Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.3.2007, 0:43   #21
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Nije uopšte tako. Kod Amige mi se pre svega sviđa praktičnost, pogotovo kada su igre u pitanju. Lepo, kada izađe nova igra, odem kod dilera, nasnimim šta mi treba i uopšte ne razmišljam da li ja mogu da pokrenem tu igru, da li će da secka, koliki će biti FPS... jednostavno znam da će raditi. A ne kao danas, prvo kad izađe igra moraš da gledaš hardversku zahtevnost, pa pošto će ti najverovatnije faliti više memorije ili grafička, ići ćeš to da juriš, pa onda gledaj da se to slaže sa ovim ili sa onim, da li to može na tu ploču koju ti imaš... pa ako ne može kupuj novu... ma idi begaj... previše je to posla i para za jednog gejmera Pa onda meri FPS sa ostalim kolegama, pa se raspituj po forumima zašto ti sa Džiforsom od 200 evra imaš lošiji rezultat u 3d šitmarku od kolege koji ima neki krš od 100 evra, pa drž overklokuj, pa se hvali kako si ga kloknuo na xxx megaheraca, pa se svađaj dal je bolji ATI ili Nvidia, dal je bolji AMD ili Intel i ostale pi*ke materine... i to kao gejmeri... ma pis bre... takvi više vremena provedu po forumima svađajući se i obilazeći prodavnice hardvera, nego za kompjuterom igrajući igre... prave gejmere je samo Amiga imala, ostalo su amateri A što se tiče igara, pa čuj... nije to subjektivno... pitaj bilo koga dan danas šta misli o Mortal Kombat-u, Secret Of The Monkey Island-u, Civilization-u... pa vidi...
Holodoce u pravu si. Ne treba zaboraviti npr. NES (Nintendo) konzolu sa golmilom legendarnih igara.Kad se sve to pogleda nije Amiga donela nishta shto vec nije postojalo.
A i svi znaju da se C64 koristio uglavnom za igranje, pa sa tog stanovishta nema vece razlike u odnosu na konzole iz tog vremena.
EDIT:Holodoc izbrisa svoju poruku ali nema veze.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 11:09   #22
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.380
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Uhhh...zar je taj best of bio 2000-te

Covece, kako godine brzo lete...bio sam ubedjen da je to bilo pre 3-4

Bilo bi dobro da se ponovo uradi takva rekapitualcija i to za ovaj period od 2000-2006...

Sto se tice predloga da se napravi ultimate best off svih igara ukljucujuci i legende sa C64-ke i Amige, moj predlog bi bio da se napravi neki prosireni Test of Time sa najboljim igrama onih vremena(ukljucujuci pored kucnih racunara i konzole i arkadne masine) i da se to onda izda kao umetak poput onih koje smo vidjali krajem prosle godine
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 13:55   #23
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Ne znam kakvo je mišljenje kolege koji uređuje igre, ali takve teme su idealne za letnje brojeve, kada igara nema mnogo, a ipak treba neći neku zanimljivu temu.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 14:16   #24
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Citat:
VojaM kaže:
ali takve teme su idealne za letnje brojeve
Ili još bolje, to je tema za neki ovakav post-zimsko-prolećni period ekstremnih suša.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 15:05   #25
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

E pa posto se redakcija slaze: SK u radnu akciju!
Forumasi ce davati moralnu (i materijalnu, kad izadje) potporu!

O vremenskom periodu/platformi koji se obradjuju bitno je da bude sto vise, ali naravno redakcija ce konacno utvrditi koliko im se isplati (ja licno lobiram za PC 1997-2006 jer ako je za prve cetiri godine bilo svega 23 legendarnih igara to stvarno nije tesko ponoviti i dodati jos toliko a mozda cak i manje . Samo jedan detalj - bolje bi bilo da ne budu skracene recenzije kao onomad nego novi mini opisi (to stvarno nije tesko), jer recenzije vec imamo dostupne a i mnoge igre se mnogo bolje sagledavaju iz danasnje perspektive nego sto je to mozda bilo u momentu kad je recenzija pisana!

I naravno (Dzej), pozeljno bi bilo da bude zaseban dodatak tako da moze da se cuva odvojeno (kao ono za WoW i GW)!
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 19:59   #26
MaliZmaj
Član
 
Član od: 21.2.2007.
Poruke: 122
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: Rekapitulacija?

OVO BI BILO FENOMENALNO SECAM SE TOG BROJA I VEOMA MI SE DO PALO
MaliZmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 21:15   #27
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Можда би могла да се отвори гласање, па да форумаши осим моралне и материјалне подршке, конкретније учествују у овоме На крају крајева, идеја потиче од једног форумаша, јел'те
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 21:37   #28
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Mislim da nema potrebe za glasanjem jer za sada postoji konsenzus da je ovo dobra ideja, a i ovi iz redakcije su primili molbu k' znanju, pa cemo videti sta ce od toga biti.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 8:35   #29
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Samo da se javim i da kažem da i ja podržavam Boo-ovu ideju. Znam da bih takav dodatak volio da imam i da ga sačuvam forever and ever. A mogli bi i reprizirati taj dodatak iz 2000, za nas nesretnike koji onda nismo kupovali SK.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 12:57   #30
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Imaš ga na sajtu SK.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Corwin (22.3.2007)
Stara 17.4.2007, 1:39   #31
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Sa obzirom da Test of Time prilično zabušava, varijanta 97-2007 ne bi bila loša. Mada, šta će kao da se opisuje iz perioda 2000-2007? Far Cry, Splinter Cell, Warcraft 3, KOTOR, HALO (duša me boli zbog 3 X-Box igre, ali od njih samo splinter cell ima čistokrvno konzolaško poreklo) (ne kolega, GTA nije igra, kao ni Simsi, kao ni KAHTEP). Suviše je malo novih igara koje stvarno mogu da se porede sa starom slavom PCja.

Međutim. Kako, ali kako ne spomenuti Quake, Duke Nukem 3D, Civilization 2, Mechwarrior 2: Mercenaries, X-COM i TFTD, ma do sutra da pišem neću se setiti svega iz perioda 95.-97. (I opet, izvinjavam se Amigistima, ali u tim vodama nikada nisam zaplivao)

A pošto ponekad poteram neki od tih "fosila" i zabavim se mnogo više nego sa nekom pixel shader demonstracijom, pardon, modernom igrom, stvarno je žalosno da mladi naraštaji ne znaju za igre koje su obeležile istoriju.
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2007, 2:58   #32
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Taman eto na leto odradite podsecanje na najvece hitove protekle decenije 97-07 i prodrmate nas. Ehhh tolike godine, kad se setim koliko vremena provedeno isped ekrana, taman bi lepo palo malo podsecanje na neke hitove.

A onda biste mogli neke "lakse" igre ako je to moguce da nabacate na dva dvd-a u paketu i da prodajete to za nekih recimo 400 din, mislim moze to sve da se skine preko torrenta ali bilo bi lepse ovako ovekoveciti neke hitove kao AoE, Quake 2, Tomb Raider(jos se secam kada sam s Larom prvi put uskocio u vodu i vozio gliser, nezaboravno iskustvo) i tako dalje, meni su ovi naslovi pali na pamet (najvise jer ih imam).
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2007, 10:34   #33
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Citat:
grdja kaže: Pregled poruke
stvarno je žalosno da mladi naraštaji ne znaju za igre koje su obeležile istoriju.
Paz' da ne znam . Civ II mi je jedno 9.9999999999999e+54 puta bolji od CivIV, na primjer
A to što se moji prijatelji lože na Oblivion (5x lošiji od Morrowinda), Generals, i još mnogo toga, nisam ja kriv...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2007, 11:37   #34
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Citat:
M1los kaže: Pregled poruke
Paz' da ne znam . Civ II mi je jedno 9.9999999999999e+54 puta bolji od CivIV, na primjer
Ovo mogu da potpišem! Nikada mi nije bilo jasno šta su Sid Meier i društvo hteli sa Civom III i IV (sem još mnogo para, naravno).
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2007, 11:59   #35
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.380
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Rekapitulacija?

Nemojte da offtopic-ujete...imate ceo Test Play za rasprave o igrama...

@NikolaS

Uhh...zar mislis da bi za ~400 dindzi mogao da dobijes i Quake 2 i AoE i TR i jos toga da napunis DVD...ipak su te igre i dalje pod copyrightom
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com