Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2006, 22:46   #121
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

@ Rocker

delimicno se slazem sa tobom po pitanju da ne treba CD/DVD i sl. uz SK ali ima toliko malih i korisnih programa koji mogu da se downloaduju za samo par minuta dail-up konekcijom.
Pantelija je offline  
Stara 18.1.2006, 22:50   #122
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Imam ja jednu idelu: Što se lepo ne narežu ti cd-ovi pa ko oće da kupi neka kupi a ko neće ne mora...
E da pošto je većina vas proti ovog (oko 70%) nek se lepo ištmpa 30% cd pa ko oće nek kupi i to je to.
Stevvan je offline  
Stara 18.1.2006, 23:03   #123
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
nek se lepo ištmpa 30% cd pa ko oće nek kupi i to je to.
Niko nemoze da garantuje da ce se prodati bilo koja kolicina necaga u ovom slucaju cd/dvd, a ako se ne prodaju svi primerci cd/dvd -a to ce naneti finansijski gubitak i stetu SK koju bi morali da pokriju iz svojih sredstava tj. mozda bi znacilo smanjene plata, potrosnog materijala i sl. mada ima i druga slucija da se cene komercijalnog prostora u SK povecaju i da se time pokrije potencijalni gubitak SK.

Lepo Delboy kaze: " Ko reskira - profitira." i " Iduce godine u ovo doba bicemo milioneri." tako da te njegove dve recenice nisu samo glupe vec se na njima moze reci da se zasniva cela savremena ekomomija. Mada je najbolje danas ulagati u automoilski, avio i naftnu industriju.
Pantelija je offline  
Stara 18.1.2006, 23:04   #124
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Stevvan kaže:
Imam ja jednu idelu: Što se lepo ne narežu ti cd-ovi pa ko oće da kupi neka kupi a ko neće ne mora...
E da pošto je većina vas proti ovog (oko 70%) nek se lepo ištmpa 30% cd pa ko oće nek kupi i to je to.
Pa mislim da su u SK svesni da bi se to slabo prodavalo. Kao što je to slučaj i sa starijim igrama koje su uz doplatu mogle da se kupe na trafikama (vidim da se o tome ne priča baš mnogo). Svi mi smo igrali piratske kopije tih igara u vreme kad su bile aktuelne. I svi kojima se neka od tih igara svidela, verovatno je imaju i danas na nekom CD-u. Mislim da niko nije željan da ima nešto što je već igrao ili ga još uvek ima samo zato jer se to sad prodaje u šarenom pakovanju i zato što ne mora da se crackuje. Za te pare možeš da kupiš najnoviju igru kod pirata na ulici. Nije da sam ja protiv toga, ali mislim da bi bolje prošla prodaja kada bi se prodavale novije igre (naravno po višoj ceni) uz određen popust kada se kupuje uz SK nego ovako u radnjama. Mada je to malo verovatno, jer je takav ugovor teško zaključiti sa distributerom.
Rocker je offline  
Stara 18.1.2006, 23:20   #125
Serbicon
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Нови Сад, Србија
Poruke: 49
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Protiv.
Serbicon je offline  
Stara 19.1.2006, 17:20   #126
BeerBaron
Novi član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

NE NE i NE
BeerBaron je offline  
Stara 20.1.2006, 0:56   #127
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Rocker kaže:
Pa mislim da su u SK svesni da bi se to slabo prodavalo. Kao što je to slučaj i sa starijim igrama koje su uz doplatu mogle da se kupe na trafikama (vidim da se o tome ne priča baš mnogo). Svi mi smo igrali piratske kopije tih igara u vreme kad su bile aktuelne. I svi kojima se neka od tih igara svidela, verovatno je imaju i danas na nekom CD-u. Mislim da niko nije željan da ima nešto što je već igrao ili ga još uvek ima samo zato jer se to sad prodaje u šarenom pakovanju i zato što ne mora da se crackuje. Za te pare možeš da kupiš najnoviju igru kod pirata na ulici. Nije da sam ja protiv toga, ali mislim da bi bolje prošla prodaja kada bi se prodavale novije igre (naravno po višoj ceni) uz određen popust kada se kupuje uz SK nego ovako u radnjama. Mada je to malo verovatno, jer je takav ugovor teško zaključiti sa distributerom.
Na tom cd-u ne bi bile verovatno ni stare ni nove igre već verovatno nekoliko korisnih programčića i eventualno demo ili trial verzija neke novije igre. I da verovatno bi bilo i drivera za grafičku.
Stevvan je offline  
Stara 20.1.2006, 1:01   #128
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

[QUOTE=Pantelija]Niko nemoze da garantuje da ce se prodati bilo koja kolicina necaga u ovom slucaju cd/dvd, a ako se ne prodaju svi primerci cd/dvd QUOTE]
Lepo piše da se cd-ovi štampaju u manjim količinama(30% to sam lupio možda više možda manje) da ne bi bilo novčanog gubitka (i ako bi bilo to bi se svelo na 10-20 cd-ova)
A što si i rekao ništa neće biti ako se uu jedan broj stavi cd pa da se vidi kako će ići prodaja
Stevvan je offline  
Stara 20.1.2006, 2:05   #129
Black-White
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
najnoviji driveri
Za šta će mi ? Ovi koje sam dobio uz hardver mi rade savršeno.
Ako se ti ne igras ima onih kojima je to nacin opustanja.
Ali OK ne mora da ide disk, vidi se da u SK nisu raspolozeni za to. Za sada necu prestati da ga kupujem. Ali mi se ipak cini da malo zaostaju za konkurencijom, po tom pitanju. Narocito od strane komsija iz HR. A sutra ako budem morao da biram izmedju recimo PC CHIP-a i SK, jbg imaju nove drivere, demoe, ...
Black-White je offline  
Stara 20.1.2006, 3:00   #130
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Black-White kaže:
Ako se ti ne igras ima onih kojima je to nacin opustanja.
Ali OK ne mora da ide disk, vidi se da u SK nisu raspolozeni za to. Za sada necu prestati da ga kupujem. Ali mi se ipak cini da malo zaostaju za konkurencijom, po tom pitanju. Narocito od strane komsija iz HR. A sutra ako budem morao da biram izmedju recimo PC CHIP-a i SK, jbg imaju nove drivere, demoe, ...
Ja menjam drivere recimo 3 puta godišnje. Nikad mi se nije desilo da imam problema u nekoj igri zbog starih drivera. Trenutno imam 78.01 i nemam potrebe da instaliram nove a ove držim već duže vreme. Hrvatski časopisi su za hrvastko tržište. Mi imamo naše. Tvoje poređenje nije na mestu. A ako ti baš treba taj CD, dobićeš ga uz drugi časopis. Ja mislim da se SK svima dopada više od ostalih časopisa zato što je jedinstven i ima duha, pa bi hteli da prestanu da kupuju ostale, ali da uz SK dobiju i CD. E ne mož' i jare i pare
Rocker je offline  
Stara 20.1.2006, 13:35   #131
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Ako se ti ne igras ima onih kojima je to nacin opustanja.
Ima, ali obično ih brzo uhvate i vrate u ludaru (Del Boy, "Mućke")
Šalim se... ne znam, meni sve živo radi i sa originalnim drajverima koje sam dobio uz hardver, pa i igre. Jako mali broj ljudi uopšte i zna za šta služe najnoviji drajveri i šta to bolje donose, većina ih jednostavno instalira zato što je eto to fensi, i zato što može da kaže "E ja imam najnovije drajvere.". No, ne želim da ulazim u raspravu ko i zašto tako često instalira nove drajvere, ali opet to nije isplativo. Recimo najnovoji drajveri za Nvidiju su oko 20MB i uzmimo za primer da imaš onu najgoru vrstu interneta dajal ap sa zakupljenim brojem sati, tebi za skidanje treba ne više od sat i po vremena. Kod najskupljeg provajdera to košta oko 40 dinara. To je opet mnogo isplativije nego plaćati časopis 150 dinara više. U prevodu, za tih 150 dinara, može se kupiti oko 7 sati interneta, a za 7 sati prosečnom dajal ap konekcijom može da se skine oko 100MB materijala. Znači da bi meni bilo isplativo da platim časopis više zbog cd-a, taj cd treba da sadrži više od 100MB materijala koji mi je koristan, a to jednostavno nema šanse da se izvede, jer bi taj cd morao da pokriva širok dijapazon različitih programa zbog različitih korisnika, te bi se na njemu našla gomila programa za koje ne znam ni za šta služe...
Marko_L je offline  
Stara 20.1.2006, 13:43   #132
Electric
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 202
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Marko_L kaže:
Znači da bi meni bilo isplativo da platim časopis više zbog cd-a, taj cd treba da sadrži više od 100MB materijala koji mi je koristan, a to jednostavno nema šanse da se izvede, jer bi taj cd morao da pokriva širok dijapazon različitih programa zbog različitih korisnika, te bi se na njemu našla gomila programa za koje ne znam ni za šta služe...
Ima tu neke vrste racunice - pod uslovom da nekome treba nesto od sadrzaja tog CD-a - ali ne treba svakome taj materijal .
(Obicno sa takvog CD-a izvuces 1-2 stvari koje ces da iskoristis - a jedna je verovatno novi driver za graficku ili naka zakrpa za IE). Ja sam i dalje pri tome da moze da se bira prilikom kupovine - i tada ce svi biti zadovoljni.
Electric je offline  
Stara 20.1.2006, 14:01   #133
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
(Obicno sa takvog CD-a izvuces 1-2 stvari koje ces da iskoristis - a jedna je verovatno novi driver za graficku ili naka zakrpa za IE).
Pa o tome i pričam. Većini ljudi ne treba ni 5% sadržaja takvih CD-ova. Ja sam već nabrojao šta sam uspeo da iskoristim sa par diskova koje sam dobio uz Digital, sve ulupno 50MB sa 7 diskova, pa kako to može da bude isplativo kada me je to koštalo 270 X 7 = 1890 dinara, a mislim da je sad taj časopis i skuplji. Za te pare sam sa dajal apom mogao da skinem 1 dupke pun cd sa sadržajem koji znam da mi treba.
Citat:
Ja sam i dalje pri tome da moze da se bira prilikom kupovine - i tada ce svi biti zadovoljni.
U tome leži još jedan veliki problem. Šta ako jako malo diskova bude prodato, a plaćeno je snimanje, štampanje, pakovanje i izdavanje istih. Ko će da pokrije taj minus ? Čak i da se ne štampa mnogo diskova, ko je taj ko će da proceni na kojoj trafici će se diskovi više prodavati u odnosu na neku drugu, i šta ako se desi da na nekoj trafici fali diskova, tj. veća je potražnja, a u nekoj drugoj se proda jedan ili nijedan, a ostatak se baci, opet ideš u minus koji neko mora da pokrije.
Jedini način da se takav disk izda i da ne postoji šteta za SK, tj. da cena ostane ista, jeste da se pojavi firma koja želi da sponzoriše takav cd, tj. pokrije kompletne troškove pravljena i distribucije istog, a zauzvrat dobije reklamu na tom cd-u. E sad, koliko ima firmi koje su zainteresovane za tako nešto ?
Marko_L je offline  
Stara 20.1.2006, 14:25   #134
Black-White
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Recimo najnovoji drajveri za Nvidiju su oko 20MB
Ali za Ati su 34 MB, sto udvostrucava vreme potrebno za skidanje a donosi ipak mnogo toga, skoro svaka nova igra ima problema sa Ati drajverima.
Demo-i igara od kojih su poneki i vise stotina MB su takodje vrlo korisni, tako mozes ustedeti i nekoliko desetina evrica ( naravno pricamo o normalnim zemljama, kakva cemo mi uskoro biti ). Opisi su jedno, ali kad probas igru, vidis na cemu si.
Black-White je offline  
Stara 20.1.2006, 15:00   #135
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Demo-i igara od kojih su poneki i vise stotina MB su takodje vrlo korisni, tako mozes ustedeti i nekoliko desetina evrica ( naravno pricamo o normalnim zemljama, kakva cemo mi uskoro biti ).
E čekao sam da neko ovo pomene. Vidi, da bi mi bili normalna zemlja, nije dovoljno samo da se smanji procenat piraterije, pošto verujem da na to aludiraš, već i da se obezbedi normalna internet infrastruktura, pa će onda biti sasvim normalno da ti kao kućni korisnik možeš bez problema da uvedeš ADSL od 1Mbit/s po normalnoj ceni, pa ćeš demoe od 200MB skidati za manje od pola sata. Međutim, dok ne postanemo normalna zemlja, niko neće da me ubedi da postoji čovek kod nas koji će pre u svrhu probavanja koristiti demo, nego kupiti pirata za 100 dinara, pa sve i da je kupi kasnije. Izvini, ali to je ipak u neku ruku fantaziranje. Tako da, kao što vidiš sve je to povezano.
Marko_L je offline  
Stara 20.1.2006, 17:57   #136
Black-White
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Sto se tice interneta, pa sad nisam siguran da je prosecnom kucnom korisniku potrebna ADSL veza od 1MB/s, niti da ce svi to uvesti (mada je ovo ipak Srbija, i treba imati sve sto ima komsija), pa cak i da cena bude povoljna, bar ne u skorije vreme, a to cak nije ni u svetu bas tako zastupljeno.
http://www.internetworldstats.com/dsl.htm
Black-White je offline  
Stara 21.1.2006, 0:05   #137
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Koliko vidim tu su podaci samo sa DSL tehnologiju, a gde su ostali vidovi broadband interneta ? Oni koji to nemaju, verovatno im nije ni potreban, ali ono što je bitno jeste da gotovo svako ima mogućnosti da postane korisnik jedne od usluga brzog interneta, a kod nas, sve i da hoćeš nema.
Marko_L je offline  
Stara 21.1.2006, 1:55   #138
Black-White
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Naravno da im nije potreban, oni imaju casopise koji sadrze disk, na kome im je sve dato tako da nemaju potrebu da gube vreme na skidanje. I opet naravno da im je to omoguceno, i tu se apsolutno slazem sa tobom, ovde se ne radi o meni i tebi, koji provodimo desetak sati za kompjuterom, i kome su broadband veze verovatno preko potrebne, vec o obicnim ljudima koji i neznaju gde to mogu da nadju, i da skinu.
Sto se statistike tice imas dole napomenu "Broadband includes a technology called ADSL"
Black-White je offline  
Stara 21.1.2006, 22:05   #139
Aleksandar Lazic
Novi član
 
Član od: 19.1.2006.
Lokacija: Modrica - REPUBLIKA SRPSKA
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Da naravno da treba i to DVD!
Aleksandar Lazic je offline  
Stara 22.1.2006, 0:04   #140
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Sto se statistike tice imas dole napomenu "Broadband includes a technology called ADSL"
Oh bože, pa ADSL i jeste vrsta DSL-a, i nisam mislio na to, već na potpuno druge tehnologije povezivanja, recimo kablovski internet (al ne ovaj domaćinski ), koje nisu uključene u tu statistiku. Moj ortak u Švedskoj, na primer ima razvučenu optiku do kuće i pre godinu dve je uveo kablovski 10Mbit/s za 20 evra mesečno, a prosečan je korisnik. Znači ne bavi se IT-jem, nego mu komp služi za muziku, filmove i kontakt sa ostatkom sveta. Kako kaže, ni sam ne zna zašto je uvodio tako brz internet, valjda bilo jeftino, pa ajde...međutim kasnije mu je dobro došlo da skida muziku i filmove. Skoro da nije ni znao da i to može, dok mu nisam objasnio kako to da radi
Šta je poenta ? Pa prosto, veliki broj vlasnika računara na zapadu je takvo. Jednostavno im komp služi za razonodu i neki će otići i kupiti disk koji mu treba (igru, muziku film...) ili iznajmiti, a neko ko zna kako će uvesti brz internet i to sve skidati...no to nikako ne znači da ovi koji nisu uveli brz internet, nisu to učinili jer dobijaju cd uz časopis.
Marko_L je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
7600 gs- 3dmark 05 daje razlicite rezultate bokidaki Grafika 5 1.10.2007 14:48
Računari = Ljubav, naravno. Kako zaraditi od racunarskog znanja? vickovic zlatko Opšta kultura 75 13.7.2007 23:21
DVD peticija - Izglasajmo DVD uz omiljeni časopis U Jogurtu Nema Kostiju O SK-u uopšte 2 6.2.2007 17:23
Igre uz SK vertigo O SK-u uopšte 8 28.7.2006 13:06
Asus FX5200 uz Samsung SyncMaster 753s Sasa011 Grafika 9 14.3.2006 18:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com