 15:04   #5
danez
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: negde
Poruke: 81
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mala greska

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Pa šta će onda ova tvoja tema na forumu "Sveta kompjutera", ako smo se svi lepo složili da ovo nema veze sa "Svetom kompjutera"?

A sad ja da postavim par pitanja, kao deo administracije foruma na kojem si postavio ovu konstataciju.

1. Da li si ti autor slike, pa znaš da su prekršena autorska prava?
2. Ako nisi autor slike, da li si advokat autora slike?
3. Zašto nisi kontaktirao nekoga iz CT-a sa tim pitanjem ili pokrenuo pravni postupak protiv CT-a, ako znaš da se radi o kršenju autorskih prava?
1. Ne, nisam autor slike, ali malo je cudno koristiti sliku "pecatiranu" od strane druge firme, zar ne?
2. Niti sam autor, niti advokat, slucajno imam galerije na stock sajtovima i poznajem pravila.
3. Ne planiram nikog da tuzim, ne znam da li bih to ucinio i da je negde koriscena moja slika, a forum valjda sluzi i za ovakve konstatacije i pitanja.

Inace slika koja je u linku nije ona koja je koriscena, vec druga slika istog autora, trazio sam po secanju, posto mi je primerak SK-a kod druga na citanje.
A sto sam postavio temu? Pa, citalac sam SK-a jos od doba c-64 i svidja mi se, stavio temu kao neko obavestenje. Ako smatrate da je suvisna, meni nista ne znaci da je stavite pod kljuc ili izbrisete.Ipak si ti:Supermo Derator i Admini Strator
danez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 15:53   #6
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Mala greska

Citat:
danez kaže: Pregled poruke
A sto sam postavio temu? Pa, citalac sam SK-a jos od doba c-64 i svidja mi se, stavio temu kao neko obavestenje. Ako smatrate da je suvisna, meni nista ne znaci da je stavite pod kljuc ili izbrisete.Ipak si ti:Supermo Derator i Admini Strator
Sve ovo pitam zato što nas je preko maila kontaktirao izvesni Daniel Beltran, koji isto kao i ti kaže da je oglas na 36. strani (dok je on, u stvari, na 42. strani). Ton koji je on upotrebio u tom mailu je bespotrebno oštar, pominje bruku, krađu, tužbu, sud... A ne shvata da je to CT-ov oglas i da za autorska prava u oglasu može na sudu da odgovara samo autor oglasa. Gospodin Beltran je isto tako govorio u ime svog kolege, pošto on nije autor fotografije, već ga očigledno zastupa preko maila. Uostalom, sve je lepo objašnjeno ovde, tako da mislim da nema potrebe da se više troše slova na ovu temu.

Bilo mi je, eto, zanimljivo kako je istovremeno stigao mail i kako se pojavila poruka na forumu. U oba se pominje novi broj, i oglas na 36. strani, dok je oglas u novom broju na 42. strani (a u prošlom je na 36. strani). Isto tako mi je zanimljivo kako niko nije reagovao za prošli broj, a u ovom se, eto, odjednom poklopio i mail i poruka na forumu.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 16:05   #7
NSadian
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Klub obožavalaca stripa
Poruke: 263
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 126 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Mala greska

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Bilo mi je, eto, zanimljivo kako je istovremeno stigao mail i kako se pojavila poruka na forumu. U oba se pominje novi broj, i oglas na 36. strani, dok je oglas u novom broju na 42. strani (a u prošlom je na 36. strani). Isto tako mi je zanimljivo kako niko nije reagovao za prošli broj, a u ovom se, eto, odjednom poklopio i mail i poruka na forumu.
Elementary, my dear Watson!

Izvinjavam se na off-u, bilo je jače od mene.
NSadian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2007, 16:41   #8
danez
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: negde
Poruke: 81
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mala greska

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Sve ovo pitam zato što nas je preko maila kontaktirao izvesni Daniel Beltran, koji isto kao i ti kaže da je oglas na 36. strani (dok je on, u stvari, na 42. strani). Ton koji je on upotrebio u tom mailu je bespotrebno oštar, pominje bruku, krađu, tužbu, sud... A ne shvata da je to CT-ov oglas i da za autorska prava u oglasu može na sudu da odgovara samo autor oglasa. Gospodin Beltran je isto tako govorio u ime svog kolege, pošto on nije autor fotografije, već ga očigledno zastupa preko maila. Uostalom, sve je lepo objašnjeno ovde, tako da mislim da nema potrebe da se više troše slova na ovu temu.

Bilo mi je, eto, zanimljivo kako je istovremeno stigao mail i kako se pojavila poruka na forumu. U oba se pominje novi broj, i oglas na 36. strani, dok je oglas u novom broju na 42. strani (a u prošlom je na 36. strani). Isto tako mi je zanimljivo kako niko nije reagovao za prošli broj, a u ovom se, eto, odjednom poklopio i mail i poruka na forumu.
Mr. Beltran moze govoriti u cije ime hoce, a ponajbolje mu je kontaktirati sa CT-om. Ja nisam govorio u nicije ime.
danez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Oniblade aka X-Blades hitmanneverdead Akcione igre 37 1.3.2009 2:23
Greška sa Nvidia drajverima [SuSe 10.3] Jamiroquai Kvarovi 3 30.12.2007 11:14
Mala vestica...iz magicne sume kinteC Fotografija 5 19.10.2007 19:48
Hitna mala pomoc oko instalacije optimus_prime Slobodni softver 8 19.11.2006 14:54
Mala skola Linux-a The Finest Serbian Since '82 Forum o forumu 29 9.6.2006 12:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com