Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2016, 13:35   #21
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
ali tvrdim da se u Srbiji vidi da su krivo podijeljeni poslovi pa se desi da keramičar postane ministar, grobar predsjednik a moler novinski urednik. Zato sve i jeste ovakvo kakvo je. Meni je žao.
Super su ti oni kao reper za bilo šta... a vide li ko im je ministar kulture? Ne bih nabrajao dalje, ne zato što mi je žao, nego jer je žalosno koristiti ih za primer. Ajde da si potegao neke skandinavce pa đene,đene ikojekako, oni jesu za ugled po mnogo čemu.

A što se kupusare tiče, greota je i retrogradno da u 21.veku ne kupuješ elektronsko izdanje.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2016, 13:42   #22
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Super su ti oni kao reper za bilo šta... a vide li ko im je ministar kulture? Ne bih nabrajao dalje, ne zato što mi je žao, nego jer je žalosno koristiti ih za primer. Ajde da si potegao neke skandinavce pa đene,đene ikojekako, oni jesu za ugled po mnogo čemu.

A što se kupusare tiče, greota je i retrogradno da u 21.veku ne kupuješ elektronsko izdanje.
Ne mozemo da se poredimo sa Skandinavijom, ali mozemo sa Hrvatima. BUG i Vidi su oduvek bili za klasu bolji od SKa, ali uvek i barem tri puta skuplji. Ne znam koliki im je tiraz, ali svaka im cast kada opstaju sve ove godine. E-Zine je super, ali volim sto imam kolekciju SKa na papiru, prava mala biblioteka. Uostalom, imas SK u elektronskom izdanju.

A pravi potez SKa bi bio da sve ranije brojeve prebaci u elektronski format i to prodaje. Prvi bih kupio tako nesto.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2016, 14:03   #23
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

^Od kad sajt postoji, postoji i arhiva za dž(ok, bez pojedinih rubrika). Nešto po čemu je SK jedinstven i za primer i ugled mnogima.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2016, 14:19   #24
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Namćore, kratko i jasno - pričaš gluposti. Ako tebi treba telefon Galaxy S7 za 100 dinara ili i7/GTX980Ti za 100 dinara, ti ne razumiješ poentu. To što ti hoćeš čak ni Kina ne može postići. Zamisli ja ti serviram sve to na tanjiru, a država te oporezuje i pojedu te uvoznički lobiji, dažbine, porezi i gluposti? E sad se probudi pa skontaj šta si napisao. Forum, sajt, aplikaciju ili e-zine može da napravi bilo ko sa dva grama mozga, internetom i kantom od kompjutera, sa 10 prstiju i pola sata vremena na dan. Poenta je u KVALITETU sadržaja jer niko neće da čita tvoje brabonjanje ako nemaš kredibilitet. Priče o cijeni telefona i gluposti koje si iskarikirao ne bih dalje da komentarišem.

Poenta priče u Hrvatskoj je to da ljudi uzimaju prave oglašivače koji za plaćenu reklamu daju full color visokokvalitetan print na masnom papiru, preko 100 strana izuzetno kvalitetnih tekstova, recenzija, uporednih i pojedinačnih, noviteta sa gaming scene, zapošljavanja u IT-u, manifestacije i konferencije. Hrvatska plaća PDV, namjenski ga troši, ulaže u IT sektor i partneruje sa Appleom, Microsoftom i sl. gigantima. Evo prije par dana je bilo svjetsko prvenstvo u Doti i CS:GO u Spaladium areni u Splitu. Sve to košta, ali hej: za cijenu koliko platim BUG i VIDI evidentno je da se čak ni brojevi stari po 10 i kusur godina NE OSIPAJU, ne odljepljuju se stranice i kvalitet je besprijekoran. Da bi to postigla Politika i SK, moraju da zadive stranog gazdu i da reklamiraju kompjuter šopove iz Žitorađe koji daju pare za oglas koliko se daje djeci "za džuboks i sjemenke". Marketing sekor je ONESVJEŠTEN a ne neosvješten, content management je nula bodova jer se trudi da se dovija privatnicima, oglašivačima i uredništvu koje u 99% slučajeva blage veze nema ni ko šta radi niti može da utiče na kreativnost i kvalitet pojedinaca. Ja ne tvrdim da "mogu bolje" kao pojedinac, ali tvrdim da se u Srbiji vidi da su krivo podijeljeni poslovi pa se desi da keramičar postane ministar, grobar predsjednik a moler novinski urednik. Zato sve i jeste ovakvo kakvo je. Meni je žao.
Poenta je u tome da ti ne razumes da ljudi rade prakticno za DZ i da je kvalitet koji dobijas za ulozenu cenu PREVELIKI u odnosu na okolnosti. Da si shvatio Olujin post od jutros, znam da ne bi imao primedbi. A ovako... samo ti ozezi-ozezi.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Yonai (5.4.2016)
Stara 3.4.2016, 14:22   #25
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Da ja nisam lano, od ovih postova ne bi bilo ništa!
Ja ne razumem da kuća Politika ne želi da dozvoli SK da ima svoj reklamni materijal za široke mase u vidu majica, privezaka za ključeve, piksli hemijskih olovki, peškira i drugih sitnica?!? Budite sigurni da bi ja jedan takav komplet vrlo rado posedovao na godišnjem nivou. I mnogi ovde, naročito oni koji žive u inostranstvu. Više bi vi prodali nego PFC ili CZ.
Dobro je sto si lano i pokrenuo ozbiljnu polemiku
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
todos (3.4.2016)
Stara 3.4.2016, 15:18   #26
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Svet kompjutera 4/2016

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Poenta je u tome da ti ne razumes da ljudi rade prakticno za DZ i da je kvalitet koji dobijas za ulozenu cenu PREVELIKI u odnosu na okolnosti. Da si shvatio Olujin post od jutros, znam da ne bi imao primedbi. A ovako... samo ti ozezi-ozezi.


Ti isti ljudi su "radili za DŽ" i tokom rata, i tokom bombardovanja, i u najtežim vremenima, pa je sadržaj bio kvalitetniji i bolji, a danas finansijski nije ništa bolje sa stranim gazdom a sadržaj je srozan na nivo tek da bi se nešto napisalo. Da se razumijemo, meni je jako žao ljudi i razumijem da nigdje nije sjajno, ali vas kukača i narikača mi je pun kufer. Pare od novina se prave oglašavanjem, ali isto tako i planiranjem događaja i posjete istih: BUG i VIDI idu na sve i jedan Expo, na sve i jedan igrački turnir i bitniju manifestaciju, forum ili konferenciju vezanu za IT. U SK sam pročitao svega nekoliko puta par članaka o sajmovima, Expu, E3 i sl. a logično je da ne može tako i da treba te redakcijske pare podijeliti na kvalitetno ulaganje u razvoj časopisa a ne u nešto deseto. Jedni kažete "kupi elektronsko izdanje", e da ga j***m što ću ikad gubiti oči pod PDF-om, iako je 21. vijek meni je draže papirno od digitalnog izdanja. Lijepo reče Oluja da je Politika i majka i maćeha ali dajte malo ubjeđujte te vaše Grke da se fokusiraju na opstanak ovog renomiranog IT časopisa koji ovakvim načinom rada vuku u propast. Sve ovo govorim dobronamjerno, sa željom da stvari dođu na svoje, i ako je tolika kuknjava na sceni onda predlažem da batalite Grka pa da pokrenemo Kickstarter kampanju i konačno dobijemo pravi časopis gdje se ne strepi "šta će gazda odobriti".
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2016, 15:59   #27
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

PNM nije u rukama "stranog gazde" još od 2012. čini mi se.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
LoneWolf (3.4.2016)
Stara 3.4.2016, 16:22   #28
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Namćore, kratko i jasno - pričaš gluposti...
Ne pričam ja, tako to razni na raznim forumima (malo karikirano) pričaju. Svi znaju kako 100Mb/s interneta zapravo treba i može da košta par stotina dinara, samo što je uprava nesposobna itd.
Tako si i ti i još neki ovde opleo po redakciji - ako si već tako pametan i sposoban što ne napraviš dvostruko bolji časopis po istoj ceni i računaj na mene kao pretplatnika. Razumem neke sitnije primedbe, ali ako baš ništa ne valja, a ti umeš bolje, zašto čitaš SK umesto da sam napraviš bolji časopis.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2016, 18:19   #29
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Isto tako, ti isti marketingaši mogu da se potrude pa da obiđu silne IT i druge firme pa OPET u zamjenu za reklamu da obezbjede medijsko sponzorstvo za odlazak na Expo, E3, gdje god u svijetu. Toliko kuknjave dolazi SAMO ZATO ŠTO NIKO neće da radi svoj posao.
Hm, na osnovu ovoga bih rekao da baš ne pratiš časopis. U martu je bila reportaža sa MWC, u novembru IFA, pre toga Gamescom... S' druge strane sponzorstva za odlazak na sajmove preko bare i u Aziji su još uvek preskupa za srpske uslove.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
oluja (6.4.2016)
Stara 3.4.2016, 18:39   #30
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Svet kompjutera 4/2016

Napisah da su bili sporadični slučajevi javljanja sa sajmova/događaja iz IT-a, i čitao sam o tome, ali bih volio da to bude češće, ljepše, profesionalnije, naravno u skladu sa mogućnostima. Uslovi su jedno, a zalaganje nešto sasvim drugo. Valjalo bi nešto promijeniti, a žao bi mi bilo da promjena bude na gore. Javite gdje vas žulja pa ćemo i mi čitaoci pogurati ako treba, ali nemojte da posustajete ni da dozvolite gašenje.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2016, 19:38   #31
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ti isti ljudi su "radili za DŽ" i tokom rata, i tokom bombardovanja, i u najtežim vremenima, pa je sadržaj bio kvalitetniji i bolji,
tada je bilo dosta bolje po tom pitanju. A kvalitet je, veruj mi, relativna stvar. Nekome je kvalitet ovo, nekome ono... Ja sam imap priliku da pratim na desetine IT casopisa, sto domacih, to stranih, i mogu da konstatujem da je vrlo malo njih moguce nazvati vrlo kvalitetnim. Osim toga, u svih se smenjuju ciklicni uzleti i padovi.
Ja, recimo, najvise cenim tekstove vezane za programiranje ali njih mozes da trazis svecom. Neko kada vidi takvu tematiku dobije ospice. Neko obozava da gleda slike najnovijih telefona a meni je muka od toga. Dakle, ne postoji casopis koji ce svima da ugodi.

Citat:
a danas finansijski nije ništa bolje sa stranim gazdom a sadržaj je srozan na nivo tek da bi se nešto napisalo.
vec su ti odgovorili. Velika je sramota to sto se radi sa SK koji je najtirazniji mesecni casopis u zemlji i izlazi vec 32. godinu. Cela drzava je otisla u Honduras dolaskom zapadne demokratije na nase prostore.

Citat:
Da se razumijemo, meni je jako žao ljudi i razumijem da nigdje nije sjajno, ali vas kukača i narikača mi je pun kufer.
da znas o kakvim se katastrofalnim razmerama radi, ne bi zucnuo ni jednu



Citat:
Pare od novina se prave oglašavanjem, ali isto tako i planiranjem događaja i posjete istih: BUG i VIDI idu na sve i jedan Expo, na sve i jedan igrački turnir i bitniju manifestaciju, forum ili konferenciju vezanu za IT.
Tamo je sve u rukama privatnika koji ce da iscedi suvu drenovinu da dodje do love. Covece, zivis u zemlji u kojoj je FC Red Star pre 25 godina bio prvak Evrope i sveta a koji pre par godina nije imao para da kupi sampon za igrace da se istusiraju posle treninga. Igraci su morali da od kuce nose sampon, eeeejjjjj??? Ko normalan u takvim okolnostima moze da razmislja o nekakvoj LS? Vrlo slicna ti je situacija i u Politici. Ali eto, Zvezda se ipak ustala sa kolena, dace Bog pa ce i SK uskoro.

Citat:
Sve ovo govorim dobronamjerno, sa željom da stvari dođu na svoje, i ako je tolika kuknjava na sceni onda predlažem da batalite Grka pa da pokrenemo Kickstarter kampanju i konačno dobijemo pravi časopis gdje se ne strepi "šta će gazda odobriti".
Nedavno sam jednom strancu slao link na sajt SK i covek me pita: "da li taj casopis vise izlazi". Ja mu kazem, pogledaj datum covece, pogledaj temu sta pise, naravno da izlazi, a on ce na to: "a meni se po dizajnu ucinilo da je to nesto staro"
A sto je najzalosnije od toga, ima dosta ljudi koji bi dobrovoljno i besplatno odradili redizajn sajta.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
oluja (6.4.2016)
Stara 3.4.2016, 19:41   #32
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Napisah da su bili sporadični slučajevi javljanja sa sajmova/događaja iz IT-a, i čitao sam o tome, ali bih volio da to bude češće, ljepše, profesionalnije, naravno u skladu sa mogućnostima. Uslovi su jedno, a zalaganje nešto sasvim drugo. Valjalo bi nešto promijeniti, a žao bi mi bilo da promjena bude na gore. Javite gdje vas žulja pa ćemo i mi čitaoci pogurati ako treba, ali nemojte da posustajete ni da dozvolite gašenje.
tata, i ja bi ovo radio!
i tata bi sine
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2016, 23:42   #33
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Umesto da obrisem OFF TOPIC ja odgovorim i ko mi je kriv. Svaki sledeci post koji nije na temu bice obrisan!
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2016, 14:13   #34
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Umesto da obrisem OFF TOPIC
Zar je offtop ako citalac iskaze svoje misljenje u rublrici namenjenoj za to?

Mada ne razumem toliku kuknjavu, za novac koji se za njega plati misljenja sam da SK donosi dovoljno zanimljivog materijala. Znam, i ja bi hteo 250 stranica vrhunskog stiva bez reklama za 1,5 evra ali treba biti realan i sagledati okolnosti u njihovom pravom obimu.

Ovo i jeste rubrika gde citaoci treba da iznose svoje kritike i misljenja vezana da novi broj. Ljudi imaju pravo na to, valjda zivimo u demokratiji
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2016, 15:03   #35
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Zar je offtop ako citalac iskaze svoje misljenje u rublrici namenjenoj za to?

***

Ovo i jeste rubrika gde citaoci treba da iznose svoje kritike i misljenja vezana da novi broj. Ljudi imaju pravo na to, valjda zivimo u demokratiji
Jeste, ali ovo je tema o novom broju. Dakle, pisemo o tekstovima/temama iz aktuelnog broja...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2016, 17:59   #36
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

ja sam ga malopre kupio i prelistao. Ne vidim razlog za onakve reakcije pojedinaca )))
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
oluja (4.4.2016)
Stara 5.4.2016, 10:04   #37
Denis
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 70 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Da se vratimo na temu

Svidelo mi se:
Utrkivanje dronovima,
Asus X756ub - vide se probne slike naslovne na laptopu
Apple vs FBI,
HbbTV - nisam znao ni da postoji tako nesto,
Netflix u Srbiji,
Remix OS 2,
WPS office,
Igre za android,
Kuzmina kolumna
Superhot

Pozdrav redakciji.
Denis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Denis na korisnoj poruci:
oluja (5.4.2016), Rocker (5.4.2016), Wolverine (5.4.2016)
Stara 5.4.2016, 19:56   #38
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Nisam baš aktivan ovde na forumu kao što sam nekad bio, ali moram da prokomentarišem... Razloga za moju neaktivnost je dosta, a jedan je i taj da sam aktivan na jednom drugom sajtu gde pišem tekstove i recenzije igara, te zato nemam puno vremena za kvalitetno posvećivanje još jednom forumu i još jednoj online zajednici.

Iako sam uslovno rečeno donekle u suparničkom taboru JA I DALJE KUPUJEM SK. Zašto?

Evo par razloga...

Subjektivni:

- sentimentalno sam vezan za SK jer sam odrastao uz njega.
- Wolverine me je jednim svojim gestom dobre volje u kom je učestvovao i deo redakcije kupio za ceo život.


Objektivni:

- SK je sa svojim tekstovima najprilagođeniji IT štampani medij podneblju na kom živimo. Uzmimo kao pojedinačni primer Mikro koji je propao zbog pukog prevođenja tekstova iz matičnog izdanja i totalne neprilagođenosti domaćem tržištu i domaćim finansijskim prilikama. SK prati domaći mejnstrim i u skladu sa time i preporučuje proizvode koji mogu biti zanimljivi prosečnom domaćem čitaocu.

- S obzirom na vreme u kom živimo finansije i uređivačka sloboda su faktori koji SVE definišu. Imao sam prilike da se oprobam u strip izdavaštvu kao prevodilac i sada u onlajn vodama kao dopisnik za sajt. U oba slučaja sam stekao insajderski uvid kako stvari funkcionišu, kako u svetu online medija, tako i u svetu nezavisnog strip izdavaštva koje pokušava da se održi sa iole prisojnim tiražom. Obe te stvari imaju itekako puno sličnosti sa SK - danas je nikad teže vreme za uspeh kod šireg auditorijuma, pogotovo što su domaće prilike takve da ljudi triput odmeravaju svaki dinar pre nego što ga potroše, a i spremniji su da svoje vreme ustupe sadržajima koje donose laku zabavu bez angažovanja sivih ćelija. Takođe, internet pruža obilje informacija koje su instant dostupne i sa takvim stanjem stvari jednom štampanom mediju je jako teško da se održi. To sve treba podobro imati u vidu kada se kritikuje jedan sasvim solidan časopis koji košta neverovatno niskih 170 dinara. To nije ni 1,5 eura na mesečnom nivou.

- Brojni tekstovi u SK, pogotovo oni vezani za nauku i globalne trendove u IT svetu zahtevaju visok nivo stručnosti. Autori tih tekstova sasvim solidno, ponekad i briljantno odgovaraju na izazov teme o kojoj pišu, što SK čini jednim aktuelnim i relevantnim časopisom. Jako su retke situacije kada autori dozvole sebi neku grešku i veoma često se može videti i osetiti kvalitetan lični pečat koji oni daju prilikom pisanja tekstova.



Ima razloga još, ali ovo su najvažniji. I dokle god SK bude takav kakav je, dokle god se oseti trud u zaista teškim okolnostima koje vladaju, ja ću ga kupovati. Treba uvek upućivati konstruktivne kritike, ali isto tako treba biti svestan skučenog manevarskog prostora jednog IT štampanog medija u državi Srbiji.

Poslednja ispravka: Yonai (5.4.2016 u 20:04)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
dxceltic (8.4.2016), JohnnyNT (5.4.2016), oluja (5.4.2016), player1 (5.4.2016), Rockstar (6.4.2016), voodoo_ (5.4.2016), Wolverine (5.4.2016)
Stara 5.4.2016, 22:18   #39
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Spoiler za offtopic:
Glupo je što to pominjem ali čitam SK oko 12 godina, a na forumu sam skoro 10 godina (za 10 dana će biti 10 godina, pogledah slučajno ), i svaka druga tema o novom broju sadrži tu priču o kvalitetu, kakav je nekad bio, kuda se kreće itd.

Yonai prilično realno opisao stanje. Uzevši u obzir sve uslove, kvalitet je na dobrom nivou. Naravno da može bolje (uvek može bolje) čak i u ovim uslovima, ali je za uslove koji vladaju i u toj kompaniji i u celom društvu, malo neukusno tražiti još a da za to ne budu adekvatno nagrađeni.

Što se tiče kvaliteta, ovaj broj je baš dobar, dosta tekstova me interesuje, i raznovrsni su. Naravno, bude brojeva kada to i nije slučaj, ali tada obično bude dosta stvari koje me ne zanimaju previše. To ocenjivanje kvaliteta je uvek prilično subjektivna tema i uvek je problematično pričati o tome.


Ontopic, dopada mi se tekst o dronovima, i bilo bi lepo videti još tekstova o njima u budućnosti. Takođe mi se dopada što ste ispratili situaciju Apple vs FBI, naravno da se svakodnevno informišem sa stranih sajtova o tome, ali dopada mi se da vidim sažet opis situacije i određene zaključke nekog domaćeg autora a da to nije baljezganje po forumima, blogovima ili komentarima domaćih portala.
Pohvale i za opise malinastih računara (koji se provlače kroz nekoliko brojeva).

Opisi telefona i tableta su mi nekako suvišni i neinteresantni uvek (osim ako nisu u pitanju flagship modeli), nije do autora već do toga da su u klasi telefoni slični kao jaje jajetu (pogotovo u nižem cenovnom rangu) ali valjda to koristi časopisu u smislu reklame, sponzorstva i slično, pa je podnošljivo.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
oluja (6.4.2016), Yonai (6.4.2016)
Stara 6.4.2016, 10:24   #40
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2016

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
***

- S obzirom na vreme u kom živimo finansije i uređivačka sloboda su faktori koji SVE definišu. Imao sam prilike da se oprobam u strip izdavaštvu kao prevodilac i sada u onlajn vodama kao dopisnik za sajt. U oba slučaja sam stekao insajderski uvid kako stvari funkcionišu, kako u svetu online medija, tako i u svetu nezavisnog strip izdavaštva koje pokušava da se održi sa iole prisojnim tiražom...
Tek kada probas i osetis kako funkcionise svet izdavastva kod nas, shvatis koliko ogranicenja tu ima... Kad god moram nekom novom saradniku, ili uredniku, da objasnjavam zasto je njegova (odlicna) ideja tesko izvodljiva u praksi stomak mi se stegne...

Opet off topic, ali barem je konstruktivan...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
JohnnyNT (6.4.2016), NjegovaWisost (11.4.2016), Wolverine (6.4.2016), Yonai (6.4.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com