Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2014, 13:46   #21
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

^ Skinuo sam ja i sve radi bez problema, u pitanju je ruski server, ping je OK, i sve radi bolje nego sa kineskim klijentom Igra je 97 % prevedena na engleski (subtitles ), a postoji i japanski/korejski sound pack (sa njim je oko 80 % igre trenutno na jap. jedan deo jos nije preveden, VO na jap. je mnogostruko bolji nego na kineskom ). Ono sto je lose je sto igra nece vise biti patch-ovana(tim koji je radio na ovome je odustao od dalje podrske), tako da necemo moci da igramo novi patch koji je sada live na kineskim serverima
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 6:46   #22
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
^ Skinuo sam ja i sve radi bez problema, u pitanju je ruski server, ping je OK, i sve radi bolje nego sa kineskim klijentom Igra je 97 % prevedena na engleski (subtitles ), a postoji i japanski/korejski sound pack (sa njim je oko 80 % igre trenutno na jap. jedan deo jos nije preveden, VO na jap. je mnogostruko bolji nego na kineskom ). Ono sto je lose je sto igra nece vise biti patch-ovana(tim koji je radio na ovome je odustao od dalje podrske), tako da necemo moci da igramo novi patch koji je sada live na kineskim serverima
probao sam. a sad kad sam probao , mogu da kazem samo da jedva cekam da izadje normalno eu verzija ili tako nesto mada ne svidja mi se sto nema nesto puno skilova kao Tera( minimum 10 po klasi, Mage(sorcerer) ima skoro 20, mozda i vise) i sve to se rasprostire od 1 do 9 , 0 i - = , i iznad od f1 do f12 nekako sam se naviko na to. a svidja mi se trcanje, glide po vazduhu. grafika(na max mi je 32 fps, sto je sasvim lepo , za razliku od tere koja mi je na low 32 fps xD ) , sve u svemu, bice zanimljivo
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2015, 10:58   #23
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

U igri ima najvise summoner-a sto me nesto i ne cudi, em su kawai em su najbolji soleri Inace za sada meni najvise lezi Destroyer

Poslednja ispravka: Exia (7.1.2015 u 11:41)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2015, 19:22   #24
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

Blade & Soul Hitting NA and EU This Winter

Tri godine im je trebalo...doduse biznis model nece jos otkriti sto verovatno znaci da jos vecaju...doduse sve sem f2p bi bilo iznenadjenje (doduse i b2p nije losa opcija).
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2015, 13:08   #25
GoksSRB
Novi član
 
Član od: 29.6.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Blade & Soul

Ovde imate community video koji govori sve o sta ce biti. https://www.youtube.com/watch?v=5Lsyj1W6LyA

Prijavite se za Newsletter, za potencijalnu pozivnicu za CBT.

Gon Destroyer odje
GoksSRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2015, 7:16   #26
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

jbt zivot ovo prave duze od duke nukema XD

Jel igrao neko ove nove privatne servere, kako stoji stvar sa grafikom? posto ja kad sam pre X godina probao p.server bile su grozne low rez texture tipa aion
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2015, 15:20   #27
GoksSRB
Novi član
 
Član od: 29.6.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Blade & Soul

Ima samo jedan P. server i to ruski koji je zadnji put updejtovan 2014 godine, tako da je veoma outdejtovan i ne vredi ga uporedjivati sa nadolazecim NA/EU serverima.
GoksSRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2015, 2:33   #28
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

Ja sam bio na nekom atomix ako se dobro secam, beshe cbt 2 tako nesto
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2015, 8:43   #29
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Blade & Soul

Prati li neko ovu igru? Vidim da se sprema beta za EU, razmisljam cak i da kupim founder pack iz ovo malo klipova sto sam gledao stvarno izgleda odlicno.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2015, 9:55   #30
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Blade & Soul

Probao sam na Tajvanskom serveru i stvarno sam odusevljen igrom.

Kretanje lika i borba su meni savrseni (DMC3 iz treceg lica sa odlicno uradjenim kontrolama za misa+tastaturu, san snova). Vecina napada je instant i nema nikakav CD (a global CD ne postoji), tako da je igra veoma brza. Cela mehanika oko sprinta, skokova i glajdovanja je odlicno uradjena, stvarno je zadovoljstvo samo skakati unaokolo ko anime nindza.

Takodje ovo je jedini MMORPG (bukvalno jedini a probao sam ih maltene sve) gde mi je kvestovanje na startu zanimljivo, stavise sam pocetak igre stavio bih u isti rang kao neke starije rpg naslove. Jos kad se uzme u obzir da postoji opcija da iskljucis druge igrace i da je dobar deo story kvestova instanciran ljudi koji ne vole MMORPG mogli bi da odigraju glavni kvest cisto zbog price. Najvise mi se svidja sto te igra baci u svet i ponasa se prema tebi kao da tu i pripadas, sto kad ti npc da neki zadatak tacno znas sta radis i zasto. Ne kao u drugim mmo igrama (a sad bogami i u SP rpg igrama) gde ti npc pola sata prica o sebi, okolisu, svom najboljem ortaku carobnjaku, a onda te zamoli da ubijes X mobova iz obliznje sume bez ikakvog objasnjenja sta on ili njegov najbolji drugar carobnjak time postizu, ili zasto sam ne moze da proseta 10 metara i zavrsi posao.

RPG sistem je mesavina brda igara sa dosta inovativnosti od samih tvoraca igre. Svaki skill za sebe ima svoje "drvo" sa talentima, tako da nesto sto pocne kao samo izuzetno jak udarac mozes da razvijes da dobije stun ili cleave, ili cak ranged (respec je besplatan). Ne postoje oklopi u pravom smislu te reci, odeca je cisto kozmeticka (ili sluzi da "obelodanis" svoju pripadnost nekoj frakciji sto je pretpostavljam srz world PvP-a). Statistike se nalaze na nakitu i oruzju koji ima jednostavan ali zanimljiv sistem unapredjivanja. (koji doduse na kasnijim levelima postaje izuzetno komplikovan zbog razlicitih putanja koje mozes da izaberes, srecom kinezi su vec sve ispitali ).

Igra ima jos brdo zanimljivih mehanika (rulet tockovi na kojima koristis tokene koje bacaju world bosovi, "bopei" tabla koju iskreno ne znam kako da objasnim itd.) Lobiji za PvE, ili dungeon finder, su odlicno odradjeni i cini mi se LFG proverava i nivo tvoje opreme kao i da li si odradio druge tamnice da bi te pustio da se prijavis na neke komplikovanijie (ovo nije prevedeno u pecu koji ja koristim tako da nisam 100% siguran).

Ne postoji trinity tenk/hiler/dps sistem, mada koliko sam gledao neko ipak mora da se specuje defanzivnije i da tanka, neko mora da se specuje ranged, nije kao u GW2 gde jedan stakuje might a drugi odu glass cannon i udri. Igra ima i zanimljiv pristup heroic verzijama instanci, umesto da povecava broj igraca ona ga smanjuje, tako da neka tamnica koja se igra sa 4 igraca u heroicu se igra sa 2.

Sto se f2p tice i kes sopa barem na Tajvanu igra apsolutno nije p2w, i pretplatom se dobija veci storage i mali popusti na sve sto placas u igri. Takodje sve u kes sopu je izuzetno jeftino (novi karakter slot ~2$). Predpostavljam da ce za EU ovo da bude znatno skuplje, pogotovu sto na Tajvanu od starta imas 5 slotova a u EU koliko sam skapirao samo dva. Ostalo su xp boosteri i kozmetika.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2015, 11:27   #31
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

Problem kod korejskih igara je sto pre ili kasnije postanu tezak P2W. U pocetku nisu, dok navucu igrace, a onda dodjes do trenutka gde 30+ max level F2P igraca sa end game opremom ne mogu da ubiju jednog P2W ,,igraca". Jos nisam video drugaciji scenario.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2015, 11:49   #32
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Blade & Soul

3 godine u Koreji i evo i dalje nije p2w, mada je p2p. U Kini mogu da se kupe za prave pare hp potovi koji mogu da se koriste u PvP a Tajavan je odlicno odradjen f2p. U sustini videcemo, igra se bitno razlikuje izmedju 4 verzije u Aziji, ko zna sta ce Evropa i US da dobiju na kraju. P2W u Korejskim naslovima koji stignu do nas je vise do izdavaca nego do same igre, imace p2w elemenata posle nekog vremena ali ne plasim se previse da ce totalno unistiti igru, uostalom u areni i ranked mecevima svi imaju izjednacene statistike, a sto se pvm tice realno sta me briga ako neko ima malo bolju opremu od mene.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2015, 13:00   #33
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

Nikad nisam igrao na njihovim serverima i ne znam kako je tamo, ovde kod nas je uvek P2W. I ne po pitanju samo opreme (koja nikada nije samo malo bolja), pre ili kasnije ubace zilion stvari koje mogu samo da se kupe (potions, mounts, pets,...) i uniste igru. Koliko sam shvatio, ovde bi trebalo da bude F2P, a to i Korejci mi nikako ne daju nadu. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2015, 10:34   #34
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Blade & Soul

Petovi i kostimi koji mogu samo za lovu nisu p2w nego kozmetika . Cak je i WoW to poceo da radi pre par godina, a ima mesecnu pretplatu kao i cenu ekspanzije od 50ak evrica.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2015, 11:41   #35
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

Petovi su negde kozmetika, negde daju bonuse. Cesto vidjano u korejskim igrama.

Videcemo, sada kada imas GW2 kao F2P (i to, cini mi se, bez i naznaka P2W) mozda bude malo drugacije. Meni se te korejske igre uglavnom svidjaju, oni cesto naprave odlicnu igru. Problem je samo sto su je do sada uglavnom unistavali CS-om.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2015, 14:22   #36
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

nadam se da ce i ovde biti kozmetika resena kao u teri, gde ljudi mogu da kupe za pare a onda prodaju f2p igracima za gold ili koji je vec currency :P
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2015, 14:44   #37
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

NC Soft ima prilicno dobar score sto se tice F2p igara...Aion, Lineage, B&S (korejski server) svi oni imaju vrlo dobar f2p model...evo i GW2 je sada presao na f2p (ima restrikcije ali nisu ni malo strasne) a i Wildstar prelazi na f2p i on deluje da ce imati pristojan model.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 5:12   #38
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

Koliko vidim, kako stvari stoje pre ce Srbija u EU nego sto je ovo da izadje za NA\EU rofl
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 15:10   #39
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Blade & Soul

Izlazi u februaru, beta krece za koju nedelju.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 16:44   #40
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Blade & Soul

Do tada ima svima da dosadi cekanje.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Blade of Darkness MULTIPLAYER ktulu Online susreti 3 8.8.2012 17:21
Blade Kitten Emix Platformske igre 8 5.10.2010 17:34
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45
Soul Calibur 4 [image heavy] donator99 Konzole 23 14.9.2008 17:24
Problem sa igrama "Forsaken" i "Soul Reaver 1 i 2" na WinXP SP2 Sharpshooter O igrama uopšte 2 14.10.2006 22:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com