Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2008, 14:43   #21
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
bilo je pre jedno par meseci reklama za Niveu sa golim muskarcem koji se tusira
Pa nije valjda SK postao neki fag-mag ?
shrafko je offline  
Stara 14.4.2008, 14:50   #22
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Ma da, zna se da se pravi muškarci ne tuširaju. Osim ako padne dobra kiša.
Bryan Fury je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Chivan (15.4.2008), M1los (14.4.2008), shrafko (14.4.2008)
Stara 14.4.2008, 14:52   #23
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Možda je marketing odeljenje greškom zamenilo reklamu sa nekom namenjenom Ani, Ženi itd.
voodoo_ je offline  
Stara 14.4.2008, 14:57   #24
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ma da, zna se da se pravi muškarci ne tuširaju. Osim ako padne dobra kiša.
Naravno. Pravi muškarci se osećaju na znoj, piju pivo i medovinu (i rum!), i komentarišu zgodne curice (na sebi svojstven, degradirajuće muško-šovinistički način). I bradati su. I svaka druga reč im je "Aaarrrrrrgh"
shrafko je offline  
Stara 14.4.2008, 18:22   #25
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Pravi muškarci se osećaju na znoj, piju pivo i ...
... podriguju.
Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Pravi muškarci... komentarišu zgodne curice (na sebi svojstven, degradirajuće muško-šovinistički način).
Ti što mnogo komentarišu nisu baš neki muškarci. Pravi muškarci rade "ono" i ćute.
zoran845 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
shrafko (14.4.2008)
Stara 14.4.2008, 23:52   #26
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ma da, zna se da se pravi muškarci ne tuširaju. Osim ako padne dobra kiša.
Naravno Mada ima metrosexualaca među computer geek-ovima
Marko Stanojkovic je offline  
Stara 15.4.2008, 12:12   #27
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Paaaa, reklame ko reklame, ima ih i uvek ce ih biti, ja licno volim da vidim dobru reklamu ili dobro uradjenu stranicu u nekom casopisu, pa nebitno je sta se reklamira, ali se zna da takve reklame i stranice ne mozemo ocekivati od sampona, ulozaka, praskova...
E sad, reklame u SK-u, ne mogu da kazem da mi smetaju, jer kao sto je vec pomenuto u postovima pre mog, te iste reklame nam omogucavaju da imamo SK po nizoj cenih od ostalih, a i da redakcija moze da zivi.
A sto se tice pomenutih reklama za "dial-up" sve te sto salju te reklame bih u zatvor strpao, lazu narod jbte, pa ono preko telefonskog racuna, znaci strasno.
FiresnakE je offline  
Stara 15.4.2008, 16:03   #28
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Kad pogledam reklamu za pranje, dođe mi da postanem klošar i nikad ništa ne perem.
S druge strane, reklame na bilbordima tipa "Teško žabu u vodu naterati" i sl su vrh.

Svaka pohvala za reklamu Telekoma Srbije "kad si srećan ti udari dlan o dlan", odavno nisam bolju gledao kod nas.
NjegovaWisost je offline  
Stara 15.4.2008, 16:40   #29
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Te na bilbordima su super. Drzim jednu kao wallpaper
zdravkelja je offline  
Stara 15.4.2008, 16:59   #30
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
S druge strane, reklame na bilbordima tipa "Teško žabu u vodu naterati" i sl su vrh.
Kad smo već kod ovoga, može neko da mi objasni koja je svrha tih bilborda ? Ja nikako da skontam o čemu se radi..
shrafko je offline  
Stara 15.4.2008, 17:36   #31
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Kad smo već kod ovoga, može neko da mi objasni koja je svrha tih bilborda ? Ja nikako da skontam o čemu se radi..
Da probam: svrha tih ogromnih reklamčina je da te svuda prate. Voziš se tramvajem - zevaju u tebe, ideš ulicom - zavlače ti se u lice. To ti je k'o Veliki brat: na svakom koraku se opominješ da si samo sitni korisnik bakalskih usluga, bedni šraf (no pun intended! ) u ekonomskom ustrojstvu jednog potrošačkog društva.

Bilbordi su simbol pobede materijalnog nad duhovnim.
zoran845 je offline  
Stara 15.4.2008, 17:38   #32
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Mene samo nerviraju, pošto parole koje se tu mogu pročitati zvuče kao da ih je smislio neko ko živi u pećini i nema verbalnih kontakata sa drugim ljudima. Takvu konstrukciju misli i rečenica treba zapisivati, a onda pokazivati deci, kako se ne treba izražavati.
voodoo_ je offline  
Stara 15.4.2008, 18:06   #33
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
bedni šraf
Genijalno smišljeno

Ne, kontam ja da se CocaColi, Fordu, organizatorima raznoraznih muzičkih događaja itd isplati da puknu teške pare na bilborde, pošto računaju da će iz uloženih 20k eura napraviti 100 k (klasična reklama). I slažem se s tobom da od raznoraznih reklama, trafika, kioska, itd više ne može da se prođe gradom i da mi je već pun qfer takvih stvari.

Ali nikako da shvatim zašto bi neko takođe pucao dobre pare da neku tamo srpsku izreku zalepi na bilobrd, doslovce prevodenu na engleski ? Ko ima koristi od toga ? Da se reklamira neka škola engleskog, opet bi ispod "in lie are short legs" stajao neki naziv, broj telefona, adresa ili sajt. Bilo kakvi podaci a ne ništa. Stvarno ne mogu da provalim koja je logika iza svega toga.
shrafko je offline  
Stara 15.4.2008, 18:31   #34
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Pa, staro pravilo je da kad god se u Srbiji radi nešto što nema smisla sa finansijske strane, neko pere pare
voodoo_ je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
shrafko (15.4.2008)
Stara 16.4.2008, 10:15   #35
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Ali nikako da shvatim zašto bi neko takođe pucao dobre pare da neku tamo srpsku izreku zalepi na bilobrd, doslovce prevodenu na engleski ? Ko ima koristi od toga ? Da se reklamira neka škola engleskog, opet bi ispod "in lie are short legs" stajao neki naziv, broj telefona, adresa ili sajt. Bilo kakvi podaci a ne ništa. Stvarno ne mogu da provalim koja je logika iza svega toga.
To su bilbordi galerije O3ONE, piše na njima. Imaš ih sve ovde. Šta su njima hteli da postignu, to već ne znam.

A sad se vratimo na temu, molim.
Chivan je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
shrafko (16.4.2008)
Stara 16.4.2008, 16:28   #36
Strike
Član
 
Član od: 23.8.2007.
Lokacija: Ispred monitora
Poruke: 74
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 39 puta na 12 poruka
Arrow Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
Bilo kakvi podaci a ne ništa. Stvarno ne mogu da provalim koja je logika iza svega toga.
Pa to i jeste fazon, razmisli malo, video si, nisi shvatio vezu i guglao si o3one da vidis o cemu se radi i sta je. Da je pisalo na bilbordu npr. Novi sajt, eXtra je galerija, posetite nas, verovatno da nebi otisao, tesko da bih i posvetio paznju sta tu pise. Medju prvim stranicama knjige iz marketinga stoji da moras biti originalan, zanimljiv i ne napadan, jer u suprotnom reklama ima kontra efekat. Setite se samo reklame za F*ST "Kupuje se na trafici ali nisu novine, uzivajte u zivotu"- nidje veze, mesec dana sam mozgao sta moze biti dok se nije ispostavilo da su pljuge na moje veliko razocarenje! Mislim da su njihove reklame bile najjace kod nas, ispred mt:s, coca cole, luckija, svepsa, mundijala itd.

Sto se casopisa tice, ja bih voleo da se donese anti-smarajuci zakon, tj. da u casopisima postoji posebna rublika za reklame (pa koga interesuje neka lista), a na tv da postoji counter koji ce odbrojavati koliko ce trajati reklame, da znam koliko dugo mogu da stedim oci. Retko gledam tv, ali cim me nesto zainteresuje oni iz rezije kao da me mrze, i upravo tada pocinju nakaradne reklame koje nikad da se zavrse!

Poslednja ispravka: Strike (16.4.2008 u 16:37)
Strike je offline  
Stara 16.4.2008, 16:33   #37
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
Strike kaže: Pregled poruke
Pa to i jeste fazon, razmisli malo, video si, nisi shvatio vezu i otisao si na o3one da vidis o cemu se radi i kakav je sajt.
Otišao, video, zatvorio.
Bryan Fury je offline  
Stara 16.4.2008, 18:41   #38
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Lightbulb Reklame i kako ih doživljavamo

Proslo je vise od 10 dana otkako sam poslao clanak urednistvu SK koje nije naslo zashodno da odgovori ili nije ni procitalo. Pa evo da ispricam i jednu pricu kako ja dozivljavam ove reklame uvijeno u oblandu clanka. Naravno ovo je vise literarna verzija mog reagovanja na zadnji broj SK 4/04 ali mogla bi biti i vezana za mnoge druge brojeve pa i slicne casopise. Zato je naslov:
Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile
Kroz pustinju i prašumu virtuelnog marketinga
(ili - ONO što je Kuzma hteo ali nije mogao da napiše)
Davor Đurašković je offline  
Stara 16.4.2008, 18:42   #39
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile

Deo I
1. April. Dan lažova. Sedim u kući dok mi nos curi pod uticajem neznanog virusa. Džaba novi update Defendera i Avasta. Ipak srećan sam jer je izašao novi list mog omiljenog časopisa Sveta Kompjutera (u daljem tekstu SK) Šaljem ženu da ga kupi u obližnjem Maksiju i naravno dajem joj 200din. (za trud i prenos tolike količine bajtova informacija). Uskoro dolazi ona i on – SK. Upakovan u celofan, svetloplavih korica (hvala bogu one zelene su bile već dosadne) pod brojem 4/08. Žena mi priča da je imala zanimljiv dijalog sa prodavcem koji je tekao otprilike ovako:
-Vi čitate ovaj časopis?
-Da, naravno! (kako da kaže da je to interesuje kao mene Veliki Brat)
- Blago vama, ja mesecima pokušavam to da čitam ali džabe – ništa ne razumem.
- Ja više volim članke o softveru – reče moja supruga i plaća uz hleb, krompir, i supu u kesici.(i ona je već ponešto naučila - tek za ovakve razgovore).
Na to joj prodavac uputi pogled pun divljenja i samo klimnu glavom ne usuđujući se da više pominje te tako opasne teme.
Odmah mi pada na pamet moja ćerkica kad je imala dve godine i volela da mi seda u krilo svaki put kada bi otvarao SK. Upirala bi prstom po listovima (posebno slikama) i mrmljala:
-To,to, ... to,to.....
Nikad mi nije bilo jasno šta je mislila pod „tim“ ali nikad nije ni priznala da ni ona nije ništa razumela. Ista nekadašnja mama. Odvajam se od ostalih u svoju fotelju i polako otvaram celofan iz koga izlazi moj omiljeni SK. Njušim miris štampe tek da utvrdim da se ne radi o falsifikatu i poručujem ženi da neću da pijem kafu sa njom. Osećam ljutit pogled na vratu ali se pravim nevešt.
nastavak sledi...
Davor Đurašković je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Davor Đurašković na korisnoj poruci:
zdravkelja (16.4.2008)
Stara 16.4.2008, 18:44   #40
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile

Nastavak 2.
Otvaram stranice i preskačem reklame: Computerskih Snova, Internet provajdera, dečijeg Genijalnog volana, talasssastih proizvoda. Preskačem i uvodnu reč da bi što pre prelistao časopis i video kakvo me zadovoljstvo očekuje.Upijam naslove malih tehnoloških novosti, prelazim preko reklame virtuelnih naočara (šta li to beše) i nastavljam sa istim člancima. Dočekuje me Cooler riba prstom na ustima (?) pa pošto je preskačem dolazim do izveštaja sa Cebit-a. Lepo - ovo ću rado da pročitam i idem dalje u prelistavanje. Reklama-članak-reklama-mali članci-dve ribe pored antene (kobajagi oduševljene) i konačno članak o čistoj energiji. Padam u iskušenje ali ostavljam to zadovoljstvo za kasnije. Idem dalje na neke reklame i nekog tipa koji je napravio svoj MSI izbor. Ko li je taj? Mogli su bar da napišu. Ali odmah me obliva zadovoljstvo pogledom na susedni četvoroglavi Core 2.. Pa onda sve lepše do lepšeg. I opet dupla strana đaka koji dižu kredite za kompjutere. Ko li njima daje kredite? Pa nastavak hardwerskih prikaza. Laptopovi, HD-i, grafičke, monitori, razno. Neki Samardžići prodaju po dobrim cenama. A čekaj, napisali ljudi lepo da je to bez PDV-a. Nije to za mene. To su verovatno cene za neke povlašćene koji ne plaćaju porez kao vlada, poslanici, advokati, lekari, parking servis... Onda opet red reklama, red hardwera i tako unedogled.
Onda dolazi softver. Ali ne lezi đavole, reklame se ne prdaju. (vidi zaboravio sam e) Kao pita koja menja sadržinu između kora. Malo sira, malo jaja, ali kore su i gore i dole. Urezuje mi se sveprisutni ADSL koji je skoro džabe, besplatan setup, prvh 1000 korisnika već 6 meseci dobija ADSL za 400din.( kada li će već da nađu svojih 1000 klijenata). Svi prodaju konekcije ka Internetu. A neki bogami i nova imena. Moramo opet da se krstimo a to danas košta. Ni sveštenici ne rade džabe. Na jednom mestu nude 25% popusta. Još malo pa džabe. Sanjaću bogami noćas moga kuma kako mi dolazi svake godine na rođendan i umesto poklona otvara džep da mu dam 100€. Najmanje! Pa nije šala – dao mi čovek ime lično da ličnije ne može biti. Ako je ovo sa „nešto.rs“ vredno 35€ onda moje vredi bar tri puta toliko jer me krstio sa tri prsta. Godišnje, naravno. Gledam da li mi je pri ruci neki aspirin. Od silnih rasprodaja već mi se pomalo muti u glavi tako da ne pamtim šta sam ono hteo da pregledam u SK.
nastavak sledi...
Davor Đurašković je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Davor Đurašković na korisnoj poruci:
zdravkelja (16.4.2008)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00
Kako da ukljucim mreznu kartu i lan??? wu-gambino Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 11.9.2007 23:19
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
kako da napravim sljedece (portal za vijesti): alx.iznogood Internet usluge 3 20.5.2007 4:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com