Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Flash

Flash Kreiranje Flash aplikacija i integracija sa Action scriptom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2009, 21:52   #1
Azdaha
Novi član
 
Član od: 3.5.2007.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Azdaha
Određen forumom Pomoć za sajt (MAYA+FLASH)

Radimo neki sajt za koji se citava grafika radi u maji, pa se izrenda kao sekvenca png slika. Onda se to lepo sklopi u fleshu i sve naizled izgleda u redu do prvog pokretanja. Naime, flesh se toliko genijalno zaglupi da animacija pocne izuzetno da secka cak i na jacim masinama. Kolicina slika uopste nije velika, u pitanju je svega 10MB. Ali se to seckanje desava samo u prvom loop-u. Kada se provrti prvi loop svaki sledeci ide besprekorno glatko, na bilo kom kompu. Ako iko zna nacin kako da se fleshu kaze da prvo baferuje tu animaciju (sto on ocigledno radi prilikom pustanja prvog loop-a) a tek onda da je pokrene bio bih mu veoma zahvalan. Ili bilo koje drugo resenje koje vam padne na pamet bi dobro doslo, posto vec duze vreme lupamo glavu o idiotski flesh.
Hvala unapred!!!
Azdaha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 22:28   #2
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za sajt(MAYA+FLASH)

Mislim da je holodoc pominjao meni to da moze u AS3, sacekaj njega, mislim da zna
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 23:53   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za sajt(MAYA+FLASH)

Citat:
Azdaha kaže: Pregled poruke
Kolicina slika uopste nije velika, u pitanju je svega 10MB
To boldly go where no Flash has gone before aeh? Elem, 10MB je zaista mnogo materijala za učitavanje bez obzira šta pokušavali da prezentujete svojim posetiocima. Niste naveli kakva je forma flasha koji ste izradili tj. da li je u pitanju samo neka obična animacija ili postoji nešto više od toga ali poenta je da je vaša animacija najverovatnije koncipirana tako da u svakom frejmu na timelineu sadrži prikazano po jednu od tih PNG slika. Jedno pitanje. Zašto ste izabrali baš PNG? PNG je jako težak i uz isti stepen kompresije izlaznog formata takav Flash fajl je uvek veći od recimo korišćenja JPGa. Jedino ako je animacija u Mayi više nalik na crtani sa mnogo gradijenta i sličnog gde je PNG možda pogodniji.

Ukoliko ne želite da smanjite veličinu fajla (a i ako želite, svejedno je) potrebno je da napravite preloader za vaš fajl. Preloader će se pobrinuti da posetioce obavesti o tome da se animacija učitava ili putem jednostavnog procentualnog prikaza ili nekom dodatnom zanimljivom (malom pre svega) animacijom dok se film ne učita. Kako se kreira prelaoder? U zavisnosti od verzije ActionScripta koji se koristi postoji mnogo načina a najbolji način da nađete neki koji vam odogovara je da u Google ukucate "flash preloader" i implementirate sistem koji vam odgovara. Jedan od najčešće korišćenih metoda jeste očitavanje getBytesLoaded i getBytesTotal promenjljivih za _root objekat i njihovo korišćenje da se upravlja nekom malom animacijicom koja predstavlja preloader.

ActionScript 3 naravno ima neke dodatne pogodnosti kod izrade preloadera.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Azdaha (5.8.2009)
Stara 3.8.2009, 1:11   #4
Azdaha
Novi član
 
Član od: 3.5.2007.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Azdaha
Određen forumom Re: Pomoc za sajt(MAYA+FLASH)

Da, da. To boldly go...
Koncipiran je tako da ima 3 glavna movie clipa koji se nezavisno jedan od drugog klikom na dugme ucitavaju. Naravno, radi testiranja nigde nismo stavljali stopove ili bilo kakve komande, vec smo pustili da cim se otvori krene sva animacija. Png slike su nam neophodne zbog providnosti, pa smo ih takve stavljali. Probali smo i sa gifovima, ali je ista prica... i dalje koci.
A sto se tice preloadera, to je najmanji problem, al kolko ja znam preloader je potpuno nepotreban kad se swf vuce sa harda, jel tako? Ne koci nama kad se vuce sa neta, vec kada se otvori iskompajlirani swf sa harda. Inace swf je oko 6MB.

EDIT - Probao sam da stavim preloader(jedan koji provereno funkcionise na sajtu) i on nista nije promenio. Pojavi se samo na prvom frejmu, a onda animacija krene da koci sve do kraja prvog loop-a i onda nastavi savrseno glatko svaki sledeci loop.

Poslednja ispravka: Azdaha (3.8.2009 u 16:21)
Azdaha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2009, 17:00   #5
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Pomoc za sajt(MAYA+FLASH)

Citat:
Azdaha kaže: Pregled poruke
Da, da. To boldly go...
Koncipiran je tako da ima 3 glavna movie clipa koji se nezavisno jedan od drugog klikom na dugme ucitavaju. Naravno, radi testiranja nigde nismo stavljali stopove ili bilo kakve komande, vec smo pustili da cim se otvori krene sva animacija. Png slike su nam neophodne zbog providnosti, pa smo ih takve stavljali. Probali smo i sa gifovima, ali je ista prica... i dalje koci.
A sto se tice preloadera, to je najmanji problem, al kolko ja znam preloader je potpuno nepotreban kad se swf vuce sa harda, jel tako? Ne koci nama kad se vuce sa neta, vec kada se otvori iskompajlirani swf sa harda. Inace swf je oko 6MB.

EDIT - Probao sam da stavim preloader(jedan koji provereno funkcionise na sajtu) i on nista nije promenio. Pojavi se samo na prvom frejmu, a onda animacija krene da koci sve do kraja prvog loop-a i onda nastavi savrseno glatko svaki sledeci loop.

CTRL+enter, pa idite na opciju simulate download, pod uslovom da ste ubacili taj preloader.
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dusan Maksimovic na korisnoj poruci:
Azdaha (5.8.2009)
Stara 5.8.2009, 17:32   #6
Azdaha
Novi član
 
Član od: 3.5.2007.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Azdaha
Određen forumom Re: Pomoc za sajt(MAYA+FLASH)

Upravo sam probao taj simulate download. Tece onako kako bi trebalo, ucita sve sto treba da ucita, a zatim krene animacija. Koja i dalje koci. Elem kada krene animacija procesor ode na 50-ak posto i animacija koci sve dok ne dodje do kraja. Kada dodje do kraja procesor se spusti na oko 20 posto i animacija svaki sledeci loop odradi onako kako treba da izgleda, bez ikakvog kocenja. Mene bas zanima sta tacno radi za vreme tog prvog loop-a, posto ga definitivno na neki nacin baferuje/kompajlira/stagod. Cak sam i u fleshu isao na convert to compiled clip, tako da ga on vec predrnda na neki nacin, pa sam i izbrisao sve slike iz biblioteke, koje je koristio za taj klip i klip izgleda normalno(osim kocenja, naravno). Any new ideas? Inace hvala u svakom slucaju.
Azdaha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2009, 18:55   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za sajt(MAYA+FLASH)

Citat:
Azdaha kaže: Pregled poruke
Upravo sam probao taj simulate download. Tece onako kako bi trebalo, ucita sve sto treba da ucita, a zatim krene animacija. Koja i dalje koci. Elem kada krene animacija procesor ode na 50-ak posto i animacija koci sve dok ne dodje do kraja. Kada dodje do kraja procesor se spusti na oko 20 posto i animacija svaki sledeci loop odradi onako kako treba da izgleda, bez ikakvog kocenja. Mene bas zanima sta tacno radi za vreme tog prvog loop-a, posto ga definitivno na neki nacin baferuje/kompajlira/stagod. Cak sam i u fleshu isao na convert to compiled clip, tako da ga on vec predrnda na neki nacin, pa sam i izbrisao sve slike iz biblioteke, koje je koristio za taj klip i klip izgleda normalno(osim kocenja, naravno). Any new ideas? Inace hvala u svakom slucaju.
Probaj da uradiš Publish sa drugim vrednostima za eksport. Recimo probaj da smanjiš nivo kompresije (možda si preterao sa njom ali ovo ne bi generalno trebao da bude slučaj) itd. itš. Ovako na slepo zaista više ništa pametno ne možemo da ti predložimo
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 4:08   #8
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Pomoc za sajt(MAYA+FLASH)

kada publishujes otvori swf fajl i idi na file > create projector. Kad ga napravi ukljuci njega pa vidi sta se desava.

druga opcija: smanji broj frejmova u sekundi i povecaj posle. vidi sta se desava...
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sajt koji prepoznaje pesmu? Macak Mackin Tekstovi u SK 21 19.8.2015 17:29
Pomoć :) (o flash memorijama) Sumar Ostale komponente 2 24.1.2009 15:33
Mala pomoc oko flash player-a Stevvan Slobodni softver 2 2.5.2008 13:44
Kako iz Word Pressa postaviti baner na sajt? BrankoJokic Internet usluge 1 14.8.2006 14:55
Kako da prikacim svoj sajt na int. alien Internet tehnologije 12 8.6.2006 19:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com