Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.1.2010, 9:37   #61
fantastik
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

evo i ja da pitam nesto za bateriju, da li je problem ako je ugasen lap top i stoji na punjacu a nije iskljucen iz struje da li se punjac automatski iskljuci kad se napuni baterija i da li smeta ako ostane tako ceo dan.
fantastik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 7:18   #62
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Kada se napuni baterija adapter prestaje sa njenim punjenjem (što možeš videti ako pogledaš lampicu koja ti pokazuje da li se baterija puni ili ne), a nije problem ni ako adapter ostane priključen na struju, mada bih ti predložio da ga ponekad i isključiš kako se ne bi zagrevao bez potrebe.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 12:33   #63
Timotije
Član
 
Član od: 10.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 73
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
Kada se napuni baterija adapter prestaje sa njenim punjenjem (što možeš videti ako pogledaš lampicu koja ti pokazuje da li se baterija puni ili ne), a nije problem ni ako adapter ostane priključen na struju, mada bih ti predložio da ga ponekad i isključiš kako se ne bi zagrevao bez potrebe.
Moje iskustvo sa MSI lapom je to da mi je upravo zbog držanja lapa na struji sa baterijom u lapu pojelo kapacitet baterije na 10% prvobitnog (proverio softverom).

Pročitao sam temu (nešto sam preskočio) ali treba naglasiti da i operativni sistem ima uticaja na dužinu trajanja baterije...
U Nokijinom uputstvu i piše da fon ne treba da visi na punjaču.

MSI je malo stariji, možda nije imao zaštitu od prestanka punjenja ili se grejao... Elem, u novom Acer-u baterija obitava samo kad je potrebna. Ne se igram... Skupe bre baterije, a i nema ih.
Timotije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2010, 20:09   #64
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

problem je sledeci kad god ukljucim laptop posle beep-a pojavi se upozorenje od hp-a da se baterija mora zameniti,desava se i da se racunar sam iskljuci posle nekog vremena,a kad ga ukljucim on otvori sve programe koji su bili otvoreni pre iskljucenja :s jel treba nova baterija da se kupi? kolko znam laptop je dugo vreme radio uboden na punjac i sa baterijom...
za frenda
tnx
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 20:16   #65
Woutan
Član
 
Član od: 13.10.2009.
Lokacija: Daleko iza linije gdje se spaja noc i dan
Poruke: 58
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Slican problem je sa jednim asusom kojem sam nedavno postavio Win7, ali ovo je upozorenje samo od Win7-ice... kada je bio xp sve je ok ona ikonica pored sata nista nije izbacivala nikakva upozorenja, ali sada punjac i baterija prekrizeni crvenim i kaze da baterija nije u redu i da se treba zamijeniti... malo sam se raspitao i dobio sam informaciju da se baterije u tom smislu ne mogu pokvariti, i da je jedino moguce fabricka greska... ako je fabricka ova masina onda tako radi vec 5 godina , pa samim tim ne treba ni mjenjati
Woutan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 3:10   #66
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Moje iskustvo sa FS je da napajanje uopšte ne ide preko baterije.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 19:57   #67
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Hm,
i meni se cudno nesto desilo sa baterijom. Imam HP, star je jedno 14 meseci, prvih pola godine je koriscen po 1-2h dnevno, posle toga je par puta upaljen.
Sada mi pokazuje da je baterija na 0%, da se puni, ali stalno ostaje na nuli (ima i ono upozorenje cim upalim lap). To mi je cudno, isprobao sam da ga iskljucim iz struje posle sat-*dva rada, i samo se ugasio, znaci prikazano je realno stanje baterije.

Ajd' da se smanji kapacitet, ali ova krajnost... Inace, cuvana je na sobnoj temperaturi u torbi sa lap topom.

(offtopic - Ovo sam primetio dok sam sad bio na letovanju. I kao da je uklet, wi-fi je radio ok, i sada u sobi nije nista nalazio (oba mobilna su nalazila, jer je ruter bio u hodniku hotela)... bah!)
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 23:18   #68
Sargas
Član
 
Član od: 26.12.2009.
Lokacija: Banja Luka, Rep. Srpska, BiH
Poruke: 79
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sargas Slanje poruke preko Skypea korisniku Sargas
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

ne znam druže šta da ti kažem... ja isto imam loše iskustvo sa hp-ovim laptopima, tačnije ProBook serijom... ko će ga znati, ti probook-ovi su imali loš protok zraka pa bi se napunili prašinom i pregrijavali...

Poslednja ispravka: Dimo (23.8.2010 u 14:22) Razlog: ne stavljati citat u odgovoru na poruku tik iznad
Sargas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2010, 8:13   #69
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
Hm,
i meni se cudno nesto desilo sa baterijom. Imam HP, star je jedno 14 meseci, prvih pola godine je koriscen po 1-2h dnevno, posle toga je par puta upaljen.
Sada mi pokazuje da je baterija na 0%, da se puni, ali stalno ostaje na nuli (ima i ono upozorenje cim upalim lap). To mi je cudno, isprobao sam da ga iskljucim iz struje posle sat-*dva rada, i samo se ugasio, znaci prikazano je realno stanje baterije.
E mislim da mi voja jednom pomenuo da je jedno od resenja da ispraznis do kraja bat pa da je napunis ( slicna fora sa formatiranjem ,samo jednom se radi) . I kolko se secam rekao je ako to ne upali nema mnogo pomoci. Posto jedan drugar ima isti problem na Toshibi.
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 0:22   #70
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Ali ona je VEC skroz prazna...
Ne moze ni promil da se napuni....
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 18:00   #71
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Postoji mala šansa da se elektronika u bateriji "zaključala". Za to moraš da odeš u neki bolji ili ovlašćeni servis i da zamoliš da probaju da ti resetuju tu bateriju. Za to je potrebna posebna oprema (ili bar posebno znanje).

Može nažalost da se ispostavi i da nema pomoći.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 14:17   #72
codegen
Novi član
 
Član od: 1.9.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom baterija

potrebna mi je polovna baterija za acer extensa 5630g??? da li bi nekoi mogao da mi pomogne da pronadjem????
codegen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 14:21   #73
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: baterija

Kupovina polovne tj. već arčene baterije za laptop nikad nije bilo dobro rešenje. Ako koristiš taj laptop i ako ti je stalo do laptopa, uzećeš novu bateriju koja je oko 7000 dinara. Polovnu bateriju uzimaju samo oni koji nemaju istu a hoće da prodaju laptop.

Bilo kako bilo, idi na pcberzu i vidi ima li nešto korisno. Ako nema, postavi oglas da tražiš bateriju za taj i taj model laptopa.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 1:28   #74
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Evo i ja malo da doprinesem temi. Doprinos možda nije direktan, ali ako negde treba da pišem o ovom - to je ovde.

Ako želite da igrate igre na bateriji, kao zanimljiv potez koji vodi boljoj autonomiji može da se uzme podešavanje MAXIMUM PROCESSOR STATE koje se nalazi u Advanced power settings. (w7)

Naime, igrao sam Counter Strike 1.6 ovih dana. Kada su podešavanja laptopa na Balanced, temperature procesora dolaze do 65c! Naravno, to nije neka ko zna kolika temperatura, ali ako jedan ModernWarfare2 zagreva procesor do iste temperature, logično je zapitati se šta nije uredu. Suština je da je Half Life 1 engine takav da uvek koristi celu procesorsku snagu, bez obzira što to nije optimalno rešenje. To je veliko rasipanje resursa.

Zbog toga, kao probu sam stavio da Maximum Processor State bude 15%. To znači da bez obzira na to šta ja pokrenuo, procesor neće raditi preko tog zadatog procenta. I šta se dešava? Sa jedne strane Counter radi identično kao što je radio, a sa druge temperatura ne prelazi 48c!

S obzirom da je reč o čak 17c manjoj temperaturi, verujem da bi ovako moglo značajno da redukuje rasipanje energije baterije, ukoliko se nađete u situaciji da igrate igrice van domašaja struje. Pretopstavljam da se sistem može primeniti i na druge manje zahtevne igre, uz manje ili veće korekcije MaxProcState-a ( dota, wow...)
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
A M G (27.10.2010), Stefan programer (24.4.2012), water wizard (25.11.2010)
Stara 27.10.2010, 22:00   #75
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Tweakovanje max. processor state-a je takodje dobar nacin da se veoma lako softverski downclokuje procesor (ovo ukljucuje i desktop masine).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 1:39   #76
RainbowSix
Novi član
 
Član od: 19.9.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Imam problem sa baterijom na mom lap-topu marke HP Pavilion zd8000.Naime prije par dana mi se pojavila poruka sa naznakom da moram da zamijenm bateriju.Neće da se puni...

RainbowSix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 8:41   #77
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Koliko je star taj laptop? U svakom slučaju moraćeš da zameniš bateriju, ili ako ga koristiš uglavnom dok je priključen na struju onda je najbolje da izvadiš bateriju kako se laptop ne bi bespotrebno zagrevao. Ja imam HP Pavilion dv6700 i posle dve godine korišćenja baterija je potpuno neupotrebljiva.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 16:45   #78
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
Koliko je star taj laptop? U svakom slučaju moraćeš da zameniš bateriju, ili ako ga koristiš uglavnom dok je priključen na struju onda je najbolje da izvadiš bateriju kako se laptop ne bi bespotrebno zagrevao. Ja imam HP Pavilion dv6700 i posle dve godine korišćenja baterija je potpuno neupotrebljiva.
Ja sam pročitao toliko oprečnih stavova po pitanju održavanja baterije da više ni meni nije jasno šta i kako treba. Ima onih koji su 100% ubeđeni da treba da se vadi baterija, ima i onih drugih koji smatraju da to nema nikakve veze, jer ako je baterija lošeg kvaliteta ništa ne može da pomogne.

Ja sam je do skoro stalno držao van laptopa, ali sam se od pre neki dan predomislio. Na promenu stava nateralo me je što je nestala struja, a ja sam radio nešto važno za faks. I sad, sa jedne strane mi je bilo frka da sve stignem, a na drugoj sam imao samo oko 40% baterije ili nešto preko 1h.

Pretpostavljam da to neće imati neki preveliki uticaj na njeno zdravlje u narednih 2 godine, jer je laptop prilično hladan. Čak i kad je u full load-u, i kada temperatura procesora dolazi do skoro 70c, ceo zadnji trap laptopa je sasvim hladan.

Šta god bilo, laptop služi nama, a ne mi njemu.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 18:11   #79
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Na promenu stava nateralo me je što je nestala struja, a ja sam radio nešto važno za faks.
I ja sam držao bateriju u laptopu kad sam imao problema sa čestim nestancima struje. Međutim, kako se stanje stabilizovalo sada je uopšte i ne koristim, pogotovo što sad baterija ne može da izdrži ni par minuta, a njega ni ne koristim za neke bitne stvari, već samo za multimediju i internet. Bitno je samo da povremeno pustiš da se baterija isprazni do kraja. Bilo kako bilo, pre ili kasnije ona će izgubiti svoj prvobitni kapacitet, ma kako da je čuvao i pridržavao se svih pravila koje (teoretski) produžavaju njen životni vek.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bolton na korisnoj poruci:
Stefan programer (24.4.2012), zeuk (25.11.2010)
Stara 27.11.2010, 18:08   #80
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
RainbowSix kaže: Pregled poruke
Imam problem sa baterijom na mom lap-topu marke HP Pavilion zd8000.Naime prije par dana mi se pojavila poruka sa naznakom da moram da zamijenm bateriju.Neće da se puni...

I meni je ovo juče izašlo. Imam laptop 13 meseci, služi me extra, bez ikakvih zamerki.. TOSHIBA rules, reč je o TOSHIBI Satellite L300. Znači ne zagreva, baterija drži extra (nećete mi verovati rekord držanja mi je 3h od kojih sam pola sata surfovao)..nečujan..ali bukvalno sem kad se uključi kuler.
E sad, juče mi je izašlo identično obaveštenje da se treba zameniti baterija i ja odmah test.. Napunim bat do 100% i izvadim punjač... baterija je držala 1,5 vremena sa konstantnim surfom, uključenim Wireless-om, i na 50% brightness. Znači isto kao i pre..e sad ne znam odkud ovo obaveštenje. Da možda laptop ne predviđa nešto što će se desiti i sl? Inače sam bateriju uglavnom držao na punjaču i jednom u 2 dana isključim i pustim da se isprazni tj. da radi na bat. Koristim WIN7 pa sam negde pročitao da to obaveštenje može da izađe kad baterija uopšte nema problem. Ako neko zna neka pomogne.

Inače da pripomognem i ja temi. Najbolji drug mi je baš pre dve nedelje diplomirao na Elektronskom fakultetu na temi "Baterije,njihovo punjenje, korišćenje, životni vek" tako nešto.. Izneo je mnogo zanimljivih stvari za Litijum-jonske baterije koje su ovde već spomenute tipa da nema potrebe da se formiraju itd, da mogu da se pune bilo kad...ali i zanimljiv podatak da je možete puniti bilo kad na 20%, 55%, 80% nije bitno..ali da je treba uvek pustiti da napuni do 100%, znači ne treba je skidati sa punjača pre toga.

Ja sam ispoštovao sve što se tiče očuvanja baterije a izlazi mi ovo obaveštenje, da li neko zna u čemu je problem??
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baterija, baterijs laptop, battery life, čuvanje baterije, formiranje, kako s baterijom, laptop, trajanje baterije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
UPS - formiranje baterije predsednik Ostale komponente 13 30.5.2012 12:02
Formiranje baterije na Nokia N95 8GB? BrutaLiS Aparati i oprema 37 30.1.2009 23:39
Formiranje Baterije N70 Gadoguz Aparati i oprema 9 5.7.2007 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com