Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2010, 15:21   #1
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Reforma skolstva

Danas dok smo bili na praksi profesor je skrenuo sa teme i poceo da prica o reformi skolstva. Pricao nam je kako smo mi zaostali i da nam se prosvetni sistem nije promenio puno jos od prvog srpskog ustanka (naravno batnie su ukinute ). On nam je takodje rekao da je on to izneo kao predlog u nasoj skoli i da je kao nastavnicko vece to prihvatilo ali nije bilo rezultata. E sad mnogi od vas bi pitali:a kakva je to reforma? Da ja ne bih puno pisao o tome sve imate na ovom sajtu:
http://kreativnaskola-peticija.blogspot.com/
Iznesite vase misljenje takodje ucestvujte u glasanju koje se nalazi pri dnu stranice. Takodje ovo je profesor rekao da saljemo na medije posto njih jedino slusaju (I to neke kao panonija,most itd vec rts,FOX ,pink itd)
EDIT: mozda bi ovo moglo da ode i u javnu raspravu?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 15:59   #2
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Reforma skolstva

Ova reforma ne donosi nista dobro. Po onome sto pise ja sam shvatio sledece:
Nema ucenja kuci jer knjige ostaju u skoli,
Profesori nemaju neku obavezu,
Ispitivanja se strogo najavljuju min. 7 dana, da bi ucenici uspeli da nauce napamet i napisu puskice i ako ucenik nece da odgovara, ne mora...
Po onim ispitima pre i posle skole svejedno je koju ocenu imas...samo da si prosao.
.....

Nema nista od ovoga. Ja bih zamenio vecinu profesora, nastavnika...i zaveo red i mir, kao u Engleskoj. Decaci bi nosali pantalone na crtu i kosulje/dzempere...a devojcice suknjice...pa bi sve bilo kako treba. Ne sme da se kasni, nema pravdanja izostanaka, sve strogo. Danas su profesori i roditelji krivi sto decas ne uce i nisu vaspitana. Zavrsis fakultet sa 10 ocenom, a neki lelemud sa 7-om npr i posto njegov tata ima veze, on dobije posao a ti visis. E sve bih ja to zaveo i poostrio.

nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 16:02   #3
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Reforma skolstva

kako nam je rekao slican princip ovome je u Austrijskim skolama (ako sam ga dobro razumeo). I pogledajte kolko su oni ispred nas?
da li si cuo ovog profesora tj da li si pogledao video pri kraju ove stranice?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 16:13   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Reforma skolstva

Slažem se sa ne nerro7, ova "reforma" skida odgovornost sa učenika i nastavnika i daje im veće plate (a pretpostavljam očekuje a ih plaćamo iz budžeta i dalje).

Ono što jeste potrebno je disciplina. Istina, smanjenje i osavremenjavanje gradiva jeste potrebno, ali bez discipline, mogućnosti da učenik obnovi razred ako je zaslužio, sve ode u k. Ko će se truditi da uči ako vidi da škola nagrađuje džabalebarenje i "navlačenje" ocena na kraju godine? Niko.

Inače, to za ormariće pokazuje da je lik neobavešten skroz. Ormariće imaju u UK školama i njihovim bivšim kolonijama, ali ne stoje sve knjige tu uvek, već samo udžbenici koji su im potrebni na časovima -- oni nose knjige kući kada im trebaju da urade domaći, imaju pristup školskim bibliotekama, ostaju poslepodne (jer idu u jednoj smeni) da rade zadatke i bave se sportskim aktivnostima, itd. itd.

Drugim rečima, stiče se utisak da je "reforma" sklepana iz nečijeg gledanja filmova i pitanja dečice "jel bi vi da mora da se najavi svako ispitivanje, pa još da može svako od vas za sebe da odloži 7 dana a da to bude obavezno po zakonu"? Šta će deca reći nego: Daaaaa!
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 17:41   #5
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Reforma skolstva

Kao neko ko radi u prosveti, mogu da kazem je ovo glupost.

1) Moje kolege prosvetari prilicno bezobrazno traze povecanje plate a totalno pogresno tumace zakon. Zakon kaze da su 24 nedeljno norma a ne 20 kako se to trenutno tumaci. Ta dodatna 4 casa su predvidjena kao dodatna i dopunska nastava. Moje kolege to tumace kao da su 20 casova obavezni a ova ostala 4 idu po potrebi, sto po njihovom tumacenju znaci da su placeni i kad ih nema a da se jos jednom placaju kad ih ima

2) Da ne dodajem da je raspust od dva, dva i po meseca na leto i tri nedelje na zimu za djake a ne za profesore. Profesori imaju prava na 35 radnih dana odmora a ne 62 koliko imaju sada (tu sam uracunao i polaganje mature i popravne ispite).

To je sto se tice profesorskih plata, koje su previsoke za onoliko koliko rade, i vec debelo kradu drzavu. Odakle im obraz da strajkuju, stvarno ne znam,

Sto se tice ostalog, opisne ocene iz vecine predmeta nisu dobro resenje. Vecina profesora ne moze da odrzi disciplinu samo svojim autoritetom ako nema ocena. Opisne ocene bi mogle da se daju u prva cetiri razreda osnovne skole.

Dalje, vecine skola nema uslove za drzanje knjiga i svega ostalog u skoli. Neka se radi o 12 knjiga i 12 svesaka po uceniku (da ne racunamo, atlase, blokove za likovno, instrumente za muzicko i slicno) i neka je u pitanju skola srednje velicine od 400 ucenika. Ko zeli da racune nek izvoli.

Neke ostale stvari poput testova orijentacije su dobre ideje ali oni se vec rade tamo gde mogu. Ja sam bio upucen na jedan u osmom razredu. Trajao je tri sata i ukljucivao 3 sata razgovora sa psihologom sutradan.

Cini mi se manje vise da je ovo fin nacin da se zatrazi jos para, pod izgovorom kreativnosti.

Sve u svemu, u pravu je da nam je obrazovni sistem u haosu ali to sto on predlaze nece resiti nista...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Mali Mrav (2.10.2010), sportista (30.9.2010), Srlandand (29.9.2010)
Stara 30.9.2010, 14:14   #6
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Reforma skolstva

Pa ovako ukinuti kvalifikacione ispite ne vidim zashto. Mada mi i nema lokige polagati vishe predmeta kao kvalifikacioni ispit ako oni nemaju veze sa shkolom koju cesh da upishesh. Shta se sad polaze neznam cuo sam da uvode engleski i josh neshto. Polagati biologiju ako cesh da upishesh tehnicku shkolu nema smisla. Ja sam polagao samo srpski i matematiku. I nisam za ukidanje kvalifikacionih ispita. Svako moze da polaze matemiatiku i srpski za srednje. Fakulteti nekako moraju da odrede kriterijume ko je poseduje dovoljno predznanje da studira tu oblast ...

Ukidanje zavrshnog ispita slazem se nema smisla ja elektrotehnicar racunara na kraju pishem rad iz srpskog jezika. Matura bi i trebala da bude samo iz strucnog predmeta.

To sa psiholoshkim testovima pre upisa mislim da i nema nekog efekta kako god.

Opisno ocenjivanje ****** idiotizam ne mozesh naterati decu ni za ocene da uce a kamoli za idiotske cvetice ili shta vec. Potpuno besmisleno pretvaraju shkolu u zabavishte.

Pojednostavljivanje gradiva do neke mere stvarno ima suvishnog gradiva.

Ocenjivanje na osnovu kreativnih radova shta je pa to. Smrdi mi na zloupotrebe od strane ucenika.

Prilikom ocenjivanja koristiti literaturu shta ?!?!? Ocenjuju citanje kako ce iko ishta da zna ako samo 10 minuta pred profesorom procita odgovore na postaljena pitanje

Knjige u ormaricu donekle ima smisla shto presedim ceo dan u shkoli i kad dodjem kuci opet moram da ucim ? Mada shto kazete nije fizicki izvodljivo. A zamislite tek kradje. I ako bi se neshto menjali u shkolstvu ovo i ne bi bilo na prvom mestu. To je neko stvarno gledao filmove. Mislim da to nikako nece da poboljsha obrazovanje pre ce da ga unazadi.

Profesor mentor moze biti poboljshanje ako naravno savesno radi taj posao. Bolji je odnos ako on posveti paznju samo jednom uceniku neko ako mora da brine o 30. Ovako dremamo na casovima onako bi profesor mogo da izvrshi pritisak i da te usmeri shta je bitno.

Plata po uspehu ucenika. To je najveci idiotizam na celom spisku
Stavka 11. Ako se ne varam to rade u Americi. To je Bushova briljijanta reforma nijedno dete ne ostavljamo nazad ili tako neshto. I shta su postigli svaki profesor ce dati shto bolju ocenu uceniku (naravno nece da mu smanjuju platu) I svaki tutuban ce zavrshti shkolu odlican. Dobicemo gomilu nestrucnih kadrova i nepismene dece. Ameri svoje shkolstvo smatraju katastrofalno neuspeshnim i hoce da ga menjaju a mi pametni usvajamo sistem koji ne valja.
Tako rade na zapadu a vidi koliko su oni ispred nas ! Gluposti ... Zapad hoce narucito ovaj deo i kod sebe da promeni ...

12. Bash me briga to hoce vishe novca za sebe a to nece nikako unaprediti shkolstvo ...

13. Shta ovo znaci imash keca iz tri predmeta i 5 iz jednog 8 sa 4=2 prosecna ocena ti je dva ne ponavljash razred. Ja nisam smeo nijednog keca da imam. A ovo je lepo kretenski ... Naravno deca su odushevljena. Koliko je samo zabushavanja bilo dosad a s ovakvim reformama ...

14. Shta sme da te pita samo ono shto si nabubao napamet ti to izdeklamujesh i svi srecni ...

15 NE NE i NE ... Hoce opet vishe para i mislim da nemaju pravo na to. Imaju vece plate u odnosu na bilo koga u zemlji i opet im malo. Malo malo strajk vece plate. Ko josh ima raspuste ? Placaju im ekskurzije dodatno em putuju em im plate za to. I sad josh dodatne plate za svaki cas koji su preko odrzali. Ucenjuju drzavu i peljeshe je. Samo sa ovakvom idiotskom reformom kako ce iko i ostati na dopunskoj nastavi ?

Sve u svemu ne ne i ne ... Ovakva reforma shkolstva je idiotizam ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com