Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2017, 13:35   #41
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Sve po redu🙂
Pustio sam HDD reg, i odradiću Full Format. Surface test mi je overkill, a trajaće proces 100god.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2017, 17:07   #42
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

trebao si prvo read surface test da vidiš u kakvom je stanju hdd, pa onda dalje u zavisnosti od stanja
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2017, 17:12   #43
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
trebao si prvo read surface test da vidiš u kakvom je stanju hdd, pa onda dalje u zavisnosti od stanja
Koji tačno surface test ima ih više u Sentielu?
Znači surface test, Hdd reg, pa full format?
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2017, 17:16   #44
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

pusti read surface test on samo čita neće da napravi štetu, ako ima još bad sectora pronaći će ih.. ako baš zakuca onda preskoči malo neki deo.. hdd reg može da popravi ako nisu fizički oštećeni..ako jesu nagomilaće ti bad sektore, daj slike smart-a da vidimo i ostale cifre.. ako je pod garancijom udri format ako se nakupe još bad sektori reklamiraj
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
helen (24.12.2017)
Stara 26.12.2018, 12:16   #45
marinvip
Novi član
 
Član od: 30.9.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

Ne bi da oživljavam temu, ali moram iz razloga što sam pre neki dan uradio sa HDD regeneratorom repair. Radi se o tome da je disk bio u NAS Storage i krenuo je da izbacuje warning, da ima neke bad sektore u nekim sekvencima. Naravno izvadio sam, zamenio sa novim, a sa ovim sam krenuo da se zabavljam. U pitanju je Seagate od 2tb. Kada sam proverio preko Hd Sentinel, pokazao je lepo 55% helth i nekih ako se ne varam 62 bad sektora. Taj disk nikad nije fizički mogao da se ošteti, pa sam krenuo u mogućnost rešavanja tih sektora. Prvo sam skinuo taj HDD regenerator ovako free pa reko da probam. Naravno to nije urodilo plodom, jer taj free čisti po 1 sektor ako sam dobro sakpirao i to je odradio. Posle sam našao kao i svi mi što nađemo full version ( Skoro pa plaćeno :P ), postavio računar u IDE mod jer on zahteva, pošto se nije ažurirao još od 2011 god. Ostavio sam ga ceo dan, nekih 10-11 sati da radi. Došao sutradan na posao, pogledao sve očistio. Odnosno sve je popravio. Proverio sam opet i vola pisalo je 100% helth, a mislim da nije ni 1mb skinuo. Jedino to nisam ispratio, ali ovako sve i dalje radi besprekorno. Tako da ću ga koristiti kao backup i dalje, ali za neke manje bitne potrebe. Takođe sam bio skeptičan oko toga, da može iole išta da popravi, ali kada sam malo stavio prst na čelo, pa neka ne popravi, neka makne te bad sektore na kojima se neće vršiti zapisi. Plus nije fizički oštećen, nikada nije ni premeštan čak. Tako da sam onda 3 puta na kraju radio repair, dok nisam shvatio da mora biti full verzija da bi očistio makar pola, ali je očistio sve. To je moje iskustvo sa cimanjem hard diska, jer ipak nemoguće da odjednom se nešto desi bez razloga. Razumeo bi da dođe nekada do tih magnetnih errora, pa se izbaci greška kao u mom slučaju, ali po nekoj logici barem se to može očistiti bez problema, makar i skloni sa hard diska par MB pa čak i GB. Ipak je hard od 2TB. Zaključak: Nemojte bacati hard diskove, dok god ne škljokoću, ne čujete čudne zvuke u samom njemu, dok god učitava podatke i pojavljuje se na računaru. Takav hard disk uvek možete koristiti.

Pozdrav od mene, davno sam bio na ovom forumu nešto pisao, ali svakako uvek vidim nešto korisno. Zaista perfektan sajt i forum, bez obzira na starost i izgled. Ima funkciju i to je bitno!
marinvip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2018, 14:36   #46
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

Uh, nema tu pravila.

Sad kada si odradio regeneraciju, sad pusti iz na primer HD tunea Error scan i vidi da li će da bude sve zeleno. Takođe vidi da li istom brzinom skenira sektore, jer može da se desi da je zeleno, a ono čita taj sektor 1Mb/s umesto 150.

Na osnovu nekog ličnog iskustva sa malim broj hardovima, ti loši sektori se najčešće vrate nazad, a bilo je i slučajeva kada posle toga rade godinama i ne vrate se.

Kod mene na kućnom kompu Samsung neki hard je dobio 2 sektora, ja ih repariram i posle godinu dana opet 2 sektora i opet sam ih reparirao.

Ali takve hardove smatraj eeeeeeeextra nepouzdanim i koristi ih samo za skroz nebitne stvari za koje ti neće biti žao ako ih nepovratno izgubiš (filmovi, serije, muzika, itd).
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2019, 15:32   #47
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

Gotov, a?
Jos koliko imam dok se ne upokoji, ima li neka fora da mu produzim zivot?

Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2019, 16:03   #48
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

ništa mu ne fali
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Nestor (1.1.2019)
Stara 1.1.2019, 17:12   #49
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ništa mu ne fali
Kako bre, sinoc se ukocio i nije hteo ni u safe mode da se pokrene. Jutros upalih sam odradio check disk i po prvi put mi se pokaze caution preko crystal diska. Racunam imam fore makar mesec dana da kupim nov
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2019, 17:18   #50
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

možeš da mu uradiš jedan read test celog hard diska i ako se promene podaci C7 CRC error count da mu promeniš kabl, problem zašto se ukočio bih pre tražio na drugom mestu..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Nestor (1.1.2019)
Stara 1.1.2019, 19:28   #51
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
možeš da mu uradiš jedan read test celog hard diska i ako se promene podaci C7 CRC error count da mu promeniš kabl, problem zašto se ukočio bih pre tražio na drugom mestu..
Evo kaze OK, ako si na to mislio

Poslednja ispravka: Nestor (1.1.2019 u 19:46)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2019, 11:13   #52
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Hard disk "Bad Sectors'

Za WD diskove imas WD Data Lifeguard za testiranje i low-level format.

Sto se tice teme, neko moje iskustvo je ako se pojavi par bad sektora (kao ovo sto je bachi pomenuo) najverovatnije je disk ok, mozda je doslo do nestanka struje ili pada napona u losem trenutku. Veci broj znaci da nesto nije ispravno, najcesce je to sam hdd ali ne mora da bude. Imam jedan wd od 250 GB koji mi je dosao sa otprilike 500-1000 bad sektora, tj dosao ceo komp u kome je bilo neko krs napajanje. Problem je bilo napajanje, disk mi radi vec par godina bez bad sektora.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
Nestor (2.1.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard disk pri kraju zivota? Lich_king2 Kvarovi 20 7.8.2011 20:30
Nestala hard disk particija Predrag Ilic Nosači podataka 5 10.7.2011 0:56
Adapter za eksterni hard disk mica1709 Nosači podataka 13 27.6.2011 17:31
Da li hard disk koji se ugrađuje u kućište može da služi kao eksterni hard disk? touch_master ŠDK - Nosači podataka 20 14.10.2010 13:30
hard disk Mking4ever ŠDK - Nosači podataka 19 24.1.2009 0:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com