Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2017, 20:42   #1
Dejan1988
Novi član
 
Član od: 4.6.2015.
Poruke: 18
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Slusalice

Pozdrav, potrebne su mi nove slusalice posto pocinjem sa davanjem casova engleskog. Slusalice mogu biti sa ili bez mikrofona a cena do 4000 din. Slusalice bih pored toga koristio i za slusanje muzike povremeno, znam da za taj novac ne mogu da ocekujem bog zna sta ali predlozi su dobrodosli
Dejan1988 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2017, 22:06   #2
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

http://m.gigatron.rs/slusalice/sennh...slusalice-7155

Sent from my Acer Iconia One 7 B1-780 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 17:34   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ako imaš dobru zvučnu kartu ili DAC, onda može HD201, ja ih za integrisanu zvučnu ne bih uzimao... Probao sam ih tako i nisam baš bio oduševljen, ne dobiju dovoljno snage od zvučne, nemaju dovoljno živosti i prilično je zatvoren i dosadan zvuk izlazio iz njih. Ako imaš jaču zvučnu kartu ili DAC da im upumpa malo energije onda su sasvim OK za taj novac. Što se komfora tiče dobre su, idu oko ušiju i lake su, ali ih ja lično ne bih uzeo za celodnevni rad jer su meni grejale uši u njima (npr. za 2-3h igranja mi već bude neprijatno toplo). E sad, ovo je možda samo moj problem jer imam malo veće uši pa možda dolaze u kontakt sa jastučićima ali ne bih baš želeo da provodim svaki dan 8h pod njima.

Iz mog ličnog iskstva, jer isto držim te časove i probao sam in-ear, over the ear i klasične bubice... meni je najkomfornije sa najobičnijim bubicama. Trenutno koristim Sennheiser MX365 i najlakše mi je sa njima, smešno su lake, ne greju, ne žuljaju... Provedem po 7 sati sa njima na Skype-u pa još 2h u Doom-u ponekad. A imaju i prilično dobar, dinamičan zvuk i bez posebne zvučne. Naravno, zvuče bolje kada ih skačim na DAC koji imam ali mnogo lepše sarađuju sa integrušom od npr. HD201. Sa tim da bih sada umesto njih uzeo MX375 koje su noviji model sa još većom osetljivošću ili MX475 koje su i noviji i zvučno bolji model.

Ovo je samo neko moje lično iskustvo, baš što se tiče tih časova i komfora. A ne moraš da žuriš sa kupovinom, nećeš u početku imati tako puno časova, treba vremena da se sve uhoda, pogotovo ako nisi žensko (kod njih ide brže). Ali nemoj ni da se demorališeš, posle nekog vremena sa nešto stalnih studenata i malo jačom ocenom sve klizi. Samo budi ozbiljan u prvim časovima, da se otisneš lepo, retko ko želi profu koji je nov plus ima nisku prosečnu ocenu, to je zakopavanje...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 17:41   #4
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Opa, kolega

Ja sam uzeo Kingston Cloud II I nisam zazalio ni momenta, noise cancelation mikrofon (kamion proleti pored otvorenog prozora, mikrofon ne pokupi nista), a udobne su fantasticno - provedem po 12 sati sa njima.

Ja sam jedno vreme radio sa mikrofonom iz laptopa i in-ear bubicama, i uspevalo je lepo, iako se sve vreme cuo zvuk ventilatora iz kucista laptopa. Ako ti je budzet problem, bukvalno, uzmi bilo sta sto ima mikrofon koji ce da ti stoji na glavi a ne na stolu ili u web kameri, i odradice ti posao. Apsolutno sam siguran da ce slusalice od 2k dinara da ti rade posao, ako ti je to glavni razlog kupovine.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 17:48   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

^^ Da li taj mikrofon kupi kliktanje miša? To je jedino što mi smeta kod ugrađenog mic-a na Logi C270, ne čuje se ništa drugo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 18:25   #6
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Na Cloud 2, jedva da kupi grubo kucanje, kad sam preterivao da bi proverio. Mis ne, apsolutno. Stvar je delom u aktivnom noise cancelation, a vecim delom u tipu mikrofona, kardioidni, koji prakticno skuplja samo jedan levak ispred sebe, a usmeren je ka ustima, tako da ono oko njega i iza, dobija veoma malo odnosno nista, u zavisnosti od toga koliko je glasno.

Mikrofon na laptopu je bio uzas, posto sam mahom vozio vise stvari na laptopu u isto vreme, ventilator je uvek bio ubrzan sto je rezultovalo konstantnim sumom, i mogu da zamislim koliko je bilo neprijatno - drugar sa kojim sam cesto na skajpu mi je bas rekao da kad sam uzeo slusalice mnogo je prijatnije. Da ne pominjem kad se premestim ili aknem laktom u sto.

Sve u svemu, ima boljih i losijih mikrofona, ali ako je na slusalicama, dakle blizu usta, manji su gain leveli, automatski se buka nesto manje cuje.

Opet, sa mojim skromnim iskustvom u audio svetu, ako vam treba mikrofon za voice-comm, i ako ima ikakve sanse da birate, uzmite kardioidni/unidirekcioni mikrofon.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 18:59   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Cool što se ne čuje miš, taj detalj mi se sviđa. Za laptop mic se definitivno slažem, radio sam iz nužde jednom pa preslušavao snimak posle, baš kupi svašta. Inače koristim desktop i mikrofon sa moje kamere je prilično bolji, radi i on neko suzbijanje pa ne kupi okolne šumove i moj glas se dobro čuje ali eto kupi klik miša a ja ponekad žešće multitaskujem pa moram da pripazim - strateško mute/unmute mi ušlo u naviku .

Poslednja ispravka: Aibo (3.3.2017 u 19:11)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 19:18   #8
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Sad sam probao. Cuje se klik, ali je poprilicno tih, i najverovatnije nepopravljiv - zvuk se odbije od lica u mikrofon. Sad malo razmislih, klik misa je takav da je relativno probojan zvuk...

Iskreno, meni je najbitnije da ne uzima gluposti poput automobila i toga, klik je toliko tih da je zanemarljiv. Prosao kamion pored otvorenog prozora i na srecu krenuo da svira, ja ga cekao da krenem da snimam i proverim, nista xD A, dobro, i sam kvalitet glasa je bitan, barem meni. Imam glas koji se pravilno cuje samo na nesto kvalitetnijim mikrofonima, ako su losiji zvucim kao da sam pred pubertet...
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2017, 22:16   #9
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Mnogo para treba za mic sa dobrim filterima, verovatno bi mu bilo isplativije da kupi neki mis sa kvalitetnijim mikro prekidacima

Sent from my Acer Iconia One 7 B1-780 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2017, 14:26   #10
stuki
Član
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 311
Zahvalnice: 100
Zahvaljeno 27 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Na mom cloud1 se ne cuje mis . Samo tastatura . Doduse mehanicka , ali to bas kad se raskucam .
stuki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2017, 16:47   #11
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Mnogo zavisi i od samog misa. C2 imaju USB karticu koja radi noise cancellation, i stvarno skida nenormalno mnogo okolne buke, a mis, ruku na srce, jeste razvaljena Hama placena 800 dinara i stara dve i po godine. Tastatura, kao sto kazes, samo kad se raskucas ko blesav.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slusalice Acanen Zvuk na računaru 238 26.2.2024 1:57
Slusalice i ogranicen budzet s[C]ream Zombi[E] ŠDK - Zvuk na računaru 5 22.6.2016 9:34
Slusalice problem Rkoma Zvuk na računaru 2 5.10.2011 23:25
Sve sto pusti drug na slusalice to ja njemu cujem preko skajpa - TERMINATOR - Zvuk na računaru 0 4.5.2011 21:17
Slusalice i zvucnici zajedno? brajko85 Zvuk na računaru 13 18.6.2010 20:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com